Independent: JAV norėjo nuversti Asadą su Google pagalba

2016, 23 kovo, 20:43 | kategorija Metodologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 472 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

independent.co.uk

google

nuotrauka REUTERS/Eric Gaillard/Illustration

Interaktyvus instrumentas vizualizacijai sukurtas Google ir rodantis Sirijos valdžios-karinių struktūrų „dezertyrų“ buvimo vietą ir skaičių turėjo paskatinti Asado režimo žlugimą. Apie tai tapo žinoma iš elektroninių laiškų, susijusių su Hillary Clinton asmeniu, publikuotų WikiLeaks, praneša Independent. Šis instrumentas labai patiko vyresniajam, tuo metu dar buvusios valstybės sekretore Hillary Clinton, padėjėjui.

Idėja slypi tame, jog akivaizdi iliustracija atspindinti dezertyrų geografiją ir skaičių skatins tolimesnį šalininkų pasitraukimą nuo režimo ir padės kelti dvasią opozicijai. Sekant elektroniniais laiškais, Google planavo atiduoti šią grafiką pilnai Al Jazeera kontrolei, kuri publikuotų ją Sirijoje.

Pasekoje iliustracija atsidūrė Kataro televizijos kompanijos tinklapyje anglų ir arabų kalbomis, ir, kai kuriais duomenimis, buvo viena žiūrimiausių informacinių grafikų. Tinklapyje tvirtinama, jog ji parodo režimo palaikymo „struktūrą ir tendencijas“, – tiesa, apie dezertyrų skatinimą ar pagalbą opozicijai ten neužsimenama, komentuoja britų laikraštis.

WikiLeaks ir anksčiau skelbdavo medžiagą apie Google ryšius su aukštais JAV Valstybės Departamento valdininkais. Savo knygoje organizacijos įkūrėjas Džulianas Asandžas tvirtino, jog kompanija padeda prastumti Amerikos valdžios užsienio politikos tikslus. Dabartinė naujiena atsirado pareiškimų fone, jog Google numačiusi padėti plėsti interneto prieigą Kuboje, kur kaip tik su vizitu buvo atvykęs JAV prezidentas Barakas Obama, rašo Independent.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Mindaugas says:

    Jokia čia ne naujiena. Visos stambios JAV korporacijos (kapitalistų konglomeratai), yra kontroliuojamos CŽV…o apie tai, kad google šnipinėja savo vartotojus, tikriausiai žino net pirmokas.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top