VSD grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui sąrašas pasipildė Kinija

2019, 5 vasario, 12:00 | kategorija Ideologija | 5 komentarai | peržiūrų 277 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Šiandien Valstybės saugumo departamentas (VSD) pateikė grėsmių nacionaliniam saugumui už 2018-uosius metus vertinimą.

Kaip jau tapo įprasta per pastaruosius keletą metų, VSD grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime – centrinę vietą užima Rusija su savo tikslais, veiklos kryptimis, jų įgyvendinimo priemonėms ir galimomis viso to pasekmėmis.

Pažymėta, kad 2018 m. Rusija „ir toliau stiprino karinius pajėgumus šalia Lietuvos esančioje Kaliningrado srityje“. Ir toliau žada daryti tą patį, stiprindama gebėjimą vykdyti karinius kovos veiksmus per 24-48 valandas nuo įsakymo gavimo.

Kalbant apie Lietuvos valstybingumą – Rusija nuolat stengiasi jį menkinti, „plėtoja istorijos politikos projektus“, „neigia TSRS įvykdytą Lietuvos okupaciją ir propaguoja teigiamą sovietų įtakos Lietuvos raidai įvaizdį“, – pabrėžia VSD.

Tačiau, VSD atkreipia dėmesį, jog Rusija atranda naujas poveikio kryptis Baltijos šalims, matomai nutarusi, jog raktas į jas yra ne Taline, Vilniuje ar Rygoje, o Briuselyje ar kitų didžiųjų valstybių sostinėse, todėl didžiausias jos dėmesys nukreiptas ten.

Jeigu Rusijai pavyktų normalizuoti santykius su ES, Baltijos šalys arba turėtų švelninti poziciją Rusijos atžvilgiu, arba galėtų būti kaltinamos santykių su Rusija griovimu.

Baltarusija ataskaitoje paminėta kaip nesugebanti vykdyti savarankiškos politikos valstybė – Lietuvos kaimynė, kuriai tenka didžiausias Rusijos dėmesys, finansų, ekonominės ir užsienio politikos srityse.

Rusijos karinėje strategijoje, pasak VSD, Baltarusijai yra skiriamas buferinės valstybės vaidmuo.

Lietuvos nacionalinio saugumo požiūriu Baltarusijos vaidmuo Rusijos kariniame planavime yra labai svarbus. Konflikto su Vakarais – NATO atveju, Rusija numato pasinaudoti Baltarusijos teritorija kaip placdarmu kovos veiksmams Vakarų kryptimi, tvirtina VSD.

Ataskaitoje minimos ir nesėkmingos Rusijos žvalgybos operacijos nukreiptos prieš Vakarus, atskleidžiančios Rusijos žvalgybos tarnybų nekompetenciją, iš ko lyg ir galima būtų daryti išvadą, kad realios grėsmės tokios tarnybos Vakarams nekelia.

Tačiau būtent šiuo aspektu jokio vertinimo saugumo požiūriu VSD nepateikia. Ataskaitoje konstatuojama tik tai, jog „Rusijos žvalgyba taikos metu vykdo agresyvias, nusistovėjusias normas laužančias ir ciniškas operacijas prieš Vakarus

Taip pat VSD atkreipia dėmesį, jog Rusija savo žvalgybines operacijas prieš Lietuvos piliečius perkelia į savo teritoriją, kadangi Lietuvoje tą daryti darosi sudėtinga. Taip pat naudojasi Baltarusijos žvalgybos pajėgumais.

Kibernetinių grėsmių skyriuje teigiama, jog Rusija labiausia domisi šalių infrastruktūros-energetikos sektoriumi, jų nuotolinio valdymo sistemomis. 2018 metais, praneša VSD, fiksuoti Rusijos bandymai vykdyti Lietuvos energetikos sektoriaus sisteminę žvalgybą.

Kalbant apie Rusijos propagandą – čia nieko naujo – „propaganda liejasi laisvai“, konstatuoja VSD, todėl mes (infa.lt) to neaptarinėsime – ši tema kasdien rutuliojama plačiojoje žiniasklaidoje ir TV.

VSD savo ataskaitoje aprašė ir Baltarusijos naujai statomos Astravo AE klausimą, pažymėdamas, jog ši AE – neatitinka saugos standartų ir yra komerciškai nepagrįsta.

Baltarusija ir „Rosatom“ slepia tikrąją situaciją AE statybose, o jų atstovai manipuliuoja palankiais Baltarusijai ENSREG ataskaitos rezultatais: nepaiso užfiksuotų trūkumų, teigdami, jog AE atitinka tarptautinius saugos reikalavimus, neįgyvendina pateiktų rekomendacijų.

Ataskaitoje pabrėžiama, jog „Rusijos ir Baltarusijos žvalgybos tarnybų santykiai išlieka nelygiaverčiai, nes Rusijos tarnybos diktuoja sąlygas Baltarusijos tarnyboms“.

Ir čia VSD ataskaitoje atsiranda naujas veiksnys, kurio nebuvo niekada anksčiau – Kinija

Saugumo tarnybos fiksuoja faktus, kai Kinijos žvalgyba, siekdama gauti ją dominančios informacijos mėgina verbuoti Lietuvos piliečius.

„Augant Kinijos ekonominėms ir politinėms ambicijoms Vakaruose, agresyvėja Kinijos žvalgybos ir saugumo tarnybų veikla ne tik kitose NATO ir ES šalyse, bet ir Lietuvoje. Čia veikia dvi Kinijos žvalgybos tarnybos – Valstybės saugumo ministerija ir Karinės žvalgybos direktoratas“, – praneša Valstybės saugumo departamentas.

„Lietuvoje Kinijos žvalgyba ieško jiems tinkamų taikinių – sprendimų priėmimo galią turinčių asmenų, taip pat kitų asmenų, simpatizuojančių Kinijai ir turinčių politinio poveikio svertų, siekia juos paveikti dovanomis, nemokamomis kelionėmis į Kiniją, apmoka ten organizuojamus mokymus. Suteiktas paslaugas ir dovanas Kinija linkusi vertinti kaip įpareigojančias palaikyti Kinijai naudingus politinius sprendimus. Per Kinijos žvalgų apmokėtas keliones į Kiniją Lietuvos piliečiai yra verbuojami. Atsižvelgiant į augantį Kinijos žvalgybos ir saugumo tarnybų aktyvumą NATO ir ES šalyse, tikėtina, kad ilgalaikėje perspektyvoje Kinijos žvalgybinė veikla Lietuvoje taip pat plėsis“ – rašoma VSD ataskaitoje.

Kokių priemonių VSD ėmėsi prieš šias Kinijos keliamas grėsmes ataskaitoje neinformuojama, todėl galima daryti prielaidą, jog jokių..

Grėsmių vertinimo ataskaitoje daug rašoma apie tarptautinius įvykius ir procesus, pavyzdžiui apie Sirijos karą, Libiją, apie nelegalią globalią migraciją ir kitus įvykius bei procesus, kuriems Lietuva neturi jokios įtakos, nes nevykdo aktyvios nuosavos politikos šiais klausimais.

Net globalios migracijos klausimu Lietuvos Seimas nubalsavo taip, kaip buvo pasiūlyta „iš aukščiau“, nesusipažinęs su dokumente išdėstyta medžiaga, jos neaptaręs nei su visuomene, nei posėdžių metu.

Savo ataskaitos reziume VSD pateikia prognozes, kuriose iš esmės pažymima, jog artimiausioje ateityje nesikeis niekas iš to, kas jau vyko iki šiol – nei krypties, nei stiprėjimo požiūriu kalbant apie Rusiją, o apie Kiniją – VSD optimizmu nespindi:

„Atsižvelgiant į didėjantį Kinijos žvalgybos ir saugumo tarnybų aktyvumą NATO ir ES šalyse, tikėtina, kad ilgalaikėje perspektyvoje Kinijos žvalgybinė veikla Lietuvoje taip pat plėsis“.

Reikėtų atkreipti dėmesį, jog šiemet pateikiamoje grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaitoje nieko neminima apie Lietuvos visuomenės viduje vykstančius procesus, ir juose dalyvaujančius žmones, tuo tarpu anksčiau net kai kurie signatarai ir buvę Seimo nariai buvo įtraukti į šiuos sąrašus. Kažkas pasikeitė ir VSD nebemato anksčiau buvusių grėsmių ar tos grėsmės išnyko?

Apibendrinant galima pasakyti, jog grėsmių sąrašas, atsižvelgiant į VSD prognozes tik pasipildys naujomis grėsmėmis. Ramaus gyvenimo galime nesitikėti. Lengvo – tuo labiau.

  VSD 2019 - Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas (1,5 MiB, 1 356 atsisiuntė)

infa.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. Myndė says:

  pavyzdys, kai galima daryti pinigus iš oro. Užuot tiesiai šviesiai parašius „rusai puola“ (beje, labai ginčytina), šimtai „specialistų“ metų metais rašo popierėlius, o dėkinga tauta jiems už tai moka.

 2. Vidas says:

  Bananines valstybes klapciuku “ataskaiuta“ ….
  Totalus debilizmas, ir tai tiek metu is eiles, o nusisnekejimas priklauso nuo sios kontoreles vadovo lojalumo magnolijai!!!

 3. Vytas says:

  Kas nutino varlei, bandžiusiai susilyginti su karve, gerai žinome iš lietuvių pasakos. Lietuvos valdžiažmogių susireikšminimas tarptautinių santykių arenoje jau dargi nejuokingas, tiesiog apgailėtinas. Prezidentės, URM vado, spec. tarnybų vadų veiksmai bei pareiškimai bei karinės psichozės eskalavimas jau tikrai kelia grėsmę Lietuvos saugumui. Nesugebėjimas net per kelis mėnesius (nuo 2018 m. spalio) A.Peleckiui pateikti bent kokių nors kaltinimų, išskyrus pliką tvirtinimą, kad jis špionas, tai verčia susimastyti apie tarnybų ir valstybės vadovo (prezidentės) kompetencijos lygį. dargi mastyti nebereikia, plika akimi matoma, kad vykdomas žmogaus, išdrįsusio suabejoti valdžios sąžiningumu, žlugdymas. Užteko Sausio 13-ios byloje pasakyti „Dabar aiškėja, kad savi šaudė į savus“ ir jis kaip mat virto „špionu“.. Iš tos pačios „operos“ yra ir Sapožnikovos knygos „Išdavystės kaina“ vertėjui bei leidėjui iškelta baudžiamoji byla bei tiražo konfiskavimas, nors jos knyga nėra uždrausta. Ir laisvai prieinama internete. Kiek tokie valdžios „talentai“ kainuos Lietuvai ? Sunku pasakyti, bet, manau, ne vieną ir ne du milijardus. Vieno tokio valdžios „perliuko“ – SGD terminalo – poveikį dujų kainai vartotojai jau realiai jaučia. Tiek gyventojai, tiek verslas. Plikbajorių politika, o ne energetinė nepriklausomybė. Dar vienas – JAV kalėjimas Lietuvoje. Chamiškas, grubus LR Konstitucijos pažeidimas. Jo kaina jau aiški -130 tūkstančių eurų iš mūsų kišenės. Iš MŪSŲ, o ne iš KALTŲJŲ kišenės.

 4. anoniminis says:

  „Rusija menkina Lietuvos valstybingumą“, „Baltarusija ataskaitoje paminėta kaip nesugebanti vykdyti savarankiškos politikos valstybė“, „Rusijos propaganda liejasi laisvai“, „Kinijos žvalgyba verbuoja Lietuvos piliečius“… Už tokių nesąmonių rašymą žmonės gauna atlyginimą! Kiek gali nusiristi valstybė, vykdydama tokią politiką, kuri akivaizdžiai parodo, kad „elitas“ tai žmonės praradę bet kokį garbės, atsakomybės ir kitų dvasinių vertybių buvimą. Grėsmė nacionaliniam saugumui TAI Lietuvos pasiekti“rezultatai“pasaulyje ir Europoje pagal skurde gyvenančių žmonių skaičių, pagal savižudybes, pagal susirgimus tuberkulioze ir sifiliu, pagal išgeriamo alkoholio kiekį ir pagal emigracijos mastus! Juokinga kai visokie Laurinavičiai, Kojalos ir Co gave apmokymus jav, kad galėtų Lietuvos runkeliui rodyti kelią į šviesų demokratijos rytojų ir padėtų suprasti, kurie yra geri o kurie blogi vyrukai. Įdomu bus stebėti Lietuvos kovas, dabar nuo Rusijos fronto pajėgas galės permesti į Kinijos frontą…Kyla retorinis klausimas: Ar yra sveiko proto likučiai Lietuvoje?

 5. Memel says:

  Reikia pakelt VSD darbuotojams algas ir skirt daugiau lėšų spec.tarnyboms,kad dar daugiau Lietuvos priešų surastų,už kiekvieną papildomą grėsmę nacionaliniam LT saugumui solidžios premijos,tada turbūt grėsmės pasipiltų,kaip iš gausybės rago,gal net seni animaciniai personažai su Kulverstuku ir Gena būtų įtraukti į nacionalinių grėsmių sąrašą?uždraustų internetą,apsitvertumėm LT teritorija spygliuotą vielą ir pasikviestumėm rubuilį iš Š.Korėjos pakonsultuot mūsų grėsmių paieškose!Valio drаugai,atsiprašau – ура тоаврищи!!!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top