Igoris Strelkovas: Aš svajoju apie Rusiją 1939-ųjų ribose

2015, 22 kovo, 4:25 | kategorija Ideologija | 4 komentarai | peržiūrų 287 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„Der Spiegel“, Vokietija)
Benjamin Bidder

paveikslėlisVokiečių žurnalas Der Spiegel paėmė interviu iš buvusio Donbaso sukilėlių vado Igorio Strelkovo. Jame eks-vadas papasakojo apie tai, kokiu jis matė karo Donbase tęsinį ir pakomentavo opozicionieriaus Boriso Nemcovo žmogžudystę.

Anot jo, Strelkovas negalvojo, jog karas užsitęs tokiam ilgam laikotarpiui ir bus toks kruvinas. „Aš maniau, jog Maskva prisijungs sau Donbasą taip pat, kaip ir Krymą, referendumo būdu, – pareiškė jis. – Didžioji sukilėlių dalis kovoja kaip tik už susijungimą su Rusija. Krymas juos įkvėpė. Tačiau kaip bebūtų, aš negaliu žvilgtelėti į tai, kas dedasi Kremliaus viduje, – pratęsė Strelkovas. – Maskva delsia dėl užsienio politinių priežasčių. Galimai dėl Vakarų“.

Sukilėliai, kalba Strelkovas, „turėjo galimybę sutriuškinti ukrainiečių kariuomenę rugsėjo mėnesį. Mes galėjome užimti Mariupolį ir net daugiau“. „Tačiau dabar, nežiūrint į pralaimėjimą prie Debalcevo, ukrainiečių kariuomenė gerokai viršija nepripažintų respublikų karines pajėgas“. Rusija, kaip mano Strelkovas, turi aktyviau „dalyvauti konflikte Ukrainos rytuose“. Eks-vadas pasiūlė nuversti dabartinį režimą Kijeve. „Mano požiūriu tai nacistų vyriausybė. Rusija turi įvesti tvarką visoje Ukrainoje ir pastatyti prie valdžios vairo legitimią vyriausybę. Tik tada Donbaso problemos bus išspręstos“, – pareiškė Strelkovas.

Tikraisiais separatistais jo nuomone, yra „ukrainiečių politikai, kadangi jie atsiskyrė nuo Rusijos“. „Aš išlieku vieningos Rusijos šalininkų, – pabrėžė jis. – Kijevas – tai rusiškas miestas. (…) Ukraina buvo ir yra Rusijos dalis. Aš svajoju apie tai, kad Rusija susigrąžintų sau jos tikrąsias ribas, na, nors 1939-ųjų ribose“.

Kas liečia valdymo formas, tai Rusijai, kaip mano Strelkovas, „optimali bet kuri autokratinė. Ji atitinka mūsų kultūrą ir ekonominę realybę“. „Pats aš esu pravoslavų monarchijos šalininkas“, pabrėžė buvęs karo vadas.

Nemcovo nužudymas neatneš kažkokių pakitimų šalyje, mano Strelkovas. „Nemcovas neturėjo jokio autoriteto tarp gyventojų. Jis neturėjo nuopelnų ir talentų“. „Jis buvo Rusijos valstybės ir visos rusų tautos priešu. Tačiau, jei aš būčiau buvęs nusikaltimo vietoje, aš būčiau pabandęs sustabdyti žmogžudystę. Ji kenkia Rusijai ir patriotų siekiams.“, – papildė Strelkovas. Nemcovas, pasakė jis, nebuvo pavojingas Putinui: „Jo mirtis naudinga tik opozicijai ir užsienio jėgoms, norinčioms destabilizuoti padėtį šalies viduje“.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 4

 1. PP says:

  Kodėl 39, o ne 45? Nes jei 39, tai Kaliningradas ne Rusijos, Suomijos siena arčiau Peterburgo, ir mažiau teritorijų kai kur kitur.

 2. ... says:

  strelka kaip tikras koncervas kurį fedia ištraukė iš šaldytuvo po 76 metų. Laikai keičiasi, tautos asimiliuoja, susikuria naujos. Keičiasi pasaulėžiūra, vertybės ir t.t. Nieko nėra amžino. Rusijos kokia buvo nebėra. Nebėra ir LDK. Tai gal pradedam varyt jog LT ribos turėtų siekti maskvos sienas? Krokuvą? Nesąmonių nesąmonės. Vienintelis dalykas su kuo sutinku – referendumai. Kam reikia kariauti, jei galima sienas keisti pasiremiant referendumais? Kam tie karai, priešprieša? Tai atgyvena. Kiekvienas save identifikuoja pagal tai, kuo jaučiasi. Kurios kultūros dalimi esąs. Tuo referendumai ir remiasi. Idealiu atveju visose valstybėse reiktų paskelbti referendumus pagal regionus. Toj pačioj rusijoj, toj pačioj ukrainoj ir toj pačioj ispanijoj. Kaip tau jau nutiko skotijoj. Jei yra save laikančių kitos tautos atstovais, tai kokio velnio juos ‘įtikinėti’ ginklu? Ir tie, kurie taip bijo žaliųjų žmogų visagine ar kur ten, tai ko jūs bijot? Jei bijot, nežinot, tai renkit referendumus ir tegul sėdi jie rusijoj. Koks skirtumas. Vis vien galų gale viskas bus viena didelė ES su vienodais įstatymais, mokestine baze, kariuomene ir vienu super_totalitariniu rėžimu prisidengiant menamu terorizmo baubu.

 3. gojus says:

  Baik jau su referendumu – jei vieni visi atsiskyrinėtų kam patinka tai kas skolas mokėtų? Yra kas skolina ir turi būt kas skolas moka. Kas tau leis referendumus?…

 4. ... says:

  užtat nereikia skolinti. Referendumai geriausia išeitis. Leisti/neleisti ne politikai sprendžia. Subrendusi visuomenė pati sprendžia ir jokie politikai nesustabdys. Dažniausiai aišku referendumo fazės niekas nepasiekia. Dažniausiai įvykdomas perversmas suinteresuotų grupių naudai.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top