Telegraph: JAV paskaičiavo, kiek užtruks, kol Rusijos tankai pasieks Pabaltijį

2016, 4 vasario, 14:37 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (20) | peržiūrų 1 371 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

telegraph.co.uk

Ryga

Ryga

NATO negalės apginti savo rytinių sąjungininkių nuo potencialaus Rusijos įsiveržimo, mat rusų tankai turi visas galimybes atsirasti Baltijos šalyse mažiau, nei per tris dienas. Kaip praneša Daily Telegraph, prie tokios išvados priėjo Rand Corporation analitinio centro, esančio JAV, ekspertai.

Amerikiečių specialistai pasinaudojo karinių žaidimų scenarijumi, kurį sužaidė dirbantys ir atsargos karininkai, siekdami išsiaiškinti, kiek laiko užtruks rusų karinės pajėgos, kad pasiektų Talino ar Rygos apylinkes. Jų apskaičiavimu, ginkluotosioms RF pajėgoms, tam prireiktų viso tik 60 valandų.

„Žaidimų rezultatai akivaizdūs, – konstatuoja ataskaitos autoriai. – Esant dabartinei padėčiai, NATO nesugebės sėkmingai ginti savo labiausiai neapsaugotų narių teritorijų“.

Pasak ekspertų, minimų galimų įvykių eigos pasekoje, kariniam aljansui telieka labai ribotas galimybių pasirinkimas, ir nė viena iš jų neturės gerų pasekmių. NATO vadams teks, arba pradėti „pavėluotą ir daug resursų kainuosiantį kontrpuolimą, su rizika išprovokuoti branduolinį karą“, arba susitaikyti su pralaimėjimu, kas turės apverktinas pasekmes aljansui ir Pabaltijo gyventojams.

Tuo pat metu tyrėjai mano, jog „grėsmės“ galima būtų išvengti, jeigu padidinti sulaikančiųjų pajėgų regione skaičių. Septynių divizijų dislokavimas, įskaitant šarvuočių ir tankų junginius Pabaltijo valstybėse, sudarys „menamo puolimo sąlygas pakankamai nuostolingomis, kad Kremlius apsigalvotų“.

Kaip primena leidinys, truputį anksčiau šią savaitę, JAV pažadėjo 4 kartus padidinti gynybos išlaidas Europoje. Pentagono vadovas Ashton Carter pareiškė,jog Vašingtonas nebuvo taip sunerimęs dėl Rusijos galimų veiksmų nuo pat TSRS subyrėjimo laikų.

sarmatas.lt komentaras:

Kitaip tariant, minimi karo „ekspertai“, sužaidę karinius žaidimus nustatė – „Kaip elgsis Rusija, ir kokiu greičiu ji pasieks Pabaltijo šalis“. Pasirodo tereikia žaisti karo žaidimus, kad tapti karo ekspertu ir dalinti patarimus šalių vyriausybėms, kur ir kiek karinių pajėgų (divizijų) reikėtų dislokuot, kad laimėt žaidimą prieš savo pačių šalių piliečius. Visi žaiskime karo žaidimus ir tapkime karo ekspertais…

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 20

 1. Mindaugas says:

  O juk anglo-saksų MIP net sukūrė filmą, pavadinimu „Šis pasaulis – Trečiasis pasaulinis karas: Karo kabinetas“. Beje šiuo filmu pasipiktino net Latvijos užsienio reikalų ministras. Manau, imperialistai ruošiasi lemiamam mūšiui. Aišku, Lietuva, kaip ir jos kaimynės, bus išnaudojamos kaip buferinės zonos dalelės….Kaip byloja liaudies išmintis, su kuo sutapsi, tuo ir pats tapsi, taip iš tiesų ir yra: dabartinė Lietuvos vidaus ir užsienio politika, jos kurstoma karo isterija prieš kaimynines šalis, rodo jos artimumą prieškario Vokietijai…Visa tai naudinga tik saujelei oligarchų, politinių nusikaltėlių bei jų šeimininkams Vašingtone ir Briuselyje, bet tik ne paprastai Lietuvos liaudžiai.

 2. Myndė says:

  Kad šeimininkai vakaruose pasiruošę bet kada pabaltijį panaudoti kaip įklotą ir išmesti, tai nėra abejonių. Tik panaudot niekaip kitaip, kaip kiauksėjimui, neišeina. Paradoksas, bet mūsų mažareikšmiškumas bent jau kol kas mus ir gelbsti. Tiesiogiai su Rusija nenorintys (prisibijantys?) kariauti JAV supranta, kad patys iš savęs „Baltijos tigrai“ išsilaikytų dieną-dvi; toliau jau tektų arba įsitraukti patiems (ko jie niekada nedarys), arba visam pasauliui parodyti, ko vertas 5 straipsnis. Užtat ir mauna ant kabliuko stambesnį „žyvcą“ – iš pradžių Ukrainą, o kadangi ta jau paskutinius galus atidavinėja – Turkiją. Savo iniciatyva Rusija niekada nelįs čia – placdarmą Karaliaučiuje jie ir taip turi, kam dar kišti nagus prie akyse nykstančių limitrofų…

 3. Mindaugas says:

  Myndei: turiu blogą nuojautą, kad čia organizuojama kokia nors stambi provokacija, siekiant įtraukti Rusiją į konfliktą, pavyzdžiui provokacija Kaliningrado srityje….

 4. Ukrainietis says:

  Jei į Ukrainą Rusai nelindo, tai su Lietuvą tuo labiau neprasidės.

 5. Jahve says:

  Nei cia kas ka puls nei ka,jokio trecio pasaulinio nebus,o bus bespridielas tarp pabegeliu ir vietiniu,kas ka nugales parodis tautu charakteris,uz vakaru europa nelaiduoju,jiems cia yra superine vakcina nuo tu tolerantisku vertybiu.Pagrindiniai zaidejai yra Habad tai jiems yra suteikta teise zaisti tuos pasaulio zaidimus ir perrasineti Tora ,o gal tik papilditi ir pasveikinti 666  kurris materelizavosi siame pasaulyje ir kune, cia jie taip teigia,o ne as

 6. Ec says:

  Rusų tankai pasieks Pabaltijį greitai, o JAV tankai jį jau pasiekė ir ką? Pasiklausius tokių „specialistų“, peršasi logiška išvada geriausia sulaikymo priemonė nuo rusų tankų – gelžbetoninė siena 3 m. aukščio ir 3 m. pločio. Statybininkai darbo turėtų :) . Tikrai, matyt, suvaikėję „specialistai“, jiems tik žaidimus žaisti, o MIP priemonė po tokio pranešimo irgi krenta iki sienlaikraščio lygio.

 7. gojus says:

  Žaidimai i simuliacijos čia ne prie ko. Čia „argumentuota“ pasakėlė, kodėl karinę techniką ir mėsą būtina toliau intensyviai perkėlinėti į Pabaltijį. O tai nieko kito negali reikšt, tik kad ruošiamasi karui ir mūsų valstybės bus panaudotos placdarmu, nu ir natūraliai taps pirmu taikiniu… Jokios „Rusijos agresijos“ nematėme per Landzbergizmo metus su slogos užgultos ožio barzdos isterija apie Rusijos baubą. Nematome jos agresijos kaimynų atžvilgiu ir dabar. Matome tik ją stiprėjančią tiek ekonomiškai tiek ir kaip politinę valstybę, o tas – akivaizdu – siutina pindosus, kurių gali, natūraliai mažėja. Štai ir bandys viską griaut, taip pat ras pretekstą pas save apsivalyt, ir tada vėl dominuot kaol visi atsgaudinės.

 8. pestininkas says:

  Jo rf kila?,kurioje viėtoje?,gojus matau rusų tv ir ofic.valdžios tinklalapių prisižiūrėjes,ten tokia pat deza kaip ir pas mus!,jaigu ir pakeltas tai jū karo sektorius,o ekonomika tai vargiai……,šiaip kaip bendri šeimininkai rf ir lt nusprendė taip ir bus,juk šuniukai masonai ir ten ir čia dirbą tiėms patiėms,o strategai tegul strateguoja…

 9. Mindaugas says:

  Viską teisingai parašėte, gojau. Tai ką matome šiandien yra nenumaldoma vienpolio pasaulio griūtis. JAV yra didžiausias pasaulio agresorius, karų kurstytojas ir vykdytojas – tik pažvelkite į milijonus nekaltų žmonių, per pastarąjį dešimtmetį kritusių nuo jankių imperialistinio teroro (Afganistanas, Irakas, Libija, „ISIL“ sukūrimas ir t. t.). Žinoma, tūlam landsbergizmo adeptui tai neturi jokios reikšmės: jam vien Rusijos egzistavimas tikriausiai reiškia tam tikrą išsišokimą, kurio toleruoti tiesiog nevalia…

 10. Myndė says:

  koks dar karas, nedarykite man juokinga… 7 divizijos (šiaip čia netikslumas; NATO pajėgos organizuotos brigadų pagrindu; vat Rusija palaipsniui grįžta prie divizijos, po „sėkmingos“ Serdiukovo reformos) rimto konflikto tarp NATO ir Rusijos atveju (o nerimtas neįmanomas tarp šitų žaidėjų) – nulis be pagaliuko… Tuo labiau, kad pindosai dėl kažkokių Europos užkampio čiabuvių ne tai, kad 7 divizijų – 7 skyrių neaukotų… Čia nebent kad juknevičienės savo elektoratui galėtų teigti – mol, pasikvietėm pindosus – ir rusai išsigando, norėtų pulti, o nedrįsta.. Panašiai kaip independancas dujas atpigino…

 11. Gojus says:

  pestinykai -> Kad Rusija stiprėja ekonomiškai ir politiškai nesiginčina niekas ir būtent tą įvardina kaip pagrindinę grėsmę – mol Rusija stiprėja, tai reikia stabdyt arba kažką daryt. Tad jūsų nuomonė yra visiškai nepargįsta ir rodo, kad sergate Rusofobija, o tai neleidžia tikėtis argumentuotos diskusijos.

  Mynde -> o prie ko čia mes, kaip įvardijai – Europos užkampio čiabuviai? Čia tas pats kad galvoti, kad staiga amerikosams ukrainiečių gerovė parūpo. Tikslas – Rusija. Mes esam placdarmas ir mūsų tikslas tik pasitarnauti visokiariopam Rusijos puolimui. Kalba neina apie mūsų gynybą, o apie tai, kad Vašingtonas nutarė pulti Rusiją ir karas jau prasidėjo – bandymas atkirsti karinį tašką Kryme, Ukrainos kontrolės perėmimas. Ekonominis puolimas, besąlygiškas energetikos prekybos blokavimas, bankų sistemų atskyrimas, duomenų bazių atskyrimas, finansavimo atkirtimas ir t.t. Karas vyksta ir jis paruošiamąjame etape – tik aklas gali nematyt. Normaliai pasiruošus ir sutempus techniką bei mėsą prasidės karštasis etapas.

 12. pestininkas says:

  Deja gojau aš priėš rf niėko neturiu,per kuria čia viėtą pamatei,bet jai domiėsi gyvenimu rf tai bent jau nevaryk pagal rf oficialias priėmonęs,nes reikia skaityt ir klausyt visas nuomonęs,ir tik tada daryt išvadas!,taigi plėsk akiratį,tada galėsi dėtis autoritetu.O tai kurgi buvo rf mindaugai kai pinduku koalicija ėmė tas šalis apiė kurias rašai,ar tik pernai atsirado žemėlapiuose?,galit ir toliau strateguot,jus tą mokat tik info daugiau parinkit kad neklaidint kitų,ne visi čia buki…..

 13. Jahve says:

  Pestininkas

 14. Myndė says:

  Gojau, niekur neteigiu, kad karas nevyksta, kalbu apie konvencinį karą – ne prieš Rusijos finansus gi tos divizijos kovotų. Pindosai savo rankomis vargu ar ryšis kariauti (nors kas ten juos žino, pastaraisiais metais pjauna grybą po grybo…). Drąsūs ji tik su akivaizdžiai silpnesniais. Žiū, Š. Korėja daro, ką nori, o „demokratai“ tik dantimis iš beviltiškumo griežia. Vat žarijas svetimom rankom pažarstyt – visada prašom. O ką, be bukos isterijos, mūsų valdžiukė gali priešpastatyt Rusijai, net ir su 7 hipotetinėm pindosų brigadom-divizijom? Bandė Ukrainą vietoj „žyvco“, neišėjo; mes net iki „žyvco“ netempiam. Ar tu manai, kad atsiųs čia kelias divizijas, kad Rusiją užpultų?

 15. zzz says:

  JAV abi pakrantės yra Rusijos povandeninių laivų įkaitės,todėl pindosai ir šika į rinkę.Po pirmo JAV smūgio pati sudegs per pora valandų.

 16. Ec says:

  zzz, teisingai, būtent todėl to karo ir nebus. Karas reikalingas artėjantiems rinkimams :)

 17. Jahve says:

  kokiems rinkimams TRUMPO ir CLINTON dukros  vedusios zydus ir priemusios ju tikejima,tai va anukai zydai

 18. Myndė says:

  Beje, tokio Iščenkos komentas ataskaitos tema: russnov.ru/rostislav-ishhenko-nato-otkazyvaetsya-ot-pribaltiki-05-02-2016/

 19. oj says:

  Tikras durniu laivas. Gasdinimo kompanija.

 20. me says:

  Kas šiais laikais tankais kariautų, kariauja tankais ten kur reikia palaikyti karo stovį ir prekybą ginklais… ten kur nereikia paprasčiau manau perimti valdžios pastatus ir izoliuoti kariuomenę, jei neišsibėgios prieš izoliuojant :) manau karas, kuris vyksta primityviom priemonėm yra tik televizijų reportažams ir aistrų kurstymui, tikras karas šiais laikais vyktų kitaip… 

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top