Iš rinkos surenkami UAB „Skanėja“ išplatinti nesaugūs ryžiai su GMO

2016, 18 kovo, 13:53 | kategorija Genocidas | 3 komentarai | peržiūrų 1 162 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

skanėja ryžiai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pradėjo skubų tyrimą dėl Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos valstybių rinkose išplatintų nesaugių ilgagrūdžių ryžių. Informacija gauta iš Vokietijos Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF).

Ištyrus ryžius Vokietijos laboratorijoje, nustatyta, kad ryžiai yra neleistinos genetinės modifikacijos.

Skubiame pranešime nurodyta, kad ilgagrūdžius ryžius „Žemčužina vostoka“ (geriausi iki 2016 10 31) į Vokietiją išvežė UAB „Skanėja“ (Kirtimų 59 a, Vilnius). Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba patikrinimo metu nustatė, kad UAB „Skanėja“ pagal Vokiečių įmonės „Monolith Sud Gmbh“ užsakymą sufasavo ir pardavė iš viso 18 720 kg ilgagrūdžių ryžių „Žemčužina vostoka“, kurių nenurodyta kilmės šalis ir partijos numeris.

Remiantis pateiktu ilgagrūdžių ryžių gavimo sąrašu, nustatyta, kad minėti ryžiai buvo gauti iš Pakistano, Kambodžos, Mianmaro ir Tailando (visų tinkamumo vartoti terminas – iki 2016-10-31). Ryžius įmonė išplatino Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Vokietijoje. Tyrimas tęsiamas toliau, aiškinamasi, kaip šie ryžiai pateko į įmonę, tikslinami kiekiai, išplatinti Lietuvoje ir kitose valstybėse.

UAB „Skanėja“ nurodyta susigrąžinti visą išplatintą nesaugių ryžių partiją iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Vokietijos rinkų.

Europos Komisija yra įteisinusi ir leidusi tiekti Europos Sąjungos (ES) rinkai 49 genetiškai modifikuotų augalų veislių (sojų, kukurūzų, rapsų, medvilnės), skirtų maistui ir pašarams. Genetiškai modifikuotais ryžiais ES prekiauti neleidžiama.

šaltinis: Jonavos žinios

redakcijos komentaras:

Pačioje civilizuotoje Lietuvoje nesant jokių savų laboratorijų (genetinių tyrimų srityje), šalis gali remtis tik užsienio laboratorijų teikiamais duomenimis, kurių patikrinti neturi jokios galimybės. Todėl nieko stebėtino, kai iš tokių trečiojo pasaulio (kaip Lietuva) šalių, daromos masinio GMO (socialinio, gender, psichologinio, politinio ir t.t.) poveikio tyrimų laboratorijos, patiems gyventojams net nenutuokiant tapus laboratorinių tyrimų objektais.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

 1. Snie says:

  tai man dabar kur kreiptis, jai as juos valgiau metus is metu ir turiu sveikatos problemu, kaiptik vengiau gmo, bet pagal lietuvos istatyma negalima pardavineti gmo ryziu…. tai net negalvojau, as zinau kad gmo gali buti ideti i koki produkta.

 2. o says:

  cia dar graziau:

  youtube.com/watch?v=vKf6CjCR1JI

 3. Stasys says:

  youtube.com/watch?v=IKem_CU-z8Q

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top