KGB rezervistai: skaitom šaltinius

2023, 2 kovo, 10:02 | kategorija LPT | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 155 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

KGB

Vajus dėl KGB rezervistų jau buvo beveik atvėsęs, bet dabartės turbūt vėl įsiplieks pilna jėga, prognozuoja Algis Džiugys. O tuo tarpu mūsuose yra gajos tokios nuomonės, kad:

1) KGB rezervistai tai ne tas pats, kas kadriniai KBG’istai ar KBG skundikai, tai daug švelniau ir nekalčiau.

2) KGB rezervistų vaikai neatsako už savo tėvus.

Gal taip ir yra, tačiau įdėmiai paskaitykime ką apie tai rašo to reikalo žinovai iš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC)  ( http://www.kgbveikla.lt/lt/kgb-rezervo-karininkai ):

1) Apie tai, kokie turėjo būti KGB rezervistai:

„Kandidatai į KGB rezervo karininkus turėjo būti ne vyresni kaip 35-erių metų, įgiję aukštąjį išsilavinimą, pageidautina, kad būtų – LKP nariai ar kandidatai. Priimant į KGB rezervą reikalavimai buvo keliami beveik tokie patys, kaip ir priimant į etatinį KGB darbą. Kandidatams į KGB rezervą buvo atliekamas nuodugnus specialusis patikrinimas.

KGB pareigūnai, siekdami išsiaiškinti kandidatų tinkamumą dirbti KGB ypatinguoju laikotarpiu, skirdavo jiems operatyvines užduotis.

Įvykdžius šias užduotis, KGB pareigūnai spręsdavo apie kandidatų į KGB rezervą gebėjimą dirbti operatyvinį darbą: kontaktuoti su nepažįstamais žmonėmis, užmegzti su jais pažintis ir t. t.

Be to, agentūros ir patikimų asmenų pagalba KGB pareigūnai išsiaiškindavo ar kandidatai turi greitą reakciją, nesutrinka netikėtose situacijose ir pan. Sutikimą būti įrašytiems į KGB rezervą kandidatai duodavo žodžiu pokalbių su KGB pareigūnais metu.

Naujiems į KGB rezervą priimtiems karininkams buvo skiriamas pagal SSRS KGB numatytą programą specialus parengimas.

Su agentūrinio-operatyvinio darbo pagrindais KGB rezervo karininkai būdavo supažindinami Minske, Rygoje, Leningrade ir kitur veikusiose KGB mokymo įstaigose.

Maždaug pusė KGB rezervo karininkų ypatinguoju laikotarpiu (karo ar grėsmės sovietų valdžiai metu) būtų tapę LSSR KGB operatyviniais darbuotojais, kita dalis – sovietų armijos daliniuose veikusio SSRS KGB Ypatingojo skyriaus operatyviniais darbuotojais ir pan.”

2) Apie tai, kokie turėjo būti KGB rezervistų šeimynykščiai ir giminės:

„Kandidatams į KGB rezervą buvo atliekamas nuodugnus specialusis patikrinimas.

Pirmiausia jie turėjo rašyti specialios formos autobiografijas, kuriose, be savo asmens duomenų, turėjo pateikti duomenis apie šeimos narius ir gimines: tėvus, žmoną, vaikus, brolius ir seseris, taip pat žmonos tėvus, brolius ir seseris, nurodyti visų jų darbo vietas ir adresus.

Kandidatas turėjo nurodyti, ar jis ir jo žmona neturi giminių užsienyje, ar jo arba žmonos giminaičiai nebuvo užsienio piliečiai, ar neturėjo kontaktų su užsienio piliečiais: susitikimų ar susirašinėjimų.

Po to visi kandidato į KGB rezervą giminaičiai KGB pareigūnų buvo patikrinami, tik tada nustatydavo kandidato tinkamumą būti KGB rezerve.

Priimti į KGB rezervą karininkai, vykdydami SSRS KGB 1978-06-20 įsakymą Nr. 0330, pasirašydavo atmintinę, pagal kurią per 48 valandas turėjo pranešti tiesioginiam viršininkui apie šeiminės padėties pasikeitimą, apie giminaičių patraukimą baudžiamojon atsakomybėn ir apie ne tarnybos reikalais jo ar giminaičių užmegztus ryšius su užsieniečiais ir keliones į užsienį.”

Taigi, išvadas darykite patys. Manau, kad papildomi komentarai nereikalingi, nes lyg ir taip viskas aišku, o ypač protingiems ir išsilavinusiems.

Tačiau yra toks paradoksas, kad protingumas ir išsilavinimas neturi nieko bendro su politinėmis pažiūromis ( https://www.sarmatas.lt/06/issilavinimo-mito-saulelydis-jausmai-ir-isitikinimai-pries-mastyma-ir-issilavinima/ ).

P.S. Lietuvos ypatingajame archyve saugomos 238-ių KGB atsargos karininkų (rezervistų) bylos (jų sąrašas: http://www.kgbveikla.lt/uploads/rezervistai/sarasas_bendras.pdf ).

O kiek dar nežinomų KGB atsargos rezervistų?

Šaltinis: Algis-dziugys.blogspot.com

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top