Energetikos strategija darnoje su gamta

2010, 28 kovo, 21:51 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (19) | peržiūrų 1 029 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Energetikos strategija darnoje su gamta

Lietuva jau virš dvidešimties metų save vadina nepriklausoma valstybe. Pilna buvo kalbų, kad turime būti nepriklausomais ir energetiškai, energetinis saugumas, strateginis investuotojas… Ką turime šiandien? Viljamso afera išgaravo, Jukos su Chodorkovskiu taip pat, turime lenkų erelius, tačiau kalbos ir liko kalbomis, turime naftos perdirbimo įmonę, tačiau už benziną mokame brangiausiai.

Elektros ūkis – ką turime? Kur ir nuo ko esame nepriklausomi, kas per 20 metų pasikeitė? Kaip buvo SSSR aukštos įtampos tinklai, taip ir liko, kas padaryta? Kalbos, tik kalbos. Tai elektros jungtys su Švedija, tai aukštos įtampos linijos su Lenkija. Kaip pajungsime, juk ten netgi dažnis skiriasi? Kodėl niekas nepaaiškina, kad SSSR tinklas nuo Vladivostoko iki Kaliningrado padalintas į daug laiko juostų, kur pasiskirsto piko režimai, kodėl nutylima, kad į Klaipėdą tinklai eina per Kaliningrado sritį, kodėl nesakoma, kad atsijungti nėra paprasta, nes susidarys piko režimai,  jėgainės nedirbs optimaliai, naktinės energijos tiesiog nebus kur dėti, generatoriai ir juos sukančios turbinos nesidroseliuoja, kaip seimūno Mercedes’as, o Kruonio hidroakumuliacinėje Z.Vaišvilos dėka šiandien sumontuoti ne visi generatoriai. Visi energetikai-specialistai vienbalsiai sutinka – tai buvus didžiausia klaida Lietuvos istorijoje, kad nebuvo pastatyti generatoriai Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje.

Kodėl žmonėms nepasakoma, kokios pasekmės būtų, jei mus Rusija visgi atjungtų nuo savo sistemos. Būtų arba laužomos turbinos, arba, susidarius piko režimams būtų išjunginėjami vartotojai, t.y. elektrą gautume ne visą parą, jeigu, žinoma dar turėtume savo mazuto ir iš viso būtų ką atjunginėti. Šiandien tai išgyvena Tadžikistanas, Kirgizija. Per palydovinę tv. K+ kiekvieną dieną transliuojami pranešimai apie atjungiamus vartotojus.

Šilumos ūkis. Čia visiški X-failai, jokio aiškumo. Kas žino, kiek ten ko sudeginama per tą kaminą Gariūnuose, ar prie Kauno automobilių turgaus. Visiška kainų savivalė, dumiant akis per kažin kokią kainų komisiją. Kokia strategija? Viena kas padaryta – tai šilumos punktų rekonstrukcija ir modernizavimas, kur stovi skaitliukai, matuojantys įeinančio ir išeinančio termofikato temperatūrą, o elektronika (protas) apskaičiuoja šilumos kw/ kiekį. Žmonės net tokiomis sąlygomis pradėjo taupyti, tada prigalvota gyvatuko, abonentinių ir visokių kitokių, protu nesuvokiamų, plėšimo formų. Įmonės kaip mat nuo šilumos tinklų masiškai atsijungė, gyventojams susizgribta to neleisti, nors pavienių atvejų būta. Neleidžiama atsijungti netgi visam namui, kovojama iki absurdų (Lazdynų bažnyčia Vilniuje, Druskininkuose iki absurdo priėjusios kovos, norint atjungti daugiabutį nuo šilumos tinklų, kai nepadėjo net seimo nario K. Glavecko tarpininkavimas).

Iš viso ko matosi, kad Lietuva neturi jokios strategijos, viskas vyksta chaotiškai, su vieninteliu tikslu – kuo labiau prisiplėšti, monopolijos su valdžia čia veikia išvien, tikslas vienas – per esamą kadenciją kuo daugiau priplėšti, o po to – kas bus tas – nors ir tvanas.

Matydami visa tai, toliau tylėti negalime, kitaip tampame jų bendrininkais, savižudžiais. Nei valdžia, nei žinomos partijos nebeturi ką pasakyti, Prezidentė tik pradžioje užsiminė, kad atominės nereikia, vystykite alternatyvią energetiką, o realiai kas daroma, kur ta mašina, vadinama Lietuva, važiuoja? Tai mašina, važiuojanti nežinia kur, vairuojama vairuotojų, nebaigusių vairuotojų kursų. Visi žinome, kaip pasibaigia pasivažinėjimai, neturint vairuotojo pažymėjimo – į artimiausią stulpą, arba griovį, arba baigiasi kuras ir visai nevažiuojame. Automobilio vairuoti, neturint vairuotojo pažymėjimo, draudžia įstatymas, reikia žinoti kelių eismo taisykles, išlaikyti vairavimo egzaminus vairuotojo pažymėjimui gauti ir tik tada galima vairuoti. Kaip vairuojama Lietuva, mes matome, kas vairuoja, irgi – gydytoja armijai, statybininkas gamtosaugai, teisininkas švietimui ir t.t.

Ką galima padaryti ir kaip ?

Pirmiausiai, energetinė nepriklausomybė turi būti paskelbta prioritetine ir strategine Lietuvos kryptimi. Prezidentė privalo susodinti visus prie stalo ir visiems paskelbti, kad Lietuvos energetinė nepriklausomybė yra Nacionalinės-valstybinės svarbos reikalas, prioritetinė kryptis. Nuo šiol visi turite dirbti šia linkme ir yra formuojama strategija: kas PRIEŠ šiuos tikslus – būsite prilyginti valstybės priešams ir pagal galiojančius įstatymus….

Šiam tikslui pasiekti mobilizuojame visą Lietuvoje išlikusį mokslinį potencialą, kadangi iškastinio kuro beveik neturime, privalėsime vystyti alternatyvius, atsinaujinančius energijos šaltinius ir siekti gyventi darnoje su gamta, bei taip, kad Lietuva išliktų ateities kartoms, kaip mums ji atiteko iš protėvių . Turėsime kurti naujus gamybos pajėgumus tam, kad prigaminti reikiamų, pigių įrengimų, reikalingų diegti naujausioms technologijoms. Kadangi verslas, siekdamas pelno bet kokiomis priemonėmis, nepajėgus to padaryti, visas akcijas valdys valstybė prie 0 mokestinio tarifo.

Lietuva valstybiniu lygiu sprendžia automobilių problemą. Ne naujų automobilių pirkimo skatinimas, bet perėjimas prie elektromobilių, tam sukuriant strategiją ir vystant keliomis kryptimis.

Senų esamų automobilių perdarymas į elektromobilius:

http://kauno.diena.lt/dienrastis/lietuva/metu-zmogus-kuria-del-gamtos-192731 http://kauno.diena.lt/dienrastis/nuomones/ekologijos-ir-inovaciju-paakintas-isradejas-188802

http://vz.lt/2/straipsnis/2008/09/21/Serijiniams_automobiliams_-_lietuviska_elektros_pavara?readcomment=1

Naujų gamybų sukūrimas, pereinant palaipsniui prie elektromobilių gamybos. Tai leis ryškiai sumažinti miestų užterštumą, sumažinti naftos produktų poreikį.

Šalies lygiu sprendžiame vandenilio energetikos plėtrą ir vystymąsi, tam mobilizuojant visus mokslinius resursus:

http://www.uzsidirbkpats.lt/article/articleview/2334/1/209/

http://www.ve.lt/?data=2009-02-24&rub=1065924814&id=1235463568

http://www.mokslai.lt/referatai/kursinis/21287.html

http://www.youtube.com/watch?v=3b2WTAu2luE

Kur dingo ši idėja kas trukdo ją įgyvendinti Lietuvoje:

http://www.ipix.lt/images/41152968.jpg ?

Jei tiesa, ką sako A. Lankauskas, nesuprantu, kaip reikia nekęsti savo šalies, kad numarinti tokią idėja? O kur dingo ši idėja:

http://www.sildymas.lt/index.php?id=394 ?

Paprasti piliečiai siūlo Lietuvai sprendimus, kaip išeiti iš aklavietės.

Kas patikrino šių žmonių išradimus? Jei mokslas nepajėgus, tai kas pajėgus tai padaryti? Juk tie senoliai netgi neprašo milijonų, manau, Tėvynės labui ir dykai atiduotų?

Valdas Stokna

p.s. idėjas galite naudoti visi Panacejauniversity dvasia

Straipsnio tesinį paspaudus „Atsisiųsti“, pamatysite PDF formatu, kurį jei norėsite išsaugosite savo PC:

  Energetikos strategija darnoje su gamta (292,2 KiB, 6 058 atsisiuntė)


Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 19

 1. Kšištof says:

  Geras straipsnis. Aš dar norėčiau pridėti dar elektromagnetinius variklius. Manau juos irgi galima pritaikyti kaip nuosavą elektrostanciją. http://www.fdp.nu/perendev/

  • arvydas says:

   Pridėsime vėlesniuose straipsniuose, kol kas tos informacijos daugokai, reikia atrūšiuoti kažkaip, nebetelpa į vieną temą :)

 2. rugis says:

  Puikus straipsnis. Pritariu sveikam protui. Kokia reikalinga visuomeninė jėga, kad balsas būtų išgirstas valdžioje? Kaip priversti valdžią tarnauti žmonėms. Iš kur tas jų abejingumas?
  Nepadėti naujovėms , kurios padėtų žmogui ir žemei , yra tiesiog nusikaltimas.
  Būtina išnaudot visas galimybes alternatyvios ekologiškos energijos , naujos idėjos -tai mūsų išsigelbėjimas.

 3. tomas says:

  Straipsnis patiko .Tik va klausimelis autorius VALDAS STOKNA kas jis profesorius , zurnalistas , daktaras ……… pasiguglinus apie autoriu atsiveria dar daugiau klausimu. Tai tiek . Pagarbiai Tomas.

  • artas says:

   tomai,
   straipsnis ne apie autorių:)
   Jei domina autorius rašykite jam asmeniškai :)

 4. tomas says:

  Artai . Cia ir yra klausimas , kas jis VALDAS STOKNA ? „Jei domina autorius rašykite jam asmeniškai “ ………i kur ? Pries Toki stripsni rasant tikriausiai ne viena paskaita perskaityta daugelyje universitetu, jau nekalbant apie magistro, daktaro, profesoriaus laipsnius. Pagal GOOGLE kol kas nuorodu nekelsiu kuriose vardas ir pavarde atitinka …….. beja ten irgi nera adresu. Pats pasitikrink.

 5. Sarmatas says:

  Pasirodo, sveikas mąstymas žmones subalamutina. Tomai, nieko čia „profesoriško“. Visi normalūs žmonės senai tuo naudojasi, tik pas mus tai „fantastikos“ sritis.

 6. artas says:

  tomai,
  Na, tu gi kuo domiesi iš esmės, autoriumi, ar jo tapatybe?
  Jei tapatybė ta pati, apie kurią tiek prirašyta google, gal tada kyla papildomų klausimų?:)
  Ar manai, kad tik profesoriai gali kažką išmanyti?:) Jei taip, tada tu klysti, išmano tie, kas tuo domisi, o ne tie, kam už tai mokamas atlyginimas. Kitaip sakant profesorius tau tobulins išrastus dalykus nenukrypdamas nuo apmokėtos temos ribų. O ribas nustato tie, kas moka jam atlyginimą.
  Reiškia progresas leidžiantis sumažinti išlaidas eiliniams žmonėms, finansinėms grupuotėms nereikalingas. O tai tie, kurie moka profesoriui atlyginimą – juk jie praras pelną.
  Pagauni kampą? – Profesorius darys viską, net pasiremdamas savo autoritetu, kad tokie dalykai neišlįstų į viešumą, paneigdamas naujus duomenis, kaip neprofesionalius ir apskritai sugalvotus, bei pateiktus diletanto-profano.
  Reiškia viską, ką mes sugebėsime sugalvoti dabar – turėsime per jėgą stumti, nes niekas to nei vyriausybėje, nei kur kitur klausyti nenori.
  Jiems už tai NEUŽMOKĖTA. Beje niekas iš oficialių žiniasklaidos priemonių to ir neskelbia, jiems tai temai irgi uždėtas Tabu.

 7. divide & conqueror says:

  straipsnis be ateities, siaip, pavirsutiniskas, jokio supratimo autorius neturi apie koncepcija…

 8. divide & conqueror says:

  turiu

 9. divide & conquer says:

  mieli tautieciai, as labai atsiprasau uz savo isakyta arogantiska tona ankstesniuose atsiliepimuose. tokio pobudzio reakcijos tikisi musu mirtini priesai – globalistai. tiesa sakant, jiems visiskai nerupi ar apie juos kalbama is teigiamos puses ar is neigiamos. ju tikslas kuo daugiau pritraukti zmoniu i diskusijas apie ju veiksmus, kad kuo daugiau energetikos gautu ju egregorai. tokiu budu jie uzkrauna savo matrica kiekviename regione ir sekmingai valdo is energetines puses. mes gi, paskaicius atsiliepimus, patys to nesuvokdami, vienas ant kito „varome“(as tame tarpe irgi, jau atsiprasiau…) ir sukeliame energetinius pliupsnius i ju, globalistu, egregorus ir ju naudai(ne musu, paradoksas – globalistai gauna didesne nauda kuo daugiau apie juos kalbama…). galiu ir klysti. butu idomu padiskutuoti butent is energetines puses apie kova pries tuos OZIUS. musu pasisakymai, kad reikia nuversti valdzia, panaikinti seima, del prezidentes neveiksnumo, premjero nesamoniu ir kitu valdzios personu parsidaveliskumo ir kitu, atrodytu, nesamoningu ivykiu yra bereiksmiai. tokiom kalbom mes jokiais budais nieko nepasieksim, anaiptol, kaip paminejau – padedam globalistams prisotinti savo energija ju egregorines matricas, o prisotinus ta matrica, pakanka vieno nedidelio ivykio, kibirksties ir pasileidzia globalistu numatyta programa. mums reikia suprasti esmine globalistu paslapti – ENERGIJA, EGREGORAI
  malonu butu pamatyti atsiliepimu butent siais klausimais :) ir nesipykim tarp saves, tai sugryzta energetiniame pavidale ir gerokai riebiau paciam sukeltu pykciu autoriui…

  • vytautas says:

   Pimoje eileje zmones turi suprasti del ko jie gyvena,Jeigu -nesupranta ,tampa parazitu,ir kenke ne tik kitiems ,jei ne daugiau pats sau,tokios propagandos niekam nieko gero neduoda,reike buti artimesniems myleti artima ir nelinketi kaimynui,kad nustiptu jo karve,problema is dalies yra paciuose mumyse,yra daug nusleptu perkraipytu istoriju,Davincio paslaptis,ydomu ar zino kas nors,
   ,ir daug kitu,bet tai niekieno kalte,tai pacio zmogaus pasirinkimas,ar buti vergu ,ar pasijungti y programa,ar buti kalinamu uz politiniu nesusipratimus, turime pavyzdy graikija,buvo jugoslavija,kas liko is rusijos,?suardyta struktura,visi zinom cigonu rases atstovus, mes juos smerkem,uz tai kad jie gyvena laisvai,ir yra engemi kaip pilieciai,uz tai kad nepriima valstybes ystatymu,nemoka mokesciu,uztai neturi jokiu privilegiju,bet zinom kad uz pinigus galima viskas,proto ribose,pamastykim apie save,kodel mes taip gyvenam,ar norim mes taip gyventi,Visi mes vienodi,LInkiu jums daugiau puoseleti sveika gyvenimo buda ir retkarciais pasidometi del ko gi mes gyvename sitame pasaulije,mums niekas nepades,jei ne mes patys sau ir artimiems,sekmes sitame beprotiskame pasaulije,atsiprasau uz padarytas klaidas,nebuvau labai pavizdingas mokinys,:)

 10. divide & conquer says:

  turiu toki pasiulyma:
  1. energetiniame lygmenyje ignoruoti jevreiscina, ta prasme nerodyti jokiu emociju ju atzvilgiu – nei teigiamu, nei neigiamu… tiesiog nekreipti demesio i juos, neeikvoti energijos ju atzvilgiu, atjungti jevrejus is savo mastymo is savo sistemos, istrinti is savo registru. tai bus pats didziausias pasipriesinimas globalistu atzvilgiu, tai bus suduotas pats baisiausias nuostuolis jiems.
  2. kiek imanoma atsiriboti nuo kontaktu su jevrejais.
  3. kuo maziau naudotis banku paslaugomis, baznyciomis.
  4. nepirkti jokiu laikrasciu bei zurnalu.
  5. pagal galimybes bendraujant su draugais paliesti globalines problemas ir neapsiriboti savo „smelio deze“.
  6. suvokti, kad apolitiskumas yra TOTALINIS DEBILIZMAS.

  Gal kas turi kokiu dar pasiulymu, butu saunu :)

  • zoot says:

   Ilgai stebėjau, kiek žmonių tiek nuomonių. Žydai irgi yra globalizacijos aukos ,nelaiminga tauta. KOB as juos gali išgelbėti iš globalistų įtakos ,jie tiktai įrankiai.

 11. divide & conquer says:

  Dar kaip pavyzdys toks palyginimas, kad geriau suprasti energetinius dalykus: kiekviena biologine grandis nezino ir negali suprasti aukstesnes biologines grandies. augalai nesupranta vabzdziu, vabzdziai nesupranta gyvunu ir payksciu, gyvunai nesupranta zmoniu. Dabar prikin. Auksciau musu, zmoniu, yra angelai, ju misijos ir ju veiklos mes, zmones nezinome ir nesuprantame. Taip, kaip musu sunys, zino ar nezino, kad kazkas auksciau uz juos randasi, kad tai mes, zmones. Kai tik suo pridaro ka negerai, gauna i kupra, kai elgiasi, kaip mums reikia, kaip juos isauklejom, gauna kazka skanaus, palepinam ir jiems gerai buna. Taigi, prikin, virs musu, zmoniu yra angelai. As, manau, kad jie atlieka kazka panasaus su zmonem, tik, aisku, jau energetiniame – dvasiniame lygmenyje. Angelai gyvena keturmateje erdveje, mums to neimanoma suvokti. Keturmate erdve tai, kaip isivaizduok stikline pildosi vandeniu, tas vanduo mato ir zino stikline is vidaus ir kai vanduo persipildo ir liejasi per krastus, tuo paciu metu vanduo mato ir zino stikline ir is isores. Ta prasme, tarkim tu galetum zmogu matyti ir pazinti kaip is isores, taip ir is vidaus :) geras ania. Tai va, tie angelai mumis, zmones kontroliuoja, rupinasi, supranta ir pan. ar dar kazka daro, bet jie gi supranta kada zmogus suda mala ir savo vuduje pradeda issipisineti ar darosi pasikeles ar dar kokiu blogybiu energetiniame lygmenyje prisidirba. Tada angelas isikisa ir pastato zmogu i vieta, jeigu vis nedasunta zmogui, ipisa vel kokia bauda, dar nesupranta, tada jau prasideda visokios ligos, alkoholizmas, bomzavimas ir paliekamas zmogus antriems metams… kitam gyvenime gal pasitaisys… kai tu savo viduje tvarkaisi pagal dieviska tau skirta misija, angelai tave puoseleja, glosto, padeda ir palaiko. Taigi, kad pasiekti gyvenime daug ko ir nugyventi teisingai, reikia, visu pirma, suvokti savo dieviskaja misija, suvokti zenklus, kuriuos tau angelai parodo, perspeja.

  • vytautas says:

   po kristaus nukrizevimo visi zydai buvo paleisti y dykumas,ir vaiksciojo tenais berods 42 metus kad ismirtu visi, zinantis tikraja istorije,tai viskas yra parasyta tik reike dometis,rusu istorikai kaip saviginos ginkla(imformacini)isleido daug dokumentiniu filmuku,kad ir berasciai suprastu,

 12. VYTAUTAS says:

  Suprantu ir pritariu,VALDUI STOKNAI,pazystu jy nuo technikumo,buvome kartu sukure neblogu aparatu,pvz.is atlieku gauti ekologiskai svaru kura vadinama spiritu:).Kiek zinome tai netik naudojama dektines gamybai,:)
  Kartais nereike buti licenzijuotu profesoriu,kuriu pilna,ir kurie ira uzgniusdyti valdzios ir dirba tik tai ka jiems sako,o pasipriesinti,.jie negali,nes bijo pamesti kedes ir titulus,
  tarp kitko hidrogeno gamyba niekam nepaslaptis,tai revoliucinis kuras,tik jau labai monopolizuotas,
  rusu mokslininkai jau seniai turi tu paciu problemu idiegti tai y tikrove,

  Tai tik musu paciu pasirinkimas :tyleti buti avimis ar tais arkliais su uzdenktom akim,valdomais vadelemis(marionetes)

  Sekmes
  p.s.mes visi sukurti esame tos energijos nesiotojai,tik vieni svaraus vandens ,-kiti uztersto,

 13. Monas says:

  Padėtis aiški. Ir aišku, ką reik daryti. Tai, ką darom?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top