Slaptas skandinavų planas jau vykdomas

2018, 8 vasario, 12:27 | kategorija Metodologija | 79 komentarai | peržiūrų 5 138 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Gitanas Nausėda. Arūno Bernacko koliažas

Gitanas Nausėda. Arūno Bernacko koliažas | respublika.lt

Alia ZINKUVIENĖ

Netrukus pamiršime, kaip maloniai šlama grynieji pinigai. Valdžiai ir bankams verčiant žmones naudotis kortelėmis ir elektronine bankininkyste, visos operacijos su grynaisiais brangsta tiesiog akyse. Nuo kovo 13-osios SEB banko klientai dar labiau pajus kainų šuolį. O baisiausia, kad pasipriešinti tam nėra jokių galimybių.

SEB bankas nuo kovo 13 d. didins kai kuriuos savo paslaugų įkainius. Pinigų pervedimas visomis valiutomis banke didės nuo 3 iki 5 eurų. O štai nerezidentams atsidaryti sąskaitą kainuos nebe 100, o 200 eurų.

Į sąskaitą įnešti grynųjų pinigų iki šiol kainavo 0,15 proc. nuo sumos ir 1,5 euro. Po pusantro mėnesio tokia operacija kainuos 0,3 proc. ir 5 eurus. Brangs ir noras banko skyriuje sudaryti lizingo sutartį. Dabar tokia paslauga kainuoja mažiausiai 150 eurų, o nuo kovo 13 d. teks mokėti mažiausiai 250 eurų. „Luminor“ (buvęs DNB) banke pervedimai grynaisiais pinigais brango nuo 2,5 iki 3 eurų. Tiek pat brango ir pervedimai kita valiuta. Ne Europos Sąjungos rezidentams sąskaitą atsidaryti kainuoja nebe 50, o 100 eurų. Ir tai tik keletas pavyzdžių.

Pasak ekonomisto Gitano Nausėdos, bankai yra atsidūrę spąstuose, nes iš kažko reikia uždirbti pinigus.

„Taip auklėjama visuomenė, kad nedarytų atvirų nesąmonių. Dalis žmonių niekaip negali atsisakyti grynųjų pinigų paslaugos. Atrodo, kad be jų tarsi ryšys su gyvenimu baigiasi. Dėl to įjungti paskatų mechanizmus yra gerai. Grynųjų naudojimas turėtų būti brangus ne tik laiko, bet ir finansine prasme“, – teigė žinomas ekonomistas. Tai gal žmonės uždirbs laikydami banke indėlius? Ne. G.Nausėda gerų naujienų nežadėjo norintiems taupyti, kadangi artimiausiu metu palūkanos veikiausiai nedidės.

Parengta pagal „Vakarų ekspresą“

Buvome įstumti į bankų glėbį, o dabar jie lupa mums devintą kailį

Atgrasymas nuo grynųjų Lietuvoje vyksta jau keliolika metų: iš pradžių švelniai pagąsdinant, kad juos bet kada gali pavogti, išvilioti telefoniniai sukčiai, paskui lobistai įtikino valdžios veikėjus, kad žmonių pinigus lengviau kontroliuoti, kai atlyginimai mokami ne įmonės kasoje, o per banko sąskaitą. Tada pasiūlė atsiskaitymo korteles, elektroninę bankininkystę…

Kai nemokamomis kortelėmis ir paslaugomis buvo apdalinta kritinė masė piliečių, palengva atsirado „simboliniai“ mokesčiai už plastiko gabalėlio pakeitimą, sąskaitos aptarnavimą, atsiskaitymus internetu ir t.t. Tuo pat metu buvo masiškai uždarinėjami bankų skyriai. Galų gale visų bankų įkainiai sutartinai šovė į viršų, o valstybinis Lietuvos bankas tik karpė ausimis ir aiškino, kad negali kištis į rinką.

Šiuo metu neatseikėjęs duoklės bankui, per mėnesį gali iš bankomato išsitraukti 550 eurų. Ačiū nors už tai, kad išgryninama suma nenurėžta iki minimalios mėnesio algos dydžio.

Paradoksas, bet Prancūzijoje, kaip ir Vokietijoje, ir pačioje Švedijoje grynieji taip žiauriai neapmokestinami. Londone ant kiekvieno kampo stovi valstybiniai bankomatai, kur gali įkišti bet kokio banko kortelę ir bankomatas išspjaus reikiamą pinigų sumą be jokio mokesčio. Bet lietuviškai skandinaviškas bankas nepaleidžia iš nagų savo klientų net užsienyje. Vienas verslininkas pasakojo, kad nusiėmęs iš bankomato 450 eurų užsienio valstybėje, sulaukė skambučio iš savo banko, kodėl jis išsigrynino tuos pinigus ir kam juos panaudojo. Nieko sau, net atsiskaityti už savo pinigus reikia!

Pačioje Skandinavijoje saviems klientams, beje, daug turtingiau gyvenantiems, negu lietuvaičiai, mūsiškių bankų „motinos“ netaiko tokių plėšikiškų įkainių.

O kaip gražiai buvo susidorota su lietuviškais bankais, kurie per krizę už indėlius gyventojams mokėjo padorias palūkanas. Vos tik valstybės ir Lietuvos banko rankomis su „Snoro“ ir Ūkio bankais buvo susidorota, palūkanos už indėlius smigo į rekordines žemumas. Bankai net grasino reikalausią primokėti už indėlių laikymą.

Tų, kas valdo mūsų pinigus ir verčia mus vergais, viešumoje nepamatysite. Banko vadovai išimtinai retai aiškina, kodėl didėja įkainiai, kerpamos palūkanos už indėlius, apmokestinami grynieji pinigai. Į viešumą jie siunčia samdytus vietinius patarėjus, kurie itin uoliai stengiasi pudruoti Tautai smegenis.

Vienas iš tokių – Gitanas Nausėda. Kitados jis buvo Lietuvos banko valdybos narys. Nestebina, kad būtent tuo metu, kai skandinavai žengė pirmuosius žingsnius į Lietuvos rinką. O vos tik SEB grupė 2000 metais įsigijo beveik 98 proc. Vilniaus banko akcijų, G.Nausėda iš LB valdybos peršoko tiesiai į naujų šeimininkų paskirto banko valdybos pirmininko patarėjo krėslą. Ir patarinėja iki šiol. Tiesa, ką jis patarinėja banko prezidentui, nežinia, užtat nemaža dalis piliečių, prieš dešimtmetį patikėjusių jo patarimais, žagsi iki šiol.

Tūkstančiai jaunų šeimų, 2004-2007 metais suvilioti reklaminių G.Nausėdos ir kitų skandinavų bankų nupirktų „ekspertų“ pasakų, kad gyvenimą galima kurti iš paskolų, ėmė bankų lengvai dalintus kreditus būstui, tikėdamiesi gyventi kaip tikri europiečiai.

Būsto kainų burbulas pūtėsi, o didis finansininkas G.Nausėda ramino, kad tai geriausia investicija, ir būsto kainos niekada nekris. Dėl optimistinių prognozių išpopuliarėjęs ekspertas ir tada buvo įkopęs į reitingų viršūnes apklausose dėl galimų kandidatų pakeisti prezidento poste Valdą Adamkų. Tačiau krizė sugriovė daugybės būsto paskolų gavėjų gyvenimo viltis ir pačius gyvenimus, ir visi pamatė, ko verti šio galimo kandidato į šalies vadovus patarimai. G.Nausėda tavo rinkimuose nekandidatavo.

Tuo metu bankai pradėjo „žiauriąsias akcijas“ prieš būsto kreditų gavėjus. Verslą bankai irgi akimirksniu užsmaugė – visus, bent kiek pradelsusius mokėti palūkanas, varė į bankrotą, įmonių turtą išparceliuodavo savo antrinėms įmonėms. Išieškoti pinigai milijardais keliavo į Švediją, kaip ir iš Lietuvos žmonių surinkti indėliai. Patys skandinavų bankai deklaravo milžiniškus nuostolius ir mokėjo juokingus mokesčius.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Respublika.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 79

 1. Simas Simaitis says:

  Kas yra bankas? Tai įstaiga, kuri kaupia ir saugo mūsų santaupas abipusiu pasitikėjimo pagrindu. Sulaužius šį pasitikėjimą vienai ir kitai pusei tokia pasitikėjimo veikla nutraukiama.
  Kas liepia ar verčia mus naudotis banko paslaugomis, kai tas pasitikėjimas yra sulaužytas? Juk galima savo pinigus laikyti namuose ir pinigines operacijas vykdyti asmeniškai, tiesiogei. Tačiau tai susieta su nepatogumais ir laiko „stoka“ arba tiesiog su įpročiu. Taip priimta daryti ir taškas.
  Kas sako, kad būrys, bankininkystėje nusimąnusių, žmonių negali įkūrti tokią bankinę sistemą, kuri leistų normaliai vykdyti ūkinę veiklą pavienio žmogaus lygmenyje, apeinant esamą užsienio valdomą bankinę sistemą? Ogi įprotis, nežinojimas ir tas lietuviškas užsispyrimas ir nenoras vienytis prieš tokias nesąmones, kurios dabar vyksta.

 2. konkurencijos nėra says:

  Tai, kaip atsikratyti banksterių „paslaugųų“?

 3. Simas Simaitis says:

  Daryti visas finansines operacijas tiesiogei, be tarpininko. Mainus ar kitaip barterį niekas neuždraudė. Pinigai niekas kita, kaip skolos lapelis. Aš atidirbau tamstai dvi valandas, Jūs man parašėte skolos lapelį, kad Jūs man skolingas dvi valandas darbo. Štai jums ir vekselis, piniginis vienetas ir jo nereikia laikyti banke. Visas sudėtingumas tame, kad žmonės nesinaudoja pilka mase, vadinama smegenimis, toks įspūdis, kad daugumai tai sukelia galvos skausmus. O šiaip tokius dalykus virtualioje erdvėje išspręsti neįmanoma, o realiai susitikinėti ir bendrauti atvirai, realiai jau niekas nebenori. Todėl ir šiame absurdo teatre laimi bankai, kurie jau finansais neužsiima, jie jau perima kontrolieriaus vaidmenį. Ne policija, ne pasų stalas, kurį pakeitė emigracijos departamentas, o būtent bankas ir su finansais jis jau nebeturi nieko bendra. Niekam jau ne paslaptis, kad bankas renka informaciją apie šalies gyventojus, neturinčią nieko bendro su pinigais. Visų pirma su bankais nereikia kariauti, juos reikia tiesiog ignoruoti, nesinaudojant jų „paslaugomis“.

 4. Pestininkas says:

  Pakilo klausimas, kokių būdų Nausėda tapo kandidatų į Lt prezidentus? Kokia veikėjų grupė jį ten itupdė? Bent iš pažįstamų žmonių tarpo nežinau nei vieno, kuris apiė šitą „orakulą“ palankiai atsilieptu. Kaip beje ir kilari draugą Pavilionį!

 5. Sigitas eilinis says:

  Gerai pasakyta: „Taip primta daryti ir taškas“ Šitas apibūdinimas,parašytas matomai gerokai aukščiau už kitus litovcus mąstančio žmogaus yra kaip niekad taiklus apibūdinant vergais ne tik bankams tapusius tuos pačius litovćus,na mėmės,ką džiaugiatės vis brangstančiu plastiku?

 6. Dalia says:

  Labai daug pas mus prisiveisė visokių “ekspertų“ ir tarpininkų, kurie nesukuria jokio gryno produkto, o dar
  smegenis žmonėms plauna. Aš labai didžiuojuosi savo darbdave, kuri ne tik kad nemoka pinigų vokelyje, bet dar ir svarbiausia algą moka grynais. Nėra ko tų bankų šerti.

 7. Algirdas says:

  Teisingai Simas rašo. Reikia ignoruoti visus ir viską kas mums nenaudinga, o dargi žalinga.

 8. Algirdas says:

  >Dalia Jau kadaise reikia algas mokėti tik vokeliuose ir jokių mokesčių. Jokių!! Špygą tegul graužia visi veltėdžiai. O kelius patys nusitiesim ir elektra patys apsirūpinsim.

 9. konkurencijos nėra says:

  Nu ir, kaip mes banksterius nugalėsim…?

 10. Simas Simaitis says:

  Aš nesuprantu kam, tamstai „komentarų nėra“, reikia juos nugalėti? Aš klausiau kam mums reikalingos jų paslaugos? Jums reikia susimokėti komunalinius ar kitus mokesčius? Tam yra „Perlo“ terminalai. Jums reikalingi kreditai? Kam jie jums? Verslo įkūrimui plikarūriams pinigų bankai nedalina. Vienintelis, ką galite gauti, vartotojo paskolą. Aš manau, kad čia esantys skaitytojai dar nevisai pamišę ir vartojimo pasiutpolke nesergate?
  Lietuvoje esantys bankai pinigų spausdinti negali, visus pelnus išveža į Švediją, Lietuva savo valiutos atsisakė. Taigi klausimas visiems, kam jums reikalingos bankų paslaugos? Pinigus aš galiu ir kojnėje laikyti, nes su minusinė mus palūkanomis jokio reikalo juos laikyti bankuose? Nagi, padiskutuokime.

 11. Dainius V. says:

  Šioje vietoje negali būti jokios diskusijos ir sprendimas tik vienareikšmiškas : absoliuti blokada bankams t.y.minimalus nadojimasis jų paslaugomis,sąskaitoje laikyti tik nedidelę pinigų sumą,kiek įmanoma vengti atsiskaityti bankine kortele,mokesčius mokėti grynaisiais perlo terminale ar pašte:per abi šias vietas praktiškai gali sumokėti visus mokesčius,pervestus pinigus nuimti,nes jei visi masiškai nusiiminės grynuosius,tai bankams tas ne į naudą,tai savotiškas būtų sabotažas,jokiu būdu neimti dabar kišamų tik prilietus nuskaitomų kortelių ir neturėti net minties apie užsienyje jau platinamus implantus bankinėms operacijoms,užtenka ir dabartinių išmaniųjų su velniai žino kokioms programėlėmis ir joms siunčiamais neaiškiais naujinimais.Žinau,taip elgtis sunku,dažnai nepatogu ar net nuostolinga,tačiau pilnai realiai įmanoma.Tai ir yra kova prieš skandinavų mafiją ir jeigu kritinė masė piliečių taip darys,tai bankams bus žymiai sunkiau engti žmones.Tačiau tam reikia visų susitelkimo ir pradėjimo nuo savęs ir artimųjų,deja ko dabartiniu laiku čia gyvenantiems labai trūksta

 12. Algirdas says:

  >konkurencijos nėra Nenugalėsim. Nereikia prieš juos kariauti, reikia nekreipti į juos jokio dėmesio. Reikia savęs paklausti-ką tokio sukuria bankininkai, kad jie vartosi kaip inkstai taukuose? Ogi nieko tokio kas visiems kitiems būtų gyvybiškai būtina. Jie sukuria tik spalvotą popierą arba virtualius. Iš to žmonijai jokios naudos tik nuostoliai. Dabar klausimas, o kaip atsitiko, kad tik bankininkai turi teisę spausdinti pinigus ir tai ne visi, o tik pateptieji? Taigi jiems tokia teisė buvo suteikta arba karalių, arba vyriausybių. Čia iš karto kyla klausimas, o kodėl karaliai ar vyriausybės jiems tokią teisę suteikė? Na, kai kurie karaliai buvo tiek prasiskolinę bankininkams, kad neatlaikė jų spaudimo ir pasidavė. Geriausias pavyzdys Anglijos valdovas. Geriausias būdas bankininkams pelnytis-karas. Tereikia finansuoti abi kariaujančias puses arba tiek kariaujančių valstybių kiek jų įsitraukę į karą ir pelnas užtikrintas. Karaliams reikia pinigų karui? Prašom, tačiau tik už beprotiškus procentus. Po karo nuniokotoms valstybėms reikia atsikurti? Reikia pinigų? Prašom, procentėlių nepamirškit. Apie Federalinio Rezervo Banko sukūrimą tikriausiai girdėjote? Jo įkūrimui bankininkai net įstatinio kapitalo ir tai nesiteikė iš savo kišenės įnešti-net įstatinio kapitalo pinigai buvo sukurti iš oro ir tai buvo skola! O tada kai JAV doleris tapo viso pasaulio rezervine valiuta, bankininkams jau nebereikėjo jokios valstybės vyriausybės leidimo spausdinti pinigus. Jiems jau buvo nusispjaut į bet kurią valstybę ir jos vyriausybę bei tų valstybių gyventojus. Jie galėjo daryti ką nori-spekuliuoti bet kurios valstybės valiuta, ją sužlugdyti, pirkti vyriausybes, o neparsiduodančias tiesiog nuversti arba subombarduoti bet kurią šalį… galėjo daryti bet ką su bet kuo. Bet tas gali tęstis tik tol kol MES laikomės įsikabinę JŲ spausdinamų pinigų ir pešamės tarpusavyje dėl 10 eurų popierėlio kurio tariama vertė jau rytoj bus 9,99 euro, o po pusmečio jau tik 9,89 euro. Iš tiesų to pinigo vertė tik tokia kiek vertas popierius ir dažai ant jo. Tai tik mūsų pasitikėjimas suteikia tam popieriui tariamą vertę. Dabar grįžkime prie to kas suteikė teisę bankininkams spausdinti pinigus. Vyriausybės. Vyriausybės turi centrinius bankus kurie… vyriausybėms nepavaldūs. Taip tai tiesa tiems kas nežinojot. Centriniai bankai yra atseit nepriklausomi. Lietuvos atveju, mes esam ES ir mūsų centrinis bankas yra tik buhalterinė įstaiga ir niekas daugiau. Kol turėjom litą, mūsų centrinis bankas galių turėjo ne ką daugiau nes puikiai žinojo, kad pasukus ienas ne į tą pusę, litas gali būti labai lengvai nuspekuliuotas ir sužlugdytas. Pasidomėkit kas tai yra BIS (Bank of International Settlements) ir sužinosit ko į Bazelį skraido mūsų dimensijų žinovas (Vasiliauskas) ir kam jis batus laižo. Taigi, vyriausybės negalėjo bankams suteikti teisės spausdinti pinigus nes pačios vyriausybės yra neteisėtos. Ar turite teisę valdyti kitus? Ne? Jeigu tokios teisės neturite pats kaip galite tokią teisę suteikti kažkam kitam? Manote, jog tokią teisę turite? Kaip ir iš ko tokią teisę įgyjate? Kaip matote tai tik mūsų įtikėjimas neteisėta vyriausybe leido jai patikėti savo tariama galia, o po to sekė visos kitos bėdos įskaitant ir parsidavimą bankininkams. Akivaizdu, kad nei bankininkų, nei vyriausybių mums nereikia, nes tai tik mes savo darbu juos išlaikome, kitaip jie neišgyventų nes nieko vertingo nesukuria, atvirkščiai-nuo jų vieni nuostoliai ir visos nelaimės.
  Greitai ir lengvai niekas nevyksta. Piliulę išgerti čia neužteks tam, kad bankininkais atsikratytume. Galvoti reikia ir suvokti. Norit bankininkais nusikratyt ir būti nuo nieko nepriklausomi? Klauskit savęs kiek esat pasiruošę paaukoti savo mantos? Kiek esat pasiruošę dalintis su tais kas pagalbos reikalingas? Ar esat pasiruošę gelbėti artimą savo, kad ir kas nutiktų? (Artimas, tai BET KURIS žmogus: visi yra mums artimi. Su smurtaujančiais ar meluojančiais atitinkamai ir elkimės, tačiau tai nereiškia, kad jie mums ne artimi ir nereiškia, kad jų nereikia gelbėti jiems į bėdą patekus: įskaitant ir bankininkus). Taip rašau todėl, kad veltėdžiams prarast yra ką ir jie eis iki galo tol kol išnaudos visas galimybes tam, kad išliktų. Jie išnaudos visas įmanomas priemones mums apgauti, įskaitant melą, klastą, smurtą, visus įmanomus pažadus, bauginimus ir dar daug ką. Tačiau čia reikia prisiminti kiek, iš tiesų, mažai jų yra. Mūsų 7,5 milijardo, o jų? Pačių pačiausių gal koks tūkstantis, geriausiu atveju. Skaičiuojant su visomis vyriausybėmis, kariuomenėmis, policijomis, visais biurokratais ir kitu prievartos aparatu, visame pasaulyje nebus daugiau nei 100 milijonų. Turėkime mintyje, kad tie 100 milijonų taip pat yra valdomi ir manipuliuojami, o iš tų 100 milijonų suvokia kas iš tikrųjų vyksta ir kaip veikia piramidė yra tik nedidelė dalis. Turėkime minty, kad tarp tų 100 milijonų yra visai gerų ir padorių žmonių ir jie esant didžiulėms permainoms tikrai atsisakys panaudoti smurtą prieš artimą savo. 7,5 milijardo ir 100 milijonų. Jaučiat skirtumą? O iš tikrųjų tai 7,5 milijardo apgautųjų ir kažkoks 1000 apgavikų. Tai mes 7,5 milijardo, visiški balvonai, patikėjome pasaka, kad be spalvotos popieros neišgyvensime, patikėjome pasaka, kad mus reikia valdyti, kad be vyriausybės bus betvarkė. Tik valdant mūsų suvokimą tas galėjo atsitikti. Kaip valdyti žmonių suvokimą? Tik maitinant žmones reikiama informacija ir nesuteikiant prieigos prie tų žinių kurios būtų pavojingos valdantiesiems. Kas valdo informacijos priemones? Taip, teisingai spėjat. Jie. Kuriam tikslui yra religijos, bažnyčios, mokyklos, politinės partijos, kariuomenės, sporto varžybos ne dėl malonumo, o tik dėl pergalės, konkurencija, alkoholis, tabakas, narkotikai, holivudas, mados, realybės šou ir kiti biesai? Tam, kad mus skaldytų ir valdytų, nes kitu atveju mes turėtume laiko pagalvoti, o galvojantys žmonės tam menkam tūkstantėliui labai pavojingi. Sakot 1000 sukčių negali valdyti 7,5 milijardo protingų, išsilavinusių dvasinių būtybių? Gali ir valdo. Taigi, mūsų bėda ne bankininkai ir visai nebūtina juos nugalėti, mūsų bėda esam mes patys ir ta bėda yra toje vietoje kuri yra tarp dviejų ausų. Suvokime iš kur mes gauname informaciją, informaciją lyginkime su tikrove ir savo patirtimi, o jeigu matome neatitikimų, ieškokime kitų žinių šaltinių, tačiau ir juos lyginkime su tikrove ir savo patirtimi. Mūsų suvokimu įmanoma manipuliuoti, tačiau mes esame pakankamai protingi, kad šitą suvoktume ir išeitume iš matricos.
  Pradėkim nuo to kas lengviausia ir kas įmanoma. Ką tik įmanoma užsiauginkim ir pasidarykim patys, kur tik įmanoma nemokėkim mokesčių, kiek įmanoma atsiskaitinėkim grynais, jeigu ką perkam, ką tik įmanoma pirkim turguj ir geriausiai pas vietinį ūkininką ar amatininką, o dar geriau tiesiogiai iš rankų į rankas. Stenkimės apsieiti visai be pinigų. Laikas puikiausias skolos vekselis. Ir nereikia skirstyti darbus į juodus ir baltus, dvi valandos kaminų valymo yra vertos tiek pat kiek dvi valandos kompiuterio taisymo. Prisiminkim genialų protėvių išradimą-talkas. Vis tik pats pagrindinis dalykas tai švietimas ir švietimasis. Dalinkimės žiniomis, skatinkime kitus mąstyti, nes kuo daugiau savarankiškai mąstančių žmonių tuo greitesnė suvokimo kaita. Neapsiribokime Lietuva, gyvenkim lokaliai, mąstykim ir veikim globaliai. Mūsų visas milijonas išsibarstę kas kur, esam itin išsilavinę, žingeidūs,mokam angliškai, rusiškai, vokiškai, ispaniškai, norvegiškai, lenkiškai ir dar daugybę kalbų. Bendraukim su visais ir visur skleiskim žinias, skatinkim žmones mąstyti. Jeigu iš šimto trys susimąstys jau bus neblogas pasiekimas. Atminkim, kad tie trys po mėnesio gali būti paskatinę susimąstyti dar 20 kitų.
  Nežinomybės mes bijom, todėl ir tebepalaikom tą sistemą kurios nekenčiam. Kaip gali sugriūti na kad ir nekenčiama sistema kada mes ją patys palaikom??? Todėl ir klausiu ką esate pasiruošę paaukoti iš tos mantos kurios į kapus nenusinešit? Amžinai gyvens tik jūsų sielos, o sieloms, kaip žinia, manta nereikalinga. Bankininkams ji taip pat nereikalinga, tačiau jiems reikalingi mes. O kam mums jie?

 13. Algirdas says:

  Ir dar pamiršau kai ką. Viskas ką mes darome kitiems, mes darome sau. Sukeldami kančią kitam, tik verčiame kentėti save, o bet kokia užuojauta ir išgyvenimas dėl kitų tai meilės pasireiškimas sau. Viskas yra vienis ir viskas ir visi yra susiję. Neleiskime savęs skaldyti ir valdyti, nes mes esame vienis.
  Ir nesugalvokite nieko teisti, nei vyriausybių narių, nei nusikaltėlių, nei bankininkų. Nei žmogžudžių.

 14. Dainius V. says:

  Ką gi,esmė išsakyta ,suprantamai,aiškiai ir be užuominų.Belieka laukti šią nuomonę palaikančių(ar ne) kitų komentatorių pasisakymų,pagal jų skaičių galima bus spręsti kiek liko mąstančių ir kiek avinų-tebūnie tai savotiška apklausa.

 15. Alvydas says:

  21 a. paprasčiausias, įtakingiausias ir stipriausiai veikiantis ginklas yra visuomenės neurolingvistinis programavimas. Panašus į propogandą , bet lengviau ir paslaptingiau suvirškinamas. Šiuo ginklu -metodu naudojasi nuo eilinio mokytojo iki šalies vadovo. Prarastas sąmoningumas atidaro visus kanalus mus paversti ingantiliomis programuojamomis būtybėmis. Ekonomistas ekspertas( nuosėda), tai absoliučiai 0 % prognozės tikslumo nes, litvakas nobelistas savo daugiamečio mokslinio tyrimo rezultatą pristatęs visam pasauliui Kalemanas, apie tai yra garsiai pasakęs, knygoje , ,, du mastymo tipai:greitas ir lėtas mąstymas,,ir viešai.

 16. konkurencijos nėra says:

  Sutinku su kiekvienu Algirdo žodžiu, ir Dėkui jam už šį komentarą.
  Perskaitę jį gal susimastys, tai gerai, o gal, nesupras ir įlys į televizorių, kur jiem pasakys, kad laimė, tai kreditas.
  Banksteriai vyriausybes nugalėjo labai senai, Salamono planas nešamas jau apie 3000 metų, jie be kraujo ir didžiulių žmogiškų resursų taip lengvai savo pasiekimų neatsižadės! Ką daryt be „švelniosios jėgos“, kaip elgtis, kai visi ištekliai pas 1% banksterių? Pseudo mokslai, ekonomika ir psichologija, jų geriausi sąjungininkai, daryk pelną bet kokiais būdais ir tu būsi ‘ ant bangos’.
  Kaip man ignoruo banksterius, kai mano darbdavys negali man mokėt grynais, o ir terminalai tai banksterių filialai, žodžiu, šiai dienai be banksterio, niukur…!
  Dabar dar bitkoinas atsirado, kas tai?
  Gėris tai, ar blogis?

 17. Svetimas says:

  Mielas Algirdai saunu kad viska taip gerai isdestet,bet ar tai ka nors pakeis.Pamastykim kiek tai rupi zmonems.Daugiau nei simtmeti atgal,zmones prarado asmenine jega ka nors nuspresti patys.99% tik aviu banda varoma i skerdykla…

 18. Svetimas says:

  Gerai pasakyta…

 19. Svetimas says:

  Bitkoinas vakaru spec tarnybu sukurtas ismislas pamauti ant sito kablio priesiskas valstybes vakarams.Bitkoinas tas pats oras kaip ir visos kitos.Tik nuo musu apsisprendimo priklauso kokia mes kaina sumokesim savo fiziniais ir psichiniais resursais uz ora…

 20. Simas Simaitis says:

  Tai į pagrindinį Algirdo klausimą taip niekas ir neatsakė. Kas kiek savo „mantos“ pasiryžęs paaukoti vardan moralinių principų, vardan „šviesaus rytojaus“, kentėti nepriteklių? Vardan to, kas nepamatuojama piniginiu vienetu?

 21. Svetimas says:

  Viska paaukosiu iskaitant gyvybe,jeigu tik atsirastu dar 299….

 22. konkurencijos nėra says:

  Tai gi, kur tas išsvajotas Vedlys, paskui kurį eitum be dvejonių?

 23. Svetimas says:

  Galvojau R.Paulauskas ar Z.Vaisvila ves visus i prieki,bet pasirodo jie kaip mazi vaikai prapuole smelio dezese savo smelio piliu statyme.
  Is tiesu vedlio nematau…

 24. Simas Simaitis says:

  Dar prieš porą metų buvo du kartus mestas šūkis susirinkti bendraminčiams. Organizavo pats tinklalapio įkūrėjas. Pirmą kartą atėjo 5 žmonės, antrą kartą 4, iš kurių trys dar nuo pirmo karto. Tikiuosi gal dabar situacija bus kitokia, tačiau aš jau nebeorganizuosiu. Užteko man tų dviejų. Tai ką, mielieji tautiečiai, vėl už vadžių ir iš pradžių?

 25. Svetimas says:

  Kiekvienas gyvena savo pasaulelyje galvas sukise i uzpakalius ir tik mintija,gal manes nepalies gal prasines beda pro sali,tegul kiti daro,man ir taip gerai.Dar prarasiu viska ka as turiu.

 26. konkurencijos nėra says:

  Čia mūs bėda, nėra jau, vienas už visus, visi už vieną!

 27. Dainius V. says:

  Aš atsakysiu į Simo M klausimą kas kiek turi paaukoti! pirmiausiai turi aukotis ir sugrįžti emigrantai,jie yra devintasis Lietuvos legionas ,vietiniai neturi ką aukoti,nes balansuoja tarp mirties ir išgyvenimo ribos ir tai jau nejuokinga.Kai didžiuma tų“išsilavinusių,mokančių europos kalbas,ne vien rusų ir matę kitokio gyvenimo santvarkų sugrįž tai mūsų valdžiai reikš skambinimą varpais,nes vietiniai tik ir laukia kažko ,kas sudrebintų šią pasvietę. Į sukilusius vietinius bus mestos visos pajėgos ir toliau savo rajono centro jie niekur nenužygiuos,tuo tarpu į masiškai sugrįžtančius PRARASTUOSIUS vandensvydžiais nepašaudysi ir guminėmis kulipkėlėmis neapmėtysi,nes tas legionas turės atgalinius ryšius,ką tai reiškia Europos visuomenės dėmesį.Dar kartą sakau,nereikia vietinių moralizuoti,jie ČIA stengiasi išgyventi ir kad niekur neišvažiuoja,tai nereiškia kad jie visumoje nevykėliai,Ir dar stebiuosi tokio Simo Simaičio pareiškimu apie daromus susirinkimus – tai gal tamsta skelbimus iškabinkite prie stačiakampio pastato su keistais langais Vilnaus vienoje gatvėje esančio,bus lengviau žmones surinkti: jūs ką klounai galvojate? Duosite viešai skelbimą ir žmonės ateis prieš valdžią pakalbėti?Arba jūs provokatoriai arba surinkę auditoriją kalbėsite apie orus Afrikoje.Idiotai.Pakanka tų tuščių priurpalų,ir be jūsų šito „gėrio“ pilnas internetas.

 28. Simas Simaitis says:

  Štai mes ir pakalbėjome. Laukiam „išganytojo“. To būtų pilnai užtekę parašyti, be didelių išvedžiojimų. Nesupykite Dainiau, tačiau Jūsų „silpną vietą“ aš užčiuopiau. Ir tai emocijos. Šioje vietoje jos visiškai netinka.
  O kas liečia susitikimą ir to susitikimo temą, aš absoliučiai nieko neminėjau. Apie kažkokius ėjimus, langų daužymus ar rėkavimus nebuvo ir nėra jokios kalbos. Norėjau tik atkreipti dėmesį, kad niekas nieko nedarys, „legionai“ jokie jūsų negelbės, jei to nedarysite patys. O kad tautiečiai bijo net savo nuosavo šešėlio, čia jau niekam ne paslaptis. Tokia jo, vergo, dalia, toks tautos istorinis ir karminis paveldas. O juk buvo tokie tautos didūs vyrai ir buvo tokia šalis, kaip LDK. Ir jie tas žemes tikrai nepirko ar užsiiminėjo mainais. Sumenko tauta, bijo mirties, tačiau garbina plastiką.
  O pokyčiai tikrai ateis, tuo galite būti tikri. Jis mums jau paruoštas kitų. Tad jeigu mus prievartaus – atsipalaiduokite, mieli tautiečiai, ne taip skaudės.
  Ir dar. Žinau, kad aš esu, tamstai, rakštis sėdynėje, nes aš dirbu užsienio kompanijoje. Tik iš kur, tamsta, ištraukė tai, kad aš ten su šeima ir gyvenu? Šito aš tikrai nesakiau, čia jau pavedė tamstos fantazija.

 29. Simas Simaitis says:

  Klausimas Sverimui. Kaip,Jūs, norite atrasti dar tuos 299, jeigu sekti pagal Dainiaus V. logiką? Jūsų nuomonė?

 30. Dalia says:

  Algirdas labai gražiai ir teisingai pakomentavo. Visiškai sutinku. Mano aplinkoje to beveik niekas nesuvokia. Ir Dainius V. nevyniodamas į vatą nušvietė realią padėtį, vietiniai neturi ką aukoti, nes balansuoja tarp mirties ir išgyvenimo ribos. Aš viena iš jų. Užgniaužusi savo sąžinę, bučiau “prasisukusi“. Vis tik, manau, tikrai ateis laikais, kad žmonės susiburs kartu, kad išgyventi, kai bus stipriai užspeisti. Prieš keletą metų, išgirdau, kad vyko kažkoks festivalis, kuriame dalyviai kelias paras gyveno dalindamiesi tik natūriniais mainais, nieko nepirkdami. Tai savotiška mini treniruotė ir skatinimas apmąstyti, kaip iš tiesų reikia ir teisinga gyventi. Prie dieviškų šaknų, mano supratimu.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top