Iš kokio šaltinio ES semia savo turtus?

2014, 12 kovo, 10:14 | kategorija Ideologija | 3 komentarai | peržiūrų 695 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Špaveikslėlisiuo metu ES ketina suteikti Ukrainai 15 milijardų eurų paskolą. Tą, kad ES kartais ir kai kam būna itin dosni mes žinome, tačiau iš kur pinigai ir dar šitiek? Nedarbas ES muša rekordus, pačios ES šalys jau praskolinę savo anūkų gerbūvį, krizei galo nesimato, Europos Komisija, lyg kokia elgeta, kas tris mėnesius ES valstybių narių prašinėja pinigų milijardinėms ES biudžeto skylėms lopyti, tačiau vos tik Ukrainoje į valdžią įsibruko niekieno nerinkti, tačiau ES viršūnėms tinkami asmenys – stebuklingu būdu ES biudžete atsirado pinigų. Iš kur?

Turiu pasakyti – aš nežinau iš kur, tačiau istorija rodo, jog pinigų tiems, kurie patinka ES viršūnėms ir vykdo tai, ko prašomi – atsiranda visada. Bet nukrypau, nes straipsnis ne apie Ukrainą, o apie ES.

Niekam ne paslaptis, jog visos ES valstybės itin įsiskolinę, o naujasis ESM fondas jau gelbėja (iš tiesų smaugia) Graikiją ir Ispaniją, ne paslaptis ir tai, kad pačioje ES yra didelis nedarbas. Čia verta priminti, kaip žemai yra puolę ES valstybių valdantieji ir kokių priemonių ten imtasi.

2009 metų kovą, Airijos vyriausybė konfiskavo 4 milijardus eurų, pensijų rezervų fondo lėšų tam, kad išgelbėtų bankus. 2010 metų lapkritį konfiskavo likusius 2,5 milijardo eurų iš pensijų rezervų fondo.

Ar tai išgelbėjo Airiją? Deja, ne. Tais pačiais metais buvo susitarta Airijai skirti 85 milijardų eurų taip vadinamą finansinę pagalbą, o iš tikrųjų gi, buvo gelbėjami privatūs bankai užkraunant ant eilinių airių pečių papildomą milžinišką naštą.

2010 metų gruodį, Vengrijos vyriausybė leido savo piliečiams pasirinkti galimybę pervesti savo privačių pensijų fondų lėšas į valstybinį pensijų fondą arba prarasti lėšas sukauptas valstybiniame pensijų fonde, tačiau tai vistiek neatleistų nuo prievolės mokėti įmokas į valstybinį fondą.

2010 metų lapkritį Prancūzijos parlamentas nusprendė atidėti 33 milijardus eurų iš nacionalinio pensijų rezervo fondo siekdamas sumažinti trumpalaikį pensijų struktūros deficitą.

2011 metų sausį Bulgarijoje 60 milijonų dolerių privačių pensijų fondų lėšų buvo pervesta į valstybinį pensijų fondą. Vyriausybė ketino pervesti 300 milijonų dolerių, tačiau tokios užmačios nepavyko.

2013 metų pavasarį Kipro vyriausybė tiesiog konfiskavo iki 50% bankų sąskaitų turėtojų lėšų.

2013 metų pabaigoje Lenkijos vyriausybė paskelbė, kad perves į valstybės sąskaitą (konfiskuos) didžiąją dalį lėšų valdomų šalies privačių pensijų fondų ir nenumato jokios kompensacijos.

2014 metų vasarį Italijos vyriausybė nurodė Italijos bankams visiems piniginiams pervedimams (įeinantiems) nuskaityti 20% mokestį. Tokiu būdu būtų atskaitoma automatiškai, nebent prieš tai būtų paprašyta padaryti išimtį. Po to jau vien tik mokesčių mokėtojo reikalas būtų įrodyti, kad pinigai nėra kompensacijos pobūdžio „pelnas“.

Taigi, iš kur pinigai? O gal reikėtų paklausti kitaip – ar dar yra ką pavogti ar tiesiog atimti? Jau nedaug, bet dar yra. Dar yra neprivatizuoto valstybinio turto, dar galima atimti žemę, miškus ir vandenis, dar ne visi gamtos ištekliai išvogti, dar galima įvesti naujus bei kilstelėti esamus mokesčius – tai niekada ne vėlu, ir korporacijos, bankai bei jų kišenėse sėdinčios vyriausybės jau kėsinasi ir į tai.

Šiandien mes matome, jog ES valstybės (vyriausybės) jau puolę taip žemai, kad konfiskuoja privačiai kauptas žmonių pensijas ir norom nenorom kyla klausimas – ar jos puls dar žemiau?

Visko gali būti. Žvelgiant į praeitį ir matant kas jau yra atsitikę, nepanašu, kad ES čia sustos. Europos Komisija jau ketina klausti draudimo priežiūros tarnybos patarimo, kaip sukurti įstatymą, leisiantį „sutelkti privačias pensijų lėšas ilgalaikiam kokių nors projektų finansavimui“.

Pasirodo – atskiros ES valstybės parodė EK „gerą“ pavyzdį – dabar ruošiamasi „sutelkti“ lėšas visos ES mastu. Įdomu iki kur, tuo keliu einant, bus prieita? Ar nebus pasikėsinta į piliečių bankų sąskaitas? Juk jau yra pasiūlymų už indėlius nemokėti palūkanų ir netgi dar daugiau – patiems indėlininkams susimokėti už lėšų „saugojimą“.

Tada turėsime ne tik dėl infliacijos, bet ir dėl papildomų įmokų nuvertėjančius indėlius, kurie net ir tokie nebus saugūs, nes valstybėms pritrūkus pinigų, juos, kaip ir Kipre bus galima paprasčiausiai nacionalizuoti. Šiuo atveju turima omenyje, kad nacionalizuojamomis lėšomis buvo gelbėjamas privatus bankas (-ai), pagal bankų sistemoje tarp valstybių bendrai paplitusį principą – „Bankų pelnas – privatizuojamas, o nuostoliai nacionalizuojami“, t.y. užkraunami ant visuomenės pečių.

O, kad pinigų ateityje trūks vis labiau – akivaizdu – valstybių skolos vis didėja. Atrodo ši sistema jau braška per visas siūles ir mes dar pamatysime užgimstant naują. Tiesa – nežinia ar ji bus geresnė už senąją.

Tad vienintelė kažkiek stabilesnė galimybė išsaugoti savo sukauptas santaupas ateičiai yra tiesiog investicija į mūsų Žemę. Perkant sau ir savo vaikams žemės sklypus. Suprantama prieš tai ją apsaugant nuo galimybės parduoti užsieniečiams konstituciniu lygmeniu, kitaip užsienio lobistai mus paprasčiausiai per mokesčius nuvarys nuo mūsų žemės, nupirkdami jiems reikalingus įstatymus…

Algirdas Minkauskas

Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

 1. rrrg says:

  Visa ta suma bus skirta ne iš karto, o galbūt po pirmos pervedimo (1-2 mlrd.) kito nebus. Žiūrint kaip banditai Kijeve vykdys ES reikalavimus. Galiausiai ES tikisi iš Ukrainos išparceliavimo pralobti. Špygą gaus. Rusijai reikia visos Ukrainos ir tas cirkas ilgai nesitęs.

 2. Stebetojas says:

  Išskirtinis LT spaudai straipsnis.
  Mąstantiems siūlau kelis tinklapius:
  zerohedge.com
  oftwominds.com
  thedailybell.com
  peakprosperity.com
  blacklistednews.com.

 3. saulius says:

  be sarmaciu maskoliu klapciuku kliedesiai

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top