Apie nerealius ir beviltiškus LT Banko Tikslus

2010, 24 kovo, 19:07 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (9) | peržiūrų 164 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Ir vėl apie nerealaus ir beviltiško tikslo – palaikyti kainų stabilumą – sėkmingą neįgyvendinimą

(panašiai rašoma jau treti metai!!!)

Praėjusių metų pabaigoje LR Seimui pateiktas eilinis Lietuvos banko (LB) pranešimas apie LB pagrindinio tikslo įgyvendinimą, funkcijų vykdymą ir bankų sistemos būklę lyg ir už 2009 metus.

Praėjusios kadencijos Seime susiklostė keista praktika, kai šalies žmonėms labai svarbus LB pranešimas apie jo pagrindinio tikslo – palaikyti kainų stabilumą – įgyvendinimą, šalyje sparčiai plintant visiems skausmingai infliacijos epidemijai, nebuvo svarstomas. Nors jam skaitytojai ir ypač – Seimo nariai, galėtų turėti ne mažai klausimų bei pastabų.

Ir šios kadencijos Seimas eilinį LB pranešimą priėmė tyliai (ir abejingai?), be svarstymo ir, juo labiau – be klausimų ar net komentarų.

Todėl kviečiu potencialius skaitytojus ir šalies ūkio raidos peripetijoms neabejingus piliečius jį pavartyti ir bent trumpai susipažinti su Lietuvos banko veikimu įgyvendinant visiems rūpimą jo pagrindinį tikslą – palaikyti kainų stabilumą – 2009 metais (http://www.lb.lt/lt/leidiniai/pranesimas_seimui/pranesimas_2009_1.pdf ).

O apie kainų ,,stabilumą“ iškalbingai rodo kad ir vartojimo infliacijos kaita. Infliacijos epidemijos plitimas prasidėjo jau 2004 metais, kai po 2003 m. defliacijos (– 1,1 %), vidutinė metų vartojimo infliacija pasiekė 1,2 %. O toliau – ėjimas į ,,aukštumas“ (vidutinė metų, %, palyginti su praėjusių metų laikotarpiu):

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

-1,1

1,2

2,7

3,7

5,7

10,9

4,5

Vidutinė metų VARTOJIMO infliacija (vartojamųjų prekių ir paslaugų kainų indeksas, VPKI) per narystės ES laiką, 2004-2009 m. (palyginta su 2003 m.), pasiekė 32,3 % (VPKI indeksas 1,323) ir padidėjo, palyginti su analogišku rodikliu per 2003/1998 m. (6,8 %) net 4,8 karto.

Ar galime džiaugtis 2009 m. sumažėjusia iki 4,5 % vartojimo infliacija, palyginus su 10,9 % 2008 m.? Jokiu būdu!!!

Visais praėjusiais metais vartojimo infliacija būdavo mažesnė už ekonomikos augimą, t.y. BVP metų prieaugį. Išskyrus tik 2008 metus, kuomet vartojimo infliacija (10,9 %) viršijo ekonomikos augimą (2,8 %). Atitinkamų indeksų santykis 7,9 % (1,109/1,028=1,079). Todėl džiaugtis praėjusių, 2009 metų, iki 4,5 % sumažėjusią vartojimo infliaciją galima būtų tik palyginus ją su ekonomikos (BVP) augimu. O jo, kaip žinoma, nebuvo, nes BVP sumažėjo net 15 % (kaitos indeksas 0,85). Todėl, palyginus VPKI indeksą (1,045) su BVP kaitos indeksu (0,85) matome, kad ir sumažėjusi praėjusių metų infliacija ekonomikos augimą (kritimą) viršijo net 23 % (1,045/0,85=1,23), t. y. žymiai daugiau, nei, analogiškai, 2008 m. (7,9 %).

O tai reiškia, kad ir sąlyginai mažesnė vartojimo infliacija 2009 m. ekonomikos nuosmukio sąlygomis yra keleriopai (beveik 3 kartus !!!) skaudesnė, nei didesnė infliacija ekonomikos augimo (2008 m.) sąlygomis.

Tokiais tempais plintant infliacijai, natūraliai kyla klausimas: kas kaltas ir kas atsakingas už infliacijos sutramdymą ar bent švelninimą?

Vl. Trukšinas,

Statistikas,
Ekonomistas,
Nepriklausomas analitikas.
vtruksinas@cablenet.lt
861630959;

2010 03 15

Paspaudę žemiau esančią nuorodą „atsisiųsti“ pamatysite visą straipsnį, nes dėl vietos stokos negalime jo patalpinti viso.

  Apie nerealius LT Banko tikslus (161,8 KiB, 4 649 atsisiuntė)


Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 9

 1. zoot says:

  Toks įspūdis kad Lietuva techniškai jau yra bankrutavusi.Globalizacijos ir pasaulinių kainų pasekoje nebeliko gamybos,bankrotai visose srityse tiktai stervetnikai (antstoliai ,advokatai ) klesti. Man įdomu kiek dar gali ką nors kontroliuoti mūsų valdžia ,kiek žinau jų ten( į Šarkino valdas) netgi niekas neįsileidžia ?Iš esmės iš jų valdymas jau atimtas?Visas šis netikęs spektaklis tiktai akių dūmimas? kaip suprasti jeigu mano pinigais disponuotų kiti darytų ką tiktai nori ir kada nori tai vadinama iš manęs jie atimti?Labai įdomu ką pasakė mūsų poniai pirmo vizito metu į Švediją(jeigu nepainioju) motininių bankų atstovai,(as). Abejoju kad iš viso šnekėjo?

 2. Sarmatas says:

  Prisiminkim apibendrintas valdymo priemones. Ekonominė priemonė yra 4 vietoje pagal galingumą ir 3 pagal proceso greitį.

 3. Kšištof says:

  Manau, kad stabilios ekonomikos pasaulyje nebus iki tol, kol nebus vienintelės pasaulinės valiūtos be palūkanų. Valiūtos keitimas (lt į eur, eur į $) sukurtas tam, kad apgaudynėti ir praturtėti. Kas paaiškins, kodėl 1 euras kainuoja 3,4 lt? Arba kodėl nukrito dolerio kaina? Taip yra daromos finansinės krizės.

 4. Sarmatas says:

  Aš iš vis prieš tokį ūkio tvarkymą. Ekonomika yra socialinis mokslas, todėl jis negali būti stabilus, nestabilus, kilti ar kristi. Gali būti viena valiuta pasaulyje, gali jos iš vis nebūti, svarbu kad valdymas vyktų pagal daros koncepciją.

 5. saulius says:

  Tai rodo ,kad valstybė nevaldo situacuijos(nenori valdyti ).Rinkos dėsniai neveikia. Išeitis valstybiniai prekybos tinklai,kuriems valstybė nustatys kainas. Taip paskatins vartojimą. Ar Jūs tikit ,kad stambiam kapitalui sąžinė prabils ? Ir mokesčiai ,-stambiam kapitalui krizės laikotarpiu-60-80 % pelno mokestis.Pinigai turi atsidurti pas vartotoją.

 6. Sarmatas says:

  Pinigai – visos tautos nuosavybė.

 7. Darius says:

  pinigai is esmes yra tik popiera. normaliai funkcionuojant ta popera turetu atspindeti turta,bet siandien ji atspindi tik popiera ir pinigu besivaikymas ir kaupimas yra pasmerktas,nes netgi ir tu popieriniu,tikruju pinigu jau yra tik keli procentai palyginus su tuo kiek ju prirasyta banku saskaitose.taigi kokia realiu pinigu verte ir ateitis?

 8. divide & conquer says:

  mieli tautieciai, as labai atsiprasau uz savo isakyta arogantiska tona ankstesniuose atsiliepimuose. tokio pobudzio reakcijos tikisi musu mirtini priesai – globalistai. tiesa sakant, jiems visiskai nerupi ar apie juos kalbama is teigiamos puses ar is neigiamos. ju tikslas kuo daugiau pritraukti zmoniu i diskusijas apie ju veiksmus, kad kuo daugiau energetikos gautu ju egregorai. tokiu budu jie uzkrauna savo matrica kiekviename regione ir sekmingai valdo is energetines puses. mes gi, paskaicius atsiliepimus, patys to nesuvokdami, vienas ant kito „varome“(as tame tarpe irgi, jau atsiprasiau…) ir sukeliame energetinius pliupsnius i ju, globalistu, egregorus ir ju naudai(ne musu, paradoksas – globalistai gauna didesne nauda kuo daugiau apie juos kalbama…). galiu ir klysti. butu idomu padiskutuoti butent is energetines puses apie kova pries tuos OZIUS. musu pasisakymai, kad reikia nuversti valdzia, panaikinti seima, del prezidentes neveiksnumo, premjero nesamoniu ir kitu valdzios personu parsidaveliskumo ir kitu, atrodytu, nesamoningu ivykiu yra bereiksmiai. tokiom kalbom mes jokiais budais nieko nepasieksim, anaiptol, kaip paminejau – padedam globalistams prisotinti savo energija ju egregorines matricas, o prisotinus ta matrica, pakanka vieno nedidelio ivykio, kibirksties ir pasileidzia globalistu numatyta programa. mums reikia suprasti esmine globalistu paslapti – ENERGIJA, EGREGORAI
  malonu butu pamatyti atsiliepimu butent siais klausimais :) ir nesipykim tarp saves, tai sugryzta energetiniame pavidale ir gerokai riebiau paciam sukeltu pykciu autoriui…

 9. Monas says:

  Akivaizdu, kad valdžia myža kelnėsna, pasimetus, neišmano ir nedirba savo darbo. Ir mes nedirbame savojo, tylime, bėgame iš Lietuvos ir nekovojame už savo ateitį, ba irgi myžame kelnėsna. Ir tai yra visai prasti reikalai. Ką darysim?! a?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top