Ukraina atsisakė išduoti Saakašvilį Gruzijai

2015, 19 vasario, 5:01 | kategorija Realybė | 2 komentarai | peržiūrų 330 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„Civil.ge“, Gruzija)

paveikslėlisGeneralinė Gruzijos prokuratūra vasario 17-ąją pareiškė, jog oficialiai kreipėsi į Ukrainos Generalinę prokuratūrą ryšium su ieškomo buvusio Gruzijos prezidento Michailo Saakašvilio ir buvusio teisingumo ministro Zurabo Adeišvili ekstradicijos, tačiau ukrainiečių pusė atsisakė juos išduoti.

Pagal Generalinės prokuratūros pareiškimą, kreipiantis su prašymu dėl ekstradicijos ji vadovavosi atitinkama tarptautine konvencija ir dvipusiu susitarimu su Ukraina suteikiant teisinę pagalbą, kurio pagrindu pusės įsipareigoja „prižiūrėti ir perduoti viena kitai paieškomus asmenis“.

„Ryšium su tuo, kad Michailui Saakašviliui ir Zurabui Adeišviliui iškelti kaltinimai ir jų atžvilgiu paskelbta paieška, tuo pat metu Adeišvili paieškomas pagal „Raudonąjį sąrašą“, o taip pat, dėl to, jog pagal gautą informaciją, nurodyti asmenys randasi Ukrainoje., Generalinė Gruzijos prokuratūra kreipėsi į Generalinę Ukrainos prokuratūrą su prašymu – nustatyti-sulaikyti nurodytus asmenis ekstradicijai.

Nežiūrint į nurodytą aukščiau aplinkybę tarp dviejų šalių eksradicijos sferoje, ukrainiečių pusė nebendradarbiavo su Generaline Gruzijos prokuratūra Michailo Saakašvilio ir Zurabo Adeišvilio ekstradicijos klausimu ir tiesiog atsisako paieškomų asmenų ekstradicijos“, – kalbama Gruzijos Generalinės prokuratūros pareiškime.

Dieną prieš tai, kai buvo paskelbtas šis pareiškimas, į Ukrainos generalinio prokuroro pavaduotojo pareigas buvo paskirtas Gruzijos parlamento deputatas nuo opozicinio Nacionalinio judėjimo David Sakvarelidzė, kuris Gruzijos Generalinėje prokuratūroje anksčiau užėmė analogiškas pareigas 2010-1012 metais.

Keturias dienas prieš visa tai, vasario 13-ąją, Michailas Saakašvilis, kuris yra Nacionalinio judėjimo pirmininkas, ir kuriam kaip kardomoji priemonė Gruzijoje yra paskirtas suėmimas bei paskelbta paieška, Ukrainos prezidento Petro Porošenko buvo paskirtas jo paties patarėju ir Tarptautinės patariamosios tarybos pirmininku.

Zurabas Adeišvilis, kuris paieškomas ir pagal Interpolo „Raudonąjį sąrašą“, neužima jokių oficialių pareigų Ukrainoje, tačiau neformaliai dalina patarimus Ukrainos valdžiai, apie ką praneša tie gruzinų pareigūnai, kurie esamu metu dirba Kijeve.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. "Daktarą" į patarėjus says:

    Štai ir pasirodo, kokie „artimi“ ir „patikimi“ yra šie Lietuvos „sąjungininkai“. Netgi vieni kitų nusikaltelius „įdarbina“ pas save prezidentų patarėjais. Pagal analogiją tai ir mūsiškis Daktaras tiktų Porošenkai į patarėjus „turto apsaugos“ klausimais.

  2. Mindaugas says:

    Jo, žiūriu Ukrainoje susirinko visa fašistų gietinėlė. Ką čia bepridursi. Fašistinė chunta renkasi sau į padėjėjus tokius pačius fašistus….o juk ant šito nelemto saakašvilio rankų nekaltų abchazų ir osetinų kraujas.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top