Ar Viktoras Pranckietis tikrai sakė, kaip teigia 15min, kad jį kvietė prisijungti Nacionalinis susivienijimas?

2020, 12 kovo, 17:14 | kategorija Ideologija | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 275 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

15min.lt skelbto straipsnio pavadinimo fotografija

Arvydas Daunys

Kodėl savaitgalį vos tik įkurta politinė partija „Nacionalinis susivienijimas“ supyko ant Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio?

15min paskelbė straipsnį, rašytą aktualijų skyriaus redaktorės ir tuo pačiu vienos iš 15min faktų tikrintojos, Liepos Želnienės, pavadintą: „V.Pranckietis rinkimuose dalyvaus vienas: nepakeliui nei su R.J.Dagiu, nei su V.Radžvilu

Medžiagoje pateikiamas vaizdo įrašas – V. Pranckiečio interviu jau minėtai aktualijų studijos redaktorei Liepai Želnienei.

Trumpame minėto interviu apraše Liepa Želnienė teigia:

15min puslapyje skelbta frazė, kurios prasmė priskiriama V. Pranckiečiui

Jis [Seimo pirmininkas] aptakiai patvirtino sulaukęs ir savaitgalį steigiamąjį suvažiavimą surengusios Vytauto Radžvilo vadovaujamos partijos „Nacionalinis susivienijimas“ kvietimo.

Peržiūrėję (žiūrėjau ne vienas) vaizdo įrašą neišgirdome nė vieno V. Pranckiečio pasakyto žodžio apie tai, kad jį būtų kvietę į „Nacionalinį susivienijimą“. Siūlome interviu iškarpą:

 

 

Kai žurnalistė uždavė klausimą apie tai, kokios dar partijos kvietė V. Pranckietį jungtis, jis tik užsiminė, kad nenorėtų būti kartu su radikaliomis jėgomis, kurios šaukia „Lietuva lietuviams“.

Tačiau nieko nekalbėjo apie tai, nei aptakiai, nei tiesiogiai, kad jį būtų kvietusi prisijungti „Nacionalinis susivienijimas“ partija. Nacionalinį susivienijimą interviu metu mini tik pati žurnalistė, tvirtinimu:, kad, Citata (iš vaizdo įrašo):

„labiausiai, turbūt, šitą šūkį nauja sukurta šį savaitgalį partija „Nacionalinis susivienijimas“ kelia, nes ir šūkis jų yra „Pakelk galvą, lietuvi“ – tai su jais jums nepakeliui“, Ji mini ne Seimo pirmininko paminėtą šūkį „Lietuva lietuviams“, o jos pačios ištartą „Pakelk galvą lietuvi“.

Infa.lt primena, kad šūkis „Lietuva lietuviams“, kurį Seimo pirmininkas paminėjo laidoje kaip radikalų, – yra „Tautininkų sąjungos“ šūkis, jų naudojamas jau daug metų, o ne „Nacionalinio susivienijimo“, susikūrusio tik praėjusį savaitgalį.

Tuo galite įsitikinti pažiūrėję štai šį vaizdo įrašą (nuoroda) iš vakar vykusių tautininkų eitynių.

O žurnalistės primintas Seimo pirmininkui Nacionalinio susivienijimo šūkis „Pakelk galvą lietuvi“, į ką V. Pranckietis tesugebėjo pritarti „taip“, yra pasakytas laidos metu jos pačios, ir jos pačios įtvirtinta frazė, kad „su jais jums nepakeliui“ niekaip neįrodo to fakto, kad politikas būtų minėjęs esą buvo kviečiamas įsijungti į Nacionalinio Susivienijimo gretas.

Į šią klaidinančią informaciją [esą Seimo pirmininkas užsiminė, kad jį kvietė Nacionalinis susivienijimas] sureagavę naujai susikūrusio politinio darinio „Nacionalinio susivienijimo“ atstovai, pasitikėdami 15min informacija (ir skaidrumu) ir, greičiausiai, neišklausę vaizdo įrašo – paskelbė atsakomąjį tekstą (V. Pranckietis melavo gavęs kvietimą jungtis prie Nacionalinio susivienijimo), nukreiptą prieš niekuo dėtą Viktorą Pranckietį. (Atskiros pastraipos):

Nacionalinio susivienijimo pirmininku išrinkto filosofo prof. Vytauto Radžvilo teigimu, nors V. Pranckietis teigia, kad buvo kviečiamas į Nacionalinį susivienijimą, jis niekada negalėtų tikėtis šios partijos kvietimo, o tokiais pareiškimais kartu su 15min portalu įsitraukia į šmeižto prieš naująją partiją kampaniją.

Politologas Vytautas Sinica, pareiškė, kad „Nacionalinis susivienijimas niekada nesiūlė V. Pranckiečiui jokio bendradarbiavimo. Komjaunuoliškas internacionalizmo klišes kartojantis, radikalumo ir nacionalizmo baubo bijantis, Tomaševskio reikalavimus pildantis, Stambulo konvencijai ir gėjų partnerystėms pritariantis, galiausiai tik dėka politinės konjunktūros poste išsilaikantis ponas Pranckietis niekada nebuvo kviečiamas į Nacionalinio susivienijimo gretas

Tai štai kokią reakciją iššaukė 15min paskelbta ši frazė:

„aptakiai patvirtino sulaukęs ir savaitgalį steigiamąjį suvažiavimą surengusios Vytauto Radžvilo vadovaujamos partijos „Nacionalinis susivienijimas“ kvietimo “.

Aptakus 15min Aktualijų skyriaus redaktorės improvizavimas, interpretuojant Seimo pirmininko pasisakymus, iššaukė visai neaptakią „Nacionalinio susivienijimo“ atstovų reakciją. Ir juos galima suprasti.

Prieš rinkimus bet kokie pareiškimai yra vertinami kur kas jautriau. Juolab patirties tokiose intrigose dar neturinčios partijos „Nacionalinis susivienijimas“.

Toliau dar įdomiau – savo paties išprovokuotame konflikte 15min portalas bando save pozicionuoti kaip arbitrą tarp dviejų pusių, skelbdamas Vytauto Sinicos paneigimą paskelbtą Facebook, kuriame pastarasis, oponuodamas V. Pranckiečiui teigia, jog Nacionalinis susivienijimas niekada nesiūlė V. Pranckiečiui nieko panašaus.

Vytauto Sinicos frazė, paskelbta 15min

Nors, kaip jau galėjome įsitikinti, Viktoras Pranckietis nieko panašaus ir neteigė (bent jau šiame interviu).

Objektyviai vertinant, šioje situacijoje nei V. Pranckietis, nei „Nacionalinis susivienijimas“ nėra oponentai tarpusavyje. Jie yra oponentai prieš 15min, kuris neaiškiu tikslu pasinaudojo „aptakia formuluote“, supriešinęs dvi minėtas puses, tik panašu, kad tos pusės to dar nesuprato.

infa.lt primena, kad 15min portalas kovoja už skaidrią informaciją internete ir cenzūruoja kitų Lietuvos leidinių skelbiamą informaciją Facebook socialiniame tinkle, o Liepa Želnienė, (kartu su Viliumi Petkausku) yra viena iš 15min faktų tikrintojų, t. y. cenzorių, kurių verdiktas gali lemti, kad Lietuvos portalų medžiaga Facebook tinkle bus blokuota, kaip melaginga (plačiau). O kas tikrina pačius cenzorius, pozicionuojančius save, kaip skaidrios informacijos teikėjus?

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top