Slaptas skandinavų planas jau vykdomas

2018, 8 vasario, 12:27 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (79) | peržiūrų 6 643 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Gitanas Nausėda. Arūno Bernacko koliažas

Gitanas Nausėda. Arūno Bernacko koliažas | respublika.lt

Alia ZINKUVIENĖ

Netrukus pamiršime, kaip maloniai šlama grynieji pinigai. Valdžiai ir bankams verčiant žmones naudotis kortelėmis ir elektronine bankininkyste, visos operacijos su grynaisiais brangsta tiesiog akyse. Nuo kovo 13-osios SEB banko klientai dar labiau pajus kainų šuolį. O baisiausia, kad pasipriešinti tam nėra jokių galimybių.

SEB bankas nuo kovo 13 d. didins kai kuriuos savo paslaugų įkainius. Pinigų pervedimas visomis valiutomis banke didės nuo 3 iki 5 eurų. O štai nerezidentams atsidaryti sąskaitą kainuos nebe 100, o 200 eurų.

Į sąskaitą įnešti grynųjų pinigų iki šiol kainavo 0,15 proc. nuo sumos ir 1,5 euro. Po pusantro mėnesio tokia operacija kainuos 0,3 proc. ir 5 eurus. Brangs ir noras banko skyriuje sudaryti lizingo sutartį. Dabar tokia paslauga kainuoja mažiausiai 150 eurų, o nuo kovo 13 d. teks mokėti mažiausiai 250 eurų. „Luminor“ (buvęs DNB) banke pervedimai grynaisiais pinigais brango nuo 2,5 iki 3 eurų. Tiek pat brango ir pervedimai kita valiuta. Ne Europos Sąjungos rezidentams sąskaitą atsidaryti kainuoja nebe 50, o 100 eurų. Ir tai tik keletas pavyzdžių.

Pasak ekonomisto Gitano Nausėdos, bankai yra atsidūrę spąstuose, nes iš kažko reikia uždirbti pinigus.

„Taip auklėjama visuomenė, kad nedarytų atvirų nesąmonių. Dalis žmonių niekaip negali atsisakyti grynųjų pinigų paslaugos. Atrodo, kad be jų tarsi ryšys su gyvenimu baigiasi. Dėl to įjungti paskatų mechanizmus yra gerai. Grynųjų naudojimas turėtų būti brangus ne tik laiko, bet ir finansine prasme“, – teigė žinomas ekonomistas. Tai gal žmonės uždirbs laikydami banke indėlius? Ne. G.Nausėda gerų naujienų nežadėjo norintiems taupyti, kadangi artimiausiu metu palūkanos veikiausiai nedidės.

Parengta pagal „Vakarų ekspresą“

Buvome įstumti į bankų glėbį, o dabar jie lupa mums devintą kailį

Atgrasymas nuo grynųjų Lietuvoje vyksta jau keliolika metų: iš pradžių švelniai pagąsdinant, kad juos bet kada gali pavogti, išvilioti telefoniniai sukčiai, paskui lobistai įtikino valdžios veikėjus, kad žmonių pinigus lengviau kontroliuoti, kai atlyginimai mokami ne įmonės kasoje, o per banko sąskaitą. Tada pasiūlė atsiskaitymo korteles, elektroninę bankininkystę…

Kai nemokamomis kortelėmis ir paslaugomis buvo apdalinta kritinė masė piliečių, palengva atsirado „simboliniai“ mokesčiai už plastiko gabalėlio pakeitimą, sąskaitos aptarnavimą, atsiskaitymus internetu ir t.t. Tuo pat metu buvo masiškai uždarinėjami bankų skyriai. Galų gale visų bankų įkainiai sutartinai šovė į viršų, o valstybinis Lietuvos bankas tik karpė ausimis ir aiškino, kad negali kištis į rinką.

Šiuo metu neatseikėjęs duoklės bankui, per mėnesį gali iš bankomato išsitraukti 550 eurų. Ačiū nors už tai, kad išgryninama suma nenurėžta iki minimalios mėnesio algos dydžio.

Paradoksas, bet Prancūzijoje, kaip ir Vokietijoje, ir pačioje Švedijoje grynieji taip žiauriai neapmokestinami. Londone ant kiekvieno kampo stovi valstybiniai bankomatai, kur gali įkišti bet kokio banko kortelę ir bankomatas išspjaus reikiamą pinigų sumą be jokio mokesčio. Bet lietuviškai skandinaviškas bankas nepaleidžia iš nagų savo klientų net užsienyje. Vienas verslininkas pasakojo, kad nusiėmęs iš bankomato 450 eurų užsienio valstybėje, sulaukė skambučio iš savo banko, kodėl jis išsigrynino tuos pinigus ir kam juos panaudojo. Nieko sau, net atsiskaityti už savo pinigus reikia!

Pačioje Skandinavijoje saviems klientams, beje, daug turtingiau gyvenantiems, negu lietuvaičiai, mūsiškių bankų „motinos“ netaiko tokių plėšikiškų įkainių.

O kaip gražiai buvo susidorota su lietuviškais bankais, kurie per krizę už indėlius gyventojams mokėjo padorias palūkanas. Vos tik valstybės ir Lietuvos banko rankomis su „Snoro“ ir Ūkio bankais buvo susidorota, palūkanos už indėlius smigo į rekordines žemumas. Bankai net grasino reikalausią primokėti už indėlių laikymą.

Tų, kas valdo mūsų pinigus ir verčia mus vergais, viešumoje nepamatysite. Banko vadovai išimtinai retai aiškina, kodėl didėja įkainiai, kerpamos palūkanos už indėlius, apmokestinami grynieji pinigai. Į viešumą jie siunčia samdytus vietinius patarėjus, kurie itin uoliai stengiasi pudruoti Tautai smegenis.

Vienas iš tokių – Gitanas Nausėda. Kitados jis buvo Lietuvos banko valdybos narys. Nestebina, kad būtent tuo metu, kai skandinavai žengė pirmuosius žingsnius į Lietuvos rinką. O vos tik SEB grupė 2000 metais įsigijo beveik 98 proc. Vilniaus banko akcijų, G.Nausėda iš LB valdybos peršoko tiesiai į naujų šeimininkų paskirto banko valdybos pirmininko patarėjo krėslą. Ir patarinėja iki šiol. Tiesa, ką jis patarinėja banko prezidentui, nežinia, užtat nemaža dalis piliečių, prieš dešimtmetį patikėjusių jo patarimais, žagsi iki šiol.

Tūkstančiai jaunų šeimų, 2004-2007 metais suvilioti reklaminių G.Nausėdos ir kitų skandinavų bankų nupirktų „ekspertų“ pasakų, kad gyvenimą galima kurti iš paskolų, ėmė bankų lengvai dalintus kreditus būstui, tikėdamiesi gyventi kaip tikri europiečiai.

Būsto kainų burbulas pūtėsi, o didis finansininkas G.Nausėda ramino, kad tai geriausia investicija, ir būsto kainos niekada nekris. Dėl optimistinių prognozių išpopuliarėjęs ekspertas ir tada buvo įkopęs į reitingų viršūnes apklausose dėl galimų kandidatų pakeisti prezidento poste Valdą Adamkų. Tačiau krizė sugriovė daugybės būsto paskolų gavėjų gyvenimo viltis ir pačius gyvenimus, ir visi pamatė, ko verti šio galimo kandidato į šalies vadovus patarimai. G.Nausėda tavo rinkimuose nekandidatavo.

Tuo metu bankai pradėjo „žiauriąsias akcijas“ prieš būsto kreditų gavėjus. Verslą bankai irgi akimirksniu užsmaugė – visus, bent kiek pradelsusius mokėti palūkanas, varė į bankrotą, įmonių turtą išparceliuodavo savo antrinėms įmonėms. Išieškoti pinigai milijardais keliavo į Švediją, kaip ir iš Lietuvos žmonių surinkti indėliai. Patys skandinavų bankai deklaravo milžiniškus nuostolius ir mokėjo juokingus mokesčius.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Respublika.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 79

 1. simas simaitis says:

  youtu.be/77SWQ53nmjg
  Labai trumpai ir aiškiai pasakyta, kodėl ir pas mus, Lietuvoje, niekas nenori vienytis. Už tai mes galime padėkoti mums visiems žinomiems samams, valinskams ir Co.
  O šiaip Lietuva neturi tautinės idėjos, svajonės. Tos kelrodės žvaigždės, kuri pastūmėtų žmones daryti pirmus žingsnius. Be svajonės nėra Lietuvos ateities. Mes gyvename sočiai, sielą pardavėme velniui, o dvasia nuo mūsų nusisuko.

 2. konkurencijos nėra says:

  Labai gera nuoroda, geresnio analitiko, suprantama kalba, sunku rast.
  Dar yra A P Deviatov, jis kitaistas, bet iš globalios pusės, be Kinijos šiai dienai niekas nevyksta.
  Tiesos ieškojimas taip pat…

 3. Pestininkas says:

  Miėli kolegos, tai davėt čia garo! Brangūs Simai, noriu Tamsta patykint kad Dainius padorus žmogus, nors tebuvau su juo susitikęs kartą, praleidom kartu gerą pusdienį, ir likau patenkintas susitikimų, turėjome gero bendravimo laiko! Nesu didelis psichologas, bet noriu visiems palinkėt kuo labiau suprast pašnekovą, ir prieš kritikuojant dėl ko nors, pirmą gerai pagalvoti! Nes negatyvo ir taip daug . Nesiplėsiu, tik noriu visiems padėkoti, ačiū kad esate! Visiems sveikatos ir pozitvo, ateinančio bejiėškant sprendimų! Gėrio jums visiems!

 4. konkurencijos nėra says:

  Dėkojam.

 5. Simas Simaitis says:

  Visi mes geri žmonės, špygos taukuotos, tik be valios. Neliko jos pas mus. Nėra polėkio. Ne tiems dievams lankstomės, todėl ir nėra jo pas mus. O visą kita tik emocijos, žinių stoka ir įpročiai.

 6. Simas Simaitis says:

  sarmatas.lt/11/vienijimosi-principas/
  Pabaigai, kad daugiau jūsų nevarginti, perskaitykite senai parašytą straipsnį šiame tinklalapyje. Jis deja nesulaukė deramo dėmesio, bet gal dabar jis ras atgarsį.
  Ir skaitykite šiame tinklalapyje atsisiuntimuose paskelbtą knygą „Įpročio galia“. Ten irgi rasite atsakymą: kodėl mes nesivienijame ir ką dėl to reikia daryti.
  Visiems dėkoju už kantrybę ir visiems ko geriausios kloties.

 7. Dainius V. says:

  Lietuvoje galima matyti nemažai šeimyninių valdų,bendrijų kurių teritorijose iškeltos ar Vyčio ar net abi valstybinės Lietuvos vėliavos. Kažkur seniai skaičiau pasakojimą apie XVI a. Kinijos imperatorių,kuris po priešininkų miesto paėmimo suskirstė jo gyventojus į tris grupes: tie kurie nuleido savo vėliavas,tie kurie nuleidę savas iškėlė nugalėtųjų ir kurie paliko kaboti savas vėliavas.Visi buvo apklausti ir toks buvo priimtas sprendimas : pirmuosius ištremti vergų darbui kasyklose,antruosius tuoj pat viešai nužudyti,o tretiesiems skirti žiaurią ir lėtą bausmę gyvus pamaunant ant bambukų,tačiau bausmės vykdymo dieną jis juos paleido ,pasakęs kad jie liks laisvais ir toliau užsiims savais darbais jei prisieks išlikti tokie pat dori kaip iki šiolei.Šiandien pravažiuojant Riešę ir pamačius kabančias ant stiebų vėliavas man kilo klausimas: kiek iš jų nuleistų ar netgi iškabintų svetimas vėliavas agresoriui užėmus Lietuvą?Kad kažkas paliks kabančią tai net minties tokios neturiu arba tai bus ne lietuvis ir vėliava bus ne LT valstybės.

 8. sigitas elinis says:

  Va čia tai kitas reikalas,a tai rimtai patikėjau kad lithuanos susivienys. Na bat litovcai nebūtu litovcais,jei nekibtu i gerkles vienas kytam,o patys laksto nuogomis žopomis nes taip darbdavys liepė,nes namuose alkani vaikučiai laukia,o paskui pyktį išlieja vakarais klaviatūrąa daužydami …ubogoje plemia-otvernulis ot Gospoda Boga vot vam i rezultat i slusaite ruskovo Fursova,raz u svoix umnyk net. Nado byla soediniatsa s poliakami poka predlogali, gde vaš Vytautas? ,vi urodi daže za bašniu Gediminasa postojat bojites,zasranci!

  Moderatorius: komentarų skiltis skirta reikšti nuomonę, diskutuoti apie portale patalpintus straipsnius, bet neįžeidinėti ir aiškintis santykių tarpusavyje. Tai paskutinis įspėjimas.

 9. konkurencijos nėra says:

  u zmeinovo naroda, zmeiny jazyk
  MAJAMKOVSKI

 10. konkurencijos nėra says:

  Turi būt MAJAKOVSKI

 11. sigitas elinis says:

  slušai ty,“ konkurencijos nera“! u zmeinovo naroda vse istoričeskije zamki stojit i pamiatniki našim dejatelem tože na glavnyx ploščiadiax,a gde vašego otca litovskogo naroda Basanavičiusa pastaviti? vozle paraši? Ja slyšal vaš umnik Šimačius imenno tam mesta naznačil! A kak dela s vašim Vytysam? tak budet pamiatnik al net? Ili bolše vse mesta u paraši uže zaniati?Eto vam debili konkurenciji net kak zavalit svoje sobstvennoje gosudarstvo!!! I začem vam Vilnius! Otdaite poliakam,my vam pamiatniki ostavim,ne to za desiatok drugoij vsio ravno kitaicam prodadite!

 12. Pestininkas says:

  Daug kur Sigitas eilinis,“ karčią“ kritiką mums pila, bet daug kur jis teisus. Nes mes mažai kur sugebame už save pastovėti, valdžia mus“ duchina“, kaip nori! Bet Tamsta pagiėžos paskutinėse komentaro eilutėse Sigitai eilini ,ant“litovcų“ kolega galėjo pamažint, manau bent iš lenkiško padorumo! Jei toks esate, pažįstu nemažai padorių lenkų. Taip kad kolega gal kitą kartą nuo dergimo susilaikytumėt?

 13. pakeistas vardas says:

  Ir kas norės su tokiais kaimynais draugaut…?

 14. cccp ikurta zydu says:

  bankai irgi zydu ir per juos bei savus politikus jie valdo savo vergus

 15. kacapstanas ikurtas zydu says:

  dar kai persivadino treciaja roma 1555 okupave 1/3 Lietuvos zemiu ir paverte slavu zememis per 500 metu, tuo paciu metu anglosaksai su savais zydais finansavo ne tik kara pries Lietuva bet ir sibiro isisavinima…kacapstanas yra zydu ir britu prostitute

 16. konkurencijos nėra says:

  Ir vėl ateina žydai…!

 17. Pestininkas says:

  Kad jie beveik ir išėję nebuvo, tik per siorganizuoja, ir toliau savo fašistinę linija lenkia! Deja, tokia realybė!

 18. konkurencijos nėra says:

  Gal šį kartą jie ateis su gerais ketinimais? Praeiti jų darbeliai atnešė jiem tik neigiamus moralinius .aktyvus.
  Kaip sakė H Kisendžeris, 2022m Izraelio nebeliks, gal, dėka to, jie perstos pjūdyt tarpusavį gojus?

 19. taigi says:

  vienas poetas yra pasakęs kas yra Skandinavija: SkandinAvija – tai yra šalis, kurioje skandinamos avys… Ir tai, kaip matome, vyksta.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top