Vanduo – tai gyvybė

2011, 4 vasario, 20:17 | kategorija Sveikata | atsiliepimų (2) | peržiūrų 3 202 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

VANDENS STYGIAUS LIGOS

Ar galima pervertinti vandens reikšmę žmogui? Apie būtinybę gerti vandenį mes pasakojame panašiai, geriausiu būdu, kurį galime sugalvoti: ko negalima gerti, ką reikia gerti ir kaip gerti. Juk žmogui, kuris to nedarė anksčiau, tai skamba neįtaigiai: jis nežino, kas jo laukia, kokios gali būti pasekmės, jei jis gers ne tai, ko reikia organizmui.
Todėl aš jums papasakosiu apie kitą kelią, kuris prasideda nuo žmogaus problemų. Juk tuomet, kai žmogus pamatys savo problemą, o mes sugebėsime paaiškinti, jog problema dėl dehidratacijos (arba užsiteršimo), tada kyla abipusis supratimas. Jei jūs sugebėsite žmogui paaiškinti, kodėl jis turi vieną ar kitą problemą, tuomet jūs galėsite visiškai tiksliai
paaiškinti, kam jam reikalingas vanduo. Kol jis nežino, nuo ko serga, būtinybės gerti vandenį jis nesupranta.

VANDENS KIEKIS IR KOKYBĖ

Svarbus faktorius – vandens kiekis ir kokybė. Kas yra kiekis? Kiekis – tai, kai vandens į organizmą patenka nepakankamai tam, kad vyktų valymas, išplovimas, tirpinimas ir t.t. Tai vadiname „vandens kiekio ligomis“ arba dehidratacijos ligomis. Antra susirgimų grupė vadinama „vandens kokybės ligomis“. Vandens kokybės ligos – tai visos parazitinės, bakterinės, grybelinės ir virusinės ligos, kurios perduodamos su vandeniu. Pavyzdžiui, hepatitas A, dezinterija, salmoneliozė, vidurių šiltinė ir net liamblijos, kurios gyvena vandenyje.

Vadinasi, žmogus veikiamas 2 rizikos veiksnių. Pirma rizika – gauti nebepakankmą vandens kiekį, antrasis – gauti nepakankamos kokybės vandenį ir susirgti kokia nors sudėtinga liga, kartais net neaišku kokia, perduodama per vandenį. Likusios ligos gali būti perduodamos kitais trimis keliais: per maisto produktus, per orą ir per lytinius kontaktus. Iš viso egzistuoja keturi perdavimo būdai: per kvėpavimo takus, buitinis kontaktinis, per produktus ir su vandeniu.

SIMPTOMAI, SINDROMAI IR LIGOS

Ligos simptomai – tai jos pasireiškimas. Pavyzdžiui, troškulio jausmas burnoje – tai ne liga, tai jos simptomas, konkrečiau, dehidratacijos simptomas. Sindromai – tai simptomų kompleksai: trys, keturi, penki simptomai.
Liga – kai pastebima daug simptomų pasireiškimų ir mes galime įvardyti ligą, nes aiškus sukėlėjas. Išvardinsiu visus iš eilės, neskirstysiu, kur liga, kur simptomas, kur tiesiog sindromas. Bet atminkite: simptomas – tai apsauga, liga – tai problema.

1. Troškulio jausmas burnoje.
2. Vidurių užkietėjimas, nereguliarus tuštinimasis.
3. Padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas.

Organizme nebūna padidėjusio rūgštingumo, būna sumažėjęs vandens kiekis. Jei paimsite 100g vandens ir įdėsite 2g rūgšties, gausis 2-jų procentų tirpalas. Bet jei jūs paimsite 50g vandens ir įdėsite 2 g rūgšties, tai rūgštingumas bus žymiai didesnis. Tas pats ir skrandyje: nebūna rūgšties daugiau nei reikia, būna vandens mažiau nei reikia, todėl rūgštingumas padidėjęs. Todėl visi, kurie girdite: „Turiu padidėjusi skrandžio rūgštingumą“, žinokite – taip nebūna. Jums būtina iškart pasakyti: „Tu turi ne per daug rūgšties, organizmas negamina per daug rūgšties, – per mažai vandens skrandžio sultyse.

Gerk daug vandens ir turėsi normalų skrandžio sulčių rūgštingumą.“ O sumažėjęs rūgštingumas atsiranda dėl ląstelių atrofijos. Organizme atsiranda sumažėjęs rūgštingumas, kai ląstelės pavargsta gaminti rūgštį: skrandis nuolat gamina rūgštį, o mes nuolat geriame karštą arbatą, karštą sriubą, t.y. nuolat naikiname ląsteles ir jos nustoja daugintis. Ir gaunasi, kad nėra kam gaminti rūgštį.

Pagal Sveikatos Atstatymo Instituto
vyriausios gydytojos O. Butakovos
paskaitų ciklo „Sveikatos mokykla“ medžiagą

Vertėjas nežinomas – dėkojame jam.

Gerbiami skaitytojai, straipsnio tęsinį galite paskaityti paspaudę žemiau pridėtą PDF rinkmeną:

  Vanduo tai gyvybė (1,1 MiB, 1 421 atsisiuntė)

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

 1. Antanas says:

  As pats asmeniskai jokiu problemu neturiu.Geriu labai daug vandens.Puikiai zinau,kad vanduo reikalingas virskinimui,nuodu,toksinu pasalinimui.Geriu po 45 minuciu po valgio(Galina Satalova).Naudoju daug darzoviu.Aciu.

 2. Titnagas says:

  http://audiovedy
  http://darislav.com
  http://radosvet.net/
  http://www.slavianin.ru
  http://www.perunica.ru

  Titnagai,
  Kadangi jūs naudojate komentarų erdvę savo informacijos platinimui, tai aš jums turiu pasiūlymą:
  jūs paruošiate straipsnį, o mes jį išspausdiname. O kad daugiau neturėtumėte pagundos tęsti tokią veiklą – apribosime jūsų atsiliepimų apimtį 4-omis eilutėmis. Viskas kas bus daugiau 4-ių eilučių bus trinama.
  Čia daroma tam, kad atsiliepimų erdvė būtų naudojama pagal paskirti – paskelbtos temos-straipsnio aptarimui, o ne jūsų skelbiamų duomenų platinimui. Norite platinti – rašykite straipsnius, mes išspausdinsime.
  Jei norite kitaip Titnagai, tai siūlau jums dar vieną variantą:
  Čia yra mūsų Forumas http://www.forumas.sarmatas.lt/ kur jūs galite laisvai, be apribojimų, susikūrę savo temą skelbti visą informaciją.

  Su pagarba
  administracija

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top