- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Vasario 16 eitynės su deglais, nuo Aušros vartų Vilniuje

vasario 16 eisena su deglais

Šiandien, minint 101-ają valstybės atkūrimo minėjimo šventę – vasario 16 dieną, Vilniuje, nuo Aušros vartų, 18 valandą pajudėjo jau tradicinėmis tapusios eitynės su deglais. Jose buvo kviečiami dalyvauti visi Lietuvos piliečiai.

Eitynių vaizdo reportažas:

 

 

Praėjusiais metais, nežiūrint į tai, kad eisenai leidimas nebuvo duotas, Vilniaus savivaldybei pasiteisinus saugumo problemomis, kas Lietuvoje jau mažai ką stebina, – tautininkai pasakė, jog 100-ųjų valstybės atkūrimo metinių proga pražygiuos su deglais ir be leidimo, ką ir padarė. Ramiai ir taikiai. Lydimi policijos, kuri, reikia pasakyti jos garbei, – netrukdė.

Šiemet eitynės su deglais organizavo Propatria ir Kryptis organizacijos, ką galima buvo suprasti vien pagal tai, kad priekinės eilės nešė ne plakatą, atspindintį šventės temą, o Jėzaus Kristaus paveikslą. Bet tai niekam netrukdė ir niekas dėl to pretenzijų nereiškė. Visi draugiškai, su dainomis ir šypsenoms veiduose nusileido žemyn link Katedros.

Eitynėse kaip visada dalyvavo vienas ištikimiausių visų tautinių eitynių dalyvis – Dovid Katz, lietuviškai beveik nesuprantantis, nors Lietuvoje jau 17 metų gyvenantis jidiš kalbos profesorius, gimęs JAV.

Renginyje dalyvavo apie 3 tūkstančius žmonių.

Vasario 16 eityn4s su deglais

infa.lt nuotr.