Vyriausybė pritarė siūlymui atleisti nuo pelno mokesčio stambų kapitalą, kuris investuos ne mažiau kaip 30 mln eur

2020, 6 vasario, 17:35 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (24) | peržiūrų 868 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Vakar vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui atleisti nuo pelno mokesčio Lietuvos ir užsienio kapitalo investicinių projektų vykdytojus, kurie investuos ne mažiau kaip 30 milijonų eurų ir sukurs ne mažiau kaip 200 naujų darbo vietų.

Šis Pelno mokesčio įstatymo pakeitimas sudarys palankesnes sąlygas vystyti stambius vietinio ir užsienio kapitalo investicinius projektus visoje šalies teritorijoje, įskaitant ir laisvąsias ekonomines zonas.

„Planuojame, kad šie pakeitimai leistų per 5 metus sukurti apie 2000 naujų darbo vietų visoje Lietuvoje, įskaitant ir atokesnius šalies regionus. Mūsų tikslas – įvairiomis priemonėmis pritraukti daug darbo vietų sukuriančius ir stambias investicijas įgyvendinančius tiesioginių užsienio investicijų projektus ir sukurti papildomas paskatas plėstis norinčiam lietuviškam verslui“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis.

Seimui svarstyti teikiamu Pelno mokesčio įstatymu ir Seime jau pateiktu Investicijų, dar žinomo kaip „žaliojo koridoriaus“, įstatymų projektų paketu, siūloma stambų investicinį projektą apibrėžti kaip duomenų apdorojimo, interneto serverių paslaugų ir susijusios veiklos arba apdirbamosios gamybos projektą, kurio investicijų į ilgalaikį turtą vertė ne mažesnė nei 30 mln. eurų ir kuris sukurtų ne mažiau nei 200 naujų darbo vietų, kurios būtų išlaikomos penkerius metus.

„Vienas pagrindinių ribojimų Lietuvai sėkmingai konkuruoti su kitomis valstybėmis dėl investicijų pritraukimo ir išlaikymo yra mokestinių paskatų, skirtų stambius projektus įgyvendinantiems investuotojams, trūkumas.

Pašalinę šį trūkumą, įgysime ir papildomą pranašumą – taikysime ne tik pelno mokesčio paskatą, bet ir „žaliojo koridoriaus“ paketu sudarysime sąlygas investuotojams pasinaudoti spartesnėmis procedūromis teritorijų planavimo, statybos, žemėtvarkos, migracijos ir kitose srityse“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis.

Pritraukti stambūs projektai galėtų būti įgyvendinami bet kuriame Lietuvos regione, todėl ši paskata padėtų skatinti regionų plėtrą. Stambių projektų įgyvendinimas turi reikšmingą poveikį ekonomikos plėtrai – sumokami mokesčiai, perkamos vietinių tiekėjų paslaugos, prekės ir darbai, sukuriamos aukštos pridėtinės vertės darbo vietos. Stambūs projektai didina produktyvumo lygį ir kuria aukštesnės pridėtinės vertės produktus, taip skatindami ekonomikos pažangą.

infa.lt pastaba:

Neapmokestinamas stambus kapitalas turės milžinišką konkurencinį pranašumą prieš smulkesnes įmones veikiančias tame pačiame verslo sektoriuje ir mokančias visus mokesčius. Kurios, beje, kaip mokančios visus mokesčius valstybei bus naudingesnės. Norima sugriaut smulkų verslą? Kas tada mokės mokesčius?

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 24

 1. konkurencijos nėra says:

  Kuo stambesnis versls, tuo mažesni mokesčiai…!

 2. gyvate,ryjanti pati save... says:

  kuo mazesni mokesciai,tuo daugiau MINIMALIAI apmokamu darbo vietu.Kuo daugiau tokio darbo,tuo kiekv. sudniekis tampa brangesnis,nes pasaulyje ‘sukasi’ apie 640 trilijonu($)isvestiniu finansu,kai visu banku turtas apie 86 trilijonai,o realus pasaulio ‘kapitalas'(g-ba) 8 trilijonai.Zmogau,suvok ir atrask ‘gemoroju’!

 3. Vytas says:

  Įdomu, kokia avantiūra ar afera slepiasi po šiuo projektu? Su laiku tai išaiškės, bet kas iš to? SGD terminalo afera gana aiški, bet niekas nesėdo, dar daugiau, ji rutuliojama toliau. Už dujas neva mokėsime mažiau, bet rezultate SGD terminalas kainuos ne du kartus, o 3 ar 4 kartus brangiau, nei tokį nupirkti iš karto būtų kainavę? Ir niekas nesėdo į cypę. Ir niekas ir niekada nesės.. Kuo ne GEROVĖS VALSTYBĖ, kai gali net milijardus vogti. Už vištą jau senai būtų pasodinę.

 4. konkurencijos nėra says:

  Valstybė esanti kapitalo(kapitalistų, išnaudotojų) kišenėje, kitaip elgtis negali!

 5. Gintas says:

  Kitaip būti ir negali, nes marionetės tiesiog legalizuoja „laisvą“ rinką didžiosioms kompanijoms. Greit šiek tiek didesnė įmonė priklausys užsienio kapitalui, valstybei jų ne gaila, nes tai nėra uzurpatoriu interesuose kažką ginti ar kažką kurti. Parsidavusi valdžia rūpinasi tik valstybiniais dideliais projektais kaip dujų laivas, bet ir čia, lesykla laikina, nes kai didiesiems marionetės neitiks, laivą tiesiog isplukdys ir jo nebeliks, ar kas nors cyptels? Ne! Opiumas liaudžiai žodis investicijos, valdžia net apailaizo tardama šį žodį, o kas paskaičiavo kiek Lietuvai kainavo rusofobija? Kiek kainavo visokie LEO, stadionai, terminalai, Ignalinos uždarymas ir t.t Kas paskaičiuo koks veikėjas ir kokios žalos jis pridarė! Milijardai eina į kairę ir į dešinę, kažkam skauda galvą dėl to? BET galima uždaryti Palecki ir parodyti koks jis didelis nusikaltėlis, kažkokie šnipai ir t.t mąstymo nebuvimas visuomenėje tiesiogiai atsiliepia valdžiai!

  • Svetimas says:

   Geras mastymas…bet yra pasakymas kad versiu tautai tokia valdzia ir reikalinga

 6. Gintas says:

  Svetimas, žinote, posakis veršiu tautai tokia valdžia ir reikalinga labai platus. Įdomi detalė, kai visuomenėje susidaro jaunų žmonių virš 25 procentų, didelė tikimybė perversmui. Šiaip tauta nieko nesprendžia, BET mąstanti tauta sugeba atskirti grūdus nuo pelų, nes gyvenam tokiu laiku kai nuomonės yra formuojamos, o žmonės šeriami makaronais. Galima padaryti audra vandens stiklinėje iš nieko, tiesiog turint planą ir reikiamas priemones. Juk mes čia dalinamės savo įžvalgomis laisvu laiku ir nieko už tai negaudami, o yra organizacijos, kurios tam ir sukurtos, kad surasti būdu padaryti vienus ar kitus dalykus. Kaip pvz Arabų pavasaris, jav sukurtas projektas, kaip įkišti pleista į musulmoniškas visuomenes, kad būtų galima valdyti procesus. Arba, kai kažkoks procesas darosi neišvengiamas atsiranda jėgos kurios stumteli tą procesą, kad nebūtų nenumatytu dalykų. Siūla pasžiūrėti Е.Г. Пономарева: Тайноявное политических переворотов yra ir antra dalis.

 7. Algirdas says:

  >Svetimas. Ne taip surašei. Visi kam vis dar reikalinga kokia nors valdžia ir yra veršiai. Ne veršiams jokios valdžios nereik.

 8. saul says:

  Ginciochai.“Kiek kainavo visokie LEO, stadionai, terminalai, Ignalinos uždarymas“-pamiršai dar pridėti,kad Landzbergis sugriovė kolūkius.Juk,taip pat,buvo laaaabai pažangus socialistinis vienetas DDD

 9. Ralfas says:

  Saul – > prašovei su sulyginimais: kolūkiai buvo pastatyti ir veikė. Stadionai gi, LEO, ingnalinos uždarymai ir naujų atominių statymai, taip pat ir laivų pirkimai niekada nebuvo įvykdyti. Laivas gal ir būtų išimtis, bet po 5 metų jis išplauks, nebent vėl būtų „projektėlis“ prasuktas.

 10. saul says:

  Kokių laivų pirkimai?Kokių naujų atominių statybos?Diskusijos tai dar ne statybos.Tai aš ir sakau,kad „kibucus“sugriovė Lanzbergis.Baisi bėda.Kai kur dar jie ir veikia.Gerai veikė kibucai ant Lietuvos,kad parduotuvėse mėsos nebuvo? O ir javų kasmet vis daugiau pripjaudavo DDD

 11. Ralfas says:

  Nu jei pac lipai į tą diskusiją tai dartės neapsimesk nieko nežinančiu – nebent tik 30 metų senumo istorijos kolūkio valdyme kompetentingas postringauti:
  – atominę su Hitačiu planavo statyt LEO. Tam jis ir buvo sukurtas. Konstęrvatoriai, kaip žinome, sudalino tuometinę Lietuvos energiją, o Machimai atidavė Vakarų skirstomuosius tinklus. Sudarė maždaug 23% visos Lietuvos energijos vertės. Ir čia be Elektrėnų, Kauno HES ir Kruonio HAES. Atidavė, nes Machima juos pirko patys juos užstatę. Po kelių metų visą Lietuvos energiją sujungė ir padarė LEO, kurioje – ot kaip netikėtai – virš 60% pasirodė turinti Machima. Ir kas dar įdomiau jau prijungus Elektrėnus, Kauną ir Kruonį.
  Vat ir pradėjo statyti Visagino atominę elektrinę. Buvo įkurta UAB „Visagino atominė elektrinė“ ir ji užsiiminėjo ne diskusijomis, o Visagino atominės elektrinės statyba, reikiamu projekto paruošimu, leidimų gavimu, finansavimu, sutartimis – tam konkrečiai ir dirbo žmonės, daugiausiai iš tuometinės Bitės ir dalis iš Svedbankio. R. Masiulis buvo vienas iš ten deleguotų. Kelis metus paveikusi UAB, po referendumo pasitraukus japonams irgi buvo likviduota. Dideli dėdės buvo permesti į Klaipėdą vykdyti SGD terminalo projekto.
  Beje japonai pasirodė negalitys perlipti per savo etikos jausmą ir garbingo vardo išsaugojimą 0 juk galėjo naglais snukiais su lietuviais toliau stumti savo Hitačį, bet garbė ir etika pasirodė aukščiau pelno – visai ne kaip pas lietuvius. Referendumas gi buvo tik patariamasis.
  Toliau daugumas kadrų tos pačios Bitės ir Svedbankio kadrų, kurie dirbo Visagino atominėje elektrinėj, buvo permesti į Klaipėdos naptą. Tan vykdė SGD terminalo projektą, kurio metu išnuomavo laivą. Išnuomavo tokiom sąlygom, kad dabar nuomos kainos nepaveža ir paėmė kreditą, kad nuomos kainą išdalinti per 25 metus. Kitaip sakant Hiogui liko mokėti už 5 metus nuomos, tad tą sumą pasiskolino iš banko ir Hiogui sumokės per 5 metus, bet bankui atidavinės 25 metus.
  Kitą pasakolą – kaip mūsų sisteminė spauda skelbia, Klaipėdos napta ims laivo pirkimui po to kai nuomos laikas baigsis. Tad sumokėję už nuomą 3 kart brangiau nei laivas kaštuoja, po to dar jį pirksim už kokius 75% naujo kainos – bent jau kredito suma tokia prašoma 160 lmn..
  Sunkiau nei kolūkių reikaluose gaudytis, ar dar pajėgus?

 12. saul says:

  O tai ką aš tau sakau? Tai jau statė ar nestatė? Ar tik popieriuose? Na o laiivai kokie? Irgi statė -nepastetė? O vat,kolūkius-kibucus pastatė sovietai ir po to nenaudėlis Landzbergis sugriovė.Tai aš ir norėjau priminti visus blogus darbus.Na…ir tuo pačiu paklausti,kaip Jūs ponai juos vertinote?

 13. Ralfas says:

  Nesivartyk – sakei kad buvo tik diskusijos. Ar tau statybos tik kai pirmą akmenį padeda ir nieko iki to? Projektų, leidimų, sutarčių, paskolų nereikia ar tai nieko nekainuoja? O tai už ką daugiau nei du metus ten dirbantys keliasdešimt žmonių algas gavo? Kolūkiuose tai už darbą mokėdavo, o šitie už ką gavo jei nedirbo?
  O ką – laivą nupirko? Ar tik pirks ir tam paskolą ima?
  Tad šauni pro šalį pastatytus ir veikiančius dalykus lygindamas su garsiais, brangiais ir neįvykusiais projektais.
  Bet negi jūsų politinių nusistatymų gvardiečiams būtų įmanoma pripažinti, kad „klydau“.

 14. konkurencijos nėra says:

  Klyst ir pripažint klydus, yra Žmoniška, bet pas saul galvoj teleTeletabiai dauginas!

 15. saul says:

  Pala,pala….Ralfuk,kuris neegzistuoji….aš parašiau,kad prie visų blogų darbų dar gali Ginciocha dar prdėti ir kitą,nemažiau niekšingą …garsiųjų kolūkių sugriovimą.Pasiskaityk.Bet tu ralfuk,juk pats parašei….-„Stadionai gi, LEO, ingnalinos uždarymai ir naujų atominių statymai, taip pat ir laivų pirkimai niekada nebuvo įvykdyti.’-Dėl stadiono-taip,o koks dar Leo,ar laivų pirkimas,atominės uždarymas buvo planuotas? Laivo pirkti niekas neplanavo-vyko diskusija -pasirinko nuomotis,Ignalinos elekt.-uždarinėjama,nebuvo jokių laiko limitų,LEO -iširo….. ačiū dievui ir žmonėms,mums su tokiu elektr.suvartojimu,ji na.nereikalinga.Tu Ralfuk pasitark su Ginciocha DDD

 16. Gintas says:

  Ralfas, Lietuvos veršiai arba kaip liandzbergis pavadino runkeliai galvoti nesugeba, nes smegenų krušimas pasitelkiant delfinus, lrt ir kitas sistemines prostitutes pasiekė aukštumas! Juk reikia numesti kamuolį ir tegu dėl jo pešasi, nebus laiko galvoti kas tą kamuolį ir kodėl metė. Valdžios vyrai darosi pinigus, stiprina visais būdais savo valdžią, o paprasti mužikai užsiima niekais. Per 30 metų tauta tiek nukvailejo, kad kažką pasukti atgal be amputacijos darosi neįmanoma. Gaisrininkams pirštinėms pinigų nėra, o pro šalį plaukia upės pinigų. Problema yra, kad žmonės bando įtikinti save, kad viskas bus kaip jie įsivaizduoja, bet valdžia ir paprastas žmogus kaip žemė ir mėnulis… Viskam yra pradžia ir pabaiga ir liūdniausia, kad pabaiga nusimato labai liūdna…

 17. Ralfas griovėjas says:

  Saul -> imk ir pasiskaityk galų gale apie LEO kūdikį UAB „Visagino atominę elektrinę“ – susipažinsi kiek buvo nuveikta ir kiek tai galėjo kainuot tiekos metų darbas, kurio kaip pac sakai nebuvo atlikta jokio.
  lt.wikipedia.org/wiki/Visagino_atomin%C4%97_elektrin%C4%97
  Tada bandyk diskusiją pradėt iš kito kampo, nes kol kas klyki kad klyktum be argumentų – kaip skerdžiama kiaulė anuometiniuose veikusiuose kolūkiuose.
  Paskai2ius gal pakils R. Masiulio reitingai tavo akyse, kuris buvo vienas iš vadovaujančių LEO. Tada galėsi dar drąsiau už konstęrvus rudenį balsuoti, jie tie Roką nusipirks!

 18. saul says:

  Aš nešaudau iš už kampo ,supermene Ralfoncijau.Šiuos žaidimus žaidžiau prieš 25metus.Matyt tik ką kovojai prieš raudonuosius masiulius ir….pagaliau laimėjai,kad pasijutai tooookiu nenugalimu.Dabar jau tau net nereikės pirkti laivų,turi atlikusių gyvybių.Visų kibucų žviegiančios kiaulės-vienykitės.

 19. Ralfas says:

  Saul -> tai pradėjai asmeniškumais mėtytis – vadinasi kitų argumentų nebeliko diskusijai pagal temą. Nuo to ir reikėjo pradėti, pasimatuoti argumentus – būtumėm laiko sutaupę komentarams rašyti.
  Visgi gal į naudą? Gal kitą kartą bus proga pradžioje argumentus pasverti, o po to tik rėkti?!

 20. saul says:

  Kokių tau reikia argumentų…..dėl tų sugriautų kolchozų,nuo kurių,aš tą diskusiją ir pradėjau? Jei netingi…pasiskaityk,nuo ko pradėjom.O ,kad tu teigsi,kad jau atominę statėm,o aš tai neigsiu-NIEKAS NEPASIKEIS.Kaip bebūtų-oficialiai ,mes jos nestatėm…ir gerai padarėm.Paklausus kiekvieno pasaulio atominės energetikos specialisto,ar Lietuva statė dar vieną atominę elektrinę-atsakymas bus neigiamas.Ką dar????? Aš ,iš karto sakiau,kad TAIP-stadino statyba žlugo.Ką dar? Jokių laivų mes nepirkom,ir jau čia…-tu neteisus.Gal geriau reikėjo pirkti….čia jau kitas klausimas.Kita pusė-tu rašei,kad kibucus mes buvom pasistatę…ir jie veikė.Pusė tiesos-jie veikė,bet siaubingai ir sugriuvo..Kitas klausimas-kaip veikė.O veikė taip ,kad iš „pasaulio grūdų aruodo“caro laikais -CCCP pasidarė grūdų ir mėsos importuotoju.Tai va.Joks tu čia ne Konfucijus-Ralfoncijus-Griovėjas,o paprasčiausias Ralfukas iš Simpsonų.Visų šalių driskiai vienykitės. P.S. Daug kas veikia ir griūva arba nepastatoma.O daug ko ir statyti nereiėjo.Panašiai ,kaip 5 mijijardus kainavęs olimpinis Sočio miestelis,kuris po 5 metų jau baigia sugriūti.

 21. Ralfas says:

  Nu tai čia geriausia pozicija viską neigti. Kaip sakaisi, kad jei ką pasakyčiau tu rėksi ne. Kažkokių baimių turi? Klausimų kam išleisti milijonai jei atominės naujos nestatėm tu nekelsi? Kodėl laivas išplauks po 5 metų tu ir klausimų nekelsi? Geriau neigt!
  Nuostabi pozicija, bet gaila, kad smegenys čia eliminuojamos ir diskusijai vietos nėra.

  Tik norėjau paklausti dėl Sočio: kai tu teigi, kad ten viskas griūva tai man galia neigti kad ne? Ar čia jau durnas neigimas ir teisinga tik kai tu neigi?

  Paneig dar kartą – Sočyje tu buvęs – taip gerai žinai manau buvęs?

 22. saul says:

  Aš ir Š.Korėjoj ar Nigerijoj nebuvęs.Tai ką? Tai negaliu ir žinoti,kaip ten,ane?

 23. konkurencijos nėra says:

  saul aiškiaregiS…!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top