Su meile iš Lietuvos,… kulkosvaidžiai Ukrainai

2017, 1 vasario, 12:33 | kategorija Realybė | atsiliepimų (26) | peržiūrų 1 049 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Netyčia aptikome žinutę Facebook socialiniame tinkle, rašytą mūsų (Lietuvos) karo specialistų Ukrainos klausimais ir nutarėme ja pasidalinti su jumis, mūsų skaitytojai. Kadangi ta žinutė gan ilga ir susideda iš dviejų dalių – ukrainietiškosios ir lietuviškos, – tai abi jas ir pateikiame čia. Lietuviškoji gan trumpa – paveikslėlis, o žemiau jo bus paaiškinamasis straipsnio-padėkos vertimas iš ukrainiečių informacinio tinklapio, kuriame jie dėkoja Lietuvai už labai konkrečius ginklus – kulkosvaidžius. Kulkosvaidžiai Ukrainai, su meile, iš Lietuvos…
infa.lt redakcija

Lietuvių specialistų atvirai išsakytas nusivylimas

„Kiek buvo kalbų apie letalinės (nešančios mirtį) ginkluotės Ukrainai tiekimo iš JAV. Visų epinių batalijų šios problematikos tema net neatsimenu…. O tuo tarpu, kol minima tema daugeliui išlieka raudona lempute, slepiančia saugiklius su šaknimis, ne tokia jau ir tolima ir tuo labiau esanti ne už vandenynų šalis Lietuva padeda mūsų kovai ne tik politinėje arenoje, bet ir karinėje“, – rašoma ukrainiečių sprotyv.info tinklapyje (rusiškai).

Ir taip, pasak ginklų kontrolės ir kovos su terorizmu Departamento prie Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos (Išversta pažodžiui, nors tokio Departamento mes Lietuvoje neradome – gal jis įslaptintas?) ataskaitos, pereitais metais į Ukrainą buvo eksportuota 146 vienetai šaunamųjų ginklų, o konkrečiai: 86 vienetai DshK 12,7 mm kulkosvaidžių ir 60 KPVT 14,5mm kulkosvaidžių.

Iš tiesų, minima sistema kalba apie daugelį dalykų. Ir jeigu nesikoncentruosime į palaikymo tezę, tai galima į pirmą planą ištraukti jau seniai jaudinantį ekspertų protus klausimą apie tai, kad tos ar kitos ginkluotės trūkumo sąlygomis, jos galima nusipirkti buvusio soc-lagerio šalyse. Ir iš tiesų, juk daugelis buvusių tarybinių šalių Rytų Europoje pereina į NATO standartus. Pavyzdžiui, vietoje Ukrainai perduotų kulkosvaidžių Lietuva nusipirko belgiškus M2HB.

Ir keista dar tai, jog apie šį tiekimą aš nemačiau pranešimų žiniasklaidoje… Apie 150 tonų šaudmenų, taip, buvo minėta, o štai apie kulkosvaidžius, be to nemažą partiją – ne. Nesuprantama, kam tas slaptumas, jei informacija vis tiek pasirodė JT registre, o štai papildoma tokio palaikymo demonstracija būtų visai ne pro šalį!

Ačiū, Lietuva! Tautos jėga vienybėje!

Taigi, kam tas slaptumas? Juk kai darbo imasi tokie profesionalai, apie kuriuos čia neparašyta, apie slaptumą galima tik pasvajoti. Kodėl mirtini ginklai, kai jie tiekiami Ukrainai, tiekiami paslapčiomis?

šaltinis: infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 26

 1. saul says:

  Naujausios Facebook’o zinios patikimesnes netgi uz Vesti.ru.Cia,praktiskai,kaip daiktiniai irodymai.Jo.

 2. Hoij@ says:

  Saul, skaityti eikia ne tik straipsnių pavadinimus: „… informacija vis tiek pasirodė JT registre…“. Ir apie jokias feisbuko žinias tame registre nekalbama…

 3. pestininkas says:

  Soul, taigi masonai niėko blogo per 300 metu niėko blogo nepadarė!?Čia kaip tik masoniški reikalai!

 4. moskitas says:

  Rusai puola ane soul?

 5. MS says:

  Labai gerai kad perdavė dalį amunicijos ir ginkluotės. Reikia Ukrainiečiams padėt, ko čia stebisi „Sarmatai“?

 6. pestininkas says:

  Ms gal pasidomėk ukrainos ginkluote, tai sužinosi kad „vamzdžiu“ kiėkiu LT jiė lenkia gal aštuoniais kartais, o ir modernesniais jau apsirupine! Čia ne kokiė salu čiabuviai, ten jau daug kas ir civiliuose automatus turi! Taip kad nesvaikit „rupintojėliai“!

 7. MS says:

  Pestininke, tai kokios problemos tame, kad ukrainiečiai turi geros ginkluotės? Jei priima dar ir šitą, vadinasi jiems ji reikalinga. Kur čia svaigimas?

 8. pro says:

  Asmeni6kai aš visiškai PRIEŠ, kad Lietuva kištųsi į svetimos šalies pilietinį karą. Ten ukrainiečiai žudo vienas kitą, o ne kažkokie svetimi. Vieniems padeda rusai – kitiems padeda Vakarai. Kokio b Lietuvai kištis tarp jų?

  Juolab užsiimti ginklų prekyba padedant vienai pusei?

  Man tik keista, kad visi čia tyli, kaip šūdo priėdę ir nieko nesako. Jau vimdo nuo šitų lietuvių, bijo žodį pasakyt suskiai.

 9. MS says:

  Joks ten ne pilietinis. Prisiminkite pirmas savaites po maidano, ATO be vargo „gesino“prorusiškus triukšmautojus. Dar truputis ir būtų perėmusi pilną savo sienų kontrolę. Tada įsikišo Rusija ir per kelias dienas nustumė ATO net iki Mariupolio. Tai koks čia pilietinis? Tiesiog Rusija padarė taip, kad Ukrainoje nebūtų įvesta tvarka.

 10. pro says:

  Man įdomu ką vadinate tvarka Ukrainoje?

  Oligarchų įvykdytą perversmą ir toliau sekantį Ukrainos išvogimą? Jau net Vakarai nebenori Ukrainos ir jos „tvarkos“ palaikyt, būtent dėl klestinčios korupcijos.. tai tipo žmonės, kurie tokiai išvogimo tvarkai priešinosi yra Ukrainos priešai, o tie, kurie tokią tvarką gina yra jos patriotai? Aš labai gerai atsimenu nuo ko ten viskas prasidėjo – nuo to, kad atėję į valdžią perversmininkai (turbūt niekas nesiginčys, kad ten buvo įvykdytas perversmas?) iškart užsimanė uždraust rusų kalbą (durniai neturėjo ką veikt), po ko iškart sulaukė atsako.

  Vėliau tą įsakymą atšaukė, bet jau buvo po viskam. Pilietini skaras įsibėgėjo.

  Ir tame kare – vieną pusę ginklais remia Vakarai, kitą pusę remia Rusija.

  Koks ten Lietuvos interesas gint perversmininkus? Pačioje Lietuvoje tokios „revoliucijos“ juk nepalaikytų :D

 11. pestininkas says:

  Pro šaunu, spaudžiu penkis! Ms tu neatsimeni nuo ko viskas prasidėjo ten? Aš atsimenu, dar maidaunui vykstant išleista iš kalėjimo Timošenko pirmoji staiga ėmė kelt erzeli ant rusu, tai siulydama juos šaudyti, tai branduoline bomba siulydama mest! O po to ir prasidėjo, Krymas! Viskas puikiai pavyko, o ukrainiėčiai su rusais tik avinai, kuriuos sudaužė kaktom! Juk net karo padėtis nei ukrainoje, nei donbase su lugansku nepaskelbta! Taigi koks ten karas???

 12. konkurencijos nėra says:

  Tai gi Vilniui 2013m Janukovičius nepasirašė asociacijos sutarties su es!
  Reiškia laimėjo prorusiška propoganda, tai kaip lainmėjusi pusė gali būt kalta dėl maidano?
  Dėl brolžudiško karo Ukrainoj VIENAREIKŠMIŠKAI kalti es ir pindosai su BANKSTERIAIS priešakį!
  kaip tai taip…

 13. saul says:

  pestininke,bandai neigti karo buvima UKR ??? Tai pasiziurek filmuotas medziagas.Gal ten butaforiniai sviediniai sprogineja? O gal butaforinai karstai laidojami is UKR puses ir metami i griovius is kitos? Anksciau dar bent tu nekartodavai prorusiskos propogandos,kad savi i savus saudo.O ka cia priraso tokie ,kaip ‘PRO“ tai net nereikia kreipti demesi.Jie priima facebuko rasliava uz tikra fakta,o tikrus faktus bando nuneigti( As cia apie tai,kieno ginklais zvangina separai.Tik nereikia pasakoti,kad atimtais is UKR kariskiu.Jei,taip butu,tai ,reiskiasi,kad Lugandono teritorijoje ginklu daugiau buvo,nei 10 kartu didesneje likusioje UKR dalyje)

 14. pro says:

  O aš tokiems kaip „SAUL“ galiu tiesiog pasiūlyt pasiskaityt ką rašo patys oficialūs Ukrainos valdžios portalai – jokio karo nėra – yra tik ATO – antiteroristinė operacija. Kaip sakoma vietinės kilmės ir reikšmės produktas. Tai viena. O antra – niekas nesiginčys, kad vyksta tikras pilietinis karas, tačiau pilietinis, o ne tarpvalstybinis, kaip čia kažkas norėtų pristatyt.

  Pasikartosiu dar kartą ką rašiau, jei SAUL nesugebėjo perskaityt. Vyksta pilietinis karas, kuriame Vakarai padeda vienai pusei, o Rusija padeda kitai. Ir Lietuvai čia visiškai nėra ko kištis, nes ten kariauja VISI ukrainiečiai. Visi gimę ir augę Ukrainoje. Visi jos piliečiai. To manau net SAUL nedrįs ginčyti.

 15. konkurencijos nėra says:

  Manau tokiam kaip saul pravers… vz.ru/news/2017/2/7/856873.html

 16. saul says:

  tavo nuorodosi tikrai kad be konkurencijos vien tik I ruSSiskus tinklapius.Na o tas PROrusiskas tegul nesvaiksta apie pilietini kara.Tik viena roSSieja ji taip ivardina.Visu Donbaso miestelio pagrioviai prikasiota paklydusiu „savanoriu“ ir „atostogaujanciu“ roSSiejos kareiviuku.Va toks ten ir pilietinis karas.Papasakok dar,kad ten vien tik Lugandono traktoristai ir sachtininkai po darbo valandu zaidia kara ir jiems gerai sekasi DDD

 17. konkurencijos nėra says:

  tai gal papasakok kokiam pasaulio kampelį konkurencia egzistuoja…?

 18. pestininkas says:

  Saul lenkiu galva priėš tavo „gylias žynias“, apiė skerdynias ukrrainoje, ir apiė 300 metu masonu veikla, malačius tu, tiėsiog genijus!!!

 19. Ms says:

  To pro. Jus nesuveskite ir nedėkite lygybės ženklą, kai kalbat apie rėmimą konflikto tiek iš rusijos, tiek iš vakarų. Vakarai nesiunčia tankų, gradų ir pan., tai ką daro rusija. Tai neadekvatu, ar jaučiat skirtumą?

 20. saul says:

  Jiems pasakyta…nieko nejausti,o tik trolinti.Siaip tai,kol penktakoloniai pradeda jausti,tai pasibaigia kaip tam gyviui( padarui),kai savi pacirskina vienokiu ar kitokiu budu.

 21. Panzer says:

  Na ir tamsūs čia kai kurie žmogeliai, kuo mažiau žino, tuo daugiau rėkia…
  Kaip gali būti karas jei karo padėtis nepaskelbta? Kas ir kam paskelbė karą? Užtenka gal svaicioti niekus…
  Aplamai, ar kai kurie supranta kas yra Ukraina, iš ko ji sudaryta, kas per žmonės joje gyvena? Po perversmo Kijeve, kai buvo nuversta valdžia buvo pasakyta, Donbasas tai rusai, jų mums nereikia…Ko tikėjosi „patriotai“ Slava ukraine tą ir gavo, supriešinta valstybę, kurios nebesuklijuosi, kito kelio kaip atsiskyrimo nėra. Mažiau reikėjo Pravyj sektor’iaus fasisteliams po Donbasa lakstyti ir žmones gąsdinti, sušikti patriotai atsiprasant, plėšė ir nešė ką galėjo, o kai gavo atgal pradėjo skustis.
  Kitas dalykas, Porosenkos arba kitaip Valcmano turtai auga, poRochenKo fabrikėlis Lipecke darbuojasi, taip mokėdamas mokesčius „agresoriui“. Kijeve Porosenka turi firmele Leninskaya kuznica, ten gamina karine technika ir parduoda Ukrainos kariuomenei, tai normalu? Dar kitas dalykas, kas Donbasa apšaudo, separatistai? Patys apšaudo, o paskui patys traukiasi į miestą? Kur nuotraukos su rusų kariuomene? Šiaip vienintelis Motorola ten rusas buvo, tas pats nužudytas Givi vietinis, aplamai ten dauguma ukrainiečių, o be to dauguma ukrainiečių giminaičių turi Rusijoje.
  Žodžiu, visiems,kurie eskalavo konfliktą Ukrainoje, mūsų politikieriams, Nuland kompanijai, visiems Jeceniukams ir Prosenkoms, kurie uždirbo iš to, visiems Lietuvos giedoriams ateis galas,nes viskas islys į viešumą…

 22. konkurencijos nėra says:

  visiems Lietuvos giedoriams ateis galas,nes viskas islys į viešumą…

  Visiem pagal nuopelnus…

 23. MS says:

  Panzer,oficiali karo padėtis nepaskelbta,bet ar ten nevyksta karas? Gal jus šviesus žmogelis bet gal aklas? Ar pačiam atrodo, kad visa jungtinė Ukrainos kariuomenė niekaip nesugebėjo įveikti Lugansko ir Donecko? Nes Doneckiečiai sugebėjo pasipriešinti nusikėlę vienintelį tanką nuo pjedistalo? Ar pamiršot tuos vaizdus?

 24. Dalia says:

  Taip. Tikrai taip. Viskas išlys į viešumą ir visiem pagal nuopelnus.

 25. Panzer says:

  MS, sunku kalbėti su žmogum, kuris viską mato paviršutiniškai. Tas visas procesas Ukrainoje šachmatų lenta,o kenčia žmonės, bet kalčiausi, kurie siūbuoja valtį. Ukraina ir Rusija yra broliškos valstybės, tas pleištas jiems nereikalingas, bet labai tinka tiems kurie nejaučia savo kailiu,o jų šuneliai tik kelia juoką. Mažiau žmonėms smegenis plaukit ir leiskit jiems gyventi. Gyvenimas Ukrainoje negerėja,kad ir kiek kvailiai šukautu Slava Ukraine, tai kam to reikėjo? Visi Ukraina jau pamiršo, nepavykęs žaidimas…
  Jei Lietuvoje žmonės būtų žinoje kaip gyvens „nepriklausomybeje“ būtų karą sukėlę dabartiniams parsidavusiems kapitalistiniams „komunistams“, nebūtų saugoje seimo, kuris senai pardavė savo žmones…

 26. konkurencijos nėra says:

  Tai gi, kad neduota eiliniam žmogeliui žinot kur jį nuves mūsų „elitas“…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top