- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

21 metai po Kovo 11-osios – ko siekiame, ką turime?

paveikslėlis21 metai po Kovo 11-osios – ko siekėme, ką turime? Dalyviai: Emanuelis Zingeris, Egidijus Vareikis, Rolandas Paulauskas, Marius Kundrotas. Veda Gediminas Jakavonis.

(Pasak Kovo 11-osios akto signataro Rolando Paulausko, Lietuva, kaip ir daugelis Europos valstybių, atsidūrė tam tikroje pasirinkimo kryžkelėje. „Europos politinė erdvė dalijasi į du pagrindinius vektorius – liberalųjį ir tautiškąjį. Tautos arba atskiri žmonės kelia klausimą, kas yra svarbiau „aš (asmuo. – ELTA) ar mes (tauta. – ELTA)?“. Jei akcentas dedamas ant žodžio „mes“, iškyla ir visa eilė kitų klausimų: ar „mes“ kaip visuma turime kitokias teises negu „aš“? Jeigu tauta turi teises, tai tauta turi teisę ir į teritoriją, ir į bankus, ir į savo valiutą, turtą. Kyla klausimas, ar tam „mes“ turi kas nors priklausyti? Jei turi, tada visai kitaip atrodo strateginių objektų privatizavimas ir panašiai“, – kalbėjo R. Paulauskas.
R. Paulausko teigimu, šiuo metu pasaulyje dominuojančias transnacionalines kampanijas gali sustabdyti tik nacionalinės valstybės. „Jei tauta pripažįsta, kad turi savo teises, vadinasi, ji turi ir suverenitetą duotoje teritorijoje. Tai suponuoja teisę leisti įstatymus, jais gali reguliuoti transnacionalinių kampanijų reikalus“, – sakė signataras.

21 metai po Kovo 11-osios – ko siekiame, ką turime? (1 dalis)

21 metai po Kovo 11-osios – ko siekiame, ką turime? (2 dalis)

21 metai po Kovo 11-osios – ko siekiame, ką turime? (3 dalis)

Pokalbis su nepriklausomybės akto signataru Rolandu Paulausku.

foto

Norėjome būti šeimininkais savo valstybėje…


http://www.ziniur.lt/archyvas/2011/18/prie-pietu-stalo/12955/pokalbis-su-nepriklausomybes-akto-signataru-rolandu-paulausku

medžiagą surinko: dokumentika.org