Grąžinkite pavogtą Lietuvos Nepriklausomybę

2015, 23 kovo, 7:08 | kategorija LPT | atsiliepimų (4) | peržiūrų 508 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisŠių metų kovo 19-tąją dieną Lietuvos žiniasklaidoje pasipylė pranešimai apie kratas Lietuvos galimų priešų namuose.

Minimos kelios pavardės. Nesigilinsime į juridines šio reikalo aplinkybes – kodėl vienam galimai įtariamajam asmens apsaugos duomenų įstatymas veikia, o kitam – ne?

Kratų priežastys daugiau juokingos, negu kvailos: „galimai netiesiogiai daroma įtaka jaunimui“, kenkėjiškas darbas „galimai ne už ačiū“, „piketų prieš teisėtą valdžią organizavimas“ ir t. t.. Į formuluotes tegu gilinasi profesionalai. Kur kas įdomiau atskleisti kai kurias šios operacijos prieš Lietuvos valstybės galimus priešus aplinkybes, kurios gali būti įdomios ateities kartoms.

Lietuva – teisinė valstybė. O gyvenam pagal tarybinių laikų mentalitetą ir įstatymus.

Policija elgėsi korektiškai, atliko vykdomąsias funkcijas. Galimai įtariamojo Kazimiero Juraičio atveju krata buvo atliekama Vytauto Juozapaičio bute. Čia gyvena trys šeimos.

Lietuvos valstybės saugumo departamentas skelbia organizavęs šią akciją, rinko duomenis apie nusikalstamą veiklą, pagal kuriuos prokuratūra liepė ieškoti įkalčių. Šios kratos rezultatai: 6 kompiuteriai, iš kurių nei vienas galimai įtariamajam nepriklauso, 3 mobilūs telefonai (vienas – galimai įtariamojo).

Krata prasidėjo nuo kompozitoriaus žmonos, medicinos mokslų daktarės, kambario. Radę medicininių produktų aprašymų rusų kalba aplanką, ant kurio užrašyta „Novosibirsk“ – nudžiugo. „Kas čia?“ – klausia galimai įtariamojo. Galimai įtariamasis svetimuose kambariuose negyvena, todėl atsakyti negali. Policinkai susitelkia ties literatūra rusų kalba. Grobis iš šio kambario – nešiojamas kompiuteris ir smulkmenos. Pareigūnai filmuoja kambario interjerą (neaišku, kuriam tikslui).

Krata kompozitoriaus kambaryje. Ką paėmė – nežinia, nes mums priklausantis kratos protokolo nuorašas neįskaitomas, darytas per tarybinę sudėvėtą „kalkę“. Tokių dabar nepardavinėja.

Krata galimo įtariamojo šeimos kambaryje. Miega serganti pirmokėlė. Prieš įeidami į kambarį, pareigūnai mandagiai bando organizuoti vaiko išnešimą. Galimai įtariamasis įtikina, kad vaikui bus mažesnis stresas, jei liks miegoti. Tik elkitės tyliai. Sutinka. Pakuoja kompiuterį, kuriame nebaigtas montuoti šviečiamasis dokumentinis filmas „…suprasti Graikiją…“.

Filmo sumanytojas ir bendraautoris – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Rolandas Paulauskas. Įtariamojo žmona ties filmu dirbo tris savaites. Ne už ačiū, žinoma. Ji mano, kad dirba Lietuvai naudingą darbą, tai yra svarbiau už piniginį atlygį. Lietuvos graikų bendruomenė laukia filmo premjeros, kuri jau neįvyks. Policininkai tikrina gausybę kompaktinių diskų, popierių. Sudomina tremtinio Jono Gervės paskaitų kompaktiniai diskai, nes ant jų užrašai rusų kalba.

Kitam kambary gyvena galimo įtariamojo suaugęs įsūnis. Ten taip pat ieško kažko. Susirinko kompiuterius. Veikiantį ir seną, vos veikiantį.

Visi buto gyventojai nustebo, jog taip gražiai, kultūringai paprašę atnešti telefonus pareigūnai net nesiruošė jų grąžinti!

Įsūniui skubant į darbą, maloniai paklausia, ar neturįs pretenzijų, tuomet galėsiąs pasirašyti dokumentus ir eiti? „Ne, neturiu, tik nepatiko, kodėl jūs tarpusavyje rusiškai kalbėjotės.“ Pareigūnai mano, kad jis šaiposi, tačiau jis dar kartą patikslina, kad nemalonu, kai valstybinės įstaigos pareigūnai kalba jam nesuprantama rusų kalba. Pasirašo pakištus popierius ir išskuba į darbą.

Krata trunka virš keturių valandų. Liko paskutinis kambarys, kuriame gyvena galimai įtariamojo žmonos sesuo. Ji išvykusi į užsienį. Šeima prašo pareigūnų nekrėsti kambario be šeimininkės žinios. Policija į prašymą sureagavo priešingai, apsidžiaugė, kad rado galimus galimo nusikaltimo įkalčius. Buto gyventojų prašymas neišnešti šios kompiuterinės įrangos sustiprino įsitikinimą, kad būtent čia ir slypi organizuotos nusikalstamos grupuotės veiklos įrodymai.

Pareigūnai nusiramino. Neliko jėgų saugiam kompiuterių pakavimui. Mainais už ištemptą turtą paliko 4 didelius popierinius maišus įkalčiams krauti (gal kitam kartui?). Kadangi turtą veš ne tarybiniu „žiguliu“, o europietiška „škoda“, tai nesivargino įpakavimu.

O tame kompiuteryje be kitų, mažiau reikšmingų styginių kvartetų partitūrų ir kitų įkalčių, buvo nusikalstamos veiklos įrodymas – Lietuvos istorijos X tomo maketas, II dalis – Lietuvos valstybės Nepriklausomybė.

Prokurorė, išdavusi kratos orderį Edita Mikalainienė – telefonu neatsiliepia. Neatsako į raštus per elektroninį paštą.
Bandome paskutinę ryšio priemonę – viešumą.

Grąžinkite pavogtą Lietuvos Nepriklausomybę… ir visa kita, ką pavogėte.

Galimai įtariamasis
Kazimieras Juraitis

Susijusios temos:

Sistema prieš valstybę

Lietuvos spec-tarnybų operacija neutralizuojant pavojingą „teroristą“ O. Titorenką

Apie „purvasklaidą“, Mildos Bartašiūnaitės finansus ir apie tai, kur ritamės

Kratos Bartašiūnaitės, Grabausko, Juraičio ir keleto kitų žmonių namuose

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. b says:

  Kaži ,telefonų sąskaitos nepadidsės kol bus pas pareigūnus?

 2. Ec says:

  Gal akcija ir viešo bauginimo, bet ne baisu o graudu

 3. Pirmam says:

  Saunuolis, labai geras klausimas. Bijau, kad taip.

 4. Faktas says:

  Giliau pamąsčius tai čia yra SISTEMOS GULBĖS GIESMĖ: prieš galą visuomet taip būna, tik… šiaudas nuplaukia, o dugnas priglaudžia…
  Ne veltui 1988-89 m.m. laikraščiai atvirai rašė, kad „KGB VALDYS JUS VISUR IR VISADA“, štai ir sulaukėme po 25 „LAISVĖS METŲ“ – lozungai nauji, o metodikos – atidirbtos iki nago juodimo…
  Neįtikėtina tik tai, kaip tie 75% tautos paklūsta tiems 25%, kurie pasirinko KGBistinės gyvensenos „išganytojus“….

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top