Britanijos MIP: Lietuvos prezidentė jaučia ypatingą neprielankumą Trampui

2017, 7 kovo, 18:36 | kategorija Ideologija | 29 komentarai | peržiūrų 997 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

LR prezidentė Dalia Grybauskaitė

nuotrauka Francois Lenoir / REUTERS

Tiems, kuriuos dievai nori pražudyti, jie pirmiausia atima šaltą protą. Taip prasideda britų apžvalgininko Danielio Johansono straipsnis Standpoint leidinyje, kur jis rašo apie Rusijos grėsmę ir Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės „kvailumą“, dėl jos nenoro draugauti su Donaldu Trampu (Donald Trump). Baigiamajame aukščiausio lygio ES susitikimo etape, vykusio Maltoje vasario mėnesį, Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė atmetė Britanijos premjerės Theresos May kvietimą „konstruktyviai ir kantriai“ bendradarbiauti su Trampo administracija:

„Nemanau, kad yra prasmė derinti tiltus, pareiškė Lietuvos Geležinė ledi (jai labai patinka kai ją taip vadina), matomai nutarusi pajuokauti. – Mes bendraujame su Amerikiečiais „Twitter“ tinkle“.

Atkreipkite dėmesį į tai, kas tą pasakė ir apie ką. Lietuva – tai Pabaltijo valstybė, kurios teritorijos plotas mažesnis nei Škotijos teritorija, o gyventojų turi mažiau, nei gyvena Velse. Jeigu neskaičiuotume trumpo periodo tarp dviejų pasaulinių karų, šią šalį daugelį šimtmečių valdė jos kur kas stambesni ir stipresni kaimynai, ir tik prieš ketvirtį amžiaus ji atgavo nepriklausomybę po Tarybų Sąjungos griūties.

Prezidentė Grybauskaitė vadina save nepriklausoma, tačiau realybėje ji tokia nėra. Per savo karjerą ji be didelių sunkumų pakeitė darbą Tarybų Sąjungos Komunistų partijoje į darbą Europos Sąjungos komisijoje. Šis perėjimas, matomai, apsprendė joje tokios pasaulėžiūros formavimąsi, kurios neatskiriama dalis yra antiamerikietiškumas. Ir, panašiai kaip ir likusieji Europos Sąjungos vadovai, susirinkę Maltoje, lietuvių „geležinė ledi“, neabejotinai, jaučia ypatingą neprielankumą Donaldui Trampui.

Donaldas Trampas tapo vienintele tema, kurios atžvilgiu ES lyderiams pavyko pasiekti pilną sutarimą. Netgi Brexit nesugebėjo sutelkti 27 valstybių ES-narių taip glaudžiai, kaip tą padarė amerikiečių prezidento išrinkimas, kuris, daugelio eurokratų nuomone, netgi blogesnis, nei Vladimiras Putinas. Kai Europos Komisijos pirmininkas Žanas-Klodas Junkeri (Jean-Claude Juncker) buvo paklaustas, katras iš judviejų blogesnis, jis atsisakė atsakyti į šį klausimą.

Šaltojo karo laikų svajonė apie tai, jog ES galės tapti trečia supervalstybe tarp TSRS ir JAV, jau liko praeityje. Aukščiausiojo lygio susitikimo Maltoje išvakarėse, Europos Tarybos vadovas Donaldas Tuskas pažymėjo, jog „turint omenyje tai, kad naujoji administracija [Trampo], matomai, suabejojo pastarųjų 70 metų amerikiečių užsienio politikos tikslingumu… Europos Sąjungos dezintegracija atves jos narius ne prie kažkokio mitinio suvereniteto, o prie jų realios, faktinės priklausomybės nuo stambių valstybių: JAV, Rusijos ir Kinijos“.

Kitaip tariant, Europos Sąjunga gali ir turi taip pat tapti supervalstybe, jeigu tik jos narės laikysis Briuselio linijos. Būtent ši idėja guli Europos Sąjungos planų pagrinduose, kuriais numatoma sukurti jos nuosavas karines pajėgas.

XVI pabaigoje ir XVII amžiaus pradžioje Lietuva taip pat pretendavo į supervalstybės statusą Lenkijos-Lietuvos sąjunga valdė didžiulę daugianacionalinę imperiją Rytų Europoje, nusidriekusią nuo Baltijos iki Juodosios jūros. Puikioje Musorgskio operoje „Borisas Godunovas“, kurios veiksmas vyksta būtent tuo laiko tarpu, vienu iš leitmotyvų tapo grėsmė Rusijai iš Lietuvos pusės.

Tačiau, šiuolaikiniame pasaulyje Lietuva – kaip ir likusios Baltijos, o taip pat ir Centrinės bei Rytų Europos šalys – turi galimybę nepasiduoti gravitacinei Rusijos – rytuose, ir Vokietijos – vakaruose traukai, tik dėka tai tarptautinei tvarkai, kuri buvo įtvirtinta nacijų Lygos, o po to JTO, ir garantu kurios galutinėje pasekoje stovi JAV.

Tas pagrindinis faktas, kad saugumo ir nepriklausomybės išsaugojimo klausimais, europiečiai ilgą laiką priklausė nuo amerikiečių, buvo primirštamas dėl kontinentą apėmusios panikos, pozos ir pasyvios agresijos, nuo Donaldo Trampo išrinkimo ir ypač po jo inauguracijos.

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 29

 1. pestininkas says:

  Tas Johansonas svaigalas, tegul pasidomi ką mano apiė panelę liėtuviai, kuriė išlėkė vergaut i UK!

 2. saul says:

  Tai as taip ir nesupratau,ar Pr.Grybauskaite yra „atvirai antiamerikietiskos pakraipos,kaip ir daugelis ES valstybiu vadovu“,kaip teigia sis britu dienrastis,ar…,kaip teigiama daugumoje sio tinklapio straipsniu ir skaitytoju komentaruose „atvirai proamerikietiska ir vykdanti uzjurio seimininku valia“marionete ? Pagelbekite Jus man-as jau nieko nesuprantu.

 3. MS says:

  Vėl eilinis sarmatų straipsnelis kaip ir beveik visi kiti, kritikuojant ir menkinant vakarus arba Lietuvą (čia taip labai grubiai ir supaprastintai). Ir nei vieno straipsnelio kritikuojant ir menkinant Rusiją. Dar kartelį įsitikinu šio portalo orientacija ir paskirtimi. :) Va, kai iš eilės atspausdinsit 10 straipsnių kritikuojant Rusiją ir jos politiką, tuomet pakeisiu savo požiūrį. Na o kol kas labai dvokiat „vatinkom“!

  Ar sugebat įskaityt, kad čia pačių Vakarų straipsnelis apie save pačius? O ne sarmatų straipsnis apie Vakarus? Kad galėtumėt kažką vertinti – pradžioj jums reikėtų išmokti suprasti KĄ SKAITOTE. Jei nepatinka mūsų dedama medžiaga – mes stebimės, nes jums nepatinka Vakarai. Nors skelbiate priešingai. Tai jų medžiaga
  moderatorius

 4. konkurencijos nėra says:

  ms

  Bent pavavadinimą perskaityk…

 5. Dainius V. says:

  gerbiamas MS, o ką ten toje Rusijoje kritikuoti? Ekonomiką? Taigi jie patys sako,kad vos vos kruta,nors jau stabilumas šioks toks pasiektas;ten gyvenančius žmones? taigi jie tokie patys,kaip ir mes ir taip pat nori normaliai gyventi; užsienio politiką? Lietuva būdama tokioje sudėtyje ir padėtyje elgtūsi ne ką kitaip,kaip ir bet kuri didelė valstybė; karines pajėgas? o čia tai reikia ne kritikuoti,o tiesiog bijoti,nes rusai laiko save persekiojamomis aukomis,todėl kovos iki paskutinio vyro.Tai kurioje vietoje galima Rusiją kritikuoti,jei jie pirmi patys save išjuokia, lygiagrečiai užsiimdami rimtais darbais.

 6. MS says:

  Dainiau, kritikuoti galima surasti visada ką. Bet aš ne apie tai. Ir net ne apie tai, kad vieni geri, o kiti blogi. Aš apie portalo tendencingą nuomonės formavimą į vienus vartus. Tiesiog kas yra kas.

 7. MS says:

  Sarmatams. Tegul tai bus vakarų straipsnis ar rytų, ne tame esmė. Esmė, kokia informacija pateikiama tame straipsnyje ir kokia žinutė siunčiama skaitytojui. Todėl jums ir sakau, parašykit 10 straipsnių, kurie kritikuotų priešingą pusę. Tada sutiksiu, kad esat adekvatūs, o ne tendencingi su viena melodija.

  Atrodo nesupratote – mes visai nesiveržiame atrodyti adekvatūs jūsų akyse pildydami jūsų pageidavimus ir rašydami straipsnius pagal jūsų užsakymus, tiesiog paaiškinome, kad straipsnis, kuriame kritikuojami Vakarai (anot jūsų) yra rašytas pačių Vakaru, todėl ir jūsų pretenzijos turėtų būti skirtos jiems, o ne mums. Bet, jeigu jūs norite parašyti kritišką straipsnį apie Rusiją – mes priimsime ir išspausdinsime, žinoma, jei tas straipsnis bus visiškai argumentuotas ir pagrįstas faktais. Tad, mes jau pradėjome laukti jūsų straipsnio. Jie nežadate nieko panašaus daryti – tada tiesiog neatsakykite ir mes suprasime, kad jūs nerašysite. Dėkojame.
  moderatorius

 8. Ms says:

  Patikslinsiu. Kai sakau Sarmatų straipsnelis, turiu galvoje Sarmatas.lt portale paskelbtą straipsnį. Kai sakau parašykit straipsnį, turiu galvoje paskelbkit ar perspausdinkit bet kokį kitą straipsnį savo portale. Nebūtinai pačių parašytą.

  Pasikartosiu – pagal užsakymus neskelbiame. Tačiau priimsime jūsų parengtą ir paskelbsime. Parenkite – mes laukiame. Ačiū

 9. vo tep says:

  Šita informacija išmesta į viešumą aiškiai pasako, kad globalistams Grybauskaitės paslaugų (lojimo ant Rusijos) jau nebereikia ir jeigu susivoks kas jai pasakyta, kadencija pabaigs be skandalų, jei tupės tyliai…

  Šitoks žurnalistas kaip Daniel Johnson kuris daug prisidėjęs prie tokiu leidinių kaip Daily Telegraph “ , „The Times“ ir „The New York Sun“ šiaip sau tokių rašinių nepublikuotu.

 10. montis says:

  Teigti, kad standpointmag yra vakarų nuomonė būtų tas pats, kas sarmatas – Lietuvos nuomonė. Puslapis vakarų mastais generuoja niekinį apsilankymų skaičių. MS, čia ne vieta turėti kitokią nuomonę, tiesiog visada atsakymui paimamas kitas kontekstas ir suprask kad tavo suvokimas neteisingas ;)

 11. konkurencijos nėra says:

  Sudėtinga prezident, iš vakarų spaudžia ir iš Rytų, gal išsisuks kaip nors…

  Šiaip žurnalistai rašo tai ką vyr. redaktorius liepia, o vyr. redaktorius gauna nurodymus iš šeimininko, ošeimininką tampo banksteriai.

 12. Myndė says:

  tik dar reiktų rimtai pagalvoti, kam paslauga „lojimas“ labiau reikalinga. Neapleidžia įspūdis, kad visas cirkas skirtas labiau Rusijos auditorijai, siekiant mobilizuoti akivaizdžių ekonominių sunkumų sąlygomis, kuriant agresyvių, bet nelabai adekvačių Vakarų įvaizdį, o geriau už „šprotinę Latviją“ ar „valiutinę KGB prostitutę Grybauskaitę“, lojančius ant „imperijos“, nelabai sugalvosi.
  Kaip bežiūrėsi, kai realios pajamos krenta beveik perpus, o Putino reitingai link 90% – fenomenas, vienok,.

 13. saul says:

  Tai…atsakymo,paaiskinimo ir uzuojautos nesulauksiu ??? DDD

 14. Ec says:

  Manau, Myndė, arčiausiai tiesos, rusai juk iki šiol Grybauskaitės bylą užslaptinę, kiek žinau, ir jei ji būtų proamerikietiška, tai jos pozicija keistųsi kartu su Amerikos pozicija. O isterija „rusai puola“, manau naudinga tik Rusijai, veikėjams perkantiems – parduodantiems „auksines šakutes“ ir kitiems perėjūnams, norintiems, kad Lietuva būtų silpna ir lengvai valdoma

 15. Simas Simaitis says:

  Esu skaitęs, kad yra paviešinta komisarės Grybauskaitės, tėvo, Polikarpo Grybausko, byla. Ir buvo jis ne paprastas gaisrininkas, o NKVD karininkas. O Leningrado KGB kuravo visą Pabaltijį, todėl visai nenuostabu, kad mūsų prezidentė mokėsi Leningrado valstybiniame universitete, politekonomikos fakultete, nepasižymėjo studijų gabumais, tačiau baigė „raudonu diplomu“ ir iš karto įsidarbino KGB pavaldžioje gamykloje partorgu. Bet apie tai jūs ir patys žinote. Kaip praeitame straipsnyje buvo rašyta: tikra bedievė kumunistė, išverstaskūrė, su prasektu klynu. Mirtinas mišinys…Lietuvai

 16. vo tep says:

  Visos spec. tarnybos turi nerašytą taisyklę, neapšviesti nei savų nei priešininkų buvusių ar esamų agentų, kol nekelia tiesioginės grėsmės. Grybauskaitės byla neišslaptinta ir tam, kad lengviau ją būtu valdyti. Tuo taip pat naudojasi ir vakarai.

 17. Vytas says:

  Visiems, kuriems nepatinka Sarmatai: pasirinkimas laisvas, galite skaityti delfį, ten tokių straipsnių nerasite ir rusofobijos prisiuostytės. Arba 15.min.

 18. Dainius V. says:

  Sarmatai dar likusi bene vienintelė vieta,kurioje duodama pasireikšti ir kitokiai nuomonei ir paskaityti kitų suinteresuotų žmonių komentarus viena ar kita temomis.Kiti portalai jau uždaryti arba juose rašo bet kas,kam tuo momentu “ kas ant seilės būna“ arba taip paprastai nuomonės nepaviešins,aišku yra kitakalbių tinklalapių,tačiau norisi bendrauti ir rašyti savo gimtąja kalba ir bendrauti su savo šalyje gyvenančiais tautiečiais, todėl ir aš vis grįžtu prie Sarmatų.Už tai Jiems ir dėkoju

 19. zzz>MS says:

  Šita beretė norėtų,kad būtų kuo daugiau dergiama Rusija.Nors taip ir nesuprato ką perskaitė.Kitaip ir nebūna,kai nuvažiuoja stogas.Teisingai pastebėjo Vytas,kad tavo vieta delfidėje.

 20. Kingas2 says:

  Jei dievas žmogui proto nedavė, tai ir delfis nedadės :)

 21. MS says:

  To zzz. Matau tamstai labiausiai patinka kai dergiama Lietuva. Kaip ir rusmatams :)

 22. Saga says:

  To MS reikia išmokt atskirt Lietuvą ir jos žmonės nuo juos valdančio ir tik savo interesus tenkinančio elito. Niekas čia Lietuvos ir jos žmonių nedergia, jeigu atrodo kitaip tavo vieta delfidėje

 23. saul says:

  Sarmatu komentaroriai labai humaniski ir tolerantiski-neitinkancius ,iskart,siuncia I „baisuji“ Delfi( populiariausias portalas ant Lietuvos“ DDD.Taip MS,cia tau ne Delfis su savo ivairiausiom nuomonem,cia intelektualusis Sarmatas,su savo „geopolitikos ir lituanistikos korifejais’

  Vėl saul Sarmatas užkliuvo? Jau pavargote pas mus? Tik pasakykite – iškart atostogos, kaip jums – be eilės. Juk žinote kaip tas vyksta – per jėgą nieko čia nelaikome ir net nekviečiame, nepatinka – gero kelio, norite būti čia – neužsimirškite – komentuojate į temą, o ne kitus komentatorius. Jei nedarysite išvadų, – sekantis įspėjimas tik po poros mėnesių.
  moderatorius

 24. saul says:

  Kritika nepatinka?Na o kodel jums pastoviai uzkliuna Delfi’s? Va tokia cia ir demokratija( Sarmate) Nepatiko-uzblokavo.Ir nereikia cia pasakoti apie kokias tai….taisykles ar dar ka nors.Komentuojanciuju ziniai buvau uzblokuotas jau 3 kartus,tie ,kurie mane „ligoniu“ ar dar kiom nors isvadina,sekmingai komentuoja toliau.Na o uzblokuoti ,aisku,jus galite.Tik visu tai neuzciaupsite-ne sovietu laikai. P.s. labai aciu Sarmato „ochrankai“ uz nrealu demesi mano personai. DDD

  Saul, jūs iki šiol negalite suprasti paprasčiausio dalyko, kad jūs čia eilinis tarp blokuojamų, kai peržengiate ribas. Tiesiog jūs to nepastebite ir kažkodėl manote, jog esate išskirtinis. Todėl, kai esate įspėjamas turėkite omenyje, kad jūsų gailisi, o ne jus gąsdina. Tikiuosi paaiškinau.
  moderatorius

 25. saul says:

  Jusu paaiskinimas visiskai nereikalingas ir neatitinkantis tikroves,nekalbant apie,koki tai…,gailesti,kuris,manau,reikalingesnis bet kurio prievartos ar prieziuros aparato darbuotojams.As suprantu Jusu rupesti ir darbo specifika.Sunku laviruoti tarp dvieju pusiu ,bandant islaikyti pusiausvyra.Lekstucio pavyzdys kalba pats uz save.( as manau ,kad puikus Lukosenkos pvz. DDD)Nesivarginkite,mano komentaras nereikalauja atsakymo,zinant Jusu uzimtuma.

 26. Dainius V. says:

  Saul.varginuosi rašydamas tik specialiai tau : kai pabandžiau Delfyje parašyti panašiai reikšdamas savo nuomonę kaip čia,iš karto gavau nurodymą prisiregistruoti,o kitaip komentaro net nepatalpino,ir tai nebuvo keiksmai,neapykantos kurstymas ar agresijos skleidimas,tai buvo mano mandagiomis frazėmis išreikšta mano nuomonė į straipsnį – tiesiog pabandžiau.Manau,tamsta esi ten nuolatinis pastovus laukiamas.Ten tavo vieta,ten turėtum būti.Sarmatai.lt tau yra per kietas riešutėlis tavo minkštam maumonėliui.

 27. saul says:

  Aciu Dainiui uz mano fiziologiniu trukumu ivertinima per atstuma .Pasikartosiu,kad kito asmens menkinimas,pakelia kiekvieno kremlino saviverte iki neregetu aukstumu.DDD As dar suprasciau Jusu panegirika Sarmatui,norint pigiai uzsidirbti is moderatoriaus viena …kita bonusa,bet sis Jusu komentaras mane nuteikia daug liudnesnem isvadoms. P.s. Nezinau koki jus ten komentara siuntete i Delf’i,nes Delfi’o komentaru ivairuma ir astruma gali pastebeti kiekvienas ten uzejas.Taip,kaip ir gali stebeti nuomoniu ivairuma alternatyviame Sarmate( alteratyviame dar nereiskia ,kad lygiaverciame) ir jo ypatinga tolerantijos lygi.

 28. Gojus says:

  Ilgai neskaičiau Sarmatų – nes už tai mane mūsų demokratiškoje žodžio laisvės ietuvoje iš darbo išmestų. Bet štai iš kitos lokacijos atėjau paskaityti, o čia nieko naujo – saul vis aktyvus ir jau ne pirmus metus skundžiasi, kad jis blokuojamas ir negali komentuoti… Per tiek laiko ir pats saul manau jau patikėjęs, kad yra visiškai užblokuotas.

 29. saul says:

  Saunuolis,uzsidejai sarmatiska pliusiuka,arba dar 1 tavo akmenelis i sarmatiskaji „geru darbu maiseli“.Aisku,kad tau geriau matyti,blokuojamas as ar ne.Kaip,kad sako tavo gerbemiausios tautos dainius“Zhyraf bolshoy ,emu vidnej“

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top