GMO genocidas: Tūkstančiai Indijos ūkininkų nusižudė po GMO sėklų naudojimo

2011, 16 kovo, 6:28 | kategorija Genocidas | atsiliepimų (5) | peržiūrų 1 739 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Šankaras Mandaukaras (Shankara Mandaukar) buvo gerbiamas ūkininkas, mylintis vyras ir tėvas. Prasidėjus sparčiam ekonomikos augimui, Šankaras tikėjosi, kad jo dukra ir sūnus turės geresnį gyvenimą. Tačiau greitai suprato, kad jie tapo vergais už kelis paisus per dieną. Jį apėmė neviltis, kad nesugebėjo sugrąžinti skolos iš dviejų metų uždarbio. Praradę žemę ir namus, jie tapo žemiausiais iš žemiausių visuomenės nariais. Praėjus mažiau nei 24 valandoms, supratęs, kad viską prarado, jis nusinuodijo.

paveikslėlis

Šankaro pasėliai nukentėjo du kartus. Badas ir maras yra Indijos istorijos dalis.
Tačiau šio gerbiamo ūkininko mirties priežastis yra genetiškai modifikuotos kultūros.

Anksčiau Šankarui, kaip ir milijonams kitų Indijos ūkininkų, buvo žadėtas negirdėtai didelis derlius ir pajamos, jei jis pereitų iš ūkininkavimo tradicinėmis sėklomis į GMO sėklų naudojimą.

Patikėjęs pažadais apie būsimus turtus, jis pasiskolino pinigų GMO sėkloms nusipirkti. Šankaras buvo vienas iš maždaug 125.000 ūkininkų, kurie nusprendė pasinaudoti šia galimybe po to, kai Indija buvo pasirinkta pabandymui, kaip naudojanti genetiškai modifikuotus pasėlius. Bet kai derlius nepasiteisino, Šankaras liko paskendęs skolose ir be jokių pajamų.

Iškilus į viešumą informacijai apie masines ūkininkų savižudybes, kurių priežastis buvo GMO pasėlių naudojimas, galingieji GMO lobistai ir įžymūs politikai pareiškė, kad genetiškai modifikuoti pasėliai pakeitė Indijos žemės ūkį ir suteikė didesnį derlių nei kada nors anksčiau. Jie primygtinai reikalauja, kad visas pasaulis rinktųsi tokią „ateitį“ ir sektų jų pavyzdžiu.

Remiantis oficialiais duomenimis iš Indijos žemės ūkio ministerijos, iš tiesų pasitvirtina, kad kas mėnesį nusižudo daugiau nei 1000 ūkininkų.
Paprasti kaimo žmonės miršta lėta sunkia mirtimi. Dauguma nusinuodija – jiems buvo žadėta, kad nereikės brangių medžiagų, kai buvo verčiami auginti brangius GMO pasėlius.
Jie masiškai prasiskolinę vietiniams pinigų skolintojams ir turi per dideles skolas, kad galėtų nusipirkti genetiškai modifikuotų sėklų. GMO šalininkai tvirtina, kad dėl kaimo skurdo kaltas alkoholizmas, sausra, ir „agrarinės nesėkmės“. Atseit tai ir yra tikroji mirčių pjūties priežastis.

Viename mažame kaimelyje 18 ūkininkų nusižudė po to, kai įsivėlė į GMO skolas. Kartais moteris perima ūkį iš mirusio vyro tik tam, kad taip pat nusižudytų. Mirus vyrui, skolos nemiršta: – tol kol našlė gali mokėti skolą, ji negalės leisti savo vaikų mokytis.

38 metų Lata Rameš (Latta Ramesh) nusinuodijo po nesėkmingo derliaus, praėjus dvejiems metams po jos vyro dingimo, kai GMO skolos tapo nepakeliamos. Ji paliko savo dešimties metų sūnų, Rašaną (Rashan) giminių priežiūrai.

Šeimos pasakoja, kaip kaimas po kaimo jie sulindo į skolas įtikinti pirkti GMO, vietoje tradicinių medvilnės sėklų. Kainų skirtumas yra stulbinantis: £10 už 100 gramų GMO sėklų, palyginti su mažiau nei £10 už 1000 kartų daugiau tradicinių sėklų.

Bet GMO pardavėjai ir vyriausybės pareigūnai žadėjo ūkininkams, kad tai „stebuklingos sėklos“ – geresnis derlius ir augalai atsparūs parazitams bei vabzdžiams.

Iš tiesų, siekiant paskatinti GMO sėklų įsisavinimą, daugelis vyriausybės sėklų bankų uždraudė tradicines sėklas.

Valdžios institucijos suinteresuotos skatinti šias naujas biotechnologijas. Nusivylusi dėl nesėkmingo bandymo sumažinti skurdą per visus nepriklausomybės metus, Indijos vyriausybė sutiko įsileisti naujus bio-technologijų gigantus, tokius kaip JAV rinkos lyderį „Monsanto“.

Už leidimą Vakarų kompanijoms patekti į antrą labiausiai apgyvendintą šalį pasaulyje, kur daugiau nei vienas milijardas žmonių, Indijai buvo suteikta Tarptautinio valiutos fondo paskola, padedant pradėti ekonominę revoliuciją.

Nors Indijoje apsodintų GMO sėklomis plotų per dvejus metus padvigubėjo iki 17 milijonų hektarų – daug ūkininkų suprato kokia baisi turi būti sumokėta kaina.
„Stebuklingos sėklos“ toli gražu neapsaugo nuo kenkėjų ir GMO medvilnės „veislės“ buvo nusiaubtos parazitų.

Taip pat ūkininkai sakė, kad šios sėklos reikalauja dvigubai daugiau vandens. Tai pasirodė esą gyvenimo ir mirties klausimas. Dėl nepakankamo lietaus per pastaruosius dvejus metus, daugelis GMO pasėlių tiesiog išdžiūvo ir nunyko, palikdami ūkininkams skolas.

Kai anksčiau derlius nenusisekdavo, ūkininkai vis dar galėjo sutaupyti sėklų ir atsodinti juos kitais metais. Bet su GMO sėklomis jie to padaryti negali. Todėl, kad GMO sėkloms taikoma taip vadinama „terminatoriaus technologija“, o tai reiškia, kad jos buvo genetiškai modifikuotos taip, kad pasėliai neaugintų savo gyvybingų sėklų.

Ko pasekoje ūkininkai turi pirkti naujas sėklas kiekvienais metais ir už tą pačią nepakeliamą kainą. Kai kuriems, tai gyvybės ir mirties klausimas.

Ūkininkai neabejoja, kad jų bėdos atsirado nuo to momento, kai jie buvo įtikinti pirkti BT Medvilnę, genetiškai modifikuotą augalą, sukurtą „Monsanto“ kompanijos.

„Mes dabar sužlugę“ sakė 38-metų mirusiojo žmona. „Mes nupirkome 100 gramų BT medvilnės. Mūsų derlius nenusisekė du kartus. Mano vyrą apėmė depresija. Jis išėjo į savo laukus, atsigulė ant medvilnės ir prarijo nuodų. Kaimo žmonės įkėlė jį į rikšą ir provėžuotais kaimo keliais vežė į ligoninę. Jis šaukė, kad nusinuodijo ir atsiprašinėjo. Jis mirė dar nespėjus atvežti į ligoninę.“

Paklausus, ar negyvas vyras buvo girtuoklis ir ar kentėjo nuo kokios kitos socialinės problemos, kaip teigia GMO pareigūnai. „Ne! Ne! “ sušuko vienas negyvo vyro brolis. „Surešas (Suresh) buvo geras žmogus. Jis išsiuntė savo vaikus mokytis ir mokėjo mokesčius. Jis buvo pasmaugtas šių „magiškų“ sėklų. Jie parduoda mums sėklas, sakydami: joms nereikia brangių pesticidų. Mes turime pirkti tas pačias sėklas iš tos pačios įmonės kiekvienais metais. Jie žudo mus. Prašome papasakoti pasauliui, kas čia vyksta.“

„Monsanto“ pripažino, kad augančios skolos yra „šios tragedijos veiksnys“. Tačiau pažymi, kad medvilnės gamyba per pastaruosius septynerius metus išaugo dvigubai, atstovas pridūrė, kad yra ir kitų priežasčių, kaip neseniai kilusi krizė ir tokios, kaip „nesavalaikis lietus“ arba sausra, ir papildomai, kad savižudybės visada buvo Indijos kaimo gyvenimo dalis.

Pareigūnai taip pat remiasi apklausomis, kurios parodo, kad dauguma Indijos ūkininkų nori GMO sėklų – nėra abejonių, kad bus raginimai tą daryti naudojant agresyvią rinkodaros taktiką.

Netikėtai sutikus tris „nepriklausomus“ tyrėjus, kurie tyrė informaciją kaimuose apie savižudybes, jie teigė, kad GMO sėklos tik 50 procentų brangesnės. O vėliau pripažino, kad skirtumas yra 1000 procentų.

„Monsanto“ atstovas vėliau atkakliai tvirtino, kad jų sėklos yra „tik du kartus“ brangesnės nei „oficialios“ ne GMO sėklų kainos – tačiau pripažino, kad šis skirtumas gali būti didžiulis, jei pigiau tradicines sėklas parduoda „nesąžiningi“ prekeiviai, kurie dažnai taip pat parduoda „netikrų „GMO sėklų, kurios yra linkusios į ligas.

Indijos ūkininkai patys kovoja. Jie ima GMO sėklų platintojus įkaitais ir masiškai protestuoja, o vienos valstijos vyriausybė ėmėsi teisinių veiksmų prieš Monsanto.

Vienas svarbiausių naujų mokslo tyrimų patvirtino, kad pasaulyje plačiausiai naudojamas cheminis herbicidas – „Monsanto Corporation“ raundapas(Round Up) yra nuodingas ir pavojingas žmonių ir gyvūnų organizmui. Naujausius mokslinius tyrimus atliko tarptautinė mokslininkų komanda, vadovaujama profesoriaus Andrés Carrasco (pagrindinės molekulinės embriologijos laboratorijos Buenos Airių medicinos universiteto narys ir Argentinos nacionalinės tarybos mokslinių ir techninių tyrimų narys). Tyrimai pademonstravo, kad Monsanto ir GMO agroverslo pramonės įmonės sistemingai melavo apie raundapo(Round Up) saugumą. Raundapas daro poveikį apsigimimams net kur kas mažesne koncentracija, nei rekomenduojama naudoti žemės ūkyje. Glifosatas – pagrindinis Raundapo komponentas lemia nenormalų varlių ir vištų embrionų vystymąsi, naudojant daug mažesnes dozes nei rekomenduojama naudoti purškiant žemės ūkyje ir daug mažesnes nei Europos Sąjungos patvirtintos leidžiamos viršutinės ribos.

šaltiniai:
http://www.nongmoproject.org/
http://www.engdahl.oilgeopolitics.net/GMO/Roundup_Study/roundup_study.html

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 5

 1. Ministry_of_Truth says:

  1. Lietuva niekada negalės PRISPAUSDINTI tiek pinigų, kad nusipirkti žemės Europoje, Amerikoje ar Azijoje.
  2. Supuvęs kapitalizmas turi tiek beverčių piniginių ženklų, kad gali nupirkti visą Lietuvą su viskuom, kas joje yra šimtus milijonų kartų.
  3. Todėl Lietuvos kiekvieno kv. cm kaina yra lygi ∞ (begalybei).
  4. Kiekvienas LT pilietis, pardavęs ar tarpininkavęs parduodant žemę užsieniečiams yra TERORISTAS.

  Būtinas Tautos Referendumas uždrausti žemės pardavimą užsieniečiams.

 2. a.grumbinas says:

  dabar bandau nusipirkti žemės.jos yra bet kiekvienu atveju kaina užlaušta ir apie derybas nėra net kalbos.atsakymas vienas „nenori nepirk,žemė ėsti neprašo,pakentėsiu ir vistiek tuos pinigus gausiu užsiniečiui pardaves“.ir tokiu „teroristu“ pilni skelbimai.ir tie patys „teroristai“ piktinasi slenkančio globalizmo,kapitalizmo,valdžios engimu….

 3. Antanas says:

  Liudna.kai patys kasame sau duobe.Butina,kuo skubiau susaukti referenduma,del zemes uzsienieciams pardavimo.Jei nugales zmoniu gobsumas,prapulsim visi.Paskartos istorija,kuri vyksta Indijoje.Lietuvos zeme yra visos tautos nuosavybe ir jos pardavimas priestarauja Lietuvos Konstitucijai.Lituvos zeme yra Lietuvos Respublikos nuosavybe.

 4. Zilvinas says:

  jeigu cigonas gatveja apgauna, kas kaltas? pasakyciau nereikejo ne leistis i kalbas, bet biciuli prisiklausei melu ir uzsidegei troskimu pralobti….

 5. jk says:

  Nei ten žudėsi nei ten nieko. Perdėta ir iš piršto laužta. Kur faktai, kad tiek nusižudė ūkininkų. Straipsnyje tik sutirštinamos spalvos.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top