Beveik tradicinėmis tapusiose nacionalistų eitynėse mažėja dalyvių

2016, 11 kovo, 22:42 | kategorija LPT | 7 komentarai | peržiūrų 797 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

nacionalistų eitynės

Šiandien, Kovo 11-ąją, Vilniuje įvyko keletas renginių, t.y. keletas eitynių, kurių pirmosios prasidėjo 12.00 Gedimino prospektu. Jose žygiavo keletas sukarintų formuočių, savanoriai ir Šaulių sąjungos atstovai, po kurių ėjo eiliniai piliečiai.

Beveik tuo pat metu entuziastai pažymėjo Kovo 11-ąją Neryje, šventiniu plaukimu ant lentų, stačiomis, lyjant lietui, kas parodė, kad tada, kai šventė širdyje – oro sąlygos neturi jokios reikšmės.

Dar vėliau, prieš 16.00 valandą, Katedros aikštėje ėmė rinktis kitų būsimų eitynių, tradiciškai organizuojamų Tautinio Jaunimo Sąjungos, dalyviai.

Mes pakalbinome keletą labiau žinomų asmenybių, tarp jų – Mindaugą Gervaldą ir „Nacionalinio Intereso“ atstovą Algį Avižienį. Ir nors šie žmonės tarpusavyje yra visiškai nesusiję, o greičiau jau visiškai skirtingi savo vertybių ir požiūrių į pasaulį atžvilgiu, – jų abiejų atsakymai į beveik tą patį klausimą pasirodė stebėtinai panašūs. Bet apie tai išgirsite reportaže.

Vykstančiose eitynėse skambėjo tradiciniai šūkiai „Lietuva!“, „Lietuva lietuviams!“ ir naujai atsiradęs šūkis „Slava Ukraine“ (Šlovė Ukrainai), kas tiesą sakant kelia tam tikrus klausimus, kurių užduoti kol kas nespėjome. Taip pat, tarp Lietuvos organizacijų vėliavų, eitynėse plevėsavo ir Ukrainos „Dešiniojo sektoriaus“ vėliavos, kas suteikė savotišką koloritą pačiai eitynių idėjai. Bet šis koloritas jau nebe naujiena – „Dešiniojo sektoriaus“ atributika Lietuvos nacionalistų eitynėse jau tampa įprastu dalyku.

Eitynėse dalyvavo iki 2000 žmonių, ir čia pastebimas dar vienas dėsningumas – nuo 2014 metų, kai eitynėse dalyvavo rekordinis skaičius dalyvių, jų skaičius mažėja antri metai iš eilės. Panašu, kad pagrindinė eitynių idėja tampa nebepatraukli lietuviams. Arba galbūt ne pati idėja, o patys eitynių organizatoriai? O gal tiesiog blogas oras?

Vaizdo reportažas:

 

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta infa.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga – jūs galite paremti tinklapį SMS žinute.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 7

 1. omen says:

  Kol eitynėse nedalyvavo chocholai ir banderovcai eidavau ir aš. Dabar žygiuoti kartu su tomis padugnėmis (chocholais ir banderocais) tai savęs negerbti.

 2. SS says:

  Kai net kovo 11 eisenos dalyviai parodo, kad rupinasi Ukrainos banditais, organizatoriai ir dalyviai atveria kortas – jie tie patys landsbergininkai, beretininkai, grybauskininkai. Jiems nerupi Lietuvos bedos. Todel ju gretos mazeja. Tikriems lietuviams rupi Lietuva, o ne benderos. 

 3. Geras says:

  omen – Labas, ka turi omeni, gal gali konkrecius asmenis, nes nesupratau minties.

 4. Mindaugas says:

  Vargšai valdančiojo režimo sraigteliai. Jie net nesupranta, kad jokios nepriklausomybės nėra, jos niekada ir nebuvo. Abstrakti ir absoliuti „nepriklausomybė“, kaip šalies atskirumas nuo kitų, yra neįmanoma utopija. Juo labiau tokiai mažai šaliai kaip mūsų Lietuva, kuri be ryšių su išoriniu pasauliu tiesiog negalėtų gyventi. Tokią utopiją žadėjo Kovo 11-osios autoriai bei entuziastai ir, matomai, savo pažadų neišpildė. Jei nepriklausomybę suprastume ne utopiškai, o realiai, būtent, kaip pačios tautos, liaudies, savarankiškumą, jos, kaip suvereno, teises, ne tik teorinį, o ir praktinį gebėjimą spręsti savąjį likimą, būti savo likimo šeimininke, tai ir šiuo atveju galiu pasakyti, kad nepriklausomybės jokios nėra. Šiandieninė Lietuva yra ne kas kita, kaip JAV kolonija, ES provincija ir pigios, bet kvalifikuotos darbo jėgos šaltinis; Vakarų imperializmui parankios buferinės zonos prieš Rusiją dalis. Kovo 11-oji buvo diena, per kurią buvo įvykdytas Tarybų Lietuvos sunaikinimas ir oficialiai pradėtas kapitalizmo Lietuvoje atstatymas, kuris neatsiejamas nuo masinio lietuvių tautos nuskurdinimo, dešimtmečius kurto ir vystyto visaliaudinio turto išgrobstymo. Taigi jokios kalbos apie patriotizmą, apie meilę tautai ir tėvynei ryšium su Kovo 11-ąją nė būti negali, ypatingai tada, kai žinome, kas iš tiesų buvo ši diena, kai žinome, kokios tragiškos jos pasekmės pačiai lietuvių tautai!

 5. Perkuns Šiauliai says:

  Omen gal ir tu padugnė?Panašu,kad ne lietuvis esi…

 6. gojus says:

  Perkun Šiaulę -> o ką, ūti lietuviu tai kažkoks kokybės ženklas ant žmogaus? Tipo išrinktoji kažkokia rasė ir aukštesnė už kitus žmones? Nemažai tokių buvo istorijoje – dar ir mes gyvename pasekmėje kai kurių išrinktųjų rasių – vokiečių, kurie nusiaubė Oiropą, amerikosų, kurie negrus sunkdavo, nes mat išrinkietiems tarnų reikėjo… Kas čia daba – dą lietuviai kyla? Ukropai kaip ir pakilo, išvijo savo rinktus žmones, parsidavė Vašingtonui, prisėmė Vašingtono paskirtą valdžią ir pradėjo bomborduoti su tuo nesutinkančius. O kas čia Lietuvoj turi būt – naikins ne lietuvius, nes per prasti gyventi ir mąstyti?
  Gali savo poziciją apšviest?

 7. Mindaugas says:

  gojui: kas jums dar neaišku? Taigi čia fašistai ir fašistuojantis jaunimėlis….naudingi sistemos sraigteliai….

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top