Aleksejus Arestovičius: Kodėl Ukraina prarado Krymą?

2022, 29 kovo, 14:04 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (3) | peržiūrų 481 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Akesejus Arestovičius

Ukrainos prezidento patarėjas Aleksejus Arestovičius, dar 2016 metų rugsėjį savo youtube kanale pateikė stulbinančią informaciją – samprotavimus apie tai, kodėl be šūvio buvo prarastas Krymas.

Cituojame svarbiausias ištraukas:

Turčinovas neseniai davė įdomų interviu, kuriame pabrėžė savo vaidmenį Ukrainos konflikto su Rusija pradžioje, o tiksliau, operacijos dėl Krymo užėmimo istorijoje, pasakoja Arestovičius.

„Vakarų partneriai, tuo metu, kai Rusija pradėjo Krymo užėmimo operaciją, visaip įkalbinėjo Turčinovą, tiesiog kabėjo ant rankų, įkalbinėdami nesiimti jokių karinio pobūdžio veiksmų, t. y. neskelbti mobilizacijos, neįvedinėti kariuomenėje aukščiausios parengties ir pan.

(Primename, Aleksandras Turčinovas buvo to meto Aukščiausios Rados pirmininkas ir valstybės vadovas.)

Kai A.Turčinovas sakė jiems, kad pas mus labai įtempta padėtis, kyla tiesioginio užpuolimo grėsmė – jie (Vakarų partneriai) kalbėjo – karinės pagalbos nebus netgi tuo atveju, jei Rusija pradės įsiveržimą į kontinentinę Ukrainos dalį – mes spausime Putiną diplomatiniais keliais.

Štai kaip ir viskas, o toliau viskas vyko sava eiga, pasakoja toliau A.Arestovičius. – Užduokime sau klausimą – kodėl Vakarai nutarė pakabėti A.Turčinovui ant rankų, neleisdami nieko imtis prieš Rusiją ir neduoti jam karinės pagalbos?

Vienintelis protingas paaiškinimas, remiantis tais faktais, kurie jau yra dabar, yra tai, kad Vakarai susitarė su Putinu apie Krymo jam atidavimą. Dar karta – Vakarai susitarė su Putinu apie Krymo jam atidavimą, pakartojo A.Arestovičius.

Vladimiras Putinas prieš užimdamas Krymą, matomai, informavo Vakarus apie tai, kad jį pasiims, mainais pasiūlęs kažkokią rimtą nuolaidą saugumo sferoje, bendradarbiavimą arba plačiai suprantamą saugumą, pavyzdžiui, energetinį.

O Vakarai, blaiviai svarstydami apie tai, jog priėmus Ukrainą į ES, amžinas inkaras Krymo pavidalu, kuris duoda jai 2 milijonus prorusiškų rinkėjų, kur amžinai stovi rusų laivynas ir t.t. ir pan., trukdydamas įstoti į ES ir NATO, ir jog būtų neblogai jį išsikeisti su Putinu mainais į kažkokį bonusą, pasakoja A.Arestovičius.

O be to galima iš to padaryti savotiškus spąstus, jeigu V.Putinas pradės elgtis kažkaip neteisingai.

Kai tik Putinas pradėjo užiminėti Krymą, pradėjo eiti ES ir JAV laiškai, raginantys Rusiją ir Ukrainą sėstis prie derybų stalo ir spręsti Krymo likimą diplomatinėmis priemonėmis, įtraukiant referendumą ir kitas klausimo sprendimo būdus.

Aš manau, jog planas buvo toks, pasakoja 2016-ais metais dabartinis Ukrainos prezidento patarėjas, – atimti iš Ukrainos Krymą ir atiduoti Putinui, o mums už tai duoti keletą bonusų, kaip, kad bevizį režimą, pagreitintą asociacijos su ES susitarimą, porą milijardų dolerių kreditą ir pan.

O Putinui, kad jis Krymą pasiimtų „lizingu“, poros metų eigoje, pradžioj pasiimtų de-facto, o vėliau ir de-jure, bet nežvanginti ginklais, nes niekam to nereikia.

Viskas buvo gera ir jauku, bet įvyko nedidelis nesusipratimas Putinui pareiškus, kad jis nesiderės su Ukrainos valdžia, nes jis laiko ją atėjus į savo postus karinio perversmo keliu, o tai reiškia nelaiko jos legitimia.

Ir čia visas tas gražus paveikslėlis staiga nubyrėjo. Jis pastatė ant kitos kortos užimdamas Krymą ir Vakarai įvedė pradines sankcijas

O po to buvo Donbasas, kuris niekaip neįėjo į Vakarų planus iš principo. Dėl Donbaso nieko nebuvo svarstoma, tai buvo perteklinis Putino judesys pamačius, kad Vakarai pertempinėja susitarimus ir pats pamiršęs, jog jis pirmas juos sulaužė.

Vakarai tada pusę metų kasė pakaušį galvodami ką daryti dėl to, kad Putinas apgaudinėja, nesilaiko susitarimų ir apskritai elgiasi ne taip, kaip buvo tikėtasi ir kaip buvo susitarta.

Ir štai, po 2015-ųjų sausio mums iš Vakarų prasidėjo šaudmenų tiekimas ir kita parama tuo pačiu intensyviai derantis su Putinu kitais globaliais klausimais.

Bet Putinas ir toliau demonstravo savo nesukalbamumą, po ko buvo priimtas sprendimas dėl Ukrainos integracijos į Euroatlantinę saugumo sistemą.

Taip kad, mano draugai, – mes pusantrų metų kartu vaikščiojome ant labai konkretaus [bedugnės] krašto, toliau pasakoja A.Arestovičius.

Ir Merkel, Obama, Olandas – jie visai nesigėdindami bandė palikti Ukrainą Rusijos įtakos sferoje, mainais su Rusija į kažkokius ten prioritetinius susitarimus.

Ir tik po šių metų NATO susitikimo viskas pasikeitė, ir tai įvyko todėl, kad mes parodėme, jog galime už save pastovėti ir lieti Putino kraują, ir, kad Ukraina gali spręsti karines-politinis užduotis, susijusias su Rusijos silpninimu.

Todėl buvo priimtas strateginis sprendimas įtraukiant mus de-facto į Šiaurės Atlanto Europos saugumo sistemą be formalaus įstojimo.

Visa tai negerų žmonių žaidimai, konstatuoja A. Arestovičius, kuriuos teko kompensuoti Ukrainos patriotų krauju.

O dabar pamoka mums per 25 metus: 40 milijonų gyventojų turinti šalis negali leisti, kad su ja būtų žaidžiami tokie žaidimai, derybos, kaip atimti dalį teritorijos, tegu net dėl jos pačios gerovės – dėl galimybės įstoti į ES ir NATO.

Ir tendencija, kad dauguma mus liečiančių klausimų bus sprendžiami be mūsų – išlieka.

Plačiau:

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

 1. Simas Simaitis says:

  „Visa tai negerų žmonių žaidimai, konstatuoja A. Arestovičius, kuriuos teko kompensuoti Ukrainos patriotų krauju.“
  Davesti patriotizmą iki nacizmo lygmens, sakyčiau, prasta strategija.
  Visas straipsnis palieka labai nemalonų jausmą.

 2. rojus says:

  Arestovičius papasakojo kaip viską matė ir greičiausiai tai tiesa. Ir čia gaunasi, kad Putinas Krymo pirkėjas pas Vakarus. Visai logiška mačius, kaip ramiai Vakarai sureagavo į Krymo užėmimą, dėl akių keletą mažareikšmių sankcijų Rusijai įkalę.

 3. Vytas says:

  Įai, kas išdėstyta straipsnyje tėra tik Arestovičiaus versija. Juk reikia kažkaip parodyti, koks jis pats yra teisingas patriotas, niekas kitas to nepadarys. Manau, kad yra perdedama galimybė dėl Vakarų susitarimo su Putinu. Tuo norima papriekaištauti Vakarams dėl atsisakymo tiesiogiai įsijungti į karą su Rusija, paskatinti juos tiekti daugiau ginklų bei sumenkinti V.Putino, kaip Rusijos prezidento, vaidmenį ginant Rusijos gyvybinius interesus.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top