Kongresmenai reikalauja JAV prezidento tiekti Ukrainai ginklus

2015, 8 kovo, 4:30 | kategorija Ideologija | 3 komentarai | peržiūrų 273 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

(„The Wall Street Journal“, JAV)

paveikslėlisVašingtonas – JAV kongreso atstovų rūmų spikeris, respublikonas iš Ohajo valstijos John Boehner ir grupė žinomų įstatymų leidėjų, atstovaujančių Respublikonų ir Demokratų partijas, kreipiasi į Baltuosius rūmus reikalaudami nedelsiant perduoti Ukrainai karinę pagalbą ginklais, kaip priemonę atsilaikyti prieš Rusijos bandymus destabilizuoti padėtį regione.

Boehner kartu su daugumos lyderiu atstovų rūmuose – respublikonu iš Kalifornijos valstijos Kevinu McCarthy, o taip pat žinomi demokratai ir respublikonai iš keleto pagrindinių kongreso komitetų, savo kreipimesi į prezidentą Baracką Obamą pereitą trečiadienį pareiškė, jog JAV turi nedelsdamos perduoti ukrainiečių kariuomenei „letalinio gynybinio ginklo sistemas“.

Pažymėję, jog kongresmenai pereitais metais suteikė administracijai įgaliojimus suteikti papildomą karinę pagalbą Ukrainos vyriausybei, kreipimosi autoriai „ryžtingu tonu“ pareikalavo pono Obamos nedelsiant suteikti tą papildomą pagalbą.

„Mes neturime laukti, kol rusų kariuomenė ir rusų statytiniai separatistai užims Mariupolį bei Charkovą anksčiau, nei mes imsimės priemonių, kad išplėsti Ukrainos vyriausybės galimybes sulaikant ir atremiant tolimesnę agresiją“, – parašė kongresmenai.

Pasirašytas vasarį susitarimas dėl paliaubų pasirodė nepakankamai efektyvus, kad sureguliuoti konfliktą regione, nors kai kuriuose rajonuose pavyko pasiekti pagrindinių karo veiksmų nutraukimą tarp ukrainiečių kariuomenės ir prorusiškų separatistų.

Abi konflikto pusės tvirtina, jog laikosi susitarimo sąlygų, pagal kurias jie turi atitraukti sunkiąją ginkluotę, tačiau nepriklausomi stebėtojai šią savaitę pareiškė, jog negali patvirtinti ar iš tiesų šių susitarimų laikomasi.

Baltieji rūmai dabartiniu metu kaip galima variantą svarsto galimybę perduoti Kijevui gynybinius ginklus, tame tarpe sistemas, kurias galima panaudoti atremiant atakas, vykdomas su šarvuota technika – pavyzdžiui tankų atakas. Kai kurie, aukštas pareigas užimantys JAV gynybos Ministerijos ir žvalgybos tarnybų atstovai, tame tarpe gynybos ministras Ash Carter ir nacionalinės žvalgybos direktorius James Clapper, atvirai pareiškė palaikantys tokį sprendimą.

Neseniai įvykusio karinių veiksmų masto sumažėjimo dėka, tokio sprendimo būtinybė jau nebėra tokia skubi, nors, pasak kongresmenų, klausimo svarstymas tęsiasi.

Kaip demokratai, taip ir respublikonai dar ryžtingiau pareikalavo iš Obamos administracijos imtis griežtų priemonių prieš Rusiją už Krymo aneksiją ir veiksmus vykstančiame konflikte Ukrainoje. John Boehner ir kiti konkresmenai, trečiadienį pasirašę kreipimąsi, pareiškė, jog konfliktas įgauna gerokai didesnį mastą ir dabar vertinamas ne tik kaip „Rusijos kėsinimasis į Ukrainos nepriklausomybę ir suverenitetą“.

„Tai nevykęs tarptautinės teisės normų pažeidimas, iššūkis Vakarams ir kėsinimasis į pasaulio tvarką, kuri tokia didžiule kaina buvo nustatyta po Antrojo pasaulinio karo“, – parašė kongresmenai.

Tarp pasirašiusių laišką buvo aukšti atstovų rūmų ginkluotųjų pajėgų, užsienio reikalų, specialių komitetų žvalgybos klausimais komitetų valdininkai bei pirmininkai, o taip pat trys aukšti asignavimų komiteto pareigūnai.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

  1. Sokratas says:

    Taigi, jankiams būtinai reikalingas karas Europoje. Jiems reikalinga vėl apnaikinti Europą. Jie prisimena „aukso laikus“ po antrojo pasaulinio karo ir po TSRS sunaikinimo, kada amerikonai pelnėsi iš civilių vokiečių naikinimo, o po 1990 metų ir iš Rusijos apiplėšimo.

  2. Mindaugas says:

    Pats „juodžiausias“ scenarijus būtų atviro, karšto Trečio pasaulinio karo įsižiebimas, kuris garantuotai nusineštų daugiamilijonines aukas tiek Rusijoje, tiek ir Europoje (gal ir kitose pasaulio dalyse, nes įvykius tuomet būtų sunku prognozuoti), padėtų JAV imperialistams įgyvendinti svarbius savo tikslus tiek atsikratant nereikalinga pertekline populiacija, tiek ir realizuojant milžiniškus pelnus kapitalistiniam karinės pramonės kompleksui, kuriam karai – tai tiktai pelno šaltinis, grynas biznis, taip sakant (turėkime omenyje, kad būtent įsijungimas į Antrąjį pasaulinį karą padarė galą Ameriką dar ir Ruzvelto prezidentavimo metu nesibaigusiai ekonominei krizei, tuo būdu paskatinęs milžinišką karinės pramonės gamybą, teikusią didžiulius pelnus Amerikos kapitalistams, kuriems Antrasis pasaulinis karas buvo ne tiktai puiki priemonė JAV pasaulinei galiai padidinti iki ligtol neregėtų mastų, bet ir itin gudrus bei pelningas biznis, kuriuo buvo nuostabiai pasipelnyta).

  3. Gojus says:

    Matos, kad pindosams per mažai aukų. Jie norėtų pasiekt Irako ar Libijos lygį. Būtina. Reikia melst ukropams drąsos – tokia niekad nepasižymėjo – kad sugebėtų pasakyt, ką iš tirko galvoja, nes Maidauno euforija baiginėjasi ir vasarą jos nebeliks visiškai.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top