Centijos valdovė – įvedamas visuotinis tylėjimas

2015, 30 kovo, 15:14 | kategorija LPT | 22 komentarai | peržiūrų 534 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

atresta_4521368

Zigmas Vaišvila

Absurdo teatras Lietuvą sparčiai stumia į aklavietę.

Net sapne neįsivaizdavau, kad Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariai ir Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrimo Akto signatarai, Sausio 13-osios gynėjai būtume užčiaupti ar patys užsičiauptume, bijotume sakyti tiesą. Tai nutiko, 25-rius metus Lietuvoje plėtojant demokratiją!

Keturių signatarų kreipimasis į Lietuvos valdžią dėl narystės euro zonoje išsiųstas visiems kolegoms, paprašyta kritinių pastabų, pasiūlyta informacija, kuria grindžiame šį kreipimąsi, ir… Mirtina tyla.

Išsigandome vienintelės akiplėšiškai meluojančios kolaboranto Mykolo Burokevičiaus vadovauto LKP/TSKP CK samdytos vienos iš 800 darbuotojų!? Tai teisme išnagrinėtos Sausio 13-osios bylos ir archyvo duomenys.

Kas mums nutiko? Sugebėjome taip žemai nusiristi, kad bijome vidutinybės, vengiančios bet kokios viešos diskusijos ir tuščiais šūkiais skelbiančios tautai apie mūsų „laimėjimus“ ir gąsdinančios karu? Tik todėl, kad ją „surado“ Vytautas Landsbergis? Ar nematome, kaip ji stumia Lietuvą į karo veiksmus?

Provokatorius ignoruodavome ir statydavome į vietą. Tačiau nuo Kovo 11-osios labai susiskaldėme – arba tu už tokį Landsbergį, arba už tokį Brazauską, kurių iki tol Lietuva nelabai ir žinojo…

Kodėl taip nutiko? Viltis išsaugoti taip netikėtai atgautą ir labai trapią Lietuvos Nepriklausomybę buvo tokia didelė, kad užgožė visa kita. Ir šių veikėjų nepamatuotas asmenines ambicijas, skandalingus darbus. Jei kas, svarbiausia buvo „surasti“, kas dar kaltesnis.

Buvo nemandagu ar nepatogu, ar dar ne laikas sakyti tą patį apie „savus“, ką Atgimimo metais viešai sakėme apie Maskvą ir jos kolaborantus Lietuvoje. Ir visada buvo patogu dangstyti savo aferas Maskvos grėsme – svarbiausia buvo net „neprileisti Ivano“ prie vamzdžio, iš kurio tekėjo mums reikalinga nafta, o strateginį valstybės objektą „parduoti“ už litą „strateginiam investuotojui“. Ir už viską vis mokame, mokame… Ar tikrai viskas gerai su mūsų bent kokia logika, savigarba?

Dabartinės „Independence“ sumanytojai, gelbėdami savo kailį po visiško šio „projekto“ fiasko, ruošia įstatymų pataisas, kad galėtų parduoti iš Norvegijos valstybinės įmonės „Statoil“ kasmet mūsų perkamus per 0,5 mlrd. m3 skystų dujų, net neatplukdžius jų į Klaipėdą! Štai kokią absurdo sceną atidengė Grybauskaitės – konservatorių – liberalų Lietuvos absurdų teatras! Nebespėja dangstyti nuostolių.

Prisižaidėme.

Ar bent drįstame pagalvoti, kur mus nuves niekada neklystančių mūsų politinių veikėjų su Napoleono kepurėmis keliama karo isterija? Nedrįstame. Kažkodėl nesišnekame net tarpusavyje, o kaip maži vaikai smėlio dėžėje pravardžiuojame vienas kitą kolorado vabalais ar fašistais. Mums primestą ir plačiajai Lietuvos visuomenei nelabai žinomą Ukrainos įvykių interpretavimo žargoną bei kontekstą perkeliame vienas kitam, bet ne pigiems politikieriams, kurie viską už mus nusprendžia ir dar tyčiojasi iš mūsų.

Jie nusprendžia ir tai, kad negalime turėti savo nuomonės – privalome tylėti ir nedrįsti aiškintis, kas iš tikrųjų vyksta Ukrainoje ir, neduok Dieve, Lietuva vadinamame krašte. Anot režisieriaus Raimondo Vabalo lietuviško filmo „Marš, marš, tra-ta-ta“, Centijos Valdovė, iššovusi pistoletu į orą, nutildė minią, išdrįsusią suabejoti šios Valdovės tautai skelbiama „tiesa“. Po šūvio Valdovė iškart paskelbė įvedanti Centijoje visuotinį tylėjimą, kad nesklistų „valstybei žalingi gandai“.

Savaitgalį žiūrėjau šį 1964 metų filmą – parodiją. Pribloškiantis filmo statymo metu nė nenumanytas, o šiandien vis labiau ryškėjantis filmo aktualumas. Militaristinių madų paradas ir šiuolaikinės popkultūros paralelės. Orios tarptautinės organizacijos, kurių atstovai veidmainiškai vaidina, kad kažką sprendžia, o šalių Niam Niam, Kruplandijos, Gigantomanijos, Liulia Kebabijos ir kitų atstovai vis suokia, patys savimi netikėdami, bet „sprendžia“ rimtus klausimus. Tiesiog imk ir perkelk Lietuvos nuolatinę atstovę Jungtinėse Tautose ambasadorę Raimondą Murmokaitę su jos labai rimta ir rūsčia veido išraiška į 2500-ąjį tarptautinio Ryžtingų veiksmų pakomitečio posėdį vietoje filme šūkaliojančių Centijos ir Grošijos premjerų.

Šūkauja vargšai susireikšminę statytiniai, o dabartiniai globalūs žaidėjai JAV ir Rusija, kertinės Europos Sąjungos valstybės ir kapitalo struktūros dalijasi Ukrainą, Rytų Europą… Saudo Arabija be tarptautinio pritarimo per vieną naktį pradėjo dar vieną karą Jemene. Prieš islamistus, anot lietuviškos sisteminės žiniasklaidos… Suprask, prieš blogiečius. Tačiau „Centijos“ gyventojui nereikia galvoti, kad savo per amžius nesibaigiančius karus kariauja islamistai šiitai su islamistais sunitais.

R. Vabalas filme toliaregiškai panaudojo būsimą šiuolaikinį graudžiai linksmą „politinio korektiškumo“ terminą. Filme – parodijoje matome ir Jacobso-vyresniojo bei Jacobso-jaunesniojo (vienas parduoda ginklus Centijai, kitas – Grošijai) „tarptautinę pagalbą“, už netinkamus šaudmenis iš abiejų kariaujančių pusių, turinčių po vieną butaforinį tanką, tėvo ir sūnaus Jacobs-ų sau atsirėžiamus žavaus ir gerai mums pažįstamo pajūrio gabalus.

Ar šiandieninės Ukrainos dalybos ir karas ne toks pat? Nebepavyko nuo Lietuvos piliečių nuslėpti Ukrainos oligarchų tarpusavio kovas didžiai patriotiškame kare. Pasirodo, kad Ukrainoje kraujas liejamas dėl oligarchų tarpusavio karų – dėl Ukrtransnaftos ir Ukrnaftos, skalūninių dujų įmonės, kurios vienu direktoriumi I. Kolomoiskis „be jokio interesų konflikto“ įdarbino net JAV viceprezidento J. Bideno sūnų, dėl visapusiškos kontrabandos į abi kariaujančių pusių puses, kas vyksta Moldovos Padniestrėje, ir t.t., ir t.t. Todėl Startfor (neoficialios ČŽV) vadovo Dž. Friedmano ciniškas ir atviras prisipažinimas, kad pagrindinis JAV geostrateginis tikslas yra dominuoti pasaulyje, kad tam labiausiai trukdo galimas Vokietijos finansų ir technologijų susijungimas su Rusijos žaliavomis ir kvalifikuota nebrangia darbo jėga, o tam sutrukdyti JAV gali, tik kurdamos Europoje buferinę zoną nuo Juodosios jūros iki Baltijos jūros ir siųsdamos ten JAV kariuomenę bei provokuodamos mūsų tarpusavio karus, yra šiurpus. Paaiškėjo, kad neturime teisės galvoti, kad galime ilgai gyventi be karo !

Todėl kovo 26 d. vienbalsiai 73 Seimo narių ratifikuotas pernykštis Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos susitarimas dėl bendros karinės brigados sukūrimo yra tiesioginis Lietuvos įtraukimas į didžiųjų geopolitinių žaidėjų siekius žarijas žarstyti, žmones aukoti ir mūsų sąskaita. Krašto pasaugos ministro J. Oleko aiškinimas, kad pagrindinis bendros brigados tikslas – mokymai, patvirtina, kad ir toliau mes esame laikomi kvailiais. Mokyti karybos galima ir be bendros karinės brigados steigimo. Tą sėkmingai Lietuvoje daro užsienietis Jonas Ohmanas, kurį, kaip ir visus kitus, savo įstatymus gerbiančioje demokratinėje valstybėje dėl tokių neteisėtų veikų iškart nuteistų ir Švedijos, ir Vokietijos, ir JAV teisėsauga. Lietuva to „nemato“, nes parsidavinėja visiems, kas tik joja ant jos, nuvarytos kumelės. Atsiprašau dėl palyginimo.

Kodėl reikalinga dviejų NATO šalių ir vienos ne NATO šalies – kariaujančios Ukrainos – bendras karinis junginys, tai tik retorinis klausimas. Skelbiama, kad jis bus formuojamas pagal Europos Sąjungos kovinių grupių pavyzdį. Lietuva, Lenkija ir Ukraina skirs brigadai po pėstininkų batalioną, prisidės formuojant specializuotus junginius. Brigados štabas įsikurs Liubline, t.y. prie Ukrainos – Lenkijos sienos.

Klausti reikia tik tai, kurio Ukrainos oligarcho generaliniam štabui bus priskirtas šis karinis vienetas, galėsiantis dalyvauti misijose, kurioms mandatą suteiks JT Saugumo Taryba? Tikėtina, kad I. Kolomoiskio, nes gali tekti JT pajėgas siųsti į Slovianską ginti I. Kolomoiskio įmonės, kurios vienu direktorių paskirtas veikiančio JAV viceprezidento sūnus, interesus. Be abejo, suradus pretekstą klausimą svarstyti Jungtinėse Tautose. R. Murmokaitė netruks gauti taip vadinamą Lietuvos nurodymą inicijuoti Jungtinėse Tautose šios karinės brigados dalyvavimą Ukrainoje. Iki Šv. Velykų, matyt, nespės. Ir negražu prieš šventes…

Taigi, mokomoji brigada, kurta dar nuo 2007 metų… Ilgai mokėsi kurti…

Būsiu įkyrus. Pakartosiu keletą principinių klausimų Ukrainos Metų žmogui p. Daliai Grybauskaitei:

– Kodėl „europėjanti“ Ukraina neišduoda Lietuvai Sausio 13-osios bylos įtariamųjų?

– Kodėl Lietuvos Prezidentei draugiškas Baltarusijos Prezidentas neišduoda Sausio 13-osios bylos įtariamųjų?

– Ar Jūsų rūpesčiu 15-ai Sausio 13-osios bylos įtariamųjų panaikinti įtarimai, kodėl Generalinė prokuratūra slepia jų pavardes?

– Kodėl Lietuvai draugiškos Vokietija ir Baltarusija neišduoda Sausio 13-osios bylos įtariamojo ir po Kovo 11-osios paskirto TSKP CK Vilniaus aukštosios partinės mokyklos rektoriaus V. Lazutkos, už gerą darbą 1990 m. vasarą premijavusį ir šios mokyklos vieną vadovių mokslinę sekretorę Dalią Grybauskaitę?

– Kodėl Baltarusija Lietuvai išdavė Sausio 13-osios bylos įtariamuosius M. Burokevičių ir kitus nuteistus?

– Įrodymais paneikite Sausio 13-osios bylos įtariamojo V. Švedo viešą interviu, kad 1991 m. būsima Lietuvos Prezidentė p. Dalia Grybauskaitė ne tik lankė 6 mėnesių vadovaujančių darbuotojų kursus Džordžtauno Universitete JAV, bet ir dirbo TSRS ambasadoje JAV.

– Įrodymais pagrįskite savo teiginius, kad po 1989 m. gruodyje įvykusio LKP suvažiavimo Jūs išstojote iš TSKP ir netęsėte karjeros TSKP CK Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje, kad įstojote į savarankišką LKP.

Pabaigai kviečiu pažiūrėti Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario režisieriaus a.a. Arūno Žebriūno pagal Antuaną Sent de Egziuperi 1966 m. sukurto filmo „Mažasis Princas“ ištrauką apie tokių tuščių „planetų“ valdovų puikybės ir susireikšminimo tuštybę:


ekspertai.eu

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 22

 1. Mindaugas says:

  Man niekados nepatiko šis signataras Vaišvila. Nejau šis pilietis nesuprato 1991 metais, kad po TSRS žlugimo sekęs absoliutus JAV įsigalėjimas iš esmės pakeitė situaciją imperialistų naudai. Nejaugi šis pilietis naiviai tikėjo, kad tuometinė Lietuvos valdžia liks neutrali? Ir visiškam kvailiui buvo aišku, kad JAV, kaip vedančioji kapitalistinio pasaulio valstybė ir ją valdantis buržuazinis oligarchatas turėjo (ir dabar turi) savo interesų Lietuvoje. Kokie tai interesai? Paprasčiau pasakius, mes čia esame potenciali patrankų mėsa, kuria, kaip gyvu skydu, nuo karinių smūgių būtų pridengiami kiti NATO objektai vakarų Europoje. Bet kas, turintis veikiančią galvą ant pečių ir tikrai siekiantis Lietuvos nepriklausomybės (tikros, o ne vien tiktai žodinės) ir suklestėjimo, turi remti Lietuvos savarankiškumo ir neutraliteto idėjas, bei konstruktyvaus Lietuvos dialogo su visomis kaimyninėmis šalimis siekį.

 2. Ec says:

  Man susidaro įspūdis (pagal komentarą), kad Mindaugas TSRS laikais turėjo „šiltą vietelę“ ir naudojosi jos teikiamais privalumais, o vėliau liko prie suskilusios geldos. Atsiprašau, jei yra ne taip

 3. Mindaugas says:

  To EC. Ne, garbusis, jūs klystate. TSRS laikais buvau paprastas darbuotojas-vairuotojas. Tą patį ir dabar darau. Taigi jūsų priekaištas be pagrindo….

 4. PP says:

  Kas nepatinka? Ar turėti garantuotą darbą, stabilumą, saugumą, būstą, atostogas, galimybę nemokamai gydytis susirgus, vaikus leisti į mokslus, senatvėje gauti pensiją, kurios pakanka pragyventi ir t.t. tai čia „šilta vietelė“?

 5. Ec says:

  Gal tik man atrodo, kad TSRS žlugimą matote kaip blogį. Man TSRS žlugimas nėra blogis, blogis tai, kad TSRS veikėjai vėl valdžioje, iš po raudonos vėliavos palindę po žydra, blogai dar tai, kad vietoje vienijimosi pasiduodame skaldomi. Mindaugui taip parašiau todėl, kad iš jo komentaro matyti, kad jam geriau jei TSRS nesubyrėtų. PP irgi idealizuoja – garantuotas darbas gal ir gerai, bet jei reikės mėsos į Černobylį, „teks būti didvyriu“, jei dviems metams išėjęs 18’likinis grįš cinkuotos skardos grabe iš Afgano, irgi nieko nepadarysi. „Pakanka pragyventi“ viena, o tam kad to pakaktų visi dirbo ne po vieną darbą kaip tuomet taip ir dabar. Nereikia kabinėtis prie Z.Vaišvilos, geriau pasiūlykit ką galite konkrečiai jūs padaryti, kad matytumėt savo rytojų šviesesnį

 6. Tikra nepriklausomybė says:

  Seni  klasika  tapę  filmai  turi  gilią  prasmę.Pasižiūrėkite  seną  miniserialą  ,Tadas  Blinda’.Anksčiau  jis  buvo  įdomus,o  dabar  tapo  dar  ir  aktualus.Pažiūrėkit  gal  pagausite  mintį.

 7. Mindaugas says:

  to ec. Taigi kur buvo ponas Vaišvila, kuomet vyko referendumas dėl stojimo į ES? Kodėl gi jis neprieštaravo prieš stojimą į NATO, prieš euro įvedimą, prieš valstybinio turto išparceliavimą? Kažkodėl jo nesigirdi ir dėl naujų Darbo kodekso pakeitimų? Kas dėl Černobilio, Afganistano ir t.t. tik, garbusis, nereikia demagogijos. Per 25 metus mes jau tiek jos prisiklausėmė, kad koktu darosi….

 8. Ec says:

  Pasikartosiu, Mindaugai, ką siūlai daryti?

 9. Mindaugas says:

  To ec. Pradžiai reiktų pradėti nuo neutraliteto….išstojimas iš NATO, ES būtų gera pradžia.

 10. Ec says:

  O sugebėsi, kad siūlai tai pradžiai? Jei ne, tai ir nereikia siūlyt. Mano nuomone pradžiai reikia balsuoti už nesisteminius kandidatus kreipiant dėmesį ne į jų kalbas ir reklamą o į darbus. Dar, pradžiai, reikia šviesti ir agituoti kitus tai daryti. Nesisteminiams kandidatams, pradžiai, reikėtų jungtis, nekonkuruoti. Galima dar vardinti ir vardinti…. Bet kol kas pirmiausias darbas bent aplinką susitvarkyti, laukia Balandžio talka, ar naujoviškai „Darom“. Kaip bebūtų, tai tautą vienijantis renginys (išskyrus šiukšlinančius budulius)

 11. Mindas says:

  Atsakymas Ec ir kitiems, turintiems panašų klausimą: viskas prasideda nuo švietimo, nuo idėjų sklaidos. Kiekvienas savame rate, kas kur kiek gali, tiek skleidžia ir aiškina idėjas, kurias nori, kad būtų įgyvendintos. kad ir neutraliteto idėja. Reali nereali, palikim tai šone, jei žmogus ja tiki, turi su ta idėja supažindint ir įtikint kritinę masę žmonių, reikalaujančių tokios idėjos realizavimo. Čia prašau neužsiciklinkit ant šito pvz., nes jis grubus, trumpas, neišsamus, tiesiog greitomis iliustruoti minčiai. Dar kas svarbu – pradėti patiems mums mąstyti į priekį ilgiau nei savo gyvenimas, matyti ir suprasti, kad tarkim tas pats išstojimas iš ES neįvyks per metus du ar tris, kad tam gali prireikti mažų mažiausiai dešimtmečio ilgo ir nuobodaus kasdieniško darbo. Ir ar kartais nenorim patys sau pabūti didvyriais, kad va, dėl, mūsų pakomentavimų internete štai po dienos kitos kažkas kitas subūrė partiją, kuri triuškinamai laimi seimo rinkimus ir nuveda Lietuvą į šviesų rytojų. Taip nebūna. O būna ilgas nuoseklus kantrus darbas, lašas po lašo, ir akmuo neatlaiko. Nuo vieno atsiprašant myžtelėjimo internete nieko nebus :). Taigi – pirmas ir kol kas pagrindinis darbas yra žmonių švietimas.

 12. DDDD says:

  O filmo ištrauka primena, oi kaip primena….  Sarmatai, Jūs tiksliai pataikėt į taikinį. Kaip ir visada.

 13. Mantas to EC says:

  As cia maza pastebejima del to TSRS ir Afganu nes kaip reikiant sujuokinai…o tai „siais laikais“ musu tautieciai( ir netik musu) nera jankiu siuntinejami po ivairius „karstus taskus“ prisidengiant nato „vienybe“ ir kitomis pasakomis??? Nu del cernobilio tai cia analogu neturintis argumentas butu idomu paziureti kaip elgtusi mus dienu sajuzas ivykus tokiai nelaimei 

 14. Simas Simaitis says:

  Mindaugui, dėl pwgarbow ar ne pagarbos vienam ar kitam žmogui. Mano galva negalima būti tokiems kategoriškiems vienų ar kitų žmonių atžvilgiu. Reikia leisti sau ir kitiems daryti klaidas, jas taisyti, ir jas pripažinti. Savo laiku ir aš buvau „valio“ patriotas, visus prie, sienos, viską padalinti, visi kvaili, tik aš vienas protingas. Tik gyvenimas viską surėdė kitaip, ačiū Dievui, Jis manęs nebaudė, atimdamas man protą. Tad būkime pakantesni vienas kitam ir ieškokime sąlyčio taškų.
  Pats Vaišvila ima vieną temą ir ją rutuliuoja ir gerai, kad tai jis daro, o mums belieka jį palaikyti ir neleisti, kad pas jį tai liktų partinės agitacijos rėmuose, o kad tai įgautų „kūnišką“ pavidalą.

 15. Ec says:

  Mantai, pasijuokei, gerai, dabar dar kartą perskaityk tą patį komentarą, tikrai nerasi, kad būtų parašyta, kad dabar viskas gerai. Šiuo atžvilgiu dabar nė kiek ne geriau. Tiesiog noriu apraminti kraštutinumų mėgėjus (nuo TSRS prie ES ar nuo ES prie TSRS) Lietuvai ir TSRS ir ES priespauda nėra ir nebuvo gera

 16. Joris says:

  Kuo daugiau žinosim, kuo daugiau suprasim, kuo bus daugiau tokių daugiau žinančių, geriau suprantančių, sunkiau apgaunamų, tuo greičiau reikalai tvarkysis į geresnę pusę. Vienas nuveiks vieną darbą, antras įneš savo dalelę pastangų, prisidės trečias… – galiausiai pasirodys, kad šumą keliančių ir valstybę parceliuojančių – tik saujelė garsiai rėkaujančių banditėlių, kuriems teks arba sprukti šalin arba būti nubaustiems. Čia tik laiko klausimas. Svarbiausia: domėtis, mąstyti, analizuoti, diskutuoti…

  Kai Lietuva atkūrė (?) nepriklausomybę, galvojau, kad štai pasiims ji tai, kas buvo socializme geriausio, pridės tai, kas gero yra kapitalizme ir pradėsim GYVENTI. O pasirodė, kad į valžią veržėsi tik ambicingi silpnapročiai, iš savo kelio šalindami visus, kurie bent truputį bandė dirbti visų labui (rietenos tuometiniame seime – geras to patvirtinimas). Plius dar kitų šalių interesai… Gavosi, kad valdžioje vis dar esa tie patys parazitai, tik pakeitę spalvą, kailį, vardus, šeimininkus (o šeimininkai, tai vis tie patys!, -kas gaudosi šitoje košėje)… Nėra ko stebėtis, kad valdžioje ar seime nėra žmonių, kuriuos kaip geriausius būtų iškėlę iš savo tarpo į kandidatus žmonių (ar miesto) bendruomenės. Visi rinkimai eina per partijas, kurios kontroliuojamos tų pačių parazitų. Dauguma vis dar dairosi į kitus – tai protingesnius, tai gabesnius, tai apie valdžią nutuokiančius, tik bėda, kad būtent tokiems – svetimiems ir ne iš mūsų tarpo – visai nusispjaut kaip gyvena tokie, kaip mes. Niekas negimė viską mokantis, visko reikia išmokti ir mokytis. Svarbiausia kad būtų sąžiningumas, DORA, tuopmet neliks vietos apgaulei. Kai žmonių galvose įvyks lūžis, o jis gali įvykti tik tuomet, kai tose galvose susikaups tam tikras kokybiškos informacijos tūris, jie patys pradės organizuotis, rinkti savo atstovus iš SAVO tarpo. Tuomet ir bus pokyčių pradžia. Bet prie visko reikia eiti žingsnelis po žingsnelio. Kas tikrai užtrunka ne vienus metus. Nors įvykiai rodo, kad dabar daug kas keičiasi neįtikėtinu greičiu, tik… mūsų galvos, supratimas, sąmoningumas nespėja įsirašyti į šį srautą. Vis dar miegam, sapnuojam… Gerai, kad bent po truputį ir bundam.

 17. Mindaugas says:

  Simui Simaičiui: Iš dalies aš su jumis sutinku. Neesu aš nei kategoriškas, nei „valio“ patriotas. Jokiu būdu nenorėjau įžeisti Vaišvilos, tačiau visada sakiau ir sakysiu kad žmogų (tuo labiau politiką),pažinti galima pagal jo darbus. Dabartiniai vaišvilos pasisakymai man panašūs į politinių taškų rinkimą. Tai, ką jis dabar daro, reikėjo daryti prieš 25 metus, tačiau Lietuvoje viskas atvirkščiai, deja….

 18. gojus says:

  Ec -> LOL tavo pasiūlymas. Bet pradėsiu nuo pradžios – kaip pačiam paprasta kritikuoti kitus nors ir pats nelabai ką turi pasiūlyt – „sakykit – suprask – konstruktyvius pasiūlymus, o aš dar vertinsiu juos ir dar galėsiu pasirūšiuot kurie čia protingi, o kurie niekam tikę“. Nesusireikšmink Ec.

  Tad paanalizuokim tavo siūlymą – balsuokit už nesisteminius kandidatus“ – LOL. Sistema primetė tokias taisykles, kurios palankios tik sistemai. Ir tu matai labai orus ir kovosi prie šistemą nelaužydamas jos taisyklių – būtent taip kaip iš tavęs reikalauja sistema. LOL. Sėkmės kovojant, bet nepažeisk taisyklių! Iš Mindaugo vienu metu klausei „ar pajėgsi“ Einam į tavo komentarą ir skaitom: „kandidatams, pradžiai, reikėtų jungtis, nekonkuruoti.“. Tai klausiu tavo klausimo – ar pajėgsi? Na ir pasirodo tuo paties išmonė ir baigiasi. Telieka pasirodyt, kad dar turi daug ką pasakyti nieko nesakančia fraze „galėčiau dar vardinti ir vardinti“. Tolygu mano baigiamąjaI frazei: „galėčiau dar kritikuoti ir kritikuoti“ – suprask yra dar labai daug apie ką turiu ir galiu…. O kaip iš tikrųjų manai.
  O aplinka tai jo – tai ne žygdarbis, o kasdienybė. Kas čia nuostabaus kad žmogus kiemą apsišluoja, šaligatvį, pamiškę? Jei jau tokie darbai pasirodo taip pabrėžtini, tai kelia abejonę ar tokių nuostatų individas išvis gali ką nors nuveikti bendram labui neieškodamas sau naudos….

 19. PP says:

  Vakar, kovo 30 d. buvo įsilaužta į Genocido ir rezistencijos centro interneto svetainę ir patalpinti duomenys apie D. Grybauskaitę kaip KGB agentę. Aišku, tuoj visa sistema sujudo, pradėjo vadinti duomenis klastote, o įsilaužimą – Rusijos tarnybų ataka. Kad įsilaužimas tai jų darbas, beveik 100 proc. garantija, bet kad medžiaga, kuri buvo patalpinta, klastotė?…

 20. Ec says:

  Gojau, nieko nekritikuoju ir nenoriu įžeisti, tavęs taip pat, nors ir nieko nesiūlai. Atsakysiu papunkčiui:

  1. Sistemos kitais būdais neįveiksi nei žaisdamas pagal jos taisykles, bent pradžioje. Paprastas palyginimas – jei nori sustabdyti traukinį ir bandysi tai padaryti stovėdamas tarp bėgių, jis tave sutrins, būdas jį sustabdyti – įšokti į jį, pasiekti mašinisto vietą ir paspausti stabdžius. 2. Pasiūlymas kandidatams, būsiu tarp jų, taip ir darysiu, kito būdo laimėti rinkimus nėra, susiskaldę (kaip dabar mes skaldomės) jie nesurinks kritinės masės. 3. Kritikuok ir kritikuok, kartu tobulėsim :), tik būtų gerai, kad švariai lietuviškai be lol’ų. 4. O dėl aplinkos sutvarkymo, matyt daugokai laiko praleidi ant asfalto ir prie monitoriaus, nuvažiuok kur į pamiškę ir pamatysi, kad daug kam aplinkos (tolimesnės nei savas kiemas) sutvarkymas yra žygdarbis ir neįvykdomas.
  Suprantu ir tave, jaunatviškas maksimalizmas (lol’ai išduoda), energijos daug, taškaisi ja į visas puses, daug pasieksi jei ją naudosi kryptingai. Sėkmės

 21. gojus says:

  1. Taisyklės neleidžia šokit į važiuojntį traukinį ir eiti į mašinisto vietą! 2 Ačiū. Per kitus rinkims tikimės didelių kandidatų susiūrimų grupelėmis…3 Stengiamės. bet tada ir :) nuimam – naudokim „apsimyžk iš juoko“. 4. Geriausias būdas išlikt sau gražiu, tai susikurt apie mane neigiamą paveikslą ir viomis bėdomis apkaltint mane – nes tu juk gražus. Taip elgiasi ypač konservas, o Kalės Grybaisaitės tokia metodika net agresyvi patapo.
  O visumoj nei tuinai kas aš, nei kiek aplinkos tvarkiau, nei kiek man metų. Telieka tenkintis su savimi ir atmušinėti visas kritikas papunkčiui – nes tu kritikos nevertas – tik kiti tavo kritiką privalo išklausyt.
  Tad laukiam toliau!

 22. Ec says:

  Gojau, matau, kad visai nesupratai ką parašiau, aš taip pat nesuprantu tavo paskutinio komentaro :)

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top