- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Išvaikyta taiki akcija prie Seimo [video]

Papildyta

Vakar, po Kovo 11 eitynių, prie signatarų laužo nakčiai buvo likę budėti keletas žmonių, pavadinę  savo akciją „Už laisvą sąmoningą Lietuvą“, norėdami padėti Seimui greičiau apsispręsti skelbiant referendumo datą.

Prie laužo buvo prisimenamas „Valstybės pagrindas“, skaitoma Konstitucija.

Pirmieji atvykę policininkai buvo visiškai mandagūs ir tik pasidomėjo ar nebūtų laikas jau keliauti miegoti, tačiau dalyviams mandagiai pacitavus konstitucijos straipsnius apie tai, kad taikioms akcijoms negali būti taikomi jokie apribojimai, išskyrus įstatymą, o jei taikomi – tai tik tada, kai reikia apsaugoti visuomenės rimtį ir saugumą, viešąją tvarką, dorovę, taip pat mandagiai atsisveikino ir nuėjo.

Tačiau atvykęs kitas policijos ekipažas nebuvo tiek mandagus ir tik pareikalavo vykdyti teisėtus pareigūnų reikalavimus.

Į tai, kad piliečiai irgi turi kažkokias savo teises – nenorėjo nė girdėti, tik pasiūlė – „Jeigu jūs manote, kad mūsų reikalavimai jums yra neteisėti, tai prašom rytoj ryte kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Birželio 23 adresu.“.

Keletas akcijos dalyvių buvo sulaikyti ir išveži į trečiąjį policijos komisariatą.

Visą situaciją galite pamatyti žemiau esančiame nufilmuotame vaizdo įraše:


paveikslėlis paveikslėlispaveikslėlispaveikslėlis paveiksėllis paveikslėlispaveikslėlispaveikslėlis

Nuotraukos Gedimino Paplausko

———————————————————–

16 valandą darytos (sarmatas.lt) nuotraukos ir vaizdo įrašas:

paveikslėlispaveikslėlispaveikslėlis

paveikslėlispaveikslėlispaveikslėlis

Interviu su Gintaru Jonu Aleknavičiumi, vienu iš policijos sulaikytųjų naktinės akcijos dalyvių, ir Seimo nariu Petru Gražuliu.


Sarmatai