Vasario 11 dieną Minske – ultimatumas?

2015, 11 vasario, 9:58 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (5) | peržiūrų 369 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

cont.ws
paveikslėlisŠiandien Minske vyks valstybių galvų susitikimas Ukrainos konflikto klausimu, siekiant sustabdyti tą kraujo praliejimą, kuris oficialiais duomenimis jau nusinešė virš 5 tūkstančių gyvybių, o Vokietijos spaudos duomenimis apie 50 tūkstančių.

Ir sprendžiant pagal viską tai bus paskutinė galimybė tą nutraukti, bent jau kuriam laikui.

Ką šiuo klausimu pasakė RF prezidentas Vladimiras Putinas:

norėčiau jus informuoti apie tai, jog ką tik pabaigiau pokalbį su kolegomis iš Kijevo, Berlyno ir Paryžiaus, taip vadinamu „normandišku formatu“. Mes susitarėme dėl to, jog pasistengsime organizuoti susitikimą tokiu pat formatu tarp valstybių ir vyriausybių vadovų Minske. Orientuosimės į trečiadienį (šiandien) , jei iki to laiko pavyks suderinti eilę pozicijų, kurias mes pastaruoju metu intensyviai aptarinėjome.“

Čia būtų įdomu žinoti kas iš tiesų buvo derinama – kol kas žinomos šios detalės:

1. LDNR karių atitraukimas į administracinį pasienį. Tai vadinama demilitarizuota zona, bet esmė nesikeičia. LDNR kariai pagal šį dokumentą dislokuojami prie Rusijos pasienio.

2. Įvedami taikdariai, kurių teisinis ir priklausomumo statusas kol kas nėra aiškus. Tačiau aiškus kitas dalykas – įvykdžius šiuos pirmus 2 punktus likusi Donbaso dalis greitai tampa LDNR.

3. Donbaso statusas įrašomas Ukrainos Konstitucijoje. Formaliai tas vadinama decentralizacija. Šiuo atveju, de-fakto Ukraina tampa federacija, turinčia labai silpną centrinę valdžią, kas iš esmės labai greitai performatuos vietines valdžias. Ir greičiausiai ne dabartinės naudai.

Štai šito, prezidentui Piotrui Porošenko Ukrainos nacionalistai neatleis. O tai reiškia, jog šio dokumento pasirašymas automatiškai duoda signalą perversmui. Bet tas jau nieko nebeišgelbės. Ukrainos kariuomenės ginkluotosios pajėgos jau suyra į „patriotinę“ kuri kariaus ir „stumiančią“, kuri reikalaus taikos. O tai lygiai toks pat reiškia krachą valdančiajai grupuotei.

Susitikimas aukščiausiu lygiu Ukrainoje gali įvykti tik dėl dokumento pasirašymo. Bet panašu, kad dar ne visos pusės (Kijevas) tam pasiruošusios. Prezidentas Porošenko puikiai supranta, jog, kai tik jis tą pasirašys – jo dienos Kijeve bus suskaičiuotos, o Ukrainos laukia pilietinės priešpriešos periodas. Bet jau ne Donbase.

Ne faktas, kad Porošenko pasirašys šį dokumentą. Bet, jei pasirašys.. jam pačiam bus geriau iš Minsko negrįžti.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 5

 1. e says:

  Jaco šeimininkai supyks-Porošenkai galas?

 2. plačiau apie situaciją says:

  Atsiliepime negali būti vien nuoroda. Tokie
  atsiliepimai automatiškai patenka į spamo katalogą

 3. ! says:

  Taikdariai Donbase? Jeigu JT taikdariai-tai galas viskam, bardakas visiškas gresia Ukrainai, o vėliau ir Donbasui. Jeigu tikrai taip atsitiks, bus eilinis įrodymas, jog vakarų ir Rusijos valdžios-tos pačios šakės pirštai.

 4. Mindaugas says:

  Ukrai ko norėjo, tą ir gavo. Perversmo metu žuvo šimtai žmonių ir iki šio laiko žūsta niekuo dėti žmonės, ukrainičiai ir rusai. Chuntos laukia liaudies teismas. Aš tuo niek kiek neabejoju. Tai tik laiko klausimas, o kaip žinia, liaudies teismai būna itin rūstūs….

 5. Manau says:

  Ukrainos federacija su Donbaso autonomija – vienintelis budas nutraukti kara ir issaugoti Ukrainos vientisuma.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top