Bžezinskis Obamai: „Nežeminkite Putino!“

2015, 19 kovo, 4:15 | kategorija Ideologija | 4 komentarai | peržiūrų 342 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„The Times“, JAV )
David Taylor

paveikslėlis

Zbignevas Bžezinskis | foto: Joshua Roberts/Reuters

„Krizė Ukrainoje turi būti išspręsta pagalba susitarimo, kuris kažką duos prezidentui Putinui, perspėja vienas iš JAV užsienio politikos gigantų“, – rašo David Taylor leidinyje The Times.

Zbignevas Bžezinskis, Amerikos prezidentų patarėjas nacionalinio saugumo ir užsienio politikos klausimais, pradedant Džonu F. Kenedžiu, mano: vietoje to, jog tiesiog kalbėti apie „sankcijas ir kartas nuo karto pasmerkti“, prezidentas Obama turi pateikti visapusišką išeities iš esamos situacijos koncepciją, priimtiną abiem pusėms.

Bžezinskio nuomone, tame turėtų būti ir aiškios garantijos Rusijai, kad Ukraina neįstos į NATO.

Be to, Bžezinskis pasakė, jog, kol egzistuoja viltis paliauboms, Jungtinėms Valstijoms derėtų susilaikyti nuo ginkluotės tiekimo Ukrainai, kadangi tokie veiksmai ateityje gali būti „panaudoti kaip pateisinimas atnaujinant konfliktą“.

Jis pataria: „Mums vertėtų pasakyti Putinui pakankamai ramiai, nebandant, kaip galėtų pasirodyti, jo pažeminti: jog, jei jis pradės karo veiksmus, mums nebeliks kitos išeities, politinės arba kokios kitos, kaip tik perduoti Ukrainai tuos ar kitus ginklus“.

86-erių metų buvęs Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, kuris kaip ir anksčiau laikomas vienu iš autoritetingiausių ekspertų globaliais klausimais JAV, mano, jog Ukrainos krizė negali būti išspręsta vienpusiu sprendimu, rašo David Taylor.

Jo požiūriu, bandymas „suderinti“ JAV ir Rusijos interesus reikš pagalbos Ukrainai suteikimą tuo aspektu, kad ji taptų demokratine ES nare, tačiau, tuo pačiu aiškius signalus iš NATO Rusijai, jog ji niekada neįeis į aljanso sudėtį.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 4

 1. Mynde says:

  kurgi ne, po 1990 rusai vakarų garantijom tiki labiau nei Dievą.

 2. Bijo ? says:

  Jei Rusija neturėtų atominio ginklo ir negalėtų apsiginti, jei Bžezinskis ir visi „obamos“ nebijotų gauti atgal į snukį, tai jie ne kalbėtų, o padarytų kaip su Iraku padarė.

  O dabar vaidina „didžiadvasius“. Bijo. Niekingi žmogeliai ir FRS „išrinktųjų“ vergai. Drąsūs tik prieš beginklius.

 3. egle says:

  kokia klaiki straipsnio gramatika, ar jums negėda palikti tokias šiurkščias kalbos kultūros klaidas? „vietoje to, jog tiesiog kalbėti“ – dvi klaidos penkiuose žodžiuose

 4. Vytas says:

  Žadėjo lapė vištų nepjauti..Ar kas prisimena, jog Kaliningrado sritis Rusijai buvo perduota tik 50-čiai metų? Dar daugiau, nei vienas vakarų veikėjas jau „nebeprisimena“, dėl ko 1994 metais susitarė JAV, ES, Rusija ir Ukraina, kai pastaroji atsisakė branduolinio ginklo. Dabar B. Obama tiesiog prisipažino- JAV prisidėjo prie valdžios nuvertimo Ukrainoje. Tai ko verti, tie tarptautiniai susitarimai?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top