EK pristato pirmąją LGBTIQ asmenų lygybės ES strategiją, įtraukiant neapykantos nusikaltimus prieš LGBT

2021, 6 kovo, 12:49 | kategorija Genocidas | atsiliepimų (6) | peržiūrų 385 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Homoparadas

REUTERS nuotr.

2020-11-20 Europos Komisija pristatė pirmąją lesbiečių, gėjų, biseksualių, translyčių, interseksualių ir queer (LGBTIQ) asmenų lygybės ES strategiją, apie kurią Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen paskelbė savo 2020 m. pranešime apie Sąjungos padėtį.

Strategijoje siūloma išplėsti ES nusikaltimų sąrašą į jį įtraukiant neapykantos nusikaltimus, įskaitant homofobiją kurstančius pareiškimus ir neapykantos nusikaltimus, ir, be kita ko, pateikti pasiūlymą dėl teisės akto dėl vaiko kilmės tarpusavio pripažinimo tarpvalstybiniais atvejais. Strategija taip pat užtikrinama, kad į LGBTIQ asmenims susirūpinimą keliančius klausimus būtų tinkamai atsižvelgiama formuojant ES politiką, kad LGBTIQ asmenys būtų saugūs ir turėtų lygias galimybes klestėti ir visapusiškai dalyvauti visuomenės gyvenime.

Už lygybę atsakinga Europos Komisijos narė Helena Dalli: „Šiandien Europos Sąjunga įrodo esanti sektinu pavyzdžiu kovos už įvairovę ir įtrauktį srityje. Lygybė ir nediskriminavimas yra pagrindinės vertybės ir pagrindinės teisės Europos Sąjungoje. Tai reiškia, kad visi Europos Sąjungoje turėtų jaustis saugūs ir laisvi, nebijodami diskriminacijos ar smurto dėl seksualinės orientacijos, lytinės tapatybės, lyties raiškos ar lyties požymių. Dar daug turime nuveikti siekdami visapusiškos LGBTIQ asmenų įtraukties ir pripažinimo. Tikiu, kad kartu su valstybėmis narėmis pasieksime, kad Europa taptų geresne ir saugesne vieta visiems. Šiuo atžvilgiu nacionalinės LGBTIQ asmenų lygybės strategijos neturinčios valstybės narės raginamos priimti tokią strategiją, kurioje būtų atsižvelgiama į konkrečius LGBTIQ asmenų lygybės poreikius savo šalyje.“

Strategijoje nustatyti tiksliniai veiksmai, suskirstyti pagal keturis pagrindinius ramsčius:

 • Kova su diskriminacija. Teisinė apsauga nuo diskriminacijos yra itin svarbi siekiant skatinti LGBTIQ asmenų lygybę. Europos Komisija atliks padėties įvertinimą, visų pirma užimtumo srityje. Iki 2022 m. bus paskelbta Užimtumo lygybės direktyvos taikymo ataskaita. Atsižvelgdama į šią ataskaitą, Europos Komisija pateiks pasiūlymą dėl teisės aktų, visų pirma dėl lygybės įstaigų vaidmens stiprinimo. Europos Komisija taip pat pasiūlys reglamentavimo sistemą, kuria bus konkrečiai sprendžiamas dirbtinio intelekto sistemoms būdingo šališkumo ir diskriminacijos rizikos klausimas.
 • Saugumo užtikrinimas. LGBTIQ asmenys neproporcingai kenčia nuo neapykantos nusikaltimų, neapykantą kurstančių kalbų ir smurto; didelė problema tebėra tai, kad nepranešama apie visus neapykantos nusikaltimus. Siekdama suderinti apsaugą nuo neapykantos nusikaltimų ir neapykantos kurstymo, nukreiptų prieš LGBTIQ asmenis, 2021 m. Europos Komisija pateiks iniciatyvą išplėsti vadinamųjų ES nusikalstamų veikų sąrašą, į jį įtraukiant neapykantos nusikaltimus ir neapykantos kurstymą, be kita ko, nukreiptus prieš LGBTIQ asmenis. Be to, Europos Komisija suteiks galimybių finansuoti iniciatyvas, kuriomis siekiama kovoti su prieš LGBTIQ asmenis nukreiptais neapykantos nusikaltimais, neapykantos kurstymu ir smurtu.
 • Vaivorykštės šeimų teisių apsauga. Dėl skirtingų įstatymų įvairiose valstybėse narėse vaivorykštės šeimoms kertant ES vidaus sienas šeimos ryšiai gali ne visada būti pripažįstami. Europos Komisija pateiks teisėkūros iniciatyvą dėl vaiko kilmės tarpusavio pripažinimo ir išnagrinės galimas priemones tos pačios lyties asmenų partnerystės tarpusavio pripažinimui valstybėse narėse remti.
 • LGBTIQ lygybė visame pasaulyje. Įvairiose pasaulio šalyse LGBTIQ asmenys susiduria su šiurkščiais jų teisių pažeidimais ir piktnaudžiavimu. Europos Komisija rems LGBTIQ asmenų lygybės veiksmus pagal Kaimynystės, vystomojo ir tarptautinio bendradarbiavimo priemonęPasirengimo narystei pagalbos priemonę ir Prieglobsčio ir migracijos fondą•••.

Lygybė ir nediskriminavimas yra ES pagrindinės vertybės ir pagrindinės teisės, įtvirtintos jos Sutartyse ir ES pagrindinių teisių chartijoje. Pastaraisiais dešimtmečiais teisėkūros pokyčiai, teismų praktika ir politikos iniciatyvos padėjo pagerinti daugelio žmonių gyvenimą ir kurti lygiateisiškesnes ir atviresnes visuomenes, įskaitant LGBTIQ asmenų atžvilgiu. Netgi tais atvejais, kai visuomenė palankiau vertina ir labiau palaiko lygias teises, tai ne visada reiškia, kad LGBTIQ asmenų gyvenimas akivaizdžiai gerėja. Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūros duomenimis, 2019 m. 43 proc. LGBT asmenų pareiškė, kad jaučiasi diskriminuojami, palyginti su 37 proc. 2012 m.

Už daugelį politikos sričių, susijusių su LGBTIQ lygybės didinimu, visų pirma yra atsakingos valstybės narės. Tačiau ES tenka svarbus vaidmuo tokiose srityse kaip politikos gairių teikimas, valstybių narių veiksmų koordinavimas, įgyvendinimo ir pažangos stebėsena, paramos iš ES fondų teikimas ir valstybių narių keitimosi gerąja patirtimi skatinimas.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 6

 1. stačiai vienas prie vieno says:

  Sovietų sąjungoje buvo Baudžiamojo kodekso straipsnis už „antitarybinę propagandą ir agitaciją“. Buvo tada ir dar vienas straipsnis – „už tarybinės tikrovės juodinimą“. Ir po tais dviem straipsniais galėjo KGB „pakišti“ bet ką – kaip sakė Stalinas ar Berija, „…duokite žmogų, o straipsnį mes surasim“. Šiandieniniame liberalmarksistų de facto okupuotame Vakarų pasaulyje yra puiki analogija nuteisti žmogų – tai apkaltini jį „neapykantos kalba“ ir taškas. O apkaltinti gali už bet ką – lygiai taip pat, kaip ir Sovietų laikais kad būdavo apkaltinami ir į lagerius sugrūdami kitaminčiai.

  Atrodo, reikia rimtai pradėti domėtis, kokios iš tikrųjų gyvenimo sąlygos Šiaurės Korėjoje, nes jei taip bus ir toliau, pačiu artimiausiu laiku reikės ieškotis saugesnės gyvenimo vietos. Visa ES tiesiog akyse virsta silpnapročių ir iškrypėlių valdoma viena didele griežto režimo koncentracijos stovykla, su spalvotais žviegiančiais prižiūrėtojais ir pavlikais morozovais paverstais kaimynais.

 2. Vytas says:

  „43 procentai LGBT narių JAUČIASI diskriminuojami“. – ES pagrindinių teisių agentūros EN*** duomenys. Bet „jaučiasi“ nėra TEISINIS terminas. Jaustis galima bet kuo – ir skriaudžiamu, ir nevykėliu, ir Napoleonu. Reikia vertinti realią TEISINĘ padėtį, o ne jausminę. O kaip turi jaustis tie,kuriems LGBT-stai bruką savo sampratą apie gyvenimą? Nuo to aš jaučiuosi ne tik nesaugus, bet jaučių realų pavijų, kad lietuvių vaikai jau nuo vaikystės bus mokomi to, ko gamta nesukūrė, kaip tai, N skaičių lyčių, mastrubacijos, šeimos, kaip visuomenės pagrindo, neigimo ir t.t. Gamta sukurta taip, kad jos visos biologinės rūšys sukurtos taip, kad išlikti gamtoje gali ti tos rūšys, kurios pakankamai gausiai dauginasi. Tai liečia ir žmones. EK siūlo visą tai paneigti. Maža to, priėmus siūlomus įstatymus, didžioji dauguma visuomenės bus atvirai diskriminuojama visuomenės narių lygybės srityje, nes įstatymai bus grindžiami ne teisinėmis normomis, o tam tikros visuomenės dalies (3- procentai) savijauta. O tai grynai sąlyginas ir leidžiantis spekuliuoti terminas. Apie „neapykantos kalbą“ . Tai irgi iš „jausmų“ srities, nes galima vaidinti įsįžeidųsį vien dėl paminėjimo bet kuriame nepatikusiame LGBT nariui kontekste. Turimekonkretų pavyzdį, šiuometinį, kai žydų bendruomenė, vienos iš jos lyderių Kuhkliansky asmeny bei užjūrio žydų bendruomenė „įsižeidė“ ant profesoriaus Rakučio vien už tai, kad jis pasakė, kad visuomenė turi teisę žinoti holokausto istoriją. Tai rodo ir dabartiniai kunigų užsipuolimas iš LGBT narių pusės, o policija ir prokuratūra tai praleidžia „pro ausis“. Jau dabar, dargi nesant „Neapykantos kalbos“ įstatymo teisėsauga imasi represinių priemonių prieš tuos,kurie atvirai pasako, jog LGBT bendruomenės gyvenimo normos jam yra nepriimtinos. Tad kyla klausimas: tai kokio mentaliteto yra EK pirmininkė bei visa EK, jei teikiami ir svarstomi tokie diskriminaciniai įstatymai?

 3. vyt says:

  EU pagrindinė problema.kaip jaučiasi LGBT,jie jaučiasi blogaoi,nes negauna už nieko neveikimą pinigų.Bet visi mes jaučiamės blogai,Uršula,ką daryti?

 4. Op says:

  Jei laimės transai, tai sovietmetį prisminsim, kaip…

 5. suvalkietis says:

  tep, sovietmetį prisiminsim kap ROJŲ.

 6. saul says:

  <suvalkiečiui. Elgiatės ne pagal programą…. sputniknews.lt/world/20210308/14618078/Kodel-komunistai-sunaikino-TSRS.html

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top