Zigmo Vaišvilos pranešimas spaudai: „Zigmo Vaišvilos apribojimai – neteisėti“

2020, 24 vasario, 10:00 | kategorija LPT | 4 komentarai | peržiūrų 603 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Zigmas Vaišvila

Zigmas Vaišvila ikiteisminiame tyrime Nr.01-2-00059-17 du kartus 2019-12-12 d. ir 2020-02-18 d. buvo sulaikytas ir atvesdintas pas policijos vyriausiąją tyrėją Janiną Grinevič.

Tariamai dėl to, kad neatvyko į apklausas. Nutarimus atvesdinti priėmusios prokurorės „nepastebėjo“, kad duomenys apie registruotas Lietuvos pašto siuntas ir jų įteikimą ar neįteikimą skelbiami www.post.lt ir kad Z. Vaišvila tų šaukimų tuo metu nebuvo gavęs.

Galų gale gavau tyrimui vadovaujančios Vilniaus apygardos prokurorės Rasos Bekišienės raštišką paaiškinimą dėl man nuo 2019-11-20 d. taikomų apribojimų neišvykti iš gyvenamosios vietos – prieš išvykdamas iš namų turiu prokurorei pranešti, kur ir kuriam laikui išvykstu. Jei noriu išvykti daugiau kaip 7 dienoms ar į užsienį, reikia viską paaiškinti ir gauti raštišką tyrimui vadovaujančios prokurorės sutikimą.

Prokurorė R. Bekišienė atsisakė panaikinti šią kardomąją priemonę Z. Vaišvilai ir dėl to, kad Kovo 11-osios išvakarėse jam reikia atlikti nemažai darbų dėl valstybės atstatymo 30-mečio paminėjimo, vykti į renginius.

Prokurorės R. Bekišienės vadovas skyriaus vyr. prokuroras Arūnas Stankevičius atmetė Z. Vaišvilos skundą dėl šios kardomosios priemonės ir dėl įtarimų Zigmui Vaišvilai pareiškimo jam nedalyvaujant 2019-11-20 d.

Nors įstatymas draudžia, tačiau vyr. prokuroras A. Stankevičius pakartojo J. Grinevič ir prokurorės R. Bekišienės aiškinimus, kad 2019-11-20 d. įtarimai Z. Vaišvilai buvo pareikšti, dalyvaujant prieš pusantro mėnesio man paskirtam advokatui, kurio dėl šių aplinkybių 2019-11-20 d. atsisakiau.

Tai fiksuota net ir raštu. Tačiau vyr. prokuroras A. Stankevičius to „nepastebėjo“. Advokatas taip pat išaiškino J. Grinevič, kad ji negali reikšti Z. Vaišvilai įtarimų be advokato.

Šį advokatą ir mane apklausti atsisakoma be motyvų. Apklausti šį advokatą ir Z. Vaišvilą, kitus liudytojus dėl akivaizdaus melo dėl įtarimų pareiškimo atsisakyta be motyvų. Suprantama, nes tai atskleistų, kad vyriausioji tyrėja J. Grinevič 2019-11-20 d. melagingai surašė, kad Z. Vaišvilai paskelbė įtarimus.

Tačiau 2020-02-18 prokurorės R. Bekišienės nutarime dėl Z. Vaišvilos atvesdinimo įrašyta, kad jį norima atvesdinti į apklausą dėl pakartotinio įtarimų pareiškimo. Tuo tyrimui vadovaujanti prokurorė prisipažino, kad 2019-11 20 d. įtarimai Z. Vaišvilai nebuvo pareikšti. Ir teisės mokslų nereikia suprasti, kad antrą kartą dėl to paties įtarimai nėra reiškiami.

Šis prokurorės R. Bekišienės prisipažinimas reiškia, kad pati tyrimui vadovaujanti prokurorė patvirtino, kad įtarimai Z. Vaišvilai nepareikšti. Tai reiškia, kad ir kardomoji priemonė (rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš namų) ir kiti veiksmai nuo 2019-11-20 d. yra neteisėti, nes kardomoji priemonė gali būti skiriama ir kiti veiksmai su įtariamuoju gali būti vykdomi tik pareiškus įtarimus asmeniui.

Z. Vaišvilos nuomone, yra pasiklausomas jo telefonas, nes 2020-02-19 d. jį sulaikę policininkai nesekė jo nuo namų, o jau laukė su mašina ten, kur jis sustojo tarp pašto ir poliklinikos, į kuriuos jis vyko.

Todėl ir Z. Vaišvilos telefono pasiklausymas yra neteisėtas, nes pati prokurorė R. Bekišienė patvirtino, kad įtarimai jam iki šiol nepareikšti. Todėl ir Janinos Grinevič ir jos viršininkės Jakaterinos Grudinskajos reikalavimai tęsti Z. Vaišvilos apklausą be advokato ir bandymas jo neišleisti iš policijos patalpų 2020-02-19 d. taip pat yra neteisėti, nes Z. Vaišvila nėra įtariamasis. Išleistas jis buvo tik po skambučio advokatui.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 4

 1. Paptasta says:

  Ar cia negali buti kaip nors susija kai pasifldalinau lgbt tinklapita „teismo vikingo“ filmuka o ten pamaciu po kiek tik kiek veliu jog bandoma susidoroti su simasiumi del stadijono aferos ir pasypyle, puko bila, zuoko, o dabar ir sio asmens.

  Nes zinau zuokas draude eitynes, per simasiu priesingai kaskokiu busu pakliuvo tomas rackeviciu taip vadinamas super g-ejumi. Cia tik pastebejima. Pastevii tik tiek kad vyksta kaskokie susidorojimai, net arteja 99,9% karinis konfliktas Rusijos su Nato. Transsekaualams nustaro lgbt pazinciu ratas autizma ir gauna 240 eu. Nes jie turi nuo daktaro iki policinnko. Bankininko net kitose salyse. As pati esu lgbt tai issakiu savo pastebejimus jokios pagalbos negavau tik ban. Ju svetaineja. Kadangi niriu jog melo butu maziu ar visai nebutu..

  Beja Rusija taip isprausta i kampa gali savo salies ginybai panaudoti branduolibius ginklus net ant europos saliu taip vadinama gynyba. Ir kaltininkai bus US. Nes labai daug melo..

 2. Toto says:

  Gerbiamoji, o gal galėtumėte visą tai parašyti lietuviu kalba ???

 3. Vytas says:

  „Valstybė be teisingumo – tai plėšikų gauja“. Šv. Augustino žodžiai, pasakyti prieš šimtmečius. Z.Vaišvilos atžvilgiu aiškiai vykdomas valdžios užsakymas izoliuoti signatarą nuo visuomeninės veiklos bet kokiomis priemonėmis. Ir naują mūsų prezidentą tai irgi pilnai, matyt, tenkina. Kaip tenkina ir jo patarėjų komandos skambučiai parlamentarams dėl „teisingo“ balsavimo. Kažkas internete šiuolaikinę kapitalistinę santvarką pavadino „parazitizmu“ . Manau kad tai labai teisinga – juk tie neteisiniai teisėsaugos organų bei valdžiažmogių veiksmai – irgi parazitizmo apraiškos.

 4. konkurencijos nėra says:

  parazitas[kapitalistas] – kas gyvena iš svetimo darbo, išnaudotojas, dykaduonis.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top