Skirkite man „Green Deal“ lėšas arba aš neparemsiu ES biudžeto, reikalauja Ursula von der Leyen

2020, 13 vasario, 20:43 | kategorija Metodologija | 8 komentarai | peržiūrų 309 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Ursula von der Leyen

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen trečiadienį perspėjo, kad ji nepatvirtins sekančio ES biudžeto, jei ketvirtadalis lėšų nebus skirta jos pasirašytai „Žaliojo susitarimo“ politikai, kadangi valstybės narės stiprina kovą už tai, ką jos turėtų mokėti ir ką gauti, rašo euronews.

Trečiadienį Strasbūre (Prancūzija) vykusioje plenarinėje sesijoje von der Leyen teigė, kad ji „nepritars rezultatui, negarantuojančiam, kad bent 25 proc. biudžeto bus skirta kovai su klimato kaita“.

ES Komisija nori, kad blokas iki 2050 m. taptų pirmuoju pasaulyje anglies atžvilgiu neutraliu žemynu, ir praėjusiais metais pristatė daugybę priemonių siekti šiam savo tikslui, žinomam kaip „Žaliasis susitarimas“. Tarp jų yra „Teisingo perėjimo“ fondas, skirtas padėti darbuotojams ir įmonėms, kurioms didesnį poveikį darys bloko perėjimas prie ekologiškai švarios ekonomikos.

Pasisakymo parlamento nariams metu, Ursula von der Leyen reikalavo kompromiso, teigdama, kad „turime rasti tinkamą pusiausvyrą tarp savo senosios politikos ir naujų prioritetų“.

Ji taip pat perspėjo, kad „jei biudžetas nebus priimtas artimiausiu metu, kitais metais mes negalėsime iš tikrųjų finansuoti naujų prioritetų iš naujo biudžeto, kaip mes visi įsivaizduojame“.

ES lyderiai planuoja susitikti vasario 20 d. neeiliniame aukščiausiojo lygio susitikime, kad būtų galima suderinti bendrą poziciją dėl kitos daugiametės 2021–2027 m. finansinės programos (MFF).

Tačiau valstybės narės nesutaria dėl to, kokie turėtų būti bloko prioritetai, esant dviems skirtingoms grupėms, jau piešiančiomis linijas ant smėlio, nes manoma, kad JK pasitraukimas iš ES pradurs 75 milijardų eurų skylę sekančiame MFF.

Dar prie6 tai, šį mėnesį, norėdami išsiaiškinti savo pozicijas Portugalijoje susitiko Bulgarijos, Čekijos, Kipro, Estijos, Graikijos, Vengrijos, Latvijos, Lietuvos, Maltos, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Ispanijos atstovai.

Visos šios 15 pietų ir rytų Europos šalių visuma yra vadinama „sanglaudos draugais“ šalia ES sanglaudos fondų, kurie skiriami mažiau išsivysčiusioms bloko rajonams, siekiant sustiprinti infrastruktūrą.

Komisijos siūlymu tos šalys turi prarasti dalį savo lėšų 2021–2027 m. biudžete, kurį jos pripažino „nepriimtinu“ po savo susitikimo paskelbtame bendrame pareiškime.

Jos teigė, kad „regionų ir valstybių narių išsivystymo lygio skirtumai vis dar yra dideli“ ir kad sanglaudos politikai turėtų būti skiriamos lėšos, turėtų išlikti 2014–2020 m. lygmenyje.

„Nė viena valstybė narė neturėtų patirti staigaus ir neproporcingo savo sanglaudos asignavimų sumažėjimo“, – pridūrė jie.

Tuo tarpu Lietuvos prezidentas G. Nausėda teigia>>, jog „buvome išgirsti… tik…“.

Tačiau jiems priešinasi vadinamoji „Frugal Five“ grupė, kurią sudaro Austrija, Danija, Vokietija, Nyderlandai, Švedija.

Šios valstybės narės nori apriboti bloko išlaidas iki 1% bendrųjų nacionalinių pajamų (BNP) ir teigia, kad norint sutelkti dėmesį į naujus prioritetus, įskaitant klimato pokyčius, būtina mažinti sanglaudos finansavimą.

Jie taip pat nori išlaikyti nuolaidas, kurios turėjo baigtis kartu su „Brexit“.

2015-2020 metų laikotarpiui Danijai, Nyderlandams ir Švedijai buvo sumažintos metinės BNP įmokos: pradedant 130 mln. eurų per metus mažiau Danijai, iki 695 mln. eurų per metus mažiau Nyderlandams. Kelioms šalims taip pat buvo taikomi lengvatiniai PVM tarifai.

Tikimasi, kad kitas ES biudžetas viršys 1 trilijoną eurų. Jį turi patvirtinti Taryba ir parlamentas.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 8

 1. Gintas says:

  Tai bėda, didiesiems „patriotams“ jakilams ir tapinams sumažės algos, teks už pigiai į rytus loti…

 2. Vytas says:

  Naujas lėšų „įsisavinimo“ frontas – „kova“ su klimato kaita. Niekas pasaulyje dar neįrodė, kad klimato kaita vyksta dėl žmonijos veiklos. Tarša aplinkos – taip, ir kovoti reikia ne su klimato kaita, o su aplinkos tarša. Klimatas niekadanebuvo ir nebus pastovus, nekintantis, nes žemė juda tiek Saulės sistemoje, tiek kartu su Saulės sistema galaktikoje. Kovoto su klimato kaita yra tas pats, kaip pūsti prieš vėją.

 3. konkurencijos nėra says:

  Kažin, o deguonies europoj netrūksta,… kad taip Mus durnina?

 4. Gintas says:

  Žalioji ledi von der Leyen o ir kiti co2 aktyvistai durnina visą pasaulį, bet ne visi tokie kvailiai kaip Lietuva, kuri šoka i pirmas žaliųjų gretas! Kažkodėl jav net kalbėti apie tokius dalykus nevažiuoja, nors patys stumia tai į kitas valstybes. Žmogus praktiškai neturi jokios įtakos co2, o ugnikalnio išsiveržimas Islandijoje išmetė co2 tiek kiek žmonės per 10 metų, todėl tas ekologinis fašizmas atrodo juokingai su visom švediškom mergaitei ir es kur nebėra problemų tik co2! Milijardai skiriami išgalvotai kovai, pardavinėti orą! Kovokite su šiukšlėmis, o ne su išgalvotais dalykais. Kitas dalykas juk dar vienas iš tokių kovotojų tikslų sumažinti trečiųjų šalių vystymąsi. Jie nori uždrausti anglimi varomas elektrines, o jei tai neturtinga Afrikos valstybė, ji turi likti be elektros kad patenkintų zaliukus, kurie dirba su tokiais projekteliais ir padeda plauti milijardus! Tai tiesiog nauja valstybių kontrolė!

 5. konkurencijos nėra says:

  Žalioji ledi von der Leyen

  Ji vokiečiuos, buvo karo ministre, šešių vaikų mama, o kaip aktyviai agitavo už karą su Rusija,.?. BAISU

  Taip kad, kas moka, Tam ir šoka.!

 6. Gintas says:

  Konkurencijos nėra jus turbūt suprantate kas ji nieko nesprendžia,ji tik pasirašo popierius. Kokios ministrės, tokia ir kariuomenė…Šiaip Gebelsas irgi 6 vaikus turėjo visus užmigde… Didžiausia gėda žmonėms kurie slepiasi už tos sergančios mergaitės iš Švedijos, kurios neva vaikystė buvo pavogta, o kaip vaikystės Bangladešo, Nigerijos vaikų? Lengva Gretai apie vaikystę kalbėti kai užaugo 6 kambarių bute, miesto centre…Viskas sueina į pinigus ir valdžią, daugiau nieko…Ekologija jiems parūpo. Tik nereikia juokinti…

 7. konkurencijos nėra says:

  Apie ką ir kalba…

 8. tiek says:

  labai pritariu . Žemę būtina gelbėti. Tačiau prioritetas (savaime suprantama tarša taip pat privalo mažėt) būtų uždėti patikimus nasrus vartojimo politikai. Pradėt – nuo atskirties mažinimo.Išvada:žalioji politika praktiškai reiškia kapitalizmo santvarkos pabaigą . Tai būtina ,bet tikrai nepakankama sąlyga planetos klimato kaitos pokyčiams suvaldyt. Nors daug , turinčių nepagrįstai aukštą prabangą , bus ir nepatenkintų.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top