JAV saugo „biologinių tyrimų objektus“ Ukrainoje nuo Rusijos: oficialu

2022, 12 kovo, 6:30 | kategorija Genocidas | atsiliepimų (3) | peržiūrų 620 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Victoria Nuland

youtube kadras

Pasak JAV pareigūno, JAV stengiasi neleisti Rusijai perimti Ukrainos „biologinių tyrimų objektų“ kontrolės, rašo Epoch Times.

Kovo 8 d. Senato Užsienio santykių komiteto posėdyje valstybės sekretoriaus pavaduotoja politiniams reikalams Victoria Nuland senatoriaus Marco Rubio (R-Fla.) buvo paklausta, ar Ukraina turi cheminių ar biologinių ginklų.

„Ukraina turi biologinių tyrimų objektus, dėl kurių iš tikrųjų dabar labai nerimaujame, kad Rusijos pajėgos gali siekti perimti jų kontrolę, todėl kartu su ukrainiečiais ieškome, kaip jie galėtų užkirsti kelią tos tyrimų medžiagos patekimui į rusų pajėgų rankas, jei jos priartėtų“, – atsakė Nuland.

Rubio išsireiškė: „Esu tikras, kad jūs žinote, jog Rusijos propagandos grupės jau skelbia įvairiausią informaciją apie atskleistą ukrainiečių sąmokslą paskleisti šalyje biologinius ginklus koordinuojant NATO.

„Jei Ukrainoje įvyktų biologinio ar cheminio ginklo incidentas ar ataka, ar turite kokių nors abejonių, kad 100 procentų dėl to būtų kalti rusai?

Nulandas atsakymas: „Mano nuomone, dėl to nėra jokių abejonių, senatoriau“.

„Klasikinė rusiška technologija kaltinti kitus dėl to, ką jie planuoja padaryti patys“.

Rusija ne kartą kaltino, kad JAV finansuojamos laboratorijos Ukrainoje kuria biologinio karo ginklus, tačiau JAV ir Ukraina tvirtina, kad laboratorijos siekia užkirsti kelią biologiniams ginklams ir patogenams.

Rusijos kaltinimai

Rusijos gynybos ministerija per „Telegram“ paskelbė pareiškimą, kaltindama Ukrainą sunaikinus patogenus, tiriamus Ukrainoje esančioje laboratorijoje, kurią, pasak ministerijos, finansuoja JAV Gynybos departamentas.

„Per specialią karinę operaciją buvo atskleisti faktai apie Kijevo valdžios skubų Ukrainoje vykdomos karinės biologinės programos, finansuojamos JAV gynybos departamento, pėdsakų valymą“, – sakoma Rusijos gynybos ministerijos kovo 6 d. pranešime, rašo portalas.

Pareiškime teigiama, kad Rusijos gynybos ministerija gavo dokumentus, rodančius, kad Ukrainos sveikatos apsaugos ministerija vasario 24 d. „išsiuntė nurodymą visoms biologinėms laboratorijoms“ skubiai sunaikinti „saugomas pavojingų patogenų“, įskaitant marą, juodligę, tuliaremiją ir cholerą, atsargas.

Atskirame kovo 7 d. pareiškime Rusijos ministerija tvirtino, kad Ukrainoje „sukurtas daugiau nei 30 biologinių laboratorijų tinklas“, pagal JAV Gynybos departamentui priklausančios grėsmių mažinimo agentūros (DTRA) užsakymą.

Atrodė, kad Kinija kovo 7 d. pakartojo Rusijos kaltinimus dėl biologinių laboratorijų. JAV valstybės departamento atstovas The Epoch Times sakė, kad kaltinimas yra „Rusijos propaganda ir visiška nesąmonė“.

„Tokie Rusijos teiginiai buvo įtikinamai ir ne kartą paneigti jau daugelį metų“, – sakė atstovas. „Kaip mes visą laiką sakėme, Rusija sugalvos melagingų pretekstų pateisinti savo siaubingus veiksmus Ukrainoje“.

Tokie Rusijos kaltinimai buvo paskelbti valstybinėje žiniasklaidoje likus kelioms savaitėms iki jos įsiveržimo į Ukrainą vasario 24 d.

„Nuo vasario pabaigos pastebimai sustiprėjo Rusijos kaltinimai, kad Ukraina kuria branduolinį ar biologinį ginklą“, – sakoma Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos kovo 8 d. pranešime „Šie pasakojimai jau seniai egzistuoja, bet šiuo metu, greičiausiai, yra sustiprinami kaip dalis retrospektyvaus Rusijos invazijos į Ukrainą pateisinimo.

JAV ir Ukraina tvirtina, kad laboratorijos siekia užkirsti kelią biologiniams ginklams; Dokumentai rodo, kad Pentagonas yra laboratorijų donoras. DTRA anksčiau sausio mėnesį paskelbtame vaizdo įraše teigė, kad jos vykdoma programa – Bendro grėsmių mažinimo (CTR) programa – „nekuria biologinių ginklų“.

Tame pačiame vaizdo įraše Valstybės departamento pareigūnas Chrisas Parkas JT sakė, kad Rusijos ir Kinijos pareiškiami įtarimai dėl „įtartinos veiklos“ Ukrainos laboratorijose yra „gryna dezinformacija“.

Vienas iš CTR programos komponentų yra Biologinės grėsmės mažinimo programa (BTRP). JAV ambasada Ukrainoje 2020 m. balandį paskelbė pareiškimą, kuriame sakoma, jog BTRP „bendradarbiauja su Ukrainos vyriausybe, siekdama konsoliduoti ir apsaugoti grėsmę saugumui keliančius patogenus ir toksinus Ukrainos vyriausybės objektuose, kartu sudarydama sąlygas taikiam tyrimui ir vakcinų kūrimui“.

Programa taip pat skirta „užtikrinti, kad Ukraina galėtų aptikti pavojingų patogenų sukeltus protrūkius ir apie juos pranešti, kol jie nesukėlė grėsmės saugumui ar stabilumui“, teigiama pareiškime. „Mūsų bendros pastangos padeda užtikrinti, kad pavojingi patogenai nepatektų į netinkamas rankas“, – rašoma jame.

JAV ambasada Ukrainoje teigia, kad BTRP „atnaujino daug Ukrainos Sveikatos apsaugos ministerijos ir Valstybinės maisto saugos ir vartotojų apsaugos tarnybos laboratorijų ir pasiekė 2 biologinės saugos lygį“.

JAV ambasados Ukrainoje svetainėje pateikiamuose faktų lapuose, rastuose interneto archyve, pateikiamos nuorodos į kelis dokumentus, kuriuose išsamiai aprašomos JAV vyriausybės investicijos tam tikroms laboratorijoms Ukrainoje.

Pavyzdžiui, Charkovo srities laboratorijų centro informaciniame lape (pdf) yra tokia pastraipa: „USG investicijos – bendra laboratorijos kaina: 1 638 375 USD (1 195 398 USD projektavimui ir statybai; 442 977 USD laboratorijos įrangai ir baldams). “ Kitoje eilutėje rašoma „Donoras – Jungtinių Amerikos Valstijų gynybos departamentas“.

Kitų 10 laboratorijų informaciniuose lapuose yra panašios pastraipos.

Pentagonas per nustatytą laiką neatsakė į prašymą pakomentuoti.

CTR programa buvo pradėta vykdyti netrukus po Sovietų Sąjungos žlugimo 1991 m. Vienas iš jos tikslų buvo sumažinti esamų masinio naikinimo ginklų programų grėsmę buvusiose sovietinėse respublikose.

Pagal programą Ukraina ir JAV sudarė du susitarimus: vieną 1993 m. ir vieną 2005 m. Pagrindinė Ukrainos saugumo agentūra – Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) – išsamiau išdėstė susitarimų esmę 2020 m. gegužės mėn. „Facebook“ įrašas.

„Nuo 1993 metų yra susitarimas teikti pagalbą mūsų valstybei naikinant strateginius branduolinius ginklus ir užkertant kelią masinio naikinimo ginklų platinimui. Vienas iš [punktų] yra savalaikis pavojingų ligų sukėlėjų sukeltų protrūkių nustatymas ir prevencija“, – rašoma pranešime.

2005 metais Ukrainos sveikatos ministerija ir JAV gynybos departamentas pasirašė pagrindų susitarimą (pdf), kad būtų užkirstas kelias „technologijų, patogenų ir žinių, kurios galėtų būti panaudotos kuriant biologinius ginklus, platinimui“, – nurodė SBU.

Remiantis 2005 m. susitarimu, daugelis valstybinių laboratorijų Ukrainos miestuose Odesoje, Charkove, Lvove, Kijeve, Vinicijoje, Chersone ir Dniepropetrovske „buvo atnaujintos“ įgyvendinant tam tikrus remonto projektus arba atnaujinant įrangą, teigia SBU.

„Ukrainoje nėra užsienio biologinių laboratorijų“, taip pat pareiškė SBU ir pridūrė, jog susijusios laboratorijos priklauso Ukrainos vyriausybei ir ji jas finansuoja. „Pabrėžiame, kad šios laboratorijos finansuojamos iš valstybės biudžeto, pavaldžios Sveikatos apsaugos ministerijai ir Ukrainos valstybinei maisto saugos ir vartotojų apsaugos tarnybai.

Tuo tarpu 2005 m. dokumente teigiama, kad „bendros JAV Gynybos departamento išlaidos, susijusios su visa medžiaga, mokymais ir paslaugomis, teikiamomis pagal šią Sutartį, ir susijusios išlaidos yra iki penkiolikos (15) milijonų JAV dolerių“. Dokumente teigiama, kad Pentagono pagalba Ukrainos sveikatos ministerijai apima „bendradarbiaujančius biologinius tyrimus, biologinių grėsmių sukėlėjų aptikimą ir reagavimą bei biologinių medžiagų apsaugos, kontrolės ir atskaitomybės gerinimą“.

Andrew Weberis, Strateginės rizikos tarybos vyresnysis bendradarbis ir Ginklų kontrolės asociacijos direktorių tarybos narys, kovo 3 dieną naujienų agentūrai AFP taip pat teigė, jog Pentagonas „niekada neturėjo biologinių laboratorijų Ukrainoje“.

Weberis sakė „PolitiFact“, kad CTR programa „teikė techninę pagalbą Ukrainos sveikatos ministerijai nuo 2005 m., siekiant tobulinti visuomenės sveikatos laboratorijas“ ir kad sveikatos laboratorijų misija „yra analogiška JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrams“. Laboratorijos „pastaruoju metu atliko svarbų vaidmenį stabdant COVID-19 plitimą“, – pareiškė jis.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

  1. Ryta says:

    Prakeikti amerikonai,jus ES žmonės prakeike nuo tos dienos, kai įkelet koja į Lt Lietuvos valstybę pavertet kolonija prakeijtieji.kiek milijonų žmonių mire per du metus nuo prakeitu jusu virusų.ant nt indenu žemių ir kaulu savo gerbuvi susikuret, auksa is indenu atėmet. Milijardus kraunates zudydami ir naikindami pasauly. Gyvulei prakeikti dikit is ES ir pabaltijo valstybių velniai raguoti, deksit patys pragare.

  2. Vytas says:

    Gal ir yra pasaulyje kvailių, kurie patikės šia amerikoniška pasakėle neva JIE FINANSUOJA Ukrainos laboratorijas. Kokie tie amerikonai altruistai, nesavanaudiškai pristatė net 30 (na, kad ir keliolika) cheminių-biologinių laboratorijų, paaukoje tam TIK 15 milijonų dolerių. Na tiesiog angelai, o ne pasaulinio masto agresoriai,kuriems rūpi tik pinigai, o dar daugiau – Rusijos žemės turtai. Pačių amerikiečių informacija yra, kad žinoma Uhanio laboratorija Kinijoje atkelta į Kiniją su visa įranga ir finansavimu iš JAV. Logiškai mastant, kyla klausimas: ar tokia nualinta šalis gali sau leisti eksploatuoti keliolika ar net 30 labai brangių laboratorijų ir kam jų tokiai biednai valstybei reikalinga.?

  3. Antivax says:

    Kokie „geri“ tie amerikonai! Nu, tiesiog altruistai, kokių reta.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top