Aukščiausių šalies pareigūnų biografijose neturi būti neaiškių vietų!

2016, 3 kovo, 19:34 | kategorija LPT | 2 komentarai | peržiūrų 432 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

zigmas vaišvilaZigmas Vaišvila: – Gerbiamo Petro Gražulio norėčiau paklausti, kaip baigėsi jo iniciatyva dėl referendumui reikalingų piliečių parašų sumažinimo iki 100 000? Gerbiamo Povilo Gylio – paklausti Jūsų partijos nuomonės dėl piliečių iniciatyvos, kad būtų atšauktas įstatymas, kuriuo neteisėtai į Lietuvą perkeliami nelegalūs pabėgėliai. Trečias klausimas liečia nepriklausomo prokuroro institucijos atsiradimą, ko nepajėgia jau du Seimai. Ir jeigu jau prakalbome apie Prezidentės instituciją – dar kartą pateikiu Rusijos užsienio ministerijos atsakymą, kad mūsų Prezidentė ligi šiolei yra Rusijos valstybės paslaptis! Ar Seimas ir piliečiai gali ramiai gyventi, netirdami šio fakto?

Petras GražulisPetras Gražulis: – Buvau pateikęs siūlymą, kad referendumui surengti užtektų 100 000 piliečių parašų. Ieškant kompromiso, lyg ir buvo sutarta dėl 200 000, bet ir šis klausimas užstrigo. Manau, kad jei šis Seimas neras savyje politinės valios išspręsti šį klausimą, teks surengti referendumą. O dėl prokuratūros – ketinu ruošti įstatymo projektą, pagal kurį generalinis prokuroras būtų renkamas lygiai taip pat, kaip ir prezidentas. Tik tuomet jis bus laisvas. Manau, kad dar galėtų būtų renkama ir Aukščiausiojo teismo teisėja. Tik tuomet jie galės būti nepriklausomi. Štai ir dabar kilo didžiulis ažiotažas dėl “Tvarkos ir Teisingumo”. Žmogaus teisių teismas ir Jungtinių Tautų žmogaus teisių komitetas įpareigojo Lietuvą atstatyti Rolandui Paksui teises. Dabar prižiūrinčios institucijos mūsų valstybei skirs baudas iš mokesčių mokėtojų kišenės, kad Lietuva neatstato Rolando Pakso teisių! Paskutiniu skandalu siekiama parodyti, kad visa Tvarkos ir Teisingumo partija yra nusikalstama. Ketinu siūlyti įstatymo projektą, kad visuomeninės, religinės ir politinės organizacijos nebūtų teisiamos. Nes pagal galiojantį įstatymą, jeigu apsivogs koks dvasiškis – uždarysime visą katalikų bažnyčią! Arba buvo skandalai Europos Komisijoje – tuomet uždarykime visą Europos Komisiją! Daugybėje šalių buvo politinių skandalų: buvo bylos Sarkozi, Berluskonio, Kolio finansinių nusikaltimų. Ar nors prieš vieną partiją buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas? Ne. Teisiami konkretūs asmenys. O Lietuvoje siekiama susidoroti su mūsų politine partija.

Rolandas PaksasRolandas Paksas: – Mūsų partijos programoje įrašytas siekis dėl referendumui reikalingo parašų skaičiaus sumažinimo iki 100 000, kurio mes nuosekliai siekiame jau ne pirmą Seimo kadenciją.

Dėl Jūsų iniciatyvos atšaukti nelegalius imigrantus įteisinantį įstatymą – siūlyčiau pasinaudoti mūsų frakcija, kad nereikėtų rinkti 50 000 parašų. Pirmą Seimo sesijos dieną mūsų frakcija užregistruotų tokį įstatymo projektą, kad nereikėtų nei parašų rinkėjams vargti, nei žmonių varginti. Aš manau, kad tai būtų labai paprasta.

(redakcijos komentaras: Lietuvos Respublikos Seimo statutas numato, kad

162 straipsnis. Siūlymas svarstyti skubos tvarka:

1.Skubos tvarka svarstomi Seimo nutarimų, o jei taip nusprendžia Seimas, ir įstatymų projektai.

2.Siūlyti šią svarstymo tvarką motyvuotu teikimu turi teisę… frakcija … .

3.Sprendimas svarstyti įstatymo projektą skubos tvarka gali būti priimamas įstatymo projekto pateikimo arba svarstymo Seimo posėdyje metu balsavusių Seimo narių dauguma, jeigu ji yra didesnė negu 1/5 visų Seimo narių.

4.Siūlomas svarstyti skubos tvarka įstatymo ar Seimo nutarimo projektas iki jo svarstymo Seimo posėdyje turi būti suredaguotas Dokumentų skyriuje.

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=494337

Prezidento Rolando Pakso pasiūlymas – būtų dar vienas žingsnelis į įstatymo iniciatyvos pergalę, bet ne pati pergalė. Mat jeigu Tvarkos ir Teisingumo frakcija užregistruos nutarimo projektą, už jį turės prabalsuoti 141:5 – t.y. ne mažiau, kaip 29 Seimo nariai. Jeigu nubalsuos mažiau – vistiek reikės 50 000 piliečių parašų. Todėl pagarbiai vertinant Tvarkos ir Teisingumo partiją, kol įstatymo iniciatyva nesulaukė 29 Seimo narių palaikymo – parašus reikia rinkti dar intensyviau, taip darant spaudimą Lietuvą naikinančioms partijoms, – redakcijos komentaro pabaiga)

O dėl nepriklausomo prokuroro – Europos parlamente aš priklausau laisvės ir tiesioginės demokratijos frakcijai. Mūsų nuostata tiek čia, tiek Europos parlamente yra tokia, jog valdžia privalo maksimaliai atsižvelgti į visuomenės nuomonę, skiriant jėgos struktūrų pareigūnus. Visiškai palaikau Jūsų nuomonę.

Povilas GylysPovilas Gylys: – Pritariu Prezidentui dėl jau išsakytų nuomonių. O dėl kelių politikų biografijų visuomenėje sklando neaiškumai. Esu už tai, kad tos biografijos būtų skaidrios ir iki galo aiškios. Atkreipiu dėmesį į Lenkijos situaciją, kuri ir Lietuvoje sukėlė papildomų klausimų. Jeigu Lenkijoje yra “Bolekas” (turima omenyje dėl Solidarumo lyderio L.Valensos bendradarbiavimo su slaptosiomis tarnybomis slapyvardžiu “Bolekas” – red. pastaba), tai gal ir Lietuvoje turėtume apie tai pradėti kalbėti? Manau, kad tą daryti reikia labai kruopščiai, sąžiningai, teisiškai. Aukščiausių pareigūnų biografijose neaiškių vietų būti negali. Neįsivaizduoju, kad taip būtų Jungtinėse Valstijose, kad Trampo, ar Sanderso, ar Klinton biografijose būtų užslaptintų dalykų. Su visais jų trūkumais – JAV tą klausimą yra išsprendusios. Pasekime labiau demokratijoje pažengusių šalių pavyzdžiu.

sauksmas.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. konkurencijos nėra says:

    Taigi    p   rezidentas…

  2. Ec says:

    Žmogus su švaria biografija yra nevaldomas, kaip tokį į valdžią leisi :)

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top