Algimantas Rusteika. Sveiki atvykę į praeitį

2018, 18 kovo, 17:39 | kategorija LPT | 15 komentarų | peržiūrų 672 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

VKPB

Algimantas Rusteika

Balsavimas aktualiais klausimais laisvas ir sąžiningas būna tik tada, kai esi laisvas nuo bet kokio išorės spaudimo ir poveikių tau, tavo šeimai ir likimui, t.y. kai balsuojama slaptai. Atviras balsavimas yra komunistų išmislas deputatų nuomonei paveikti partinės drausmės, kontroliuojamos žiniasklaidos, suorganizuoto smerkiančio “liaudies balso“ ir represinių struktūrų pagalba. Slapto balsavimo bolševikai neapkentė kaip velnias kryžiaus.

J.Stalinas beveik visą XVII komunistų suvažiavimą, balsavusį ne 100 % taip, kaip reikėjo, sušaudė, sulyginęs braižą įrašant pavardes slapto balsavimo biuleteniuose su deputatų pildytomis anketomis. Kituose stalininiuose suvažiavimuose balsavusiųjų nuomonėms susekti naudojo rašalo analizės balsavimo biuleteniuose duomenis, nes kiekvienam deputatui su suvažiavimo dokumentais buvo “dovanojamas“ ir unikalus rašiklis, kuriuo jis turėjo dirbti.

Didžiojoje Britanijoje už slapto balsavimo biuletenio nuotraukos paviešinimą – 6 mėnesiai kalėjimo. Net prieš pora tūkstančių metų, tironų laikais senovės Graikijoje ostrakizmas, t.y. nusikaltusiųjų pašalinimas iš bendruomenės, buvo tvirtinamas slaptu balsavimu metant į urnas juodus ir baltus rutuliukus, akmenis, lenteles su pavardėmis ir panašiai.

Kai “antikomunistiniai“ tapinoidai siūlo bolševikiškai balsuoti atvirai už apkaltą, taip ir matau ataskaitinius rinkiminius kolūkio susirinkimus, TSKP suvažiavimus, atvirus partinius kolektyvuose, kur vargšai “laisvi balsuotojai“ sėdi ūsuoto piemens akivaizdoje ir į klausimą “kas už?“ išauga rankų su biuleteniais miškas.

Aš juos suprantu – kai nebeturi nei argumentų, nei balsų, nei visuomenės palaikymo, belieka tai, ką turi – kontroliuojamą žiniasklaidą, savo paties suorganizuotą “liaudies balsą“ ir kompromatų baimes. Ratas pasisuko ir sugrįžo, sveiki atvykę į praeitį.

šaltinis: algimantasrusteika.wordpress.com

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 15

 1. Darius says:

  Reikalauju nuorodų apie Stalino sušaudytus ne taip balsavusius. Priešingu atveju, gerbiama redakcija, užsiimate demagogija ir propaganda.

  Gerb. Dariau, redakcija čia ne prie ko. Matote autoriaus pavardę? Štai ir reikalaukite, o geriau būtų, jei pasinaudotumėte google.
  Bet, jei jums sudėtinga tą padaryti pačiam:
  https://ru.wikipedia.org/wiki/XVII_%D1%81%D1%8A%D0%B5%D0%B7%D0%B4_%D0%92%D0%9A%D0%9F(%D0%B1)
  moderatorius

 2. socialistas says:

  Redakcija nerado patikimesnio šaltinio nei wikipedia. Iš nepatikimo wikipedia šaltinio tapo aišku, kad mirties bausme nuteistas buvo tik vienas delegatas Kirovas. Taigi saramato redakcija užsiima demagogija publikuodama demagoginius, tendencingus ir melagingus straipsnius.

  Redakcija net neieškojo, nes ne redakcijos čia straipsnis gerb socialiste. O aš asmeniškai tiesiog pateikiau tai, kas padėta ant lėkštutės – pirmą pasitaikiusią nuorodą – jei jums ji nepatikima – prašau atleist ir susirast geresnę, visi čia skaitantys būsime dėkingi.
  moderatorius

 3. socialistas says:

  Giliau patyrinėjus Kirovo žmogžudystę, paaiškėja, kad jis ne Stalino represijų auka.

  Iš jūsų galimybių „patyrinėt“ Kirovo žmogžudystę jau galima spręst apie jūsų galias bei giluminį situacijos suvokimą. Atleiskit už ironiją :)
  moderatorius

 4. Darius says:

  Be reikalo pykstate, moderatoriau. Aš tik norėjau pasakyti, kad spausdintami nepatikrintą informaciją, jūs formuojate skaitytojų nuomonę. Tai, kokią nuomonę susidarys skaitytojas po šio straipsnio, yra svarbu ateičiai. Mūsų visų ateičiai. Todėl man svarbu, kad informaciją, kurią publikuojate, atitiktų tikrovę.

  Nepykstu, jokiu būdu. Tačiau, jeigu jūs manote, kad turėtume tikrint kiekvieno autoriaus informaciją pažodžiui, net tuo atveju, jei ji patvirtinta pačių rusų, tai jūs ko gero optimistas, nes apie Staliną nuomonės formuot jau nebereikia – ji suformuota dar tolimais tarybiniais laikais, kai dar buvo gyvi tų aukų artimieji, kurie atsitiktinai išliko gyvi po Stalino valymų.
  moderatorius

 5. Pro says:

  Yra patikimesnių šaltinių, bet visi jie rašo panašiai, va pvz:
  trst.narod.ru/rogovin/t3/v.htm
  detaliai aprašoma 17 suvažiavimo priešistorė, balsavimas ir kas visus pakišo Stalinui.
  O gal kažkas turi iliuzijų kad Stalinas buvo gerietis?

 6. Darius says:

  trst.narod.ru/rogovin/t3/v.htm:

  „Хрущёв считал, что ставший известным Сталину факт тайного совещания и результаты голосования на съезде явились главным побудительным мотивом убийства Кирова и последующей массовой резни, учинённой в партии и стране.

  Аналогично оценивал данные факты и Микоян, подчёркивавший, что они вызвали у Сталина „враждебность и мстительность ко всему съезду и, конечно, к самому Кирову“

  Tai ne faktai, o nuomonė. Chruščiovo. Paskui Mikojano. O šiaip, straipnyje p. Rusteika teigia, kad Stalinas suvažiavimo dalyvius „sušaudė, sulyginęs braižą įrašant pavardes slapto balsavimo biuleteniuose su deputatų pildytomis anketomis“. Štai čia ir kilo klausimas, kur tiesa, o kur šiaip, blevyzgos.

  Beje… dėl iliuzijų apie gerietį Staliną. Kaip vienas protingas žmogus mėgsta sakyti (ne citata, o perfrazavimas): jei Stalinas blogietis, tai tada Hitleris gerietis?

 7. Pestininkas says:

  Taigi RF, jau ne vienerius metus Info šaltiniuose girdisi „įrodinėjimas“, kad Stalinas buvo „MOLODIEC“! Kad naikino „liaudies priešus“! Nesuprantu, kaip „pasaulis atsirito“ iki tokios „tiesos“!? Kas turi atsitikti žmogaus mąstyme, kad jis su putomis burnoje genocidą vadintų „reikalingomis priemonėmis“! Juk vienas iš būdų ira išsiuntimas iš šalies, o ne oponentų fizinis naikinimas! Kaip vėliau buvo išsiųsti iš TSRS taip vadinami „disidentai“! Tarp kitko visi beveik buvo vienos tautos!? Ir dabar daugiausia rėkia kokiė „progresyvūs“ buvo kovotojai prieš sistemą!

 8. Pro says:

  Galbūt ir nuomonė, bet ta nuomonė kur kas didesnį svorį turi, nei visų kitų svarstymai, nes paremta situacijos išmanymu ir žinojimu bei buvimu to metu įvykių sūkuryje. Kas gali geriau išmanyt nei jie?

  Dėl p. Rusteikos – tai galėjo būti visaip, jis galėjo remtis kitu šaltiniu, kaip ir jūs nenorite remtis tuo, kurį pateikiau aš, Bet čia tik klausimą galima kelt, o ne tvirtint, kad blevyzgos, nes tikro atsakymo šiandien nežino niekas. O labiausia tikėtinas atsakymas yra būtent pačių Stalino bendražygių liudijimas ar nuomonė.

 9. MikasA says:

  Iš kur Dariau tu atsiradai,,, Iš užstalės pašnekovų, kai vakare, kai lieka keletas nenusigėrusių, pabandai paliesti aktualesnę, alternatyvią temą, ir nors matai jog publika paprasta, bet visgi dažnai pribloškia, kaip sugeba koks nors darius užmušti pokalbį kryptinių klausimu ar teiginių,, Reikia daug daug pastangų kad išlaikyti minties tiesumą,bet dažniausiai nutyli, ir palieki juos su savo pasaulėliu… Tik nusyvilmas ir kt auga…
  Moderatoriui,,, tokiem nereikia net atsakyti ir teisintis… Kas mato tas mato…

 10. Dainius V. says:

  „Darius says: 2018 kovo 18 21:37 Reikalauju nuorodų apie Stalino sušaudytus ne taip balsavusius. Priešingu atveju, gerbiama redakcija, užsiimate demagogija ir propaganda“ Dabar išversiu į suprantamą kalbą : turi skambėti maždaug taip “ Darius rašo: man nepatinka suprantantys tikrąją esmę ir aš priversiu jus leistis į žeminančius jus betikslius debatus,priešingu atveju jūs būsite „užlochinti“,sutrypti į purvą Todėl palaikau nuomonę,kad moderatorius neprivalo aiškintis dėl tokių akivaizdžių dalykų.

 11. Myndė says:

  gerbiami istorikai, nebūkit juokingi savo istorijos „išmanymu“ – Stalinas buvo „blogas“, nors kai kam jis „geras“. Jūs netgi nežinot, kokie buvo mūsų amžininkai – Ūsas, Kedys ir kiti iš tos istorijos. Suvokite, kad mūsų supratimas apie tai, kas mus supa yra labai ir labai ribotas ir sąlygotas, ypač pastaruoju metu, MIP, bei propagandos, kuria mielai keičiama istorija.
  Staliną blogiečiu pavertė Chruščiovas, beje, irgi šiaip sau „gerietis“. Vanagaitė parašė knygą apie žydšaudžius, ir niekas negali pasakyti, kiek ten tiesos, kiek melo, užtat kiekvienas tikrai žino, kad ten tiesa, arba kad melas – žiūrint, kaip kas angažuotas.
  Kažkas apie Staliną pasakė „buvo kultas, bet buvo ir asmenybė“.

 12. Dainius V. says:

  net pats kruviniausias žudikas irgi visada yra asmenybė,gulintis girtas bomžas irgi asmenybė,ką tik eilinę narkatos dozę susileidęs narkomanas irgi asmenybė….tai taip išeina Hitleris žiaurus,bet ir asmenybė? Mynde,tu kartais galvoji ką rašai?!

 13. Romanas says:

  Apie visą tuometinę vykusių įvykių mozaiką spręsti iš atskirų šukių negalimą ! Taip Stalinas buvo griežtas žmogus , taip tenai buvo visko . Rusai kažkur nuo 1923 metų pradėjo atstatyti iš suirutės savo šalį . Per 17 metų atkūrė savo valstybę ir laimėjo karą prieš visą Europos pramonę . Didelis klausimas ar be šito žmogaus kas būtų sugebėjęs susitvarkyti su tokia užduotimi . Juk Putinas šiais metais demonstravo naują karinę techniką – tai irgi Tarybų Sąjungos mokslininkų sukurtų projektų įgyvendinimas . Taigi , neskubėkime smerkti tokių žmonių , situacija buvo ekstremali .

 14. Antanas says:

  Prezidentės siūlymas pereiti prie vardinio balsavimo apkaltoje tikrai ne vienas žingsnis į praeities demokratija. Tada balsavome 99,98% pajėgumu. Vadinomės laisvi Ir laisvai auštais procentais reiškėme nuomonę.Tik niekam ji nerūpėjo.Dabar niekam irgi ji nerūpi, Tad kodėl turėtume balsuoti slaptai?Varom ar varo ten kur buvome. Istorijos ratas užsidaro.

 15. Myndė says:

  Dainiau V., tokia logika, ir G.Landsbergis asmenybė? Visi kiti šiandienos „politikai“? Demogogija užsiimat, gerbiamasai. Asmuo != asmenybė.
  P.S. Aš asmeniškai nepažinau nei Stalino, nei Hitlerio, todėl nesiimu jų teisti ar teisinti. Kas link Stalino, tai tik pacitavau kažkieno frazę.
  P.P.S. Jei jau aptarinėjam apkaltas, mano nuomone, yra įstatymai, yra saugumas ir yra teismai – jei kas nors kuo nors nusikalto, tai turi būti įrodyta ir teisme skirta bausmė – pagal įstatymą už konkretų nusikaltimą. KT apskritai čia nė prie ko. Tiesiog marionetė „demokratiškoje valstybėje“, užtat palaikau prieš balsavusius seimūnus.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top