Ar įmanoma pasilinksminti vakarėlyje, kur nėra alkoholio?

2013, 13 kovo, 17:54 | kategorija Alternatyva | atsiliepimų (4) | peržiūrų 1 374 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Justina Maciūnaitė

Uždangstytos alkoholio reklamos, baro meniu siūlo tik sultis ir arbatą – tai dar visai neseniai į „Varom“ persivadinusio „YogaRave“ projekto vakarėlis, sulaukęs netikėtai daug įvairaus amžiaus žmonių susidomėjimo. „Varom“ – energingų žmonių kompanija, bandanti įrodyti, kad galima linksmintis ir be alkoholio ar kitų kvaišalų. Jie patys save vadina „iniciatyvių žmonių chebra“, iš draugų kompanijos peraugusia į organizaciją, rengiančią blaivius vakarėlius.
Jaunosios kompanijos istorija labai paprasta: po 2 metų „YogaRave“ gyvavimo, kuris buvo sukurtas „Yes!+“ kursų projektui, nuspręsta organizaciją plėsti. 2012 m. gruodį įkurta VšĮ „Blaivios pramogos“, o sausio 19 d. įvyko pirmasis „Varom“ vakarėlis, pritraukęs šimtus susidomėjusiųjų. Vadovą organizacija keičia kiekvienais metais. Šiuo metu juo yra Paulius Mikšys. Tačiau nariai sako, kad lyderis – tik dokumentuose. Iš tiesų kompanijoje visi lygūs.

paveikslėlis„Varom“ susidomėjo ne tik jaunimas, bet ir suaugusieji. Į jų vakarėlius susirenka įvairaus amžiaus žmonės su šeimomis ir draugais. Apie organizacijos rengiamus susibūrimus galima sužinoti ne tik iš socialinių tinklalapių ar jų oficialaus, neseniai sukurto internetinio puslapio varomparty.lt , bet ir iš įvairių žiniasklaidos priemonių. Kompanija sako, kad jiems teko pabuvoti televizijoje, radijuje, pasakoti savo istoriją laikraščiui, kalbėti apie įgyvendintus ir dar tik planuojamus darbus. Tarp pastarųjų – festivalis „Varom“. Jis turėtų vykti šių metų rugpjūtį Trakuose. Pirmasis bilietas į renginį buvo parduotas inscenizuotame aukcione už 50 litų sekmadienį vykusiame antrajame organizacijos vakarėlyje.

Šiame, kaip patys nariai sako „blaiviame tūse“, vakaro programa sulipdyta iš šokio terapijos, kvėpavimo pratimų pamokų, kraujotakos aktyvinimo pratimų, juoko terapijos, „Breakdance“ šokių ir laisvosios programos. Atstovai iš šių organizacijų renginyje dalyvauja nemokamai. Jie geranoriškai sutinka bendradarbiauti su sveiką kūną ir sielą propaguojančiais žmonėmis. Taip pat be atlygio renginį vedęs Linas Karalius „Varom“ kompaniją apibūna kaip „apsvaigusius nuo gyvenimo“, o mielai sutikęs nemokamai koncertuoti Jurgis Didžiulis susirinkusiems dovanojo gerą muziką ir nuotaiką.

paveikslėlisKompanija teigia, kad nieko negalėtų padaryti be rėmėjų, kurie padeda gauti patalpas ir aparatūrą blaiviems vakarėliams. Žinoma, nariai nemažai lėšų skiria ir iš savo kišenės. Norėdami plėsti savo veiklą per renginį jie ragina žmones aukoti po 1 litą už obuolį ar kitą vaisių, kurį galima nusipirkti renginio metu.

„Varom“ projekto nariai tikina, kad geriausias vakarėlis yra be alkoholio, su įvairaus amžiaus žmonėmis, gydant savo kūną ir sielą tiesiog geromis emocijomis. Kompanija laukia naujų žmonių ir žada surengti dar didesnių ir „labiau vežančių“renginių.

šaltinis: laikas.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Mindaugas Vilkis says:

  Šaunuoliai!

 2. Tėvynainis says:

  Mažokai gyvasties čia tame renginyje,o dar ir nelietuviškai užvadintu..Dar šokiai su savimi,be poros į nieką…Pakylos atskirtis nuo žmonių…
  Kaip pavyzdį pateiksiu“ Kelmo šokių naktys“ (Kelmės),kur veiksmas ir gyvastis sudaro sprogstančia jungtį,be jokios pakylos ir jokios atskirties.Visu savimi prisidedama prie gyvų šokių,šokių veiksme…

 3. Valdas says:

  Visgi jaunimas nori įkalti?

 4. sektos says:

  Prieš kelerius metus nuolat žiniasklaidoje skambėjęs “Meilės žodis”, rodosi, nutilo, tačiau galvą po truputį kelia ne tik Jehovos liudytojai, bet ir mormonai, scientologai. Į šalį atvyko tokios egzotiškos organizacijos kaip ateivius ir “laisvą meilę” garbinantys raelistai bei narkotikų pagalba medituojantys Ošo sektantai.

  Žiūrim, ką turim

  Lietuvos Respublikos Konstitucijos 43 straipsnis teigia, kad “Valstybė pripažįsta tradicines Lietuvoje bažnyčias bei religines organizacijas, o kitas bažnyčias ir religines organizacijas – jeigu jos turi atramą visuomenėje ir jų mokymas bei apeigos neprieštarauja įstatymui ir dorai”. Tad tol, kol visuomenė neužprotestuoja, sektos ramiai sau gali veikti. Įstatymuose yra įvardytos 9 oficialios religijos, įskaitant ir musulmonus, graikų apeigų katalikus (unitus) bei sentikius.

  Be šių pagrindinių konfesijų Lietuvoje yra įregistruota kelios dešimtys netradicinių religijų vietinių bendruomenių. Tolerantiškieji jas nori vadinti naujaisiais religiniais judėjimais, tačiau liaudyje prigijęs terminas yra “sekta”.

  Petras Plumpa, tuomet buvęs vyriausybės patarėju religijų klausimais, dar 1996 metais apibūdino šį žodį: “Sekta yra organizacija, turinti dvasinį lyderį, kuris gali keisti jos doktriną (kartais yra pripažįstamas net mesiju arba įsikūnijusiu dievu). Sekta visada skelbia, kad išsigelbėti įmanoma tik būnant jos nariu; iš to kyla priešiškumas aplinkiniam pasauliui.”

  Užsienyje kai kurios totalitarinės (destruktyvios) sektos net uždraustos – kadangi sudaro grėsmę demokratinei tvarkai ir valstybės saugumui. Lietuvoje valdžia kol kas šį faktą ignoruoja, tačiau yra įvykęs precedentas, kuomet sektantams buvo uždrausta vaikščioti po mokyklas ir gundyti jaunus vaikus savais mokymais.

  Dažniausiai destruktyviomis religijomis yra įvardinamos šios sektos: Suvienijimo bažnyčia (muistai), garsėjanti savo masinėmis vestuvėmis, sujungiančiomis visiškai nepažįstamus žmones, Ošto centrai, meditacijai, pranešama, naudojantys narkotines medžiagas, o ir per užsiėmimus kartais pasineriantys į retas orgijas. Jau rašėme apie dar beprotiškesnius sektantų susivienijimus, baigiančius gyvenimą masinėmis savižudybėmis arba “priešų naikinimu”.

  Kaip sektantai “smegenis plauna”

  Valdžios patvirtintas ir finansuotas projektas „Sektų prevencijos programa jaunimui“ su “Kultų prevencijos biuru” priešaky pasiryžo skleisti sektų “antipropagandą”.

  Organizacijos teigimu, sektų veikla yra ypač žalinga paauglių psichikai ir fizinei sveikatai. Dalyvavimas sektose čia lyginamas su priklausomybe narkotikams ar alkoholiui. Dar daugiau – gąsdinama, kad “žaidimai” su naujosiomis religijomis gali baigtis ne tik savižudybe, bet ir psichiatrine ligonine. Juk nuo bet kokios priklausomybės gydytis sunku – juolab, psichologinės.d

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top