„Washington Examiner”: ko reikėtų, kad laimėtų Ukraina

2023, 24 vasario, 14:00 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (2) | peržiūrų 126 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Amerikiečių leidinys „Washington Examiner” paskelbė redakcinį straipsnį Rusijos invazijos į Ukrainą metinėms, kuriame išdėstė argumentus apie priemones, reikalingas Ukrainos pergalei, mokamos jai paramos kontrolę ir Rusijos kariuomenės moralinės dvasios smukimą.

Minint Rusijos prezidento Vladimiro Putino invazijos į Ukrainą metines, svarbu, kad Jungtinės Valstijos dar kartą patvirtintų savo paramą demokratinių valstybių suverenumui.

JAV turi aiškų strateginį interesą palaikyti principą, kad laisvos tautos pačios sprendžia, kas joms vadovauja. Šis principas svarbus Ukrainoje, Taivane ir visur kitur.

Laimė, kad Ukraina per pastaruosius 12 mėnesių padarė didelę pažangą. Kijevas tikriausiai įgijo strateginę iniciatyvą. Toli gražu nepasiekusios savo pradinio tikslo per kelias dienas užimti sostinę, Rusijos pajėgos dabar apsiriboja siauru pietų ir rytų Ukrainos žiedu.

Joms trūksta šaudmenų, tankų, šarvuočių ir kitų atsargų, todėl artimiausiu metu ar vidutinės trukmės laikotarpiu jos tikriausiai negalės surengti naujų didelių puolimų.

Rusijos šauktiniai į Ukrainą atvyksta neapmokyti ir neturi tinkamos įrangos. Rusų vadai, kaip visada, griebiasi bevaisių frontalinių puolimų, kurių metu kariuomenė patiria daug aukų. Rusų moralė yra žema ir toliau kris.

Šis chaosas skatina vis ryškesnį susiskaldymą tarp uniformuotų Rusijos kariškių ir kitų pajėgų, pavyzdžiui, „Vagnerio” grupės ir Ramzano Kadyrovo čečėnų milicijos.

Šią savaitę „Wagner Group” vadas Jevgenijus Prigožinas apkaltino Rusijos kariuomenės vadovus „išdavyste”, nes jie nesugebėjo aprūpinti jo pajėgų šaudmenimis.

J. Prigožinas, R. Kadyrovas ir tokie analitikai kaip Igoris Girkinas vis dažniau skundžiasi Maskvai.

Tokia akivaizdi tarpusavio kova yra blogas ženklas Putinui. Ji dar labiau sustiprės, nes Rusijai nepavyksta pasiekti pažangos mūšio lauke, o jos aukų skaičius didėja.

Ukrainos pajėgos yra kur kas labiau motyvuotos, gerai aprūpintos ir apskritai geriau vadovaujamos, todėl ketina rengti naujus puolimus. Kongresas turėtų spausti J. Bideno administraciją paspartinti ginklų, pavyzdžiui, tankų, tiekimą ir įtikinti sąjungininkus padaryti tą patį.

Tačiau JAV parama neturėtų būti besąlygiška arba tokia atrodyti. Pavyzdžiui, turėtume būti atsargūs, kad neskatintume Ukrainos antžeminio puolimo į Krymą.

Dėl istorinės ir emocinės vertės, kurią Rusija teikia Krymui ir jo prieigai prie Juodosios jūros, pusiasalis yra itin vertinamas V. Putino. Jei Ukrainos puolimas siekiant išlaisvinti Krymą atrodytų neišvengiamas, V. Putinas galėtų pereiti net prie branduolinio ginklo panaudojimo.

Kylio instituto duomenimis, JAV pažadėjo Ukrainai skirti beveik 80 mlrd. dolerių pagalbos. Atsižvelgiant į Ukrainoje paplitusią korupciją, labai svarbu stebėti, kur keliauja mūsų mokesčių pajamos.

Kongresas turi užtikrinti, kad J. Bideno administracija ištirtų Ukrainos korupciją ir užtikrintų, kad prezidentas Volodymyras Zelenskis patrauktų atsakomybėn korumpuotus pareigūnus. Tai reiškia, kad kaltinimai turi būti pareikšti ne tik aukštiems, bet ir vidutinio rango pareigūnams.

Kongresas taip pat turi daugiau reikalauti iš Europos Sąjungos. Absurdiška, kad praėjus metams po V. Putino invazijos JAV įsipareigojo Ukrainai skirti beveik dvigubai daugiau paramos nei visa Europos Sąjunga.

Europa nuolat neužsimoka už savo gynybą. Atsižvelgdamos į didėjančią įtampą su Kinija, JAV neturėtų to toleruoti. Nors Prancūzija davė sveikintinus pažadus padidinti išlaidas, Vokietija jų neįvykdė. Išskyrus Baltijos valstybes, Lenkiją ir keletą kitų šalių, ES leidžia JAV prisiimti Ukrainos kovos dėl Europos teritorinio vientisumo naštą.

Aptariant būtinybę ginti nacionalinį suverenitetą ir demokratiją, reikėtų pažymėti, kad prezidentui Joe Bidenui Ukrainos suverenitetas rūpi kur kas labiau nei Amerikos.

Pirmąją savo darbo dieną jis apleido mūsų pietinę sieną. Šiuos du klausimus sieja tik principas, o ne finansai. Turime išteklių padėti Ukrainai ir užtikrinti savo suverenią demokratiją.

Bidenui tereikia politinės valios tai padaryti. Kongresas turėtų padaryti viską, ką gali, kad Bidenas padarytų abu šiuos veiksmus.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

 1. Vytas says:

  „D.Bidenui Ukrainos suverenitetas rūpi labiau, nei Ukrainos” – įdomu, kam skirta tokia pasakėlė, frazė, kuria norima pridengti JAV merkantilinį interesą Ukrainoje. Ir ne tik. Ukraina – ne tik gamtos išteklių gausa, bet ir „auksinė” JAV raketų dislokavimo aikštelė, JAV kumštis Rusijos panosėje. Tereikia įsivaizduoti, kad Rusija pradeda tokius pat veiksmus Meksikoje ir JAV atsakomuosius veiksmus. Aš asmeniškai prisimenu, kaip reagavo JAV valdžia ir visuomenė į 1962 metų Karinų krizę, kai TSRS raketos buvo dislokuotos Kuboje. Bebuvo likęs vienas žingsnis iki pasaulinio branduolinio karo. Ir, patikėkytę, jokio malonumo nejaučiau, kai JAV lėktuvai kas 5 minutės minutės skutamuoju skridimu skraidė virš raketų pozicijų. Tada JAV ir TSRS vadovams užteko šalto proto susilaikyti nuo pirmo šūvio, viskas baigėsi taikiu susitarimu, bet ne faktas, kad taip būtų ir šiandien.

 2. Romas says:

  Klaida pirmajam (cituojamam) sakinyje. „D.Bidenui Ukrainos suverenitetas rūpi labiau, nei Amerikos”
  Taip ir turi būti, nes Ukraina užpulta, jos suverenitetas pavojuje. O Amerikos – ne.
  O kas, dėl priešininko raketų JAV ar Rusijos panosėje, tai palyginimas neadekvatus. Kuboje 1962 m. jos jau buvo, nes rusų naglumas beribis. Tuo tarpu Ukrainoje – tik Andriaus fantazijos.
  Nors po teisybei, būtų visai ne pro šalį, ruso fašistus laikyti ant trumpo pavadžio, nes jie supranta tik jėgą.

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top