Islandija sustabdė svarstymą dėl narystės ES ir nežada prie to grįžti ateityje

2015, 13 kovo, 11:38 | kategorija Realybė | 5 komentarai | peržiūrų 368 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisIslandija atsisakė idėjos stoti į Europos Sąjungą ir daugiau nenusiteikusi atnaujinti derybų šiuo klausimu. Tuo pačiu kreipiasi į ES siūlydama remtis šiuo faktu ateityje.

Islandijos užsienio reikalų ministras Gunnar Bragi Sveinsson pranešė tai 12 Europos šalių, užsienio reikalų žinybų vadovų susitikime Slovakijoje ir informavo apie tai Europos Komisiją

Toks dešiniųjų centristų vyriausybės sprendimas nepatiko daliai opozicijos atstovų, nežiūrint į tai, jog pasiruošimo stojimui į ES procesas, inicijuotas socialistų, buvo užšaldytas dar tada, kai valdžioje buvo kairiųjų jėgų koalicija. Šis sprendimas sukėlė protestų bangą sostinėje Reikjavike.

Visuomenės nuomonės apklausos parodė, jog didžioji Islandijos piliečių dauguma pasisako prieš jos €uro-integraciją, kuri, ekspertų nuomone, smogs stiprų smūgį šalies žuvininkystės atšakai ir jos fermerių ūkiams.

Islandija padavė prašymą dėl stojimo į ES 2009-aisiais, kai atsidūrė sunkioje ekonominėje padėtyje. Tada kairiųjų vyriausybė tikėjosi tokiu būdu stabilizuoti šalies ekonomiką ir panaikinti naujų krizių galimybę.

infa.lt komentaras:

Šalis, kuri pirmoji pripažino Lietuvą kaip nepriklausomą valstybę, šalis, kuri visada rėmėsi ir atsižvelgė į savo gyventojų prioritetus, šalis, kuri kūrė savo paskutinę konstituciją visų savo gyventojų pastangomis – vėl atsižvelgė į savo piliečių valią, kai dauguma pasisakė prieš €uro-integraciją. Mums telieka tik pavydėti tos šalies piliečiams turint tokias savo valstybės valdymo tradicijas. Ir semtis patirties studijuojant pavyzdžius.

infa.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. Pilietis says:

  Kokia nuostabi šalis Islandija, kaip rūpinasi savo piliečiais, tiesiog pavydas ima. Gal galėtų Islandija priglausti pas save lietuvaičius, kuriems tokios klestinčios šalies nepavyks sulaukti? Gal galima būtų nusipirkti Islandijos pilietybę?

 2. Dovydas says:

  Kokia nuostabi šalis Islandija, kaip rūpinasi savo piliečiais………Islandija nėra abstraktus vienetas ar reiškinys. Ją sudaro Islandijos piliečiai, kurie ir rūpinasi savo tautiečiais….. O pas mus neretai išgirsi – tai vagia seimūnai, o aš jų vietoje taip pat daryčiau….. Žodžiu – drakonas nugalabytas, tegyvuoja drakonas…. Pasaka be galo…. Ne pavydėti reikia. Islandiečiai tėra atjautūs ir garbingi. Kas trukdo mums taip….? Aplinka….?

 3. Mynde says:

  nu tai pagal visą logiką, reikia laukti naujo maidano Reikjavike, graužinienės vojažo, nuland bulkučių… ir visos likusios šizofrenijos…

 4. pala:) pala says:

  Myndės komentaras tiesiai į dešimtuką

 5. PP says:

  Py* ir kitokius iškrypėlius tik geriau tegul pastato į vietą.. Nes mažai tautai jie pražūtis. Tuomet bus tikrai nuostabi šalis.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top