Kosmose aptiktas nematomas skydas saugantis Žemę

2015, 7 kovo, 4:30 | kategorija Realybė | 1 atsiliepimas | peržiūrų 694 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

tačiau tyrėjai nesupranta kaip jis atsirado

(„Inquisitr„)

paveikslėlis

Straipsnyje, paskelbtame žurnale Front Line Desk, pranešama, jog radiaciniuose Van Alleno žieduose aptiktas trečiasis žiedas, užpildytas aukštų energijų elektronais ir protonais. Palaikomi vienoje vietoje Žemės magnetinio lauko, radiaciniai Van Alleno žiedai plečiasi ir susispaudžia reaguodami į Saulės aktyvumą.

Nors šie žiedai pirmą kartą buvo aptikti dar 1958-aisiais, mokslininkai identifikavo tik dvi juostas, kurios driekiasi  25 000 mylių atstumu nuo žemės paviršiaus.

2013 metais, profesorius Daniel Baker iš Kolorado Universiteto Boulder’yje ir jo komanda, dvigubų zondų paleistų 2012-aisias pagalba, aptiko trečią, pereinamąją kaupiamąją juostą. Jų tyrimo duomenimis, trečia juosta randasi tarp jau anksčiau žinomų juostų – išorinės ir vidinės Val Alleno juostų. Ši juosta skiriasi tuo, jog atsiranda ir išnyksta, sekdama kosminių „orų“ pasikeitimus.

Šio žiedo paskirtis visiškai aiški – jis blokuoja elektronus-žudikus, neleisdamas jiems patekti giliau į Žemės atmosferą. Dėl savo milžiniško greičio, netolimo šviesos greičiui, šie elektronai gali turėti didžiulę griaunamąją jėgą, ir jie kelią grėsmę kosmonautams bei orbitiniams palydovams bei gali sugadinti ištisas kosmines sistemas.

Magnetinis Žemės laukas palaiko žiedus vietoje, tačiau elektronai šiose juostose – kurie juda beveik šviesos greičiu – yra blokuojami kažkokios nematomos jėgos, užkardant jų patekimą į mūsų planetos atmosferą.

Iki atrandant nematomą skydą, mokslininkai darė prielaidas, kad elektronai būna išsklaidomi oro viršutiniuose atmosferos sluoksniuose – tačiau, panašu, jog jie net nepatenka ten, nematomo elektroninio Žemės skydo dėka.

Dabar, kai mokslininkai žino, jog nematomas skydas egzistuoja, jie bando nustatyti, kaip jis buvo suformuotas ir kaip būtent jis veikia.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Anzius says:

    Veikia kolektyvinio atspindėjimo principu. Kažkuo panšus efektas į Mesbauerio. Tarp dviejų skirtingu greičiu magnetinio lauko „plokštumų“ atsispindėdami daug kartų įgreitėja, bet judėjimo vektorius pakeičia kryptį horizontaliai žemės paviršiui. Juk ir M. efektas tik dėl to, kad ne pavieniai atomai, o visas kristalas veikia kaip vienas. Todėl atatranką jaučia ne pavienis atomas, šiuo atveju – ne pavienis elektronas.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top