JAV švietimas kapituliuoja prieš „lygybę“

2021, 8 kovo, 14:23 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (2) | peržiūrų 445 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Darbininkų lygybė

JAV valstybinė švietimo sistema, vertinant pagal rezultatus, išleidžia absolventus, kurie yra mažiau kompetentingi kalbinių įgūdžių srityje ir yra žymiai mažiau pasirengę gamtos mokslų ir matematikos srityse, lyginant su 1964 m., kai buvo pasiektas aukščiausias rodiklis, vertinant pagal egzaminų rezultatus, siekiant nustatyti akademinius gabumus … Remiantis reitingais, mokslo ir matematikos žinių lygio sumažėjimas tarp Amerikos studentų, lyginant su jų bendraamžiais užsienyje, per pastarąjį dešimtmetį paspartėjo, rašo strategic-cilture.org portalas.

2015 m. vertinime tarp 71 šalies, JAV užėmė 38 vietą pagal matematikos žinias ir 24 vietą gamtos mokslų srityje. Tarp 35 EBPO šalių JAV užima 30 vietą matematikos ir 19 vietą gamtos moksl srityje. Apverktini rezultatai, ir tai vyksta nepaisant to, kad Amerikos mokesčių mokėtojai vienam studentui išleidžia daugiau pinigų nei bet kuri kita pasaulio šalis, todėl reikalas ne vien piniguose.

Didele dalimi reitingų sumažėjimą lemia technologinė pažanga, užtikrinanti vienodas sąlygas mokytojams visame pasaulyje, tačiau reikia atsižvelgti ir į socialinį kontekstą. Visų pirma Jungtinėse Valstijose neabejotiną įtaką padarė politiniai ir kultūriniai neramumai.

Tačiau turint omenyje tai , kas jau pasakyta, JAV dabar susiduria su vertybių perkainojimu, kuris greičiausiai visam laikui pakeis tradicinį švietimą, ir dėl šių pokyčių amerikiečių studentai bus dar mažiau konkurencingi nei jų bendraamžiai užsienyje.

Daugelyje JAV mokyklų atsisakyta turinčių bent kažkokią prasmę pažymių arba net visai atsisakyta vertinimų – tai reiškia, kad nėra galimybės vertinti jokių pasiekimų ar akademinių rezultatų. Priėmimo į nacionalines kolegijas testų rezultatai palaipsniui krenta, kadangi jie vis dažniau yra vadinami „rasistiniais“ žvelgiant iš to taško, kaip jie vertina mokymąsi ir remiantis tik tuo, kad juodaodžiai testuose pasirodo kur kas prasčiau nei azijiečiai ir baltieji.

Visa tai yra programos, kuria siekiama surasti ir pašalinti bet kokias rasizmo apraiškas viešojoje erdvėje, dalis. Tai pasireiškė daugelio istorinių paminklų nugriovimu ir sunaikinimu bei bet kokios sąžiningos diskusijos apie Amerikos istoriją, atmetimą. Pavyzdžiui, San Francisko mokyklos išleis daugiau nei 1 milijoną dolerių 44 mokyklų, įamžinusių žmones, kurie buvo „pro mikroskopą“ ištirti dėl „rasizmo ir priespaudos“ ir pripažinti kaltais, pervadinimui. Tarp jų yra George’as Washingtonas, Thomas Jeffersonas, Abraomas Linkolnas ir Paulas Revere’as.

Naujoji pasaulio tvarka švietimo srityje yra pastatyta pagal „lygybės“ koncepciją, t. visuomenės švietimo sistemos naudojimas „vienodiems rezultatams užtikrinti“. Tačiau pati koncepcija yra labai ydinga, nes lygybės siekimas reiškia neteisingumą visiems: juk garantuojama, kad visi absolventai turi vienodus rezultatus ir gauna tas pačias žinias. Tai, žinoma, yra juokinga ir baudžia gerą studentą, nes blogas studentas yra kažkaip prastumiamas per šią sistemą, ir pabaigoje jis gauna tą patį popierių, kaip ir geras.

Ir apskritai visuomenės švietimo kokybė smarkiai sumažės. Galima drąsiai teigti, kad totalitarinio „lygybės“ režimo įvedimas, pagrįstas rasiniu požiūriu, neišvengiamai išstums iš sistemos daug daugiau akademiškai pajėgių studentų.

Daugelis geriausių mokytojų taip pat persikels į privačias mokyklas, kurių atsiradimą lems tėvų ir mokinių paklausa. Kiti mokytojai visiškai atsisakys mokymo, kai susidurs su politiniu korektiškumu, kurį iki 2020 m. buvo sunku įsivaizduoti. Faktinė švietimo kokybė nukentės visų dalyvių atžvilgiu.

Viskas jau ir taip klostosi pakankamai blogai, bet esminis dalykas yra tai, kad švietimo pertvarka vyksta visose Jungtinėse Valstijose, remiama federalinės vyriausybės, valstijų ir savivaldybių vyriausybių, o kai bus nustatyta nauja tvarka, bus sunku ar net neįmanoma grįžti į sistemą, kur mokymasis iš tikrųjų reiškia discipliną, sunkų darbą ir dažnai atsidavimą.

Tuo pačiu daugelyje mokyklų apskričių tikrasis tokių pokyčių procesas taip pat gula ant mokesčių mokėtojų pečių. Vienoje Virdžinijos mokymo apskričių vietinė mokyklos taryba išleido 422 500 USD konsultantui, kad vadinamoji kritinės rasės teorija būtų pritaikyta naujai mokymo programai, kuri bus privaloma visiems darbuotojams ir pagal kurios pagrindu bus mokomasi.

Pagaliau atidarius mokyklas, pavyzdžiui, visi darželiai specialaus kurso rėmuose bus mokomi „socialinio teisingumo“, o visais kitais lygmenimis bus įvestas „įvairovės ugdymas“. Mokymas skaityti, rašyti ir skaičiuoti persikels į antrą planą prieš „socialinį teisingumą“.

Kritinės rasės teorija teigia esanti priešnuodis sisteminiam rasizmui, tačiau savo prigimtimi yra rasistinė ir priešinasi neutraliai rasinei sistemai, kuri naudinga visiems vienodai.

Remiamasi prielaida, kad visos vyriausybinės institucijos ir infrastruktūra Amerikoje yra rasistinio pobūdžio ir palaiko „baltųjų viršenybę“, todėl turi būti sunaikintos. Ji reikalauja, kad viskas būtų vertinama per tapatybės ir rasės apibrėžtą vertybių sistemą, o baltuosius ir jų institucijas laiko beviltiškai korumpuotais, jei jau ne apskritai blogiu.

Laimei, politinio korektiškumo jakobinai gauna atkirtį. Mokinių tėvai išreiškia savo nepritarimą, o kai kurie mokyklos tarybos nariai ir mokytojai atsisako dirbti pagal šią programą. Tuo pačiu mokytojai rizikuoja netekti darbo.

Daltono elitinėje privačioje mokykloje Niujorke tėvai nusiuntė direktoriui laišką, kuriame protestavo prieš neseniai įvestą „antirasistinę“ programą. „Net žmonės, kurie simpatizuoja šiam politiniam požiūriui, mano, kad mokyklos vaidmuo yra ne primesti politines pažiūras, o atverti vaikų protus pasaulio ir žinių stebuklams. Mokyklos, kurią mylime, kuri pakeitė mūsų gyvenimą, nebėra. Ir tai yra didžiulis praradimas“.

Laiške taip pat sakoma, kad „visose šių metų pamokose buvo įkyriai akcentuojami rasė ir tapatumas, policijos rasizmas, „mokslo rekonstrukcijos“, „baltumo decentralizavimas“ pamokose apie meną, baltojo suprematizmo studijavimas, seksualumo klausimai sveikatos pamokose. Tai neatpažįstamai pakeitė mokymo programą Daltone.

Ironiška, kad didžiąją dalį naujos mokymo programos propaguoja radikalių Daltono pedagogų būrys, kurie gruodį pasirašė „antirasistinį manifestą“, reikalaudami, kad mokykla samdytų 12 etatinių įvairovės darbuotojų, atšaukdama pamokas, kuriose juodaodžiai studentai nespėja kartu su baltaisiais, o taip pat, kad visi darbuotojai padėtų parašą dėl antirasizmo.

Tai, kas vyksta Daltone ir kitose mokyklose, vyksta daugelyje geriausių Amerikos universitetų, todėl puvimas bus perduotas sekančiai kartai, kai šiandieniniai studentai patys taps mokytojais.

Juodaodis profesorius iš Prinstono. dėstantis klasikinę literatūrą, ragina uždaryti visus klasikinius fakultetus, nes jie „skatina rasizmą, vergiją ir baltųjų viršenybę“.

Amerikos švietimo sistema, kažkada buvusi naudinga šaliai ir jos žmonėms, dabar mūsų akyse patiria agoniją. Ir nesitikėkite, kad Džo Baideno (Joe Biden) administracija padarys viską, kad ją išgelbėtų. Ji yra kenkėjų pusėje.

šaltinis: infa.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Simas Simaitis says:

    Ką jau čia bekalbėti apie pindosus. Lietuvoje vyksta tie patys procesai, toks pats išsityčiojimas iš švietimo sistemos

  2. Vytas says:

    Ne vien tankai, patrankos garantuoja bet kurios valstybės saugumą. Didesnę pergalės bet kurioje kovoje pasiekimo galimybės dalį sudaro žmogaus, piliečio faktorius. Antras pasaulinis karas, TSRS pergalė jame, užtikrino ne vien ir ne tik karinė techniką, kurią TSRS sugebėjo sukurti pasiaukojamu mokslininkų bei inžinierių, darbininkų ir valstiečių darbu, ne tiek parama , gauta iš Vakarų, kiek žmogiškasis faktorius – pasiaukojamas darbas, nežiūrint į didžiulius nepriteklius. Ir tai užtikrino tinkama švietimo sistema, atitinkanti valstybės interesus. Deja, šiuolaikinė Vakarų švietimo sistema, pradėjusi tarnauti ne valstybių, o tarptautinių stambių korporacijų interesams, privedė valstybines švietimo sistemas prie moralinio kracho. O lygiavos, „lygių šansų“ suteikimas (ar bent bandymas tai padaryti) gabiam, darbščiam mokiniui su negabių artingiu priveda prie absurdo bei švietimo sistemos degradavimo. Beja, manau, kad straipsnyje aprašyta situacija JAV liečia tik JAV VALSTYBINĘ ŠVIETIMO SISTEMĄ.. Privačiose JAV mokyklose išlieka geležinė tvarka ir aukštas mokymo lygis.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top