Vakarai nepatikėjo Vladimiro Putino perspėjimais

2022, 28 vasario, 17:22 | kategorija Ideologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 614 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Vladimiras Putinas

Daugelis mano, kad Vladimiras Putinas yra neracionalus, tačiau Rusijos prezidentas padarė būtent tai, dėl ko perspėjo, o invazija Ukrainoje yra atsakas į NATO plėtros atsisakymą, rašo Amerikos politikas ir publicistas, „The American Cinservative“ leidinio vyriausiasis redaktorius Patrickas Buchananas. Jo nuomone, Putinas nenori karo su Vakarais, tačiau tam Bidenas turi persvarstyti savo Šiaurės Atlanto aljanso viziją.

Kai Vladimiras Putinas pareikalavo, kad JAV pašalintų Ukrainą iš būsimų NATO aljanso narių eilės, JAV atsakė, kad NATO vykdo „atvirų durų“ politiką ir bet kuri šalis, įskaitant Ukrainą, gali kreiptis dėl narystės ir būti priimta į aljansą. Pasak amerikiečių politiko ir publicisto, Patricko Buchanano, nesulaukęs patenkinamo atsakymo į savo reikalavimą, V. Putinas padarė būtent tai, dėl ko įspėjo, ir pradėjo karo veiksmus Ukrainoje.

Kaip tęsia Buchananas, kad ir koks būtų Rusijos prezidento charakteris, jis patvirtino vieną dalyką: juo galima pasitikėti, o kai V. Putinas įspėja, kad ką nors darys, jis vadovaujasi savo pažadais. O dabar Vakarai turėtų atsakyti į du klausimus: kaip jie priėjo iki šio taško ir kur turėtų eiti toliau?

„Kaip mes pasiekėme tokią ribą, kad Rusija pasijuto įspausta į kampą, o JAV, stumdamos NATO vis arčiau Rusijos sienų, dar labiau ją ten įspaudė?“ – rašo Buchananas.

Norint tai padaryti, straipsnio autorius ragina pažvelgti į praeitį. 1989–1991 metais Michailas Gorbačiovas leido nugriauti Berlyno sieną, vėl suvienyti Vokietiją ir išlaisvinti visas Rytų Europos „pavergtas tautas“. Gorbačiovas taip pat leido Sovietų Sąjungai iširti į 15 nepriklausomų valstybių, atšaukė Šaltąjį karą Europoje, pašalindamas Maskvoje visas istorinio pasaulio skilimo priežastis.

Putinas atėjo į valdžią 1999 metais, po „pragaištingo dešimties metų Boriso Jelcino valdymo, kuris tiesiogine to žodžio prasme sutrypė Rusiją į purvą“. Tais pačiais 1999 metais V. Putinas stebėjo, kaip NATO 78 dienas bombardavo Jugoslaviją. Ta operacija buvo pavadinta „Gailestingasis Angelas“ („merciful angel“).  „Tada pagrįstai iškilo klausimas: nuo ko šios šalys turėjo būti apsaugotos Amerikos ginklais ir NATO aljansu? – klausia Buchananas.

Jo nuomone, tiesioginis atsakymas į šį klausimą buvo duotas 2004 m., kai į NATO buvo priimtos Slovėnija, Slovakija, Lietuva, Latvija, Estija, Rumunija ir Bulgarija. Tada, 2008 m., buvo priimta Bukarešto deklaracija, pagal kurią Gruzija ir Ukraina, besiribojančios su Rusija, gali tapti NATO narėmis.

Tais pačiais metais Gruzija užpuolė Pietų Osetiją, išprovokavusi Rusiją reaguoti. Amerikos isteblišmentas paskelbė, kad tai buvo Rusijos agresijos karas, tačiau vėlesnis Europos Sąjungos tyrimas karo pradėjimu apkaltino Gruzijos prezidentą Michailą Saakašvilį, pridėjusi išlygą, kad Rusija jį išprovokavo tą daryti.

Ir tada, rašo Buchananas, buvo okupuotas Krymas. 2014 metais Kijeve buvo nuverstas demokratiškai išrinktas Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius, jį pakeitė provakarietiškas režimas. Užuot praradęs Sevastopolį, istorinę Rusijos karinio jūrų laivyno bazę Kryme, Putinas aneksavo pusiasalį prijungęs jį prie Rusijos. Ir visa tai, rašo Patrickas Buchananas, atveda mus į šiandieną.

„Kad ir ką galvotume apie Putiną, jis nėra Stalinas. Jis nenužudė milijonų žmonių ir nesukūrė Gulago archipelago. Jis nėra neracionalus, kuo jį kaltina kai kurie apžvalgininkai.

Jis nenori karo su mumis, kuris būtų daugiau nei destruktyvus abiem pusėms. Putinas yra Rusijos patriotas, tradicionalistas, šaltas ir negailestingas realistas, siekiantis išsaugoti Rusiją kaip kažkada buvusią didžiulę ir gerbiamą galią. Ir jis tiki, kad ji vėl gali būti tokia“, – rašo Buchananas.

Tačiau tai negali įvykti, jei NATO plėtra nesustos arba Rusijai broliška valstybė Ukraina taps dalimi karinio aljanso, kuris labiausiai didžiuojasi laimėjęs Šaltąjį karą prieš šalį, kuriai V. Putinas tarnavo visą savo gyvenimą.

„Prezidentas Joe Bidenas beveik kas valandą žada: „Mes neketiname kariauti Ukrainoje“. Kodėl tada jis nepasiruošęs atmesti Ukrainos narystės NATO, juk tai pareikalautų daryti tai, ko pats Bidenas sako, kad mes, amerikiečiai, niekada neturėtume daryti norėdami išlikti – kariauti su Rusija? – klausia American Conservative.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Ir Buhananas teisus, tik nesako visos tiesos iki galo. Visa Vakarų bendrąja prasme,politika grįsta melu ir apgaule. Nelendant į gilią istoriją, užtenka pažiūrėti, kaip ir kodėl gimė ar buvo pagimdytas fašizmas Vokietijoje Hitlerio asmeny. O „gimdė jį bendromis jėgomis tiek Prancūzija, tiek Anglija. Pirmoje eilėje pastaroji. Šių dienų Vakarų Europa ir JAV aktyviai stūmė Rusiją link karo su Ukraina, kategoriškai atsisakydami sėsti su Rusija prie derybų stalo dėl bendro saugumo užtikrinimo Europoje. Taika Europoje, Taiki Europa nuo Lisabonos iki Vladivostoko – peilis JAV dominavimui pasaulyje. Ir ES neatsilaikė prieš JAV žabagas bei spaudimą. Bet Rusijai įkyrėjo amžinas Vakarų melas ir Putinas pateikė ultimatumą. Vakarai nesutiko nebeslinkti link Rusijos sienų savo plėtra. Tada Putinas ir įvykdė savo pažadą užtikrinti Rusijos saugumo priemones karinėmis – techninėmis priemonėmis. Naivus Zelensks dabar dejuoja, kad Vakarai paliko Ukrainą vieną. O ar galėjo būti kitaip? O juk atsakymą Zelenskis galėjo rasti savo vaidmeny „Kvartalas 95“. Bet nesugebėjo. Dabar tai Ukrainai kainuos daug kraujo, daug žmonių gyvybių, nes jos žmonės patikėjo netikrais dievais iš Vakarų.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top