Čekija: kanapės taps prieinamesnės ligoniams

2015, 9 kovo, 17:19 | kategorija Sveikata | 2 komentarai | peržiūrų 384 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisČekijos ligoniai turėję galimybę išgyti nuo vėžio, rizikuoja tapti narkomanais. O valdininkai kalba ką kita. Esą greičiausiai, gydymas kanapių pagalba taps labiau prieinamas vasarą. Sveikatos apsaugos ministras, Svatopluk Nemeček pareiškė, jog maždaug nuo birželio mėnesio pradės veikti nauja pataisa apie kanapes, kuri išplės leidžiamų kanapės tipų spektrą ir padidins limitą vienam pacientui nuo 30 iki 180 gramų.

Gydytis marichuana legaliai pas mus (Čekijoje) leidžiama nuo 2013 m. balandžio, suaugusiems pacientams, reikalingiems mažinant skausmus sergant vėžiu, išsėtine skleroze ir AIDS. Tačiau praktiškai toks gydymas nevykdomas. Pagal gydytojo receptą šias priemones pirko tik 10% pacientų, o dauguma kaip ir anksčiau naudojosi „juodosios rinkos“ paslaugomis arba savo pačių „derliumi“.

„Padaryti kanapes labiau prieinamomis čekų pacientams mes stengiamės nuo pat atėjimo į sveikatos apsaugos ministeriją. Šiandien procesas artėja prie pabaigos – priimta novelė, ir iš tarptautinių santykių požiūrio taško mums pasisekė susitarti dėl pakankamai glaudaus bendradarbiavimo su Izraeliu, kur šiuo klausimu pasistūmėta labai toli“, -pareiškė ministras Nemeček. Vakar jis atidarė Prahoje keturių dienų konferenciją skirtą gydytojų švietimui, naudojant gydymui kanapes ir papasakoti jiems apie šio terapijos būdo modelius priimtus užsienyje.

Čekų medikai prisilaiko skirtingų nuomonių apie kanapių naudojimą gydymo tikslais: kai kurie šią idėją palaiko, o kiti tvirtina, jog pakanka tradicinių medikamentų, todėl kanapės nereikalingos. Kanapes galima gauti tik pagal elektroninį receptą, tai yra pacientas vaistinėje jos negali nusipirkti be gydytojo recepto.

Anot ministro, čekų gydytojų atsargumas paaiškinamas pirmiausia tuo, jog jie neturi pakankamai informacijos apie šį gydymo būdą bei jokios tokio gydymo patirties. Todėl, savo vizito į Izraelį metu jis susitarė dėl čekų specialistų stažuočių, kurių metu juos apmokys to, kokiomis dozėmis ir kokioms pacientų grupėms išrašinėti gydomąsias kanapes. Vėliau šias žinias jie perduos kolegoms Čekijoje. „Aš darau prielaidą, kad tai taps rimtu impulsu, kuris leis čekų medikams išsiaiškinti dozavimo klausimus, svarbius pacientams“, – pasakė ministras.

Dabar pataisa kanapių plausimu yra svarstymo stadijoje, kuri turėtų baigtis po dviejų savaičių. „Po to, atsižvelgiant į tai, jog pasikeitė taisyklės ES lygiu, pataisą turės apsvarstyti Europos komisijoje, kas užims dar apie du mėnesius, o nuo birželio pradžios ji jau turėtų pradėti galioti“, – pareiškė Nemeček.

Pirmoji pataisa leidžia panaudoti tik vieną tipą kanapių, kurias į Čekiją importuoja olandų firma. Po kanapių sąrašo išplėtimo ją bus galima importuoti taip pat ir iš Izraelio, jei to užsinorės vietiniai eksportuotojai. „Aš manau, jog konkurencija visada gerai tam, kad galima būtų pasirinkti optimalią kainą“, — reziumavo ministras.

Gatvėje, tai yra nelegaliai, už vieną kanapių gramą mokama nuo 150 iki 250 kronų, o vaistinėje – 320 kronų. Čekijoje jau įvyko vienas konkursas tarp vietinių gydomųjų kanapių gamintojų, kur buvo pasiūlyta kur kas patrauklesnė kaina. „Už tuos pinigus daliai pacientų kanapės jau prieinamos“, – papildė ministras. Pacientų asociacija KOPAK siekia, kad gydomąsias kanapes apmokėtų draudimo kompanijos, bent jau socialiai silpniausioms grupėms. Asociacija nori paduoti paraišką į Komitetą vaistų klausimais, siūlydama kompensuojamos sumos dydį. Tai taps galimu iškart po pataisos įsigaliojimo.

infa.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. PP says:

    Demagogija. Tiems, kam reikia malšinti skausmus sergant nepagydomų ligų paskurinėmis fazėmis, kanapės nepadės. Reikia kur kas rimtesnių nuskausminamųjų, t.y. stiprių narkotikų.

  2. Dovydas says:

    …skausmų gal ir nenumalšins, tik sukels euforiją ar kažką panašaus -“ o man vistiek….. “ Be to – cheminės terapijos atveju, padeda smarkiai sumažinti pykinimą ir vėmimą, kuris labai nukankina tokius ligonius.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top