„WikiLeaks“: Lietuva išlieka viena lojaliausių šalių Jungtinėms Valstijoms

2016, 9 vasario, 18:32 | kategorija Metodologija | 8 komentarai | peržiūrų 805 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

wikileaks.org

paveikslėlis

„WikiLeaks“ paviešino 2008 m. vasario 14 d. dokumentą, kuris įrodo, kad Lietuva jau seniai vykdo visus, net absurdiškiausius JAV nurodymus ir toliau, kaip pažymima dokumente, „išlieka viena lojaliausių šalių Jungtinėms Valstijoms“.

Dokumentą įslaptinęs buvo tuometinis JAV ambasadorius Lietuvoje (2006–2009 m.) Džonas Klaudas (John Cloud). Jo biografijoje vikipedijoje rašoma, kad Dž. Klaudas 1975 m. Konektikuto universitete baigė bakalauro studijas, 1977 m. Džordžo Vašingtono universitete apsigynė tarptautinių santykių magistro laipsnį. 1988 m. pradėjo dirbti JAV Valstybės departamente, Bulgarijos ir Albanijos skyriuje. 1991–1995 m. buvo ekonomikos patarėjas JAV ambasadoje Bonoje. 1996–1999 m. buvo misijos vadovo pavaduotojas ambasadoje Varšuvoje, vėliu – JAV atstovybėje prie ES. 2001–2003 m. dirbo JAV nacionalinio saugumo tarybos užsienio ekonomikos reikalų direktoriumi. 2003 m. tapo JAV ambasadoriaus Berlyne pavaduotoju, 2005 m. vasario – rugsėjo mėn. vadovavo misijai. 2006 m. liepos 18 d. – 2009 m. liepos 7 d. Dž. Klaudas buvo JAV ambasadorius Lietuvoje. Vėliau dirbo profesoriumi JAV karinio jūrų laivyno koledže.

„Wikileaks“ paviešintame Dž. Klaudo dokumente yra 19 punktų (visą tekstą angliškai galima skaityti ČIA), tad pateikiame esminių teiginių santrauką.

„Prieš metus sukūrėme planą, kaip Lietuvos vyriausybę įtraukti strategiškai, kad ji palaikytų pagrindinius JAV tikslus, ypač mobilizuojant vyriausybę palaikyti Globalųjį Karą prieš Terorą ir skiepyti demokratiją buvusioje Tarybų Sąjungoje. Su premjero Gedimino Kirkilo vyriausybe (…) ketiname progresuoti ir vykdyti savo planą, kuris abiejų šalių buvo suderintas 2008-aisiais. (…)

Mums pavyko įtikinti Lietuvą, kad vėl nusiųstų savo būrį į Iraką ir tęstų savo karių misijas Afganistane. Lietuva efektyviai tęsia mūsų demokratijos diegimo darbą Baltarusijoje, Ukrainoje, Gruzijoje ir Moldavijoje. Mes nuolat darome spaudimą vyriausybei, kad pajudintų sudėtingus antiholokaustinius reikalus ir pagerintų investicijų klimatą. Ambasadorius pernai susitiko su visais ministrais, dažnai konsultuojasi su pagrindiniais sprendimų priėmėjais, tarp kurių yra prezidentas Adamkus, premjeras Kirkilas, užsienio reikalų ministras Vaitiekūnas ir krašto apsaugos ministras Olekas. (…)

Lietuva globaliojo saugumo ir demokratijos plėtros srityse visada palaikė JAV poziciją. (…) Norėdami, kad ir ateinanti Lietuvos lyderių karta darytų tą patį, turime daryti spaudimą ateinančiais metais ir vėliau. (…)

Svarbiausia – kad Lietuva kuo labiau prisidėtų prie globalios taikos ir saugumo. (…)

Prezidentas Adamkus artimai konsultavosi su mumis, nes jis asmeniškai dirbo su naujųjų demokratijų lyderiais buvusioje sovietinėje erdvėje, ypač Gruzijoje, Moldovoje ir Ukrainoje. (…)

Pernai mums pavyko nugesinti kai kurių žmonių (Algirdo Paleckio – red. past.) pastangas, kad Lietuva pripažintų Kubą. Šiemet mes toliau drąsinsime Lietuvą kalbėti apie demokratiją ir žmogaus teises Artimuosiuose Rytuose, Birmoje, Kuboje ar bet kur kitur. (…)

2007 m. įvyko reikšmingas progresas, kai ėmėmės skatinti Lietuvos teisėsaugą. FTB ir kitos agentūros suaktyvino čia savo veiklą. (…)

Išvados (19 punktas). Lietuva išlieka viena lojaliausių šalių Jungtinėms Valstijoms ir palaiko daugelį dalykų, kurie mums rūpi. Pavojingiausiose pasaulio vietose Lietuva petys petin yra su Amerika. (…)“

ekspertai.eu

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 8

 1. konkurencijos nėra says:

  „pagaliau mes geriausi…“

 2. Ec says:

  Vienas pasirašė dėl LEO, tikriausiai suderinęs su Amerika, kita išvis į jokį nesuderintą (tikriausiai su Amerika) klausimą atsakyti negali. Būtų juokinga, jei nebūtų graudu…

 3. Mindaugas says:

  Tai aišku, kad Lietuva lojaliausia šalis. Ko čia stebėtis? Tai yra Lietuva be nepriklausomybės, priklausoma nuo Vašingtono, panašiai, kaip Gorbačiovo laikais buvo priklausoma nuo vis labiau išsigimusios Maskvos. Bet ar galėjo būti kitaip? Vienas iš JAV/NATO tikslų buvusiose tarybinėse respublikose – užtikrinti TVF primestą makro-ekonomikos programą “laisvąją rinką”. Todėl Lietuvoje JAV pastatė tokią valdžią, kuri būtų tvirta JAV/NATO sąjungininkė. Atkreipkite dėmesį į įdomų faktą. 2004 m. kovo 11 d. Šiaurės Atlanto sutarties ratifikavimo įstatymą ir prisijungimo prie Šiaurės Atlanto sutarties dokumentą pasirašė Lietuvos prezidentas Rolandas Paksas…

 4. Dalia says:

  ačiū, Mindaugai. Nežinojau. O maniau, kad Rolandas Paksas kalčiausias tik dėl to, kad jo žentas jau senokai išparduodavo žemę užsieniečiams apeidinėjant įstatymus…

 5. Mindaugas says:

  Daliai: žemės klausimai, tai tik smulkmena. Dabartinio režimo liokajai ir ne tokių fokusų yra pridarę. Kaip pavyzdys, adamkaus pilietybių suteikimas „nusipelnusiems“ JAV piliečiams…Esmė tame, kad VISI jie ranka rankon dirba dabartinės SISTEMOS naudai…Iš buržuazinių politikų jūs nieko kito ir nesulauksite…

 6. Egis says:

  Saunu.Is kitos puses,musu valstybei reiketu paspausti JAV vyriausybe,saugumo srityje.Saltojo karo metu,didziausios NATO pajegos buvo dislokuotos Vakaru Vokietijoje-paribyje su Maskvos rezimo pajegomis.Dabar mes esame paribys.Galetu Lenkija imtis rytinio NATO bloko saliu lyderio vaidmens.Baltijos salys,Lenkija,Rumunija,netgi Ukraina-jau jega.Maskvos rezimas tik ir laukia musu kad ir menkiausio susipriesinimo.Rytu Europos saliu zmones zino,kas yra ir kas buvo Kremliaus priespauda.Bent jau Lietuvos zmones zino,kad su Maskva mes kariavome ar buvome okupuoti,veik 700metu.Tik naivus gali matyti priespriesa tarp Vakaru civilizacijos tautu ir saliu.Trumpai pasipezdavome visi,bet musu visu priesas buvo ir liko vienas-Kremliaus rezimas.

 7. Ec says:

  Egi, iš istorijos pamokų, matyt, bėgiojai :)

 8. Mindaugas says:

  Egiui: Matyt mokykloje prastai mokeisi istoriją….Labai blogai, kuomet istorijos mikiniesi, studijuodamas Delfio rašinėlius…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top