Kijevas turi atsisakyti Donbaso, kitaip Europoje prasidės karas

2015, kovo 4, 5:01 | kategorija Ideologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 430 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„Focus“, Vokietija)
Julian Rohrer

paveikslėlisKijevui reikia atsisakyti teritorijos Ukrainos rytuose – toks kvietimas sklinda iš eksperto Rytų Europos klausimais vokiečių bendrijoje DGAP užsienio politikos klausimais Stefano Meisterio, praneša vokiečių žurnalas Focus. „Šios teritorijos bet kuriuo atveju jau prarastos – bent jau prognozuojamai ateičiai, – mano politologas. – Todėl tam, kad išgelbėti likusią šalies dalį ir stabilizuoti situaciją Europoje, ukrainiečių valdžia turi kuriam laikui atsisakyti šios teritorijos“.

„Atidavęs“ rytinę šalies dalį, anot Meisterio, „Kijevas galėtų susikoncentruoti į būtinų reformų vykdymą, užsiimti griūvančios Ukrainos ekonomikos atkūrimu ir socialinės situacijos šalyje gerinimu“.

„Esamu metu Ukrainos rytai – tai instrumentas Rusijos vadovybės rankose, kurio tikslas – žalos darymas ir Ukrainos kontrolė“, įsitikinęs ekspertas. „Krymo atveju strateginis sprendimas buvo priimtas Rusijos Juodosios jūros laivyno apsaugos labui. Donbasas gi, tokios vertės Rusijai neturi“, – cituoja leidinys jo žodžius.

Neryžtingumas iš Europos Sąjungos pusės, kaip rašoma toliau, leidžia Rusijai ir toliau silpninti Ukrainą: „ESBO, kuriai duotas uždavinys stebėti taikos susitarimų regione vykdymą, nesusitvarko su savo misija: tam pas ją nėra nei pajėgumų, nei būtinos karinės įrangos, kadangi ji yra civilinė organizacija“.

Dėl šios priežasties Meisteris pasisako už Europos Sąjungos strategijos pakeitimus: „Norint stabilizuoti situaciją Ukrainos klausimu būtina plataus masto Ukrainos integracija į ES: likusiai šalies daliai reikės pasiūlyti narystės Europos Sąjungoje ar NATO perspektyvą, o taip pat pateikti kažkokį Maršalo plano analogą, kuris galėtų padėti atstatant ukrainiečių ekonomiką“. „Dabar gi, ES pasisako iš silpnojo pozicijos“, – kritikuoja Meisteris.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Gojus says:

    Gana durnas tas Maisteris – juk karas Ukrainoje yra tik dėl to, kad jie būtent ir nestotų į ES ir NATO.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.

top