Ar atsakingi pareigūnai, apšmeižę Audrių Naką ir Zigmą Vaišvilą, Lietuvoje gali būti patraukti atsakomybėn?

2018, 12 kovo, 15:59 | kategorija LPT | 1 atsiliepimas | peržiūrų 433 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Audrius Nakas2018 m. kovo 12 d. 11.30 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos ir buvusio Seimo nario Audriaus Nako spaudos konferencija Seime „Teismas nusprendė, kad būtina pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Zigmo Vaišvilos ir Audriaus Nako apžmeižimo ir VSD vadovo Dariaus Jauniškio bei AOTD prie KAM buvusio vadovo Alvydo Šiupario piktnaudžiavimo tarnyba“.

Zigmas VaišvilaVilniaus apygardos teismas panaikino 2018-01-12 Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį dėl atsisakymo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl VSD vadovo Dariaus Jauniškio ir AOTD prie KAM buvusio vadovo Alvydo Šiupario piktnaudžiavimo tarnyba įrašant Zigmą Vaišvilą ir Audrių Naką į Lietuvos 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą ir tuo juos apšmeižiant.

Teisėjas St. Punys nurodė, kad pirmosios instancijos teismas (teisėja Regina Gudienė) išvis nepasisakė dėl esminės aplinkybės – prieštaravimo tarp to, kad viešai paskelbtoje informacijoje apie grėsmes Lietuvos nacionaliniam saugumui nurodyti Zigmas Vaišvila ir Audrius Nakas, ir to, kad vėliau VSD raštu patvirtino, jog Zigmas Vaišvila ir Audrius Nakas jokios grėsmės nekelia. Vilniaus miesto apylinkės teismas įpareigotas Z. Vaišvilos ir A. Nako skundą dėl Generalinės prokuratūros prokuroro Redo Savicko atsisakymo pradėti ikiteisminį tyrimą bylą svarstyti iš naujo.

Panaikinta Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartimi teisėja R. Gudienė buvo atmetusi Z. Vaišvilos ir A. Nako skundą dėl Generalinės prokuratūros atsisakymo pradėti ikiteisminį tyrimą, teigdama, kad 2015 m. grėsmių vertinime nurodyti teiginiai apie Z. Vaišvilą ir A. Naką yra pagrįsti. Tačiau teisėja R. Gudienė nepaaiškino, kodėl 2016 m. grėsmių vertinime Z. Vaišvilos ir A. Nako nebeliko, 2017-09-29 VSD rašte D. Jauniškis nurodė, kad Z. Vaišvila ir A. Nakas nebuvo grėsmės nacionaliniam saugumui.

Z. Vaišvila ir A. Nakas buvo kreipęsi dėl šios teismo nutarties išaiškinimo į teisėją R. Gudienę ir pakvietę ją į spaudos konferenciją. Tačiau sausio 31 d. ši teisėja paaiškino dėl užimtumo negalinti dalyvauti, o pasiūlymų dėl tinkamos datos ir raštiško paaiškinimo nepateikė. Prieštaringos Vilniaus miesto apylinkės teismo nutarties nepaaiškino ir laikina šio teismo pirmininkė Giedrė Čėsnienė.

Vilniaus apygardos teismo nutartį, patvirtinančią, kad D. Jauniškis ir A. Šiuparis į 2015 m. grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą įtraukė Z. Vaišvilą ir A. Naką, nors šie nebuvo grėsmėmis, Z. Vaišvila ir A. Nakas pateikė Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui, primindami, kad iki šiol negavo jo atsakymo dėl apkaltos VSD vadovui D. Jauniškiui, ir užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui dėl A. Šiupario atleidimo iš Lietuvos ambasados JAV gynybos atašė pareigų. Taip besielgiantys pareigūnai ne tik diskredituoja Lietuvos valstybę, bet ir kelia didžiulę grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Z. Vaišvila ir A. Nakas į Seimo pirmininką ir užsienio reikalų ministrą kreipėsi 2017 m. spalio 16 d.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Antanas says:

    Jei“ teisinėje“ valstybėje teisėjai net signatarui „nosį“ rodo, ką bekalbėti apie eilinį tautietį.Išsityčiojimas begalinis.Ar kas gali jiems uždėti antsnukį, kad laikytusi įstatymo raidės?Kas ten parašyta jiems nė motais,apverčia antraip, o nutartyje parašo,kad buten tokį taikė ir gavosi kaip jiems pelningiau ir naudingiau.Tokia savivalė iki beprotybės.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top