Lidžita Kolosauskaitė: Kodėl norima atimti Užgavėnes?

2017, 2 kovo, 16:31 | kategorija LPT | 6 komentarai | peržiūrų 650 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Antisemitai

Antisemitai | nuotrauka autorės

Lidžita Kolosauskaitė

Visuomenėje nuvilnijus neregėto kvailumo skandalui, kurio metu aš ir absoliuti dauguma Lietuvos gyventojų apšaukti antisemitais, nes švenčia Užgavėnes, kyla klausimas – kam to reikėjo?

Ir pirmasis ateinantis į galvą atsakymas yra Ramūnas Karbauskis.

Nuo lovio nuvyta svita su visu klounų (vadinamų visuomenininkais arba žiniasklaidos atstovais) personalu lyg kokios pasiutlige apsirgusios beždžionės mėto į šį asmenį ir jo vadovaujamą partiją visokius šūdus ir tokiu būdu bando įrodyti „kvailam“ rinkėjui, kad turėjo balsuoti už juos.

Juk kai pats neturi kuo pasigirti, vienintelė strategija lieka šmeižti kitą, kad tas atrodytų dar blogesnis.

Šią taktiką TS-LKD išnaudoja berods nuo partijos įkūrimo. Seniau nuolat dergėsi iš LSDP ir jiems beveik pavyko – tos partijos reitingai ir autoritetas nusmuko rekordiškai. Ir jie manė, kad to užteks. Kad tai jiems leis „paimti valdžią“, kurią neva teisėtai užkariavo dar 1991 m., tačiau… O siaube!

„Kvailas“ rinkėjas pasirinko dar kitą partiją, vis tiek ne juos!

Tai sukėlė neregėto masto pasipiktinimą tiek partiečių, tiek jiems lojalių visuomenininkų ir žiniasklaidos atstovų gretose. Visokie savukynai ir tapinai, kurie neva nešališki, nors jų veidaknygė tiesiog prikimšta nuotraukų su šios partijos elitu, ėmė lyg pasiutę šunys pulti bet kokią nors kiek su Ramūnu Karbauskiu susijusią idėją.

Iš pradžių jie viešai niekino vieną gražiausių gyvenviečių Lietuvoje, po to keikė tautinį kostiumą, o galų gale išvadino savo tautiečius antisemitais. Nenustebsiu, jei greitai ims reikalauti drausti lietuvių kalbą, nes gi Ramūnas Karbauskis ja šneka.

Koks nors „duokit man grašių“ savukynas arba „mano draugai verslininkai“ tapinas nesunkiai pagrįstų, kad XXI a. naudoti lietuvių kalbą, kuria kalba tik keli milijonai žmonių, o ir sintaksė pasenusi, yra žalinga Lietuvos ekonomikai ir kad kur kas geriau naudoti sąjungos, t.y. anglų kalbą, nes tada visi mus supras, visi iš mūsų pirks ir visi mus mylės. Būsim kaip doleris. Arba euras. O gal net ir abu kartu.

Visgi, noras apmėtyti fekalijomis jų favoritus nurungusią partiją nėra vienintelė priežastis.

Kitoji – ir kur kas blogesnė – yra tai, kad apskritai visuomenė jau kuris laikas vedama iš proto. Tikslingai ir sąmoningai.

Nes su bepročiais išties lengviau nei su protingais žmonėmis – bepročiai lengvai valdomi, jais paprasta manipuliuoti. Tas labai aiškiai matyti net ir tų pačių „visuomenininkų“ profiliuose. Tarkim, p. A. Tapinas ne tik nesmerkė mirtiną avariją sukėlusio J. Radzevičiaus, bet net noriai pasiūlė jam darbą. Tačiau, praėjus vos porai metų, jis jau viešai išvadino išgama jam nepažįstamą žmogų, padariusį tokį pat nusikaltimą. Jo sekėjai, pamiršę ar net nepastebėję p. Tapino nenuoseklumo, linkėjo, kad tas žmogus būtų teisiamas kaip už tyčinę žmogžudystę, vadino žudiku ir pan.

Andrius Tapinas

Žmogus, kuris visados paspardys gulintį. Bet niekados nedrįs kelti rankos prieš tą, kuris gali duoti atgal.

Apgailėtiniausia tai, kad jei panašią avariją padarytų kitas p. Tapinui artimas asmuo, jis vėl galėtų „perjungti kitą kanalą“, o jo sekėjai noriai postringautų, kad žmogaus be teismo nuteisti negalima ir kad visiems pasitaiko suklysti.

Ta prasme, įtakingi „visuomenininkai“ telkia „zombiukų“ armiją, kuri už kritišką mintį baudžiama banu arba – griežtesniais atvejais – pranešimais policijai, darbovietei, viešomis patyčiomis.

Ta „zombiukų armija“ yra tiek atpratusi nuo kritinio mąstymo, kad jų herojui pakėlus ranką daro tą patį. Jei jų herojus gatvėje spardys benamį, jie taip pat mielai prisijungs prie jo. Jei jis priglaus valkataujantį šunį, jie džiūgaus dėl jo gerumo ir galbūt patys paseks tokiu pavyzdžiu.

Dalis tų žmonių dar ryte perrenginėjo savo vaikus žydukais, o vakare jau piktinosi, kad tai – antisemitizmas.

Ir būtent tokia – nuo kritinio mąstymo atpratinta, klusti, herojais sekanti beprotė minia – yra pats pagrindinis tikslas, dar svarbesnis nei sunaikinti Karbauskį.

Nes kai jau žmonės bus galutinai atpratę vadovautis savo galva, tinkamą herojų pakišti nebus sunku.

Būtent todėl visuomenė vis dažniau ir dažniau vedama iš proto nesuderinamomis priešybėmis, tarkim, vyras gali būti ir vyru, ir moterimi, bet žydo negalima vadinti žydu. Berniukas gali nutarti būti mergaite, bet elgtis su mergaite kaip su mergaite yra diskriminacija.

Lygiai tas pats ir su Užgavėnėmis – joks sveiko proto vaikas po šventės nesugalvojo iš tikrųjų užmušti žydo, o joks sveiko proto suaugęs nepagalvojo, kad žydai yra blogesni už kitus žmones, bet… Visiškai dirbtinai sukuriamas skandalas ir žmonės nebegali daryti to, ką iki tol daug metų darė. Tai, kas atrodė normalu ir priimtina, staiga tampa nebepateisinama ir smerktina.

Lygiai kaip praeitis sovietmečiu.

Žmogus lyg beždžionė dresuojamas tuoj pat atsisakyti savo įsitikinimų ir perimti naujus – tų, kur „geriau žino„, o, jei reikia, tai tikėti vienu metu keliais nesuderinamais dalykais kaip kad pvz. Tapinas tiki žodžio laisve ir sankcijomis už ją.

Esant tokiai painiavai, žmogus tiesiog priverstas nustoti vadovautis savo patirtimi, protu, empirika. Realybė tampa atsieta nuo logikos, o vienintelis būdas ją suvokti – klausyti ir aklai pritarti tam, kas sakoma.

Štai kodėl jie nori atimti Užgavėnes. Kad mes eilinį kartą lyg kokios beždžionės atsisakytume tikėti savo protu. Bet vietoj to tikėtume jais.

šaltinis: lidzita.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 6

 1. Myndė says:

  perskaičius, apima keistokas jausmas – jau atprasta skaityti vienu metu ir lietuviškai, ir prasmingai.

 2. Nu jo says:

  Tik neišprusėliams gali užkliūti Užgavėnių žydai, čigonai, vengrai, raganos….. Tik nežinau, ar savo bukumą reikia taip demonstruot…

 3. Semitas says:

  Žydai tėra vieni iš semitų, antisemitizmas neapima arabų, asirų, etiopų ar maltiečių, kurie semitai yra taip kaip ir žydai. Šie dalykai vieši, todėl antisemitizmo sąvoka jau yra pasenusi ir netinkama vartoti.

 4. Dovydas says:

  Valstiečiai – atsarginis TS-LKD variantas. Ko neprastūmė savo valdymo metu – su kaupu padarys per „valstiečius“….. Tauta, išsižadėjusi savo kultūrinio paveldo, verta nunykti….. Pritariu Myndei.

 5. pestininkas says:

  Taigi čia senas „fintas“! Jis pirmą kart buvo panaudotas priėš Valinsko „aktorių“ partiją, kai konservai perėmė pilnai vairą, „užduchine“ aktorius, taigi niėko naujo, ko gero tam Karbauski ir itupdė valdžion kad po to be vargo „nulenkt“!

 6. Dainius V. says:

  mieli mano,turiu praeities skaudulį,kurio niekaip negaliu atsikratyti,tai todėl,kad savo ruožtu kažkada kažkiek prisidėjau prie tų „užduchintų“ aktorių patekimo į valdžią,nes pirmą kartą patikėjau jų plepalais,paskui matėm visi kas buvo po to ,matom visi ką veikia šiandien tie buvę pasirengę “žmonėms ir Lietuvai tarnauti “ šiandieniniai TV publikos linksmintojai – klounai,tik jūs nebuvote su kai kuriais artimai bendravę ir nežinote ką jie jau tada manė apie valstybę ir savo atėjimą į valdžią! Deja,negaliu įvardinti konkrečių pavardžių ir pacituoti net ir dabar tikrai didelį ažiotažą galinčių sukelti žymių to meto veikėjų frazių ir pasisakymų juos išrinkusių piliečių atžvilgiu…ir dar kai ko daugiau.Manau ,patys suprantate dėl ko.Galiu tik pasakyti,kad čia buvo eilinis konservų bajeriukas eiliniams(ir ne tik) runkeliams

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top