„Blogiausias momentas istorijoje“: analitikas teigia, kad Rusijos įsiveržimas į Ukrainą gali sukelti III pasaulinį karą

2022, 2 kovo, 18:30 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (2) | peržiūrų 484 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Kinijos raketos

Pasak Kinijos analitiko ir autoriaus Gordono Chango, Rusijos invazija į Ukrainą gali būti pasaulinio konflikto įžiebimo jungtis, kai įsidrąsinęs Pekinas ir jo parankiniai išnaudos situaciją, kad įgyvendintų savo ambicijas, rašo Epoch Times.

„Mes nemanėme, kad Putinas gali įsiveržti į Ukrainą. Šiuo metu pasaulis yra visai kitokia vieta, kurioje mes turime pamiršti savo prielaidas ir pradėti gintis“, – neseniai Epoch TV laidai „Crossroads“ sakė Changas.

Priežastis, dėl kurios karinis konfliktas Ukrainoje gali virsti pasauliniu, Chang teigimu, yra dvi.

Iš Rusijos pusės „Putinas nesiruošia sustoti ties Ukraina“, bet greičiausiai eis prieš Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) nares ir destabilizuos visą Rytų Europą.

Tada yra Kinija, kuri didžiąja dalimi apsijungė su Rusiją, sudarydamos opoziciją Jungtinėms Valstijoms, ir tai priklausys nuo to, kaip pasaulis reaguos į Rusijos puolimą.

„Nežinau, kuo tai baigsis. Tačiau negalime atmesti blogiausių scenarijų“, – teigia Changas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įvedė šalies branduolines pajėgas į aukštą parengties lygį, padidindamas įtampos eskalaciją ir branduolinio karo pavojų.

„Mes kalbame apie tai, kas neįsivaizduojama“, – sakė Changas.
< h3>JAV lyderystės trūkumas

Rusijai suskaidžius Ukrainą, tautos tikisi, kad JAV taps pasaulio lydere. Tačiau JAV atsakymų modelis nuo pat pradžių buvo „ keliantis didelį nerimą“, konstatuoja jis.

Anot Chango, jei Bideno administracija norėjo parodyti, kad ji „rimtai“ atgraso Putiną, prezidentas turėjo imtis veiksmų dar prieš invaziją.

„Prieš pirmajam sovietų Rusijos kariui įžengiant į Ukrainą, jūs išmetate jų bankus iš SWIFT, sustabdote „Nord Stream 2“ dujotiekį. Jūs visiškai atskiriate Rusiją ne tik nuo bankų sistemos, bet ir nuo pasaulinės ekonomikos. Sekite Putiną. Interpole išleidžiate raudonus pranešimus“, – sakė jis.

„Bidenas nepadarė nė vieno iš tų dalykų“, – sakė jis. „Visa jo idėja buvo tokia, kad jiems įsiveržus taikome sankcijas. Na, jau per vėlu“.

Changas mano, kad tai „labai abejingas požiūris į Amerikos galios panaudojimą“.

„Matome tas pačias temas, kurios paskatino Antrojo pasaulinio karo pradžią Europoje“, – sakė jis.

„Kinija tai mato, ji mato Amerikos politikos nesėkmę, ji mano, kad gali daryti ką nori Taivano, Japonijos, Filipinų, Indijos ar Dievas žino kieno dar atžvilgiu“, – tęsė jis.

„Taigi, mes galime vienu metu turėti konfliktų abiejuose Eurazijos sausumos galuose. Matėme, kaip jų parankiniai, Šiaurės Korėja, Iranas, Pakistanas, gal net Alžyras elgiasi, kad pasinaudotų situacija, kai visose tose vietose vyksta karai. Taip, tai yra trečiasis pasaulinis karas.

Partnerystės gilinimas

Pekinas jokiu būdu nėra tik akylas stebėtojas vykstančių įvykių fone, pabrėžia Changas.

Pastaraisiais metais režimas sustiprino ryšius su Maskva. Prieš Pekino olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją Kinijos lyderis Xi Jinpingas priėmė Putiną kaip savo aukščiausią svečią per žaidynes ir pasirašė paktą, skelbiantį partnerystę, kuri „neturi ribų“.

Changas pažymėjo, kad vėliau paskelbtame 5000 žodžių bendrame komunikate dvišaliai santykiai buvo apibūdinti kaip „aukštesni už Šaltojo karo eros politines ir karines sąjungas“.

„Manau, kad tai buvo Maskvos kalba, o Pekinas ją priėmė, ir tai iš esmės gana gerai apibūdina, kur jie yra šiandien“, – sakė Changas.

Remti Putiną, Chango žodžiais, pasirodė esanti Kinijos „žemutinė linija“.

Pastarosiomis dienomis šalies užsienio reikalų ministerija kritikavo Vakarų sankcijas Rusijai ir pareiškė, kad prekybą su Rusija tęs kaip įprasta, remdamasi abipusiais interesais.

Putino ir Xi susitikimas taip pat lėmė naujus naftos ir dujų sandorius, kurių vertė beveik 118 mlrd. dolerių. Kita sutartis, pasirašyta vasario 18 d., numato, kad Rusija artimiausiais metais Kinijai patieks 100 mln. tonų anglies.

Rusijos puolimo dieną Kinija taip pat panaikino Maskvai įvestus kviečių importo apribojimus.

Turint omenyje, kad Rusija šiai dienai yra viena didžiausių kviečių eksportuotojų – pasaulis gali netekti dar vienos šio tiekimo grandies.

Rusija ir Kinija dabar „demonstruoja jungtinį frontą prieš Jungtines Valstijas“ ir visą pasaulį, teigia Changas, pažymėdamas, kad pastaraisiais mėnesiais abi šalys surengė bendras karines pratybas, o Rusijos kariai pirmą kartą dislokavo Kinijos karinę įrangą.

„Realybė tokia, kad čia ir dabar Kinija ir Rusija yra vienoje bangoje.

Taip yra todėl, kad jie mato, jog jų interesai sutampa, ir identifikuoja tą patį priešą, ir tas priešas – tai yra mes“, – sakė jis. „Tai dvi šalys, kurios sudaro koaliciją ir užkariauja pasaulį.

Pekino pasipriešinimas

Dieną prieš Putino ir Xi susitikimą JAV Valstybės departamento atstovas Nedas Price’as perspėjo Kinijos kompanijas nepadėti Rusijai išvengti sankcijų invazijos atveju.

Tai, kad Rusija ir Kinija bendradarbiavo jau kitą dieną, rodo tam tikrą tvirtinimą ir nepaklusnumą, paaiškina Changas.

„Prisiminkime, kad tai Kinija, kuri visus 2021 m. kalbėjo, kad Jungtinės Valstijos Kinijos neatgrasė.

Taigi, tai yra dar vienas simptomas, kai iš esmės Pekinas žiūri į pasaulį ir sako: „darysime, ką norime“, – sakė jis.

Prieš įsiveržimą į Ukrainą Baltųjų rūmų pareigūnai bandė patraukti Kiniją, kad padėtų išvengti invazijos, ragindami Putiną atsistatydinti, tačiau Kinija nusprendė nepritarti, vasario 28 d. sakė vyresnysis Baltųjų rūmų patarėjas politikos klausimais.

Režimo grasinimai demokratiškai valdomam Taivanui vis labiau išryškėja. Kinijos civilinis lėktuvas įskrido į Taivano kontroliuojamos Dongyino salos gynybos zoną vasario 5 d., antrąją Pekino žaidynių dieną, galbūt norėdamas išbandyti salos karinį atsaką, tuomet sakė Taivano gynybos pareigūnai.

Kinijos kariniai orlaiviai pastaruosius dvejus metus taip pat reguliariai skraido salos oro gynybos zonoje.

„Iš tikrųjų tai eskalacija“, – sakė Changas apie vasario 5 d. incidentą.

Changas konstatuoja, jog dabartinis laikotarpis primena 1930-ųjų pabaigą, „laiką, kai gyvendamas bet kurioje pasaulio vietoje galėjai pajusti pavojų“.

„Tada bent jau turėjai vilties, kad lyderiai sugebės viską sureguliuoti. Tačiau žinome, kad iš tikrųjų atsitiko tai, kas blogiausia.

Ir iš tikrųjų tai, kas tada atsitiko, buvo blogiau, nei kas nors tuo metu manė. Na, mes tarsi esame tame etape ar net jau už jo ribų“, – daro prielaidą jis.

„Nematau Vakarų lyderio, turinčio galių tai sustabdyti. O tai reiškia, kad tai bus bene blogiausias momentas istorijoje.

šaltinis: infa.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Vytas says:

    Gana keista politinio analitiko , iš Kinijos Gordono Chango pozicija: stebisi, kad Kinijos valdžia „nepakluso“ amerikiečių nurodymams. O kas tokie yra amerikiečiai, kad Kinija privalėtų vykdyti jų norus ir pageidavimus tarptautinės politikos srityje? Kinija yra lygiateisė Saugumo Tarybos narė ir tik jai spręsti, su kuo draugauti, o su kuo ne. Pasirodo, nežiūrint į visus JAV rėkavimus, kad Kinijoje nėra demokratijos, ten demokratijos ne mažiau, negu JAV, jei žurnalistas gali skleisti JAV palaikančią nuomonę.

  2. Simas Simaitis says:

    Pasak anal litiko… tuom viskas ir pasakyta. Jiems dar Taivanį atsiimti. Jie sekantys. Žiūrėkite, kad jie kokio gvolto neužkūrtų.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top