Ar tai Europos galas?

2020, 14 kovo, 7:00 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (15) | peržiūrų 871 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

REUTERS

„Tvirtovė“ Europa – tai iliuzija, kadangi dėl sunkios Sirijos ir kitų Artimųjų Rytų šalių padėties ateinančiais metais vis daugiau žmonių skubės į ES tikėdamiesi gauti prieglobstį.

Neseniai paskelbto „The Financial Times“ redakcijos straipsnio autoriai apie tai perspėja ir į jų įspėjimą reikėtų atsižvelgti, įsitikinęs amerikiečių politikas ir publicistas Patrickas Buchananas.

Europa turi būti realistiška ir stengtis parengti teisinius mechanizmus, kurie atgrasytų migrantus ir prieglobsčio prašytojus, kad nekiltų didžiulio „įsiveržimo“pavojus, pabrėžiama straipsnyje.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ne veltui grasina „užtvindyti“ Pietryčių Europą Sirijos pabėgėliais, kad gautų daugiau pinigų iš ES mainais į tai, kad milijonai sirų, jau esančių Turkijoje, nebūtų pprileisti prie Europos sienų, rašo Buchananas „The American Conservative“ puslapiuose.

Jo manymu, kitas tokios Erdogano politikos tikslas yra priversti Europą paremti jo ginkluotą invaziją į Siriją, siekiant užkirsti kelią prezidentui Basharui al-Assadui užvaldyti visą Idlibo provincijos teritoriją ir nugalėti ginkluotos opozicijos pajėgas.

„Tame pragare, kuriame šiuo metu randasi Sirija žmogaus teisių požiūriu, galima stebėti katastrofos mastą, iššauktą tuo. kad „kryžiuočiai“, įkvėpti Wilsono idėjų, nusprendė nuversti diktatorių Assadą ir ginti Siriją demokratijos vardan“, – rašo P. Buchananas.

Jis primena, kad Viduriniuose Rytuose prasidėjus „arabų pavasariui“ ir į gatves išėjus nepatenkintiems protestuotojams Sirijoje, – JAV, Turkija ir Persijos įlankos šalys aktyviai rėmė ir ginklavo Sirijos sukilėlius.

Tačiau „gerų sukilėlių“ būriai buvo greitai nugalėti ir netrukus pagrindinį vaidmenį ginkluotame konflikte Sirijoje perėmė teroristai, teigia autorius. O Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas, remiamas savo sąjungininkų Rusijos ir Irano, per pastaruosius ketverius metus sugebėjo perimti vyriausybės pajėgų kontrolei beveik visą Sirijos teritoriją į vakarus nuo Eufrato, išskyrus Idlibą.

Ir dėl aktyvių karo veiksmų šiame regione į pietinį Turkijos pasienį plūstelėjo daugiau kaip 900 tūkst. pabėgėlių, rašoma straipsnyje.

Reikėtų pripažinti, kad beveik visos Vakarų intervencijos ir karai islamo pasaulyje XXI amžiuje nebuvo sėkmingi, pabrėžia Buchananas. George’as W. Bushas buvo priverstas įsiveržti į Iraką, Barackas Obama buvo įtikintas nuversti pulkininką Muammarą Gaddafi Libijoje ir pasipriešinti Assadui Sirijoje, taip pat paremti Saudo Arabijos pusę ginkluotame konflikte Jemene, prisimena autorius.

Tačiau ką Vakarai gavo po visų karų Artimuosiuose Rytuose?

„Sirijoje ir Jemene, mūsų pastangomis, atsirado du didžiausi pasaulyje židiniai, kuriuose nepaisoma žmogaus teisių. Libijoje prasidėjo naujas pilietinis karas. Irake dabar mes kovojame su Iranu dėl įtakos šalyje, kurią „išlaisvinome“ 2003 m. “, – rašoma straipsnyje.

Afganistane, amerikiečiai buvo priversti sudaryti susitarimą su Talibanu, su kuriuo du dešimtmečius aršiai kovojo, o po ilgiausio karo Amerika galiausiai „nusiplauna rankas“, pažymi P. Buchananas.

Tuo pačiu, per 20 metų penkių karų eigoje žuvo 7 tūkstančiai amerikiečių karių, apie 40 tūkstančių buvo sužeista, primena autorius: „Į šiuos karus mes investavome visus imperijos išteklius.

Ir ką šie karai davė tautoms, kurioms mes atėjome padėti ir kurias „išaukštinome“, be šimtų tūkstančių nužudytų afganų ir arabų bei milijonų žmonių, priverstų palikti namus ir atsidurti tremtyje?“

Ekspertai ir žurnalistai įspėja Europą, kad dabar, kai ji įvykdė savo pareigą įsiverždama į Artimuosius Rytus, ji turi pripažinti atsiradus naują „moralinę pareigą“ – dešimtmečių eigoje priimti pabėgėlius, atsiradusius šių karų pasekoje.

„Bet jei ES atvers duris begaliniam afrikiečių ir arabų srautui, kur įrodymai, kad Europos šalys juos priims ir asimiliuos?

Ar šie migrantai ir prieglobsčio prašytojai taps gerais europiečiais? Arba jie sukurs anklavus didžiuosiuose Europos miestuose su tokiomis pačiomis sąlygomis kaip Afrikos ir Artimųjų Rytų šalyse, iš kurių jie atvyko? “ – užduoda klausimą P. Buchananas.

Antrosios tūkstantmečio pusės istorija ne kartą demonstravo žmonijai civilizacijų pakilimą ir žlugimą. XVI, XVII ir XVIII amžiuose Ispanija, Didžioji Britanija, Prancūzija ir Portugalija, paskui Belgija, Italija, Vokietija ir Amerika, įsitikinusios „savo civilizacijos pranašumu“, įžengė į pasaulį, norėdamos sukurti imperijas, o vėliau „išaukštinti“ ir valdyti tuos, kuriuos Radjardas Kiplingas (Rudyard Kipling) atmestinai vadino „žemosiomis kastomis“ ir „būtybėmis be įstatymo“, – primena autorius.

Bet vėliau, po dviejų pasaulinių karų, šių Vakarų „imperijų“ valdovai buvo apipinti liberalizmu, kuris dabar skelbia visų tautų, rasių, religijų, kultūrų ir civilizacijų lygybę, rašoma straipsnyje. Ši egalitarinė ideologija apibrėžė imperijų sutriuškinimą ir kolonijų atsisakymą kaip „reakcingą atgyveną“ likusią nuo nemokšiškumo ir prietarų laikų.

„Dabar naujųjų šalių tautos, nepatenkintos tuo, kas įvyko jų „išlaisvintose“ šalyse ir tuo, ką ten padarė jų valdovai, nusprendė atvykti į Europą ir pasimėgauti Vakaruose tuo, ko negali sukurti pas save namuose“, – rašo Patrickas Buchananas.

O liberalizmas, tapęs „Vakarų savižudybės ideologija“, verčia Europą juos priimti ateinančių dešimtmečių eigoje. „Buvusios šalys-kolonizatorės virsta ateities kolonijomis. Ar taip Vakarams ateina galas? “ – reziumuoja autorius.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 15

 1. Gintas says:

  За что боролись на то и напоролись… Europos šalių elitas ne vakar atsikėlė iš komos ir baigę yra ne 5 klases, o gerus universitetus, todėl jie supranto ką darė kolonizacijos laikotarpiu, o tuo labiau kai pasirašė buti Clinton demokratų klapčiukais. Jie turėjo suprasti, kad jav siekia savo tikslų, o kur buvo Europos tikslai? Sugriauti Libija buvo didelė klaida, už kurią dabar ir moka. Vakarų pasaulis, kas jis? Globalizacija, kurią užsuko jav su didžiosiomis korporacijomis paprastam žmogui kilpa ant kaklo ir kuo korporacijoms blogiau tuo kilpa veržiasi smarkiau. Nacionalinis interesas išnyksta, valstybės išnyksta, žmogus paliekama teisė numirti, o kad lengviau ir „humaniskiau“ galima pasinaudoti eutanazija. Vakarų Europa nusižudė kai priėmė Maršalo planą…

 2. Vytas says:

  Mane stebina Vakarų Europos, ypač didžiųjų ES valstybių nuolankumas demagoginėms liberalų (skaityk – Sorošo) nuostatoms dėl pabėgėlių. Jaučiasi viena ranka, vienas šaltinis tiek kovos su antisemitizmu, tiek žydų holokausto aitrinime praėjus jau 75 metams po karo, tiek „pabėgėlių į Europą sferose. Todėl nė kiek nesistebiu, kad nei vienas ES politikas, kad ir Merkel ar Makronas, nekelia klausimo dėl tų „pabėgėlių“ srautų pagrindinio sukėlėjo – JAV- veiksmų tose „pabėgėlių“ šaltiniais virtusiose šalyse. Dar keisčiau, kad ir pati ES valdžia prisideda prie tų veiksmų (pav., Prancūzija Libijoje). Išvada – nuosekliai vykdoma Europos „nurausvinimo“ politika. Ir prie to aktyviai prisideda Briuselis.

 3. jau says:

  galas

 4. Gintui says:

  Pagarba

 5. konkurencijos nėra says:

  jau Vienam etapui, taip.
  Trečias hibridinis, perprodukcijos karas baigsis 2022m, visiška liberalų katastrofa.

  Gintas, bevei gerai Mastai.👏

 6. konkurencijos nėra says:

  Čia akiračiui praplėst:
  politikus.ru/events/126983-mid-kitaya-koronavirus-mog-byt-zavezen-v-uhat-amerikanskimi-voennymi.html

 7. saul says:

  O kodėl niekas nemini Sirijos? Kas ten kariauja?Noooo Ginciocha,tu gi tooooks geopolitikas,kur? Globalizacija,kurią užsuko JAV DDD Na tu ir artistas.Papasakok apie kolonijimę Vokietijos istoriją ir kaip tas įtakoja dabar bėgančius sirus nuo rusiškų bombų ar apie Eritrėjos ubagus.Taip lygiai sėkmingai gali apkaltinti kiniečius,kurie kuria produkciją VISAM pasauliui.O tai Rusijos kolonijalinė poltika? Gal ten visas Sibiras nuo faraonų laikų Rusijai priklausė? Kol kas,aš Lietuvoje matau,didžia dalimi,daug didesnes rusifikacijos pasekmes,nei muslimizacijos.Jei Merkelė padarė klaidą,mes jos neištaisysime.Netgi,pasižiūrėjus į 1990m Prancuzų dok.medžiagą,ten spalvotūjų nelabai pamatysi.Globalizacija,aplamai,yra civilizacijos pasekmė.Didėjant gyventojų skaičiui,tas neišvengiama.Aš nesakau,kad migracijos nereikia riboti,bet ,manau,kad ši mūsų diskusija,sukeltų tik juoką dar po 30metų.Mes,aišku,nežinome,kad bus ir po dviejų.Viskas labai greitai keičiasi ir ritasi velniop,Čia aš ne tik apie globalinį atšilimą ar politiką.Pirmiausiai aš čia pasigalvoju apie žmonijos moralę ir sąžinę.Manau,kad žmonija pati susinaikins.Ir nereiks ilgai laukti.O tų būdų,tą padaryti,yra labai įvairių.Manu,kad visa ta griūtis jau prasidėjusi ir žmonija turėtų geroooookai pasistengti,kad TAI sustabdytų.

 8. konkurencijos nėra says:

  televizoriaus ir gretos tumbler auka , aūūūų , saul suvyriškėk, jei tu vyriškos giminės

 9. Europa prazude says:

  Angela Merkel isileidusi visus tuos…
  Issiusti visus muslimus is Europos atgal.
  Islamas NERA RELIGIJA.
  Lauk is Europos: musulmonai, naciai, bolsevikai ir visi kit I, ispazistantys totalitarians ideologijas, skirtas laisviems zmonems pavergti.

 10. Koks dar galas? says:

  Pasienio apsaugos karys Gina savo salies ribas ,saudo I sienos pazeidejus..
  EU nutraukia pasalpas.
  Visi migrantai namo.
  Muslimai, lauk!

 11. Gintas says:

  Ne žodžiais, o darbais Tėvyne mylim! Riba, kai buvo galima kažką pakeisti jau praeita, todėl išėjimo variantų praktiškai nėra. Svarbiausia vakarų Europa yra ištizusi ir silpna, kuri visada tikėjo į pinigų galia, bet tokiose situacijose turi veikti vyriškumas, pasiaukojimas dėl bendro tikslo, o jo seniai nebėra. Kapitalistiniai santykiai sukūrė vilkų visuomenę, kur kiekvienas už save, o valstybė tai įrankis korporacijoms nurašyti savo minusus, nes mes per dideli sužlugi, tempkite mus už ausų! Kas apie musulmonus, jų šeimos stiprios, o jie sudaro sąlyginai didelį procentą vakarų Europoje, jie yra jauni ir vadovaujasi griežtais principais. Kaip nebūtų liūdna, normalus šeimos supratimas tėvas ir motina labai stiprus musulmoniškoje šeimoje, ko nepasakysi apie Vakarų vertybes, kur yra tėvai 1 ir 2. Silpna šeima, silpna valstybė, todėl ir vyksta vakarų šeimos naikinimas, kuris prasidėjo ir Lietuvoje.
  Autorius yra dviveidis kaip ir visas taip vadinamas vakarų pasaulis. Bushas buvo priverstas užpulti Iraką, dėl naftos! Atsimenu, kaip Obama skambiai dėstė kad eina į Libija išlaisvinti šalį nuo tyrono, o kas prašė?! Jav su šypsena parduoda ginklus sauditam kurie kariauja su Jemenu. Tarybų sąjungos kare Afganistane talibai buvo jav draugai. Investavo visus išteklius? Tikrai į minusą neišėjo, o gerai uždirbo! Norėčiau priminti, kad būtent „žemiausios kastos“ sugriovė Romos imperija. Naivu tikėtis, jei ateini į svetimą šalį, paperki jų elitą nieko ne kuri ir ne statai o paprasti žmonės neturės moralinio stimulo apiplėšti tas valstybes kurios plėšė jų šalis! Любишь медок – люби и холодок

 12. konkurencijos nėra says:

  Priežasčių pasekmių dėsnio, dar niekam nepasisekė išvengt.

 13. Socialistas says:

  Papildant Gintą, dar gerokiai iki Obamos kryžiaus žygio Libijoje JAV artimiausias sąjungininkas Didžioji Britanija vedama Tony Blair buvo artimas Gadafio draugas, savo draugystės neišsižadėjo net po Libijos sunaikinimo.Tonis Blairas 2004 m pradavė Gadafiui ginklų (įvykis žinomas desert deal pavadinimu). Dar daugiau kada Kamerono valdžia kartu su varliamušiais rengėsi bombarduoti Libiją, Kameronas davė Blairui leidimą pranešti telefonu Gadafiui apie rengiamą ataką, kad Gdafis saugiai pasitrauktų iš Libijos…..
  Toliau pratesiant Blairo laikotarpį, The Sunday Times 2012 m atskleidė, kad Blairas planavo įšventti į riterius ne ką kitą o Sirijos prezidentą Bašarą-al Asadą. O Blairo įpėdinis Kameronas pakeitė poziciją Asado atžvilgių ir draugiškai su JAV siekė jį nuversti.
  Moralas: tai akivaizdus imperialistinės politikos įrodymas, kur kiekviena valstybė žiūri savo interesų, ir tas kas vakar buvo draugas, šiadien jau priešas. Iš moralinės pusės eiliniam žmogui tai turėtų kelti didelį pasišlykštėjimą ir pasibaisėjimą, iš kitos pusės valdžia suteikia žmogui duonos ir pramogų, kad šis toliau užsiliųliuotų kalbomis apie gerovės valstybės kūrimą ir nematytų tai kas valdžiai kelia nepatogumus (švelniai tariant).
  Tokių povandeninių srovių pilna kasdien vyskta ir tik parodo, kad valdžia kurią žmonės ala išrenka ir kuri ala tarnauja tautai, realybėje dirba tik kapitalo naudai, o jei žmogus skaito tik tai kas po ranka prieinama – delfi, 15min ir pan, tai jis nežino kas iš tiesų dedasi pasaulyje ir tiki, kad vakaruose visi balti ir pūkuoti, o rytuose nesveiki tironai.

 14. konkurencijos nėra says:

  VARVARO MAKSIMA-MORALU YRA TAI KAS ATNEŠA NAUDĄ!

 15. saul says:

  Rusuškas varvara,tu DDD

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top