Slaptas skandinavų planas jau vykdomas

2018, 8 vasario, 12:27 | kategorija Metodologija | 79 komentarai | peržiūrų 5 162 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Gitanas Nausėda. Arūno Bernacko koliažas

Gitanas Nausėda. Arūno Bernacko koliažas | respublika.lt

Alia ZINKUVIENĖ

Netrukus pamiršime, kaip maloniai šlama grynieji pinigai. Valdžiai ir bankams verčiant žmones naudotis kortelėmis ir elektronine bankininkyste, visos operacijos su grynaisiais brangsta tiesiog akyse. Nuo kovo 13-osios SEB banko klientai dar labiau pajus kainų šuolį. O baisiausia, kad pasipriešinti tam nėra jokių galimybių.

SEB bankas nuo kovo 13 d. didins kai kuriuos savo paslaugų įkainius. Pinigų pervedimas visomis valiutomis banke didės nuo 3 iki 5 eurų. O štai nerezidentams atsidaryti sąskaitą kainuos nebe 100, o 200 eurų.

Į sąskaitą įnešti grynųjų pinigų iki šiol kainavo 0,15 proc. nuo sumos ir 1,5 euro. Po pusantro mėnesio tokia operacija kainuos 0,3 proc. ir 5 eurus. Brangs ir noras banko skyriuje sudaryti lizingo sutartį. Dabar tokia paslauga kainuoja mažiausiai 150 eurų, o nuo kovo 13 d. teks mokėti mažiausiai 250 eurų. „Luminor“ (buvęs DNB) banke pervedimai grynaisiais pinigais brango nuo 2,5 iki 3 eurų. Tiek pat brango ir pervedimai kita valiuta. Ne Europos Sąjungos rezidentams sąskaitą atsidaryti kainuoja nebe 50, o 100 eurų. Ir tai tik keletas pavyzdžių.

Pasak ekonomisto Gitano Nausėdos, bankai yra atsidūrę spąstuose, nes iš kažko reikia uždirbti pinigus.

„Taip auklėjama visuomenė, kad nedarytų atvirų nesąmonių. Dalis žmonių niekaip negali atsisakyti grynųjų pinigų paslaugos. Atrodo, kad be jų tarsi ryšys su gyvenimu baigiasi. Dėl to įjungti paskatų mechanizmus yra gerai. Grynųjų naudojimas turėtų būti brangus ne tik laiko, bet ir finansine prasme“, – teigė žinomas ekonomistas. Tai gal žmonės uždirbs laikydami banke indėlius? Ne. G.Nausėda gerų naujienų nežadėjo norintiems taupyti, kadangi artimiausiu metu palūkanos veikiausiai nedidės.

Parengta pagal „Vakarų ekspresą“

Buvome įstumti į bankų glėbį, o dabar jie lupa mums devintą kailį

Atgrasymas nuo grynųjų Lietuvoje vyksta jau keliolika metų: iš pradžių švelniai pagąsdinant, kad juos bet kada gali pavogti, išvilioti telefoniniai sukčiai, paskui lobistai įtikino valdžios veikėjus, kad žmonių pinigus lengviau kontroliuoti, kai atlyginimai mokami ne įmonės kasoje, o per banko sąskaitą. Tada pasiūlė atsiskaitymo korteles, elektroninę bankininkystę…

Kai nemokamomis kortelėmis ir paslaugomis buvo apdalinta kritinė masė piliečių, palengva atsirado „simboliniai“ mokesčiai už plastiko gabalėlio pakeitimą, sąskaitos aptarnavimą, atsiskaitymus internetu ir t.t. Tuo pat metu buvo masiškai uždarinėjami bankų skyriai. Galų gale visų bankų įkainiai sutartinai šovė į viršų, o valstybinis Lietuvos bankas tik karpė ausimis ir aiškino, kad negali kištis į rinką.

Šiuo metu neatseikėjęs duoklės bankui, per mėnesį gali iš bankomato išsitraukti 550 eurų. Ačiū nors už tai, kad išgryninama suma nenurėžta iki minimalios mėnesio algos dydžio.

Paradoksas, bet Prancūzijoje, kaip ir Vokietijoje, ir pačioje Švedijoje grynieji taip žiauriai neapmokestinami. Londone ant kiekvieno kampo stovi valstybiniai bankomatai, kur gali įkišti bet kokio banko kortelę ir bankomatas išspjaus reikiamą pinigų sumą be jokio mokesčio. Bet lietuviškai skandinaviškas bankas nepaleidžia iš nagų savo klientų net užsienyje. Vienas verslininkas pasakojo, kad nusiėmęs iš bankomato 450 eurų užsienio valstybėje, sulaukė skambučio iš savo banko, kodėl jis išsigrynino tuos pinigus ir kam juos panaudojo. Nieko sau, net atsiskaityti už savo pinigus reikia!

Pačioje Skandinavijoje saviems klientams, beje, daug turtingiau gyvenantiems, negu lietuvaičiai, mūsiškių bankų „motinos“ netaiko tokių plėšikiškų įkainių.

O kaip gražiai buvo susidorota su lietuviškais bankais, kurie per krizę už indėlius gyventojams mokėjo padorias palūkanas. Vos tik valstybės ir Lietuvos banko rankomis su „Snoro“ ir Ūkio bankais buvo susidorota, palūkanos už indėlius smigo į rekordines žemumas. Bankai net grasino reikalausią primokėti už indėlių laikymą.

Tų, kas valdo mūsų pinigus ir verčia mus vergais, viešumoje nepamatysite. Banko vadovai išimtinai retai aiškina, kodėl didėja įkainiai, kerpamos palūkanos už indėlius, apmokestinami grynieji pinigai. Į viešumą jie siunčia samdytus vietinius patarėjus, kurie itin uoliai stengiasi pudruoti Tautai smegenis.

Vienas iš tokių – Gitanas Nausėda. Kitados jis buvo Lietuvos banko valdybos narys. Nestebina, kad būtent tuo metu, kai skandinavai žengė pirmuosius žingsnius į Lietuvos rinką. O vos tik SEB grupė 2000 metais įsigijo beveik 98 proc. Vilniaus banko akcijų, G.Nausėda iš LB valdybos peršoko tiesiai į naujų šeimininkų paskirto banko valdybos pirmininko patarėjo krėslą. Ir patarinėja iki šiol. Tiesa, ką jis patarinėja banko prezidentui, nežinia, užtat nemaža dalis piliečių, prieš dešimtmetį patikėjusių jo patarimais, žagsi iki šiol.

Tūkstančiai jaunų šeimų, 2004-2007 metais suvilioti reklaminių G.Nausėdos ir kitų skandinavų bankų nupirktų „ekspertų“ pasakų, kad gyvenimą galima kurti iš paskolų, ėmė bankų lengvai dalintus kreditus būstui, tikėdamiesi gyventi kaip tikri europiečiai.

Būsto kainų burbulas pūtėsi, o didis finansininkas G.Nausėda ramino, kad tai geriausia investicija, ir būsto kainos niekada nekris. Dėl optimistinių prognozių išpopuliarėjęs ekspertas ir tada buvo įkopęs į reitingų viršūnes apklausose dėl galimų kandidatų pakeisti prezidento poste Valdą Adamkų. Tačiau krizė sugriovė daugybės būsto paskolų gavėjų gyvenimo viltis ir pačius gyvenimus, ir visi pamatė, ko verti šio galimo kandidato į šalies vadovus patarimai. G.Nausėda tavo rinkimuose nekandidatavo.

Tuo metu bankai pradėjo „žiauriąsias akcijas“ prieš būsto kreditų gavėjus. Verslą bankai irgi akimirksniu užsmaugė – visus, bent kiek pradelsusius mokėti palūkanas, varė į bankrotą, įmonių turtą išparceliuodavo savo antrinėms įmonėms. Išieškoti pinigai milijardais keliavo į Švediją, kaip ir iš Lietuvos žmonių surinkti indėliai. Patys skandinavų bankai deklaravo milžiniškus nuostolius ir mokėjo juokingus mokesčius.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Respublika.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 79

 1. Simas Simaitis says:

  Nori ponia Dalia man įrodyti, kad vietiniai nesugebės kastuvo į rankas paimti? Kodėl visi jūs manote, kad viskas surišta tik su pinigais? Ar tikrai jau taip aptemęs protas, kad nieko daugiau nematote, kaip pinigus?
  Juk Algirdas jums visiems rašė, kad toks dalykas, kaip talka. Ar dar žinote šitą žodį, ką jis reiškia?!
  Ir dar pridėsiu. Jeigu ateis „išganytojas“ ir jis viską padarys tautos labui, pagal kieno taisykles gyvensime: pagal savo ar vistik „išganytojas“ jums visiems pasakys – imkite ir naudokitės ir gyvenkite darnoje. Ar įvertinsime tokį kilnų mostą? O gal vėl teks gyventi pagal „išganytojo“ taisyklės, nes tai jo ir tik jo buvo pastangos?
  O kaip bus, jei savo ateitį statyti bendromis jėgomis, kai kiekvienas turi teisę tarti savo žodį, kai nuveikti darbai atlikti kruvinų prakaitu, tai gal ir tiems darbams bus kitas vertinimas?

 2. Dainius V. says:

  Vienareikšmiškai ČIA gyvenantys nesudarys šiltnamio sąlygų sugrįžti išvažiavusiems „kelti žemės ūkio“ užjūrio valstybėms,čia buvo realus mūsų problemos sprendimo būdas arba vienas kaipo iš tokių ,tačiau juk daug maloniau sėdint kokioj Anglijoj ar Švedijoj laukti,kol netekę kantrybės vietiniai išeis į gatves ir savo krauju iškovos naują Lietuvą.Juk tada bus galima su visais lagaminais parlėkti ir skubėti užsiimti geresnes vietas,kol vietiniai aižysis žaizdas ,ar ne taip mieli emigrantai? Mes kaip nors susitvarkysime,ateis laikas ir viskas stos į savo vietas.Taip jau surėdytas šis pasaulis,taip įrodo tautų istorija ir aš savo asmenyje tą tik primenu.Sulauksiu aš šito ar ne tai visiškai neturi jokios svarbos,nes tie procesai jau kelinti metai kaip vyksta,tik ne visi sugeba tai pastebėti.O kas liečia mano emocijas,tai žmogaus psichinis gyvenimas visas susidėlioja iš reiškiamų išgyventų emocijų,kaip ir mūsų kūnai sudaryti didesne dalimi iš vandens.Ir nei šioje ,nei kitoje,nei bet kurioje vietoje asmeniškumų pas mane nėra ir man visiškai vienodai kur kas ir kam dirba ir iš ko gauna pinigus,tačiau nereikia skleisti marazmų klausdamas kas ką pasiruošęs paaukoti,kai pats dėl šeimos ir savo gerovės galimai savo darbu padedi stumti savo šalį ir joje gyvenančius į prarają,aš taip pat dirbu užsienio kompanijai,tačiau dėka būtent manęs ten puikiai žino kas yra Lietuva,kas yra tikras lietuvis ir gerbia,kad ir gerai būtų,tačiau nesutinki ten likti.Ir dar sakau: aš nekviečiu daužyti langų ar priešintis jėga- jėga pagimdo kitą jėgą,prievarta niekada gėrio nepasieksi,tačiau kad liežiuviais iškovotum laisvę tai irgi negirdėjau.Šitas portalas geras tuom,kad būtent čia gali skleisti emociškai persunktas nuomones ir kiti paskaitytų ir jaustų,kad jie su savo mintimis ne vieni.Buvo tokie portalai Versijos,Kitokios naujienos,Šauksmas ir etc.Dabar jie uždaryti arba pridaryti,kaip ir Liebionkos tinklalapis sunkiai įkeliamas,todėl viešoje erdvėje galima tik emocijas ir skleisti,nes net klounai žino,kad Didysis Brolis/Sesė visus stebi ir krauna info į dosje.Jeigu neprisimenate Lietuvos istorijos kaip buvo atkurta nepriklausomybė paskaitykite bent Jono Aničo knygą „Jonas Vileišis“.Viskas.Pabodo aiškinti akivaizdžius dalykus ieškantiems šiknoje smegenų.

 3. Gena says:

  Aš visai uz grynųjų atsisakymą, bet pries mokescius uz pavedimus, sąskaitos turėjimą ir pan. Normalesniuose bankuose yra palikta galimybe viska gauti nemokamai, jeigu sąskaitoje yra pakankamai pinigu, ar savo alga pervedi.

 4. Simas Simaitis says:

  Ir sugebėk tu man virtualioje erdvėje „trinktelti durimis“. Žaviuosi. Ką ir reikėjo įrodyti. Emocijų nevaldymas – prastas patarėjas. Iš visos rašliavos kertinė mintis – viskuo kalti emigrantai ir jiems nebus atleista. Nebloga pozicija. Svarbiausia kaltininką rasti, o ten reikalai eisis, kaip ant sviesto.
  Matote, tas Jūsų baubas didysis brolis ar sesė gali uždaryti virtualią erdvę? Visko gali būti. Aš taip nemanau. Geriau lodyjimasis virtualioje erdvėje, nei po Seimo langais.
  Bet mane dar stebina tai, kad tautiečiai jau dabar bijo iš jo išeiti. Kitaip šito ir pavadinti negalima. Jūs net savo bendraminčių akyse nematėte, bijote vienas kitam į akis pasižiūrėti? Gyvai reikalus aptarti? Ir čia prasideda tikri čiūdai. Mane jau spėjo Daniaus paranoja ir į stukačius užrašyti. Netiesiogiai, suprantama. Nors manęs net akyse nematęs. Įdomūs laikai, dievaž.
  Sėkmės ir tamstai.

 5. Dainius V. says:

  Išvažiuoti nesunku,vis vien prarasti neturi ko,čia tik spustelėjo ir eilinė minia susikrovė lagaminus.Šiaudadūšiai nevykėliai.Ir jokio skirtumo ką jie ten pasiekė,nes visada liks tik emigrantais,trečiarūšiais tarnais,kuriuos pirmuosius mes per bortą,kai laivas bus perkrautas.Apie išimtis nekalbėsime,jų yra ir bus.Ir nėra nei vieno niuanso,kuris tokį bendrapilietį reabilituotų mano akyse.Mūsų šalyje nevyksta karas,nėra bado,nėra mirtinos ligos epidemijos,nevyksta gamtiniai kataklizmai kad taip masiškai reiktų palikti gimtus namus.Reiškiasi tai yra naudos sau ieškotojai,gyvenimo šiukšlės,kurias savartyno vėjai blaško į visas puses…Kas nori,randa būdų gyventi gerai ir čia,tačiau numeta nuo savęs besaikio vartojiškumo balastą,atsikrato puikybės gražesnio naujesnio auto,darbužėlių ar plytelių vonios kambaryje prieš kitus:kaimynus,draugus,gimines.Nekviečiu gyventi asketiškai,tačiau vemti verčia kai vaiką aprengia gariūniniais skudurais apkabintais blizgučiais,kad tik vaikelis nebūtų biednesnis,o patys Norfoje perka supuvusias akcijines daržoves ir tam pačiam vaikui daro salotas…tokių ir panašių pvz N skaičius…Sakai žmonės bijo? Jie ne bijo,tiesiog mato kaip viskas sukasi ratu ,o rezultatas kaskart blogesnis.Tarpusavyje kalba,ir dar kaip kalba.Daug ką mato ir supranta,tačiau atęjus eilinei mokesčių ar draudimų porcijai įtraukia galvą į pečius ir ieško būdų kaip apeiti.Išgyvenimo aspektais lietuvis labai sumanus irgajus,tą puikiai parodė trėmimas į Sibirą.Norint važiuoti automobiliu būtinas vairas,kitaip kelionė bus itin trumpa,kad ir koks jis galingas bebūtų…O Simui kažkodėl rodosi atvirkščiai: užtenka daugiau ratų pridėti.Lyderis turi būti.Matomas ar ne,realus ar ne tačiau vedantis mases į priekį,o gal ir tamsta,kaip tūlas A.Minkevičius manai,kad anarchija tokiems riboto proto sutvėrimams kaip žmonės iš laiudies yra tinkama valstybės valdymo forma visiems likusiems?Tarybos parodė,kas būna,kai valstybės vairą sukioja diletantai.Neduok Dieve karo bado maro ir kvailių valdžioje!

 6. Simas Simaitis says:

  Ir vėl, daug parašyta, o galima buvo apsieiti vienu sakiniu: prarasti neturi ko. Keliais žodžiais išsakėte viską, visas likęs tekstas neapykantos emocijos.
  Galime vėl grįžti prie tos pačios minties: ką, Jūs, bijote prarasti, vardan tos, Lietuvos? Konkretus klausimas, be emocijų.

 7. Algirdas says:

  >Svetimas Mąstai kiek tai rūpi žmonėms? Aš nemąstau. Man rūpi kiek tai rūpi tau. Nustok mąstyti kiek tai rūpi žmonėms, tu esi svarbiausias, aplink tave viskas sukasi, tu pasaulio centras. Tas pats galioja visiems kitiems, tačiau kiekvienam atskirai. Apie kolektyvizmą aš rašiau „Nuo valdymo būdo prie gyvenimo būdo“, jeigu pamiršai ar neskaitei, susirask. Ir nustok rūpintis liaudimi nes dievaži, rūpintojėlis tau erškėčių vainiką atiduos jam nežinia už ką kvailių užkrautą.

 8. Algirdas says:

  >Svetimas O tu nurodyk bent vieną priežastį kodėl turėtum laukti kol atsiras tie 299 ar dar kažkiek? Ko laukti?

 9. Algirdas says:

  >konkurencijos nėra ir kitiems Sakykit susimildami, kurių galų jums tas vedlys? Ar jūs savęs vest nesugebat? Na bus vedlys ir ką? Jis vakare nuo laiptų nukris ir sprandą nusisuks arba baloj prigers, o gal skrandžio turiniu užsprings, kas tada? Kur vedlys? Ar jums būtinai tik to vienintelio reikia? Atsakykit man, ką gali prievartos sistema padaryti milijonui vedlių vedančių save? Na ką? Visus nuo laiptų numes, ar balutėj prigirdys? Kas galėtų jus vesti tiesiau ir teisingiau jei ne jūs pats ar pati?

 10. Algirdas says:

  >Dainius V. Atleiskit, bet jūs bent paskaitykit ką rašėte komentaruose anksčiau, prieš mėnesį, prieš tris, prieš… . Neatitikimai akivaizdūs. Nuotaikų kaita ir blaškymasis bado akis. Dainiau nusiraminkit nes jau nebesinori jums bent ką nors atrašyti ir visai ne dėl to, kad aš jau 16 metų gyvenu svetur, o dėl to, jog jūs, mažų mažiausiai, nenuoseklus.

 11. Algirdas says:

  >Dalia Sakot vietiniai neturi ko aukoti? O ko gi, iš tikrųjų, reikia? Keliaujančiam reikia kur galvą padėti, kojas ištiesti, sušalusiam-kampo prie pečiaus ir arbatos puodo, nuskriaustam-paguodos žodžio, alkanam-ko nors užkąsti, nežinančiam-patarimo. Tiek turit? O spalvotą popierą vykstant didelėms permainoms ir taip prarastumėt, o nesant permainų, t.y. taip kaip vyksta dabar, esate lėtai, tačiau užtikrintai verčiama verge, kaip beje ir mes visi. Tai ką gi jūs, iš tikrųjų, prarandat ir kokio gi dydžio ta auka lyginant su perspektyva tapti visiška verge net nespėjus numirti? Tai tiek apie mantą. O štai kitas dalykas jau siejasi su dvasios tvirtybe ir ir visa žmogaus esme-laisve. Kalba eina apie jūsų apsisprendimą ko jūs jokiu būdu nedarytumėte, nesileistumėte žeminama, nenusilenktumėte blogiui netgi tuo atveju jeigu tektų galvą padėti ar badu mirti ir netgi tuo atveju jeigu jūsų pačios vaiką kas žudytų (žinau, motinai tas beveik netaikoma, tačiau parašiau vis tiek; tėvas tokią kančią galėtų ištverti, motina vargu). Toks apsisprendimas rodo ar laisvi esame, nes laisvė tai ne kažkoks išorinis tikslas kurį pasiekę būsime laisvi, laisvė tai vidinis savęs suvokimas. Kaip mes save suvokiame? Ar mes esame mėsgabaliai kurie susidėvės ir bus užkasti, ar mes esame begalinis sąmoningumas laikinai įsikūnijęs fiziniame kūne ir patiriantis pats save? Ko mes laikomės įsikibę? Mirtingo mėsgabalio? Mantos kuri mėsgabaliui tereikalinga tik gyvam esant? Kas mes? Su kuo mes save siejam? Su manta, mėsgabaliu ar vis tik su amžinąja gyvybe kuri nemiršta, o tik keičia pavidalą? Ar mes esame vandens lašeliai, ar mes-vandenynas? Ir tas ir tas, nes iš ko gi susideda vandenynas jei ne iš daugybės vandens lašelių? Kuriuo gi būdu lašeliai galėtų nejausti vieni kitų vandenyne? Vienis mes, vienis. O jeigu taip, tai kaipgi įmanoma Jonui nuskriausti Petrą, Dainiui įžeisti Simą, Algirdui atstumti Dalią?
  Na, dar turiu ką parašyti, bet miego jau liko 4 valandos, nes aš be to, kad čia rašinėju dar ir darbe kartais pasirodau :)

 12. Svetimas says:

  Susivienys kai nei vieno nebeliks.Lietuviu isnykimas jau perkope kritine riba nuo kurios nebeatsistato tauta…

 13. Svetimas says:

  Jeigu as kariauju savo asmenini mazyti kara su sistema tai kaip man itikinti kitus,kaip priversti aplinkinius uzmirsti nors trumpam,savo pilvus.?

 14. gyvate,ryjanti pati save... says:

  uzdavinukas>Simas:as atidirbau Tamstai 2 valandas.Jus man israsete skolos lapeli,kad jus man skolingas 2 val.darbo???Simai,jus man neskolingas!Atidirbes(Jums),as uzdirbau-gavau pinigeli.Gaves pinigeli,lieku skolingas as(nebutinai Jums).Man jau pavyko suvokti,kad pinigelis ir yra tas skolos lapelis,kuri reikia grazinti jo savininkui(kas Ciesoriaus-Ciesoriui).O,mes taupom/parduodam(investuojam)ir tuo didziuojames(kiek guli bankuose nenaudojamu pinigu?).Paspreskim kartu:)

 15. Svetimas says:

  Kiek suprantu ateitis rupi tik desimciai zmoniu kurie pastoviai lankosi panasiuose portaluose,o kur kiti LT gyventojai?

 16. Pro says:

  >>Svetimui
  Kiti tiesiog skaito.
  Nebūtina kažką kalbėt, kai matai tiek protingų pasisakymų.
  Vien šitas straipsnis peržiūrėtas 750 kartų, 70 juo pasidalino vien facebooke, neaišku kiek kitur, nes aš dalinausi twiteryje, tai čia pasidalinimo nerodo, nors ten yra. Tad aukščiau nosį, Tėvynės gelbėtojai. Ji rūpi ne tik jums.

 17. Svetimas says:

  Mieloji Dalia apie koki ir kieno dieva jus vis kalbate,man butu labai idomu suzinoti.Ir kokios tos dieviskos saknys?

 18. Simas Simaitis says:

  Ponui gyvatei, ryjančiai pačiai save. Taip, Jūs, visiškai teisus. Aš tos minties tiesiog iki galo neišrutuliojau. Malonu, kad yra bendraminčių, kurie tą pinigų (skolos lapelių) sistemą supranta ir kuri šiais laikais visiškai iškreipta. Pinigas negali būti spekuliacijos priemonė, o tik pagalbinė priemonė prekių ir paslaugų sferoje. Už tai ir turime, ką turime – naująjį Babiloną. Su kuo visus ir sveikinu.

 19. Algirdas says:

  >Svetimas Sakai perkopėm kritinę ribą nuo kurios nebeatsistato tauta? Po 1783 metų vulkano išsiveržimo Islandijoje, islandų tebuvo likę apie 35 000. Atsistatė. Ir sprendžiant iš jų veiksmų, senųjų islandų palikuonys protu nenusileidžia protėviams. Taip kad nekarksėk, nemirštam, prisikelsim ir mes.

 20. Dainius V. says:

  ponas Algirdai Minkauskai arba tiesiog Algirdai, berods neklystančiu nepasiskelbiau-užteks kabinėtis prie žmonių kaip kokiam gatvės šuniui po neužbaigto poravimosi,nuoseklumo ir pas tamstą gerokai trūksta,tačiau tokie tie tikrieji lietuviai: perkąsiu sau gerklę jai tavos nepasieksiu,bet oponentą apipilsiu savo teisumo lavina….cha :) aš gi sakiau,manęs tai neveikia,ir čia visu gražumu pasirodo lietuviškas solidarumas ar ne taip ponas Algirdai M?

 21. Dainius V. says:

  p.s. žinote ponai mielieji,pasakysiu kaip senovėje sakydavo “ nuo dūšios“ : pernai didesnę dalį laiko praleisdavau dirbdamas Suomijoje.Lietuvos pasiilgdavau jau trečios dienos pabaigoje,savo tautiečių ir lietuviškos kalbos dar labiau.Kam teko buvoti toje šalyje ne turizmo tikslais,manau supras mane.Tikras suomis tai ramybės,orumo ir visiškos neskubos įsikūnijimas.To miestelio parduotuvių pardavėjos mus,lietuvius prie kasų pasitikdavo lietuvišku „laba diena“,nesvarbu koks tai būtų paros laikas ir tai jos darė akivaizdžiai be prievartos,su šypsena.Galbūt jas juokindavo mūsų,ypač mano,kaip labai emocionalaus žmogaus veido mimika,kai aš nuoširdžiai tiesiog pasiusdavau matydamas mažesnes ar tokias pačias maisto kainas be jokių akcijų.Aš kiekvieną kartą tuo piktinuosi,nors jau 5 metai,kaip ten važinėju.Apie ką čia aš?A,taigi grįžtame prie to,kad savaitės pabaigoje norėdavosi mesti darbą ir tiesiog iš vietos lėkti atgal,į Vilnių pas žmoną,draugus ir į sodybą,pas širdžiai mielus darbus.Pervažiavus Latvijos-Lietuvos ribą sakau nuoširdžiai:norėdavosi išlipti ir pabučiuoti gimtą žemelę…tai aišku-aš pasiduodantis emocijoms tipas….ir …nuo tos pačios akimirkos tolygu pradurtam oro balionui šnypšdamas kildavo pyktis .O dėl ko? 1.Jokios kultūros keliuose 2.Visiškai jokios kultūros prekybos centruose nei iš pardavėjų,nei iš apsipirkinėjančių tautiečių pusės 3.Kainos beprotiškos,didžiuma viešai piktinasi,bet krepšelius kraunasi(aišku,galima juos pateisinti>kai „rusai puola“,tai kainos nerūpi apsirūpinant atsargomis) 5.Sutinki žmogų,kai aplinkui nieko nėra,tai nuo jo vilko iš padilbų mesto žvilgsnio infarktą gautum,jei jautresnis būtum.Tai pagrindiniai kriterijai,ir po savaitės poros gimtojoje šalelėje jau nori grįžti į normalų normalių žmonių pasaulį.Iš karto įspėju: tai tik mano asmeninė nuomonė ir mano požiūris į tam tikrus dalykus,tačiau turint tokį patyrimą labai sunku ramiai žiūrėti į daugumą tautiečių,juolab kad „prie ruso“ lietuviai tokie tikrai nebuvo.Kodėl taip yra neaiškinsiu,nes vėlgi būsiu apkaltintas ne meile emigravusiems tautiečiams ir iki šiolei skleidžianties morališkai puolusių vakarų „vertybes“ runkelių tautai.

 22. Algirdas says:

  >Dainius V. Ne, ne taip ir į beprasmiškus ginčus aš nesileisiu.

 23. Dalia says:

  Simai, nieko aš nenoriu įrodinėti. Aš esu už talkas. Ir rašiau tik iš savo pozicijos.

 24. Simas Simaitis says:

  Tai negi emigrantai kalti, kad Lietuvos keliuose ir varduotuvėse nėra kultūros? Kad žmonės vaikšto niūrūs, irgi emigrantai kalti? O gal mes visi kalti ir kiekvienas atskirai? Gal vis dėlto nustokime ieškoti kaltininkų ir kiekvienas pažiūrėkime į veidrodį ir ten paieškokime kaltų? Dėlto, kad nedasakėme, kad nedadarėme, kad nutylėjome.
  Kas sakė ar mums liepė, kad atėjus „naujiems laikams“ moralinės vertybės nebegalios? Kodėl pasidavėme liberaliam diktatui, kad asmenybės niekas, o garbinkime individualistus? Visi gauna teises, o kam paliekamos pareigos?
  Daugelis šių dalykų nesuvokia, apie tai net nenori girdėti. Mano sesuo sako: tu per daug apsiskaitęs, man neįdomu su tavimi kalbėti 😱. Bala to nematė. Bet problema tame, kad protu gal mes ir nesuvokiame, bet dar turime sielą. Ji yra pirminė, ne kūnas. O jį rėkte rėkia – žmogau, ką tu darai! O mes gniaužiame, tyldome ją. Sąžinę – sielos balsą. Ir visa tai kaupiasi. Per dienų dienas, per metų metus. Jau ir atpratome nuo to, kad yra sąžinės balsas. Apkurtome jos balsui, todėl ir turime, ką turime: niūrius veidus, hamus keliuose, jokių perspektyvų, tik rutina. Ir dievaž, emigrantai čia ne prie ko, o mūsų baimės kažką keisti. Laukiame išganytojo, kataklizmo, kad tik nereiktų patiems daryti. Kodėl taip, kas ne taip? Kas trukdo?

 25. Svetimas says:

  Islandai visi ir konstitucija bendrai rase,ir su savo prezidentu gali kartu pavakarieniauti…

 26. Audriusn says:

  Jeigu as esu begikas galima sakyti galiu apsieiti be vedlio, trenerio. Ziurekim rezultatus. Na o kaip krepsinio, fudbolo aikstele. Norit pasakyti kad tauta kitu tautu atzvilgiu nezaidzia maco? Be vedlio krachas zmones

 27. Simas Simaitis says:

  Taip, islandų noras ir gebėjimas jungtis į bendruomenes, spręsti reikalus kartu, tikrai pavydėtinas ir sektinas. Ką įrodo šiame tinklalapyje skelbti straipsniai.
  Tačiau ir jiems trūksta įžvalgumo ir daro klaidas, kaip pavyzdžiui per referendumą nubalsavo už tą pačią bankinę sistemą su palūkanomis. To tikrai nevertėjo daryti. Aš taip manau.

 28. gyvate,ryjanti pati save... says:

  ‘Isganytojas'(greiciausiai)mums reikalingas tik tiek,kad galetume ji vel nuzudyti…Viskas jau senai surasyta ir padeta pries akis(nosi),bet ziuredami-nematome,kaip ir klausydami-negirdime(kas turi ausis teisgirsta).TIESA(greiciausiai)slypi mumyse,kiekvienas atskirai mes JA tik interpretuojame.Gal but todel ir nesusikalbame.Idomiausia(man)tai,kad JEGA slypi priesingybiu vienybeje(mylek savo artima…beliko suvokti,kas tas artmas)…Ramybes Jums!

 29. EJ says:

  Citata: „Grynųjų naudojimas turėtų būti brangus ne tik laiko, bet ir finansine prasme“. ….. ….. Kam yra brangus grynuju pinigu naudojimas? … Ar tik ne bankams? Paprastiems zmonems, be abejo, bus dar labiau riesta. Godus zmones vis labiau „taupo“. Greit nebereiks nei banko darbuotoju, nebereiks pinigu, nes visa apskaita bus atliekama kortelemis. Nebereiks padaveju parduotuvese, gamyklose darbininku. Viena centrine valdzia Briuselyje ir t.t. Zmones bus laisvi nuo darbo. Daug laisvo laiko… meditacijai, pasnikui ir savisvietai… ;)

 30. Dainius V. says:

  „…yra sąžinės balsas“…..“Apkurtome jos balsui, todėl ir turime, ką turime: niūrius veidus, hamus keliuose, jokių perspektyvų, tik rutina. “ Šiuo atžvilgiu Simas labai teisus.Taip,ne emigrantai kalti ,kad čia gyvenantys dauguma kažkokiais zombiais patapo …O kur, kame priežastis? Kodėl taip nenori žmonės jungtis į bendruomenes,gerai Dalia rašė,kad ir tas bendras talkas organizuoti nors valandai kitai?Kodėl šiuolaikiniai lietuviai sveikinasi tik dviems atvejais: kai negali nuo to išsisukti ir kai tas kitas yra jiems reikalingas? Kodėl lietuvis lietuviui tapo eneme number 1?žinote,gal aš tikrai per senas ir nesuvokiantis šio „naujo pasaulio“ realijų,kaip man mestelėjo 24 metų vaikinukas,tačiau aš tvirtai manau,kad lietuviai išliks ,jei nusigręš nuo begalinio vartojimo,supras kad be saviškių tautiečių jie patys yra visiškai vieni šiame žmonių perpildytame pasaulyje.Man labai skaudu,kad didžioji dauguma niekaip to nenori ar nesugeba įsisąmoninti ir patys to nenorėdami grindžia kelią tautos naikinimo mašinai.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top