Krymo gyventojai renkasi Maskvą, o ne Kijevą

2015, 23 kovo, 18:15 | kategorija Realybė | atsiliepimų (15) | peržiūrų 640 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Forbes
(Kenneth Rapoza)

paveikslėlisGali būti, jog JAV ir ES nori išgelbėti Krymo gyventojus nuo jų pačių. Kaip paaiškėjo, krymiečiai pilnai patenkinti tuo, ką turi,- teigia „Forbes“.

Praėjus metams po Krymo aneksijos, ukrainiečių pusiasalio Juodojoje jūroje, sekančių viena po kitos apklausų rezultatai parodo, jog vietiniai gyventojai – ar jie būtų ukrainiečiai, etniniai rusai ar totoriai – vieningi viename: gyvenimas su Rusija geresnis, nei gyvenimas su Ukraina.

Per pastaruosius 12 mėnesių Kryme mažai kas pasikeitė. Nežiūrint į visas pastangas iš Kijevo, Briuselio, Vašingtono, ESBO pusės, pagrindinė Krymo pusiasalio gyventojų masė mano, jog referendumas įvykęs dėl atsiskyrimo nuo Ukrainos buvo teisėtas. Kažkada Vakarams teks pripažinti Krymui teisę į savivaldą. Jei tik mes visi nenuspręsime, kad vietos gyventojai, apklausti Gallup ir GfK, atsakinėjo į klausimus šalia stovint FST agentams su ginklu rankose.

2014-ųjų birželyje, Gallup institutas kartu su Stebėtojų taryba tarptautinės transliacijos klausimais, paklausė Krymo gyventojų ar referendumo įvykusio 2014 kovo 16 dieną rezultatai atspindi realias žmonių nuotaikas.

82,8% apklaustųjų Krymo žmonių atsakė, jog atspindi. Kai tyrėjai padalino apklaustuosius į grupes pagal jų etninę priklausomybę, pasirodė, jog 93,6% etninių rusų ir 68,4% ukrainiečių yra įsitikinę referendumo teisėtumu.

Dar daugiau, kai Krymo gyventojų buvo paklausta, ar jo prijungimas prie Rusijos pakels jų šeimų pragyvenimo lygį, teigiamą atsakymą davė 73,9% apklaustųjų, o neigiamą – viso 5,5%.

2015 -ųjų vasarį, vokiečių kompanijos GfK vykdytos apklausos rezultatai parodė, jog žmonių požiūris nepasikeitė. Į klausimą „ar jūs palaikote Krymo aneksiją“ 82% atsakė „neabejotinai taip“, o 11% – „didžiąja dalimi taip“. Tik 2% apklaustųjų atsakė, kad jie nepalaiko aneksijos. 3% respondentų susilaikė nuo atsakymo.

Turint omenyje šių dviejų apklausų, vykdytų Vakarų kompanijų rezultatus, nėra jokių abejonių tuo, jog absoliuti Krymo gyventojų dauguma nemano, kad juos apgaule privertė balsuoti už aneksiją: jie įsitikinę, jog jiems ir jų šeimoms bus geriau Rusijos, o ne Ukrainos sudėtyje.

Lygiai prieš metus 83% Krymo gyventojų ėjo į balsavimo apylinkes, ir beveik 97% iš jų pasisakė už susijungimą su Rusija. Didžioji dauguma Krymo pusiasalio gyventojų – etniniai rusai.

JAV pabandė uždėti kirtį į būtinybę apginti pusiasalio etninių mažumų teises, o būtent totorių, kurie sudaro maždaug 10% nuo Krymo gyventojų skaičiaus. Iš 4% totorių, pareiškusių jog jie nepalaiko Krymo aneksijos, dauguma – 55% – paaiškino, jog jie taip mano todėl, kad aneksiją buvo būtina vykdyti prisilaikant tarptautinės teisės ir su Kijevo pritarimu.

Dar 24% pasakė, jog balsavimas referendume vyko „esant spaudimui“, kas, greičiausiai reiškia kažkokias politines ar karines grėsmes, nukreiptas į tai, kad priversti žmones balsuoti ir nubalsuoti už prisijungimą prie Rusijos.

GfK apklausos metu Krymo gyventojų buvo paklausta, – ar ukrainiečių MIP teisingai vertino įvykius Kryme. Tik 1% apklaustųjų pasakė, jog „ukrainiečių MIP teikia absoliučiai teisingą informaciją“, ir tik 4% atsakė, kad „informacija greičiau tikra nei melaginga“.

Tokiu būdu, Gallup ir GfK apklausų rezultatai įrodo, jog dabar Ukrainoje vyksta gilus skilimas. Skirtingi politiniai požiūriai, galutinėje pasekmėje kelia grėsmę teritoriniam Ukrainos vientisumui. Tik 19% rytinės dalies gyventojų ir 26,8% šalies pietryčių gyventojų mano, kad Ukraina turi įstoti į Europos Sąjungą, tada, kai vakarinėje šalies dalyje apie prisijungimo prie ES būtinybę pasisako 84,2% gyventojų.

Beveik 60% šalies šiaurės gyventojų sutinka su tuo, kad Ukraina turi būti Europos Sąjungos dalimi, ir apie pusę centrinės šalies dalies siekia integracijos su ES.

Dar mažiau rytų ir pietryčių Ukrainos dalies gyventojai palaiko idėją stoti į NATO, o centrinėse ir šiaurinėse šalies dalyse tik trečdalis gyventojų sutinka su tuo, jog Ukraina turi įstoti į šį Vakarų karinį aljansą. Tuo tarpu vakaruose šis skaičius siekia 53%.

Šie skaičiai maždaug sutampa su pasitikėjimo ir nepasitikėjimo Vašingtono atžvilgiu rodikliais. Ukrainos vakarai, šiaurė ir centras, prisilaikantys prointegracinių pozicijų, priima JAV vaidmenį krizės atžvilgiu iš esmės teigiamai.

Tuo tarpu rytuose ir pietryčiuose tokią nuomonę palaiko mažiau nei trečdalis apklaustųjų, ir beveik niekas nepalaiko šio požiūrio taško Kryme.

Įdomu tai, kad nežiūrint į galimą Rusijos dalyvavimą separatistų judėjime Ukrainos rytuose, tik 35,7% apklaustųjų ten pasakė, jog jie Rusijos dalyvavimą visumoje vertina palankiai, tada kai Kryme 71,3% gyventojų išreiškė solidarumą su Rusijos pozicija, ką parodė Gallup apklausa prieš metus.

Pereitą savaitę JAV Valstybės departamento spaudos sekretorė Džen Psaki (Jen Psaki) pareiškė, jog sankcijos prieš Rusiją nebus panaikintos tol, kol Krymas negrįš į Ukrainos sudėtį.

Nei Valstybės departamentas, nei JAV finansų Ministerija nepatikslino, – ar tai buvo programinis vyriausybės pareiškimas, o taip pat ar jis liečia sankcijas įvestas trečio sankcijų raundo rėmuose 2014-ųjų liepą, po Malaizijos avialinijų keleivinio lėktuvo katastrofos Ukrainos rytuose.

 

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 15

 1. Mindaugas says:

  Nebūtų dabar Krymas Rusijos sudėtyje, dabar Kryme darytųsi tai, kas vyksta pietryčių Ukrainoje. Kitais žodžiais šnekant, V.Putinas išgelbėjo Krymą nuo karo ir mąsinio rusakalbių Krymo gyventojų žudymo. Ir šis žingsnis tik patvirtino jo genialų politikos išmanymą, nepraliejant kraujo lašo, tik politinėmis priemonėmis, nugvelbiant jankiams iš panosės Krymą.

 2. ... says:

  Man patinka visažiniai. Iš kur žinot kas būtų jeigu būtų? O jeigu nebūtų separatistai ginklų paėmę, ar būtų dbr tai kas vyksta rytų ukrainoje? Nesu prieš rusiją, tačiau ir nesu už ją. Jūsų ‘jo genialų politikos išmanymą’ pasakymai verčia susimastyti ar tikrai mastote blaiviai.

 3. Tusciai vietai says:

  Gerai, kad patinka visaziniai, gal ir pats tokiu viena diena patapsi, gal kai paaugsi? Matai, yra tokie dalykai, kaip priezastis, testinumas, pasekme ir tt. Nebutina paciam ranka prie ugnies kist, kad zinotum, jog nudegsi ir skaudes, cia kaip tik is tos operos :“kas butu, jeigu butu“, ekstrapoliuojama is kitu patirties. Taigi, suauge zmones, matydami ukropus plesikaujancius ir zudancius oficialiai neginamus civilius rytu ukrainoje , susivoke, kad tokia pat lemtis butu laukusi ir Krymo gyventoju, jei jie oficialiai nebutu tape Rusijos dalimi. Visai nesudetinga ir nereikia buti visaziniu, tik suaugusiu su normaliai veikianciomis smegenimis.

 4. PP says:

  Naivus berniuke, ar mergaite, karas Ukrainoje būtų buvęs bet kokiu atveju, nes jo reikia JAV. Tik jos manė, kad pradėjus žudyti rusus, į Ukrainą įžengs Rusijos kariuomenė ir tuomet bus galima klykti, kad Rusija yra agresorė. Dabar tai tėra klykimas, be jokio pagrindo, tik smegenų plovimas baranams, kurie nemąsto. Kai Rusija vis nepasirodė, tada ir lėktuvą numušė. Ir tai išėjo šnipštas…

 5. ... says:

  Visažiniai, viską jūs žinot tupėdami LT. Argi ne tragikomedija? Padarom eksperimentą. Aš jus palaikysiu savo namuose 1 metus su įjungtu TV. Paleisiu savo sukurtas laidas, TV žinias apie tai, kaip tarkim Japonija susikala su Kinija, kaip ten visi viens kitą žudo. Kaip kinai žudo japonus ir t.t. tada po metų paleisiu į laisvę. Galėsit rėkauti kas ten vyksta, visiems aiškinsit savo ‘suaugusiu su normaliai veikianciomis smegenimis’ mintis. Tik manau po kurio laiko atsidurtumėt psichuškėj. Vž, tuščia vieta tie jūsų postringavimai. Rodot įsitikinimus, o ne realybę. Menamą tiesą. Jokios tiesos nėra apart tų, kurie realiai įvykių sūkuryje dalyvauja. Jūs dalyvaujat, esat epicentre, kad tiek įsitikinę savo tvirtumu? Reiktų jums neskaityti jokios spaudos, nežiūrėt jokių youtubės mėšlo. Galva prašviesės. Pamatysit pagaliau mėlyną dangų, žalią žolę, aplankysit senelę užuot balamutinę savo galvas nesąmonėm.

 6. tusciai vietai says:

  O tu bene is epicentro rasineji, kad realybe zinai geriau negu „youtubes meslas“? Ar tikrai nuobodziauji, pas senele lankydamasis, tai ir sugalvojai parasyti nieka apie nieka, kaip ir tinka desimtmeciui vaikui?

 7. gojus says:

  tuščios vietos svarstymai juokingi. Toks įspūdis, kad nėra keliaujančių, nėra tų kas iš vietos papasakoja nėra būdų išgirsti ką mano vieni ar kiti.
  Tu jei žmogau negirdėjai, tai visiškai neseniai buvo Nako interviu LRT grįžus iš Ukrainos. Čia sarmatuose irgi buvo. Viskas ko troškai – vietoje buvęs žmogus, pasisakantis per „solidžią TV“. Paklausyk tada mokyk…

 8. Mykolas says:

  „Naivus berniuke, ar mergaite, karas Ukrainoje būtų buvęs bet kokiu atveju, nes jo reikia JAV“ – galite pagrįsti, kam JAV reikalingas karas Ukrainoje?

 9. artas says:

  >>Mykolui,

  paprastas dalykas, – karas Ukrainoje Jungtinėms Valstijoms reikalingas tam, kad sustabdyti Rusijos stiprėjimą ir jos įtaką regione. Ir dar tam, kad išsaugoti JAV dolerį. Juk suprantate, kad nėra jokios kitos priežasties JAV ten būti ir apskritai kišt lėšas į tą reikalą – mat Ukraina net nėra NATO narė.

  Tad Amerikai tie reikalai visiškai neturėtų rūpėti Tačiau juk matote, kad rūpi.. Ir labai rūpi. Ir kai imi į tai gilintis – pamatai, jog visa Eurazijos ašis kerta per pagrindinę Amerikos eksporto prekę – dolerį.

  Visa kita jau tik detalės. Pasidomėkite pastarųjų metų geopolitiniais Kinijos, Rusijos, Brazilijos, Indijos ir t.t. sprendimais, jų projektais, tarp kurių yra ir globaliai finansinių, nukreiptų konkrečiai prieš dolerio, kaip rezervinės pasaulio valiutos vienvaldystę pasaulyje.. ir galbūt.. nepažadu, bet galbūt jums tas taps lygiai taip pat aišku, kaip ir visiems kitiems, kurie čia lankosi ir skaito informaciją jau keletą metų. Tikiuosi paklausysite mano rekomendacijos.

 10. Mykolas says:

  Paprastas klausimas: kiek Ukrainoje yra JAV karių? Kiek yra žalių žmogeliukų, baltų sunkvežimių? (ir kiek Putinas sako, kad yra).

 11. artas says:

  Mykolui>

  Nebūkite naivus, manydamas, kad pradėsiu veltis su jumis į tuos tuščius ginčus, Pasiskaitykite ką sakiau, tada suvoksite kokiu būdu vyksta valdymas, ir tą, kad visa dabar dar tebekariaujanti Porošenkos pusėje gvardija yra finansuojama JAV doleriais, o ne grivnomis, ir remiantis JAV nurodymais. Net Ukrainos vyriausybė yra sudaryta iš JAV finansinių fondų surinktų bankininkų. Tad galite paskaičiuoti pats, kiek ten yra JAV karių. Tiksliau samdinių, kuriems moka JAV. Beje, tiesiogiai iš JAV pusės ten tik instruktoriai, kaip ir iš Rusijos pusės. Mažiau žiūrėkite TV3, labiau stenkitės šviestis pats.

 12. Mykolas says:

  >>Artai 
  televizijos nežiūriu visai.

  Pasiskaičius jūsų komentarus jausmai apima du:
  1. dėl visko kalti JAV (čia kaip Š. Korėjoje);
  2. Esate vienas iš komentatorių, kurie dėl neaiškių priežasčių ras kaip ir kodėl pateisinti Rusiją visur ir visada.

   

 13. artas says:

  >Mykolai
  Kalbėjome apie Ukrainą, ir ten iš tiesų JAV labai prikišo nagus. Jie patys tą pripažįsta, kad sukišo 5 mlrd dolerių, siekiant sukelt Maidaną.

  Toliau dėl mano , neva, noro pateisint Rusiją.- Jums taip tik atrodo – aš tik nepasiduodu tai masinei antirusiškai psichozei ir pakankamai žinau istorinius faktus, tačiau visai nenorėčiau gyventi valdomas Rusijos, betgi skirtingai nei jūs, aš matau pilnesnį vaizdą. Jūs gi užsispyrusiai nenorite atskirti Rusijos nuo TSRS, nors tai visiškai skirtingi subjektai.

  Rusijos tikroji kaltė tik tame, kad ji stovi skersai kelio JAV interesų įgyvendinimui. Kol nestovėjo – ji niekam netrukdė.

 14. Mindaugas says:

  Jo pone Mykolai, buržuazinis nacionalizmas ir blaivus protas-du nesuderinami dalykai…..matyt esate vienas iš tų, kurie visur ir visada stengiasi įžvelgti plaukuotą Rusijos ranką…..

 15. Įdomu says:

  Man atrodo, kad Krymo gyventojai nelabai turi iš ko rinktis.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top