Vasario 16-osios eitynės su deglais Vilniuje [2020]

2020, 17 vasario, 8:34 | kategorija Realybė | atsiliepimų (9) | peržiūrų 363 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Vakar, minint pirmojo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Vilniuje įvyko visuomenininkų organizuotos eitynės su deglais, kuriose dalyvavo 3-3,5 tūkstančio žmonių.

Eitynės prasidėjo nuo paminklo Tautos patriaarchui J. Basanavičiui, esančiam šalia nacionalinės filharmonijos ir judėjo per Vilniaus Senamiestį link Katedros aikštės.

Vėliau procesija pasuko Sereikiškių parku link buvusios Kazio Škirpos alėjos, kur politologas Vytautas Sinica ir visuomenininkas Tomas Skorupskis pasakė kalbas, kurių vieno motyvas skelbė, kad Vilniaus meras R. Šimašius – laikinas reiškinys, o Tautos didvyriai – amžina vertybė.

Tomas Skorupskis savo kalboje pažymėjo, kad šios eitynės nėra politikų eitynės – tai paprastų žmonių, jaunimo eitynės, tų, kurie nori išsaugoti savo nacionalinę valstybę.

Žinomi ir nuolat linksniuojami spaudoje politikai šiose visuomenės organizuotose eitynėse nebuvo pastebėti. Gal jie buvo tokie kuklūs, kad nelindo į pirmąsias eiles? Ar jų tiesiog nebuvo?

Tačiau ištikimiausias visų tautinių eitynių dalyvis – Dovydas Katzas, kaip visada buvo savo vietoje ir fiksavo viską, kas vyksta savo maža kamera.

Vytautas Sinica savo kalboje atkreipė į tai dėmesį jam už tai padėkojo.

 

Eitynių priešakyje žygiavo stilizuoti senovės riteriai. Su vėliavomis.

O vos per 3 metrus nuo eitynių avangardo žygiavo Lietuvos policija. Anksčiau ji prisilaikydavo bent jau 10 metrų atstumo netrukdydama filmavimui.

Eitynių kolona nusidriekė nuo Rotušės aikštės iki Katedros aikštės – žmonės ėjo nesibaigiančia deglų upe. Tai buvo neužmirštamas vaizdas.

Nors daugelis žmonių į eitynes atėjo su savo deglais, o kai kurie skelbia, jog organizatoriai paruošė 700 deglų, tačiau jų vis tiek buvo gerokai per mažai, nei buvo norinčių juos nešti.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 9

 1. saul says:

  O ką,tegul sau žiūri ir filmuoja.Kodėl čia į jį reikia kreipti dėmesį? Dar niekad Vilnius nebuvo toks….lietuvisškas.

 2. Gintas says:

  Na, deglai, Skirpa ir Ukrainos vėliavos puikiai papildo vieni kitą…

 3. Pro says:

  to-> Gintas

  O kas geriau papildytų? – Raudonos vėliavos su pjautuvu ir kūju,. Zoja Kosmodenjanskaja ir fufaikės?

  Stebiuosi, kad dar yra Lietuvoje žmonių, kurie atmeta savus didvyrius, orientuodamiesi į kažkokias iš užsienio ateinančias versijas, nukreiptas tik mūsų tarpusavio skaldymą.

  Bet koks savas didvyris yra šimtą kartų geriau, nei svetimas.

  Gintai atkreipkite dėmesį, gerbiamasis, jog Rusija net didžiausių nusikaltėlių neišduoda užsieniui, nes tai jos piliečiai.

  O tu varai ant savų, palaikydamas rusiškas antisemitines versijas. Galvok kam dirbi, žmogau.

  Galva galvok, o ne emocijomis.

 4. Gintas says:

  Prie ko čia Rusija, pjautuvai ir emocijos, emocijas matau tokiose samburiuose, o kad jas sustiprinti dalinami deglai. Įdomu, o kam deglai? Pasišviesti ar solidarizacija su nacistais ir banderom? Skirpa didvyris? Čia, kuris Lietuvoje kūrė tvankia atmesfera padedama tautinio darbo apsaugos batalionui! Lithuanian TDA Battalions Wikipedijos pažiūrėk, 1944 likučiai į mišką pabėgo. Skirpa įteikia Peter Kleist atsišaukima, kad Vokietijos tautos vadas Hitleris išgelbėtų Lietuvą. Hitleris buvo kvailys, turbūt ne. LAF Žemaitijoje išplatintam atsišaukimui „Brangūs vergaujantys broliai“, kuriame skelbiama, Jau šiandien painformuokite žydus, kad jų likimas aiškus. Todėl kas gali, tegul nešdinas iš Lietuvos, kad nebūtų bereikalingų aukų. Lemiamu momentu jų turtą paimkite į savo rankas, kad niekas veltui nežūtų.“ Pas protingus skerdikus, avys į skerdykla uz kopusto lapa ar morka vedžioja specialiai tam mokytas Ozys. Tada jos budavo ramios, pasitikincios kelia zinanciu vedliu ir taip islaikydavo auksta mesos ir vilnos kokybe. Nelaikykite Hitlerio beprociu… Kitas dalykas, tarpukario kontekste Lietuva neišsiskyrė ir komunistinės įdėjo buvo populiarios. Vokietijoje nedaug truko kad komunistai ateitų į valdžią. Turėjo savo partija Prancūzijoje. Viena didžiausių partijų buvo Italijoje, o per 2 pasaulinį, Italijos komunistai aktyviai kovojo su Musoliniu ir vokiečiais. Jau nekalbam apie Graikiją ir partizaninį judėjimą prieš vokiečius, dauguma buvo būtent komunistai! Todėl, prieš siūlydamas kažkam galvoti galvą, reiktų pačiam ją įjungti, o ne kartoti kitų nuvalkiotas frazes…

 5. saul says:

  <Ginciochai.Ką tu čia per sąsajas įžvelgi? Nori ,aš trumpai? Kam kalbėti,o kam jau patylėti.Komunistai su naciais bendruose paraduiose dalyvavo ir šampaną kartu gėrė.Taip,kad kiekvienas žvelgia pagal savo sugedimo laipsnį.Tai senovės romėnai su deglais irgi buvo naciais ar kryžiuočiais? Tai tu eik .protestuot,kartu su Katzu.Nepamiršk pasiimti leninų ir paleckiokų portretų.

 6. konkurencijos nėra says:

  Eilinis, skaldyk ir valdyk! Anglosaksų pagrindinė turtėjimo priemonė!

 7. saul says:

  Išsivaikyk anglosaksus iš po lovos.Kokiai tautai labjausiai kliūna anglosaksai ir žydai? Čia jų propogandos kertiniai akmenys.Jie juos… atranda ir kaltina visur ir visada,jei net apie juos niekur neužsimenama.Jei kur nors pamatėte žodį anglosaksas,tai žinokite,kad rašo išskirtinių genų nešiotojų tautos atstovas.

 8. konkurencijos nėra says:

  saul teletabizmo pasekmės progresuoja…!

 9. Gintas says:

  1941 m. birželio 25 d. Lietuvos laikinoji vyriausybė paskelbė „Žodį į tautą“.

  Šiame žodyje skamba tokios frazės: „Su ypatingu dėkingumu vertiname vokiečių nesulaikomos kariuomenės žygį į Rytus. […] Šitas vokiečių tautos vado Adolfo Hitlerio sumanytas, nacionalsocializmo įkvėptas, narsiosios armijos vykdomas žygis yra milžiniškos reikšmės naikinant barbariškąjį, antikultūrinį, antižmonišką antplūdį, kuris yra paskandinęs skurde apie 200 milijonų žmonių. Mums, kurie visą laiką buvome ribose tarp dviejų pasaulių, kurie metus su viršum buvom bolševizmo niokojami, ši pasaulinio masto Hitlerio misija ir jos reikšmė gali būti labai gerai suprantama, teigiamai vertinama ir nuoširdžiai remiama.“

  Ši vyriausybė taip pat priėmė Deklaraciją ūkiniais ir socialiniais reikalais, kurios 3 punktas nustato, kad Sovietų nacionalizuota nuosavybė negali būti grąžinta asmeniui, jeigu jis yra žydų tautybės.

  1941 m. biželio 26 d. Lietuvos laikinoji vyriausybė kreipėsi į vokiečių generolą von Pohl’į su prašymu sustiprinti Lietuvos „valymą“ nuo „žydų gaujų“.

  1941 m. birželio 30 d. Lietuvos laikinoji vyriausybė priėmė nutarimą: „Žydų koncentracijos stovyklos steigimui pritarti“.

  Konclagerio ir getų administravimas buvo pavestas būtent Komunalinio ūkio ministerijai, kuriai vadovavo ponas Vytautas Landsbergis-Žemkalnis, buvusio Aukščiausiojo Sovieto (vėliau pervadinto į Atkuriamąjį Seimą) pirmininko, dviejų atgimimo sąjūdžių įkūrėjo, Žmonių partijos patriarcho, įprezidentinimo siekiančio Vytauto Landsbergio tėvelis.

  1941 m. rugpjūčio 1 d. Lietuvos laikinoji vyriausybė priėmė „Žydų padėties nuostatus“, kur konstatuota: „Ministerių Kabinetas, atsižvelgdamas į tai, kad žydai ištisus šimtmečius išnaudojo lietuvių tautą ekonomiškai, smukdė ją morališkai, o pastaraisiais metais prisidengę bolševizmo skraiste kovą prieš Lietuvos nepriklausomybę ir lietuvių tautą plačiausiai išvystė, ir siekdamas užkirsti kelią šiai žalingai žydų veiklai bei apsaugoti lietuvių tautą nuo kenksmingos jų įtakos– nutarė priimti šiuos nuostatus […]“.
  Ekspertai.eu

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top